Jump to content

Moto Zajednica

Honda spacy 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Honda spacy 125 Tomos automatik A3 Jawa Babetta 207-300

Pozz.svima

Ovaj skuter sam kupio pre par dana.Stajao je dugo akumulator je bio totalno suv,pa smo morali iz kola da izvadimo da bih video kompresiju i dali u opste vergla.Varnicu ima napunio sam mu rezervoar,ocistio karb i vratio sve kako je i bilo.Naravno pre paljenja odradio mali servis.Dva dana sam se mucio dok nije upalio u sustini ide kao metak ali vec posle sinocnje voznje ujutru nije hteo da upali.Znam da je problem do karba jer cim mu sipam gorivo direktno u cilindar naj normalnije upali pogori to i ugasi se.Soljicu puni i plovak zatvara kako treba,vakum ima dovod goriva ima.Samo sto je pre kad je upalio bacao mnogo vise goriva.Sad jedva da ovlazi grlo,karb je Kei Hin i ako neko ima neku ideju sta bi moglo da pravi problem u napred sam zahvalan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gde ste to iskopali...

U suštini, to bi trebalo da bude agregat isti kao i na Hondi Pantheon...

..nisam taj Spacy nikada rasturao, ali ako je moja pretpostavka (majka svih zajeba) dobra, to čudo bi trebalo da ima slavinu sa membranom...na vakuum.

Pošto je dugo stajala, gorivo u rezervoaru i sistemu uopšte sigurno nije postalo bolje, kao vino vremenom.

Pregledajte ceo sistem od rezervoara do karburatora, higijena, zamena dotrajalog (creva su možda porozna)...i ako niste uspeli da je ubijete od zavrtanja u tih par dana, trebalo bi da vas još dugo i dobro služi.

p.s. slavina bi trebalo da može da se rasturi, unutra je membrana...ako se "ukočila" od silnih vitamina iz goriva, to neće valjati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Honda spacy 125 Tomos automatik A3 Jawa Babetta 207-300

Hvala na brzom odgovoru.

Membrana je sasvim u redu,provereno skinuo sam crevo dovoda verglao tako gorivo samo "siklja,,.Nego nesto mi je promaklo sad sam primetio da je naravno nesto budzeno,sam karb na sebi ima 3 otvora ne jednom od tih je nabaceno crevo mozda 4-5 cm duzine ali ono sto me je iznenadilo je,to sto je u tom crevu "nabijen,, isecak eksera.To fabricki sigurno nije bilo tu a ova dva pomenuta otvora imaju rub na koji isto moze naici crevo.Jedan rub izlazi sa membrane za vakum (za slavinicu),drugi izlazi direktno iz soljice a treci sa glavne dizne.(na trecem je to crevo i stavljeno) i da bas sad dok sam verglao primetio sam,na onoj iglici za stelovanje pomocne dizne je propao o-ring sad dok verglam izlazi magla benzina iz nje.Eto to je to za sad...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja