Jump to content

Moto Zajednica

Granicni prelaz Scepan polje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Je li neko skoro prelazio preko ovog granicnog prelaza na putu od Foce u Crnu Goru? Ja stalno odgadjam put u Crnu Goru cekajuci da se rekonstrukcija tog puta koja traje vec vjecnost konacno privede kraju (i da mozes proci bez da iskrivis felgu i slicnih "divota"), pa me interesuje dokle su? Pored beskrajnih rupa do sada je bio i jako uzak na nekim sekcijama.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nV77s8_0jQ8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Put od Šćepan polja pa skoro do Foče (Brod) stvarno je loš. Uzan, pukotine u asfaltu, dosta delova puta je makadam. Ja mislim, da ga deset godina nisu dirali. Ali motorom nije problem proći, lepo polako i strpljivo.

 

Po meni veći problem su crnogorski policajci. Naime, obično se u pravcu prema Foči stvori duga stojeća kolona. Vručina velika... Policajci znaju vraćati motocikliste na začelje kolone ako primete njihovu "vožnju mimo". Rešenje za ovu situaciju (znaći vožnja iz Crne Gore prema BiH je, da kada si več na Durmitoru u Trsi ne skeneš levo prema dolini rijeke Pive, nego nastaviš pravo prema Crkvičkom polju. Put je celom dužinom asfaltiran. U Crkvičkom Polju postoji Spomen dom NOB, tamo je za vreme 2.svetskog rata bila sanitetska stanica. U istoj zgradi je lepo uređen hostel. Od tu treba produžiti prema Šćepan polju. Iz visoravni put se spušta u kanjon Tare i spaja se sa cestom Pljevlja - Foča nakon policijske kontrole, dakle tačno ispred mosta preko Tare. Nisam siguran da je legalno, ali ja sam prošao...

 

Nekoliko slika iz 2013 godine. Meni je bilo lepo i dirljivo...

 

ljDdVZ.jpg

 

4Ihji9.jpg

 

swe2xt.jpg

 

ZuYGnB.jpg

 

kNtcwi.jpg

 

Promenio član nemo
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ja sam htio iz Bosne, preko Scepan Polja, pa za NP Durmitor i do mosta na Djurdjevica Tari. Potom za Boku, gdje imam prijatelja u Risnu...

 

Meni na karti daje taj put preko Crkvickog polja kao makadam? Onda ne bi ni probao tuda.

 

Kako vidim, prije cu iz Gorazda sa R-448 na Granicni prelaz Metaljku (taj koristi i autobus iz Sarajeva):

 

https://www.openstreetmap.org/#map=12/43.5466/19.0616

 

Pa sa R-3 do Pljevalja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

У Августу 2017, сам ја прошао са клинцем и зажалио сам, имам и снимак негде,те године су почели да раде на проширењу пута. Докле су стигли не знам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Ja taj put nisam vozio, na karti izglede interesantan.

 

Za put od Šćepan polja gore na Crkvičko polje i dalje prema Trsi, Žabljaku do Djurdjevića Tara mogu ti pouzdano reći, da makadama u 2013 g. nije bilo. Zbog male širine, na nekim mestima dva auta bi se teško mimoišla, ali sa otorom nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
1 minute ago, doktor said:

@FFBikerSar

 

Taj put preko Metaljke, Pljevlja-Čajniče ide kroz prelepu prirodu, ali je dobar makadam bolji nego ovako los asfalt.

Onda mozda bolje jos vise na sjever pa na Rudo-Priboj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Dobro ali problem je kako dalje... Najgori dio onda nastupa kad prodjes Scepan Polje i udjes u BiH.

 

Ja sam u stvari htio TAJ izbjeci, manje me brinula Crna Gora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
pre 5 minuta, FFBikerSar je napisao:

Dobro ali problem je kako dalje... Najgori dio onda nastupa kad prodjes Scepan Polje i udjes u BiH.

 

Ja sam u stvari htio TAJ izbjeci, manje me brinula Crna Gora

Nema problema, idi po BiH južno preko Tjentišta in mimo Bilečkog jezera na granični prelaz Vraćenovići pa do Vilusa i prema Nikšiču. Odatle imaš prelep put preko Šavnika do Žabljaka.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Po interaktivnoj mapi Granicne policije BiH je i GP Vitine-Sula otvoren za sav promet, ali tu je izgleda makadam

 

http://granpol.gov.ba/interactivemap/

 

https://www.google.com/maps/place/Border+Police+of+Bosnia+and+Herzegovina/@43.3958739,19.0306775,1014m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x475877dc07fb8f83:0x11ef79bfb5aabc5!8m2!3d43.3958744!4d19.030678

 

Iz Rudog se moze ili na GP Ustibar-Vagan pa sa 192 sputiti na Pljevlja, ili produziti na GP Uvac, pa za Priboj, Prijepolje i onda za Pljevlja

 

https://www.openstreetmap.org/#map=12/43.5540/19.4781

 

Ne znam koja od ovih cesta je u boljem stanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
3 minutes ago, nemo said:

Nema problema, idi po BiH južno preko Tjentišta in mimo Bilečkog jezera na granični prelaz Vraćenovići pa do Vilusa i prema Nikšiču. Odatle imaš prelep put preko Šavnika do Žabljaka.

Ja sam se tuda htio vracati (Vracanovci se s nase strane zovu Deleusa), htio sam u C.G. radije uci sa sjevera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
pre 40 minuta, doktor je napisao:

Ovaj put sto je Nemo postavio, on je prosao sa putnim motorom i asfaltiran je...idem prvom prilikom.

@doktor, specijalno za tebe, odmah si prokužio da vredi proći tu :takoje:

 

StxFN8.jpg

 

azeZGo.jpg

 

0muKt7.jpg

 

nbo1FE.jpg

 

YbKsnp.jpg

 

7Y9WAE.jpg

 

teSFpH.jpg

 

M6iJ96.jpg

 

hjFkZF.jpg

 

XIN0p3.jpg

 

cNMZZG.jpg

 

LcJZVS.jpg

 

QXrSKH.jpg

 

2Ka8V4.jpg

 

NMAjpP.jpg

 

Hc3xiA.jpg

 

HNFU8r.jpg

 

NE5SPD.jpg

 

YUQaJW.jpg

 

mvqf21.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@nemo

 

Prosao sam u kontra smeru, od mosta kod granicnog prelaza pa prema gore do Crkvičkog polja, ali dalje smo isli desno prema kanjonu Pive i vozili iznad kanjona do Trse (sa endurima, da ne bude zabune).

Zato mi je ovaj put zanimljiv, veoma je lep i neobican kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Izvinjavam se za off, ako je uopste. Jedno pitanjce. Dali neko zna, dali je put od Niksica, preko Vilusa za Bilecu konacno zavrsen i funkcionise kako treba. Prosle god nas putari vratise sa pola puta i uputise na Trebinje. Imamo u planu ove godine ponovo nesto slicno pabi mi znacila ta informacija. Inace taj put je jedan od najboljih kojim sam vozio. Poz

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Izvinjavam se za off, ako je uopste. Jedno pitanjce. Dali neko zna, dali je put od Niksica, preko Vilusa za Bilecu konacno zavrsen i funkcionise kako treba. Prosle god nas putari vratise sa pola puta i uputise na Trebinje. Imamo u planu ove godine ponovo nesto slicno pabi mi znacila ta informacija. Inace taj put je jedan od najboljih kojim sam vozio. Poz

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока



Teško da je završen pošto nema prioritet. Inače put jeste, delimično, loš. Mene su sačekale nekakve oznake i pitari koji sede pored kamiona ali sam prošao jer sam im pokazao odgovor CG Auto-moto saveza kojim potvrdjuju da je put otvoren. Medjutim zbunjeni carinici su me zamalo vratili. Mislim da će put biti otvoren u sezoni, a da li će biti završen sumnjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Put od Gorazda do Pljevlja, preko Cajnica i GP Metaljke, je asfalt ali los, pogotovo od Cajnica ka granici.

Put od Rudog do Pljevlja preko Krnjace ima makadama.

Put od Foce do Pljevlja preko Celebica i GP Sula ima dosta makadamacca 45km, priroda je neverovatna,ali put je zaista los za putnicka vozila namenjena asfaltu. A taj deo makadama potraje i dosta vremena.

Put od Bilece ka Vilusima bio je nekad pun zakrpa, ne znam dokle je i da li je radjen.

Put od Prijepolja preko Jabuke za Pljevlja je odlican.cca 36km

Od Prijepolja preko Brodareva za Bjelo Polje nije put los, al je bezveze.Od Bjelog Polja za Pljevlja je verovatno vec obnovljen odn nanovo uradjen i super je.cca 75km

Granicni prelazi,kao i oni malogranicni ka CG rade 24 sata.Za sve info oko GP nadji info kontakt i nazovi licno.

U vecini slucaja nadlezna stanica milicije poznaje bolje puteve u svojoj oblasti, nego sto je auto-moto udruzenje obavesteno. Takodje mozes njih pozvati, pa pitati.

 

Kada vozim gledam da ako je padala ili pada  kisa , izbegavam puteve kao sto su od Scepan Polja ka Pluzinama, Djurdevica Tara Mojkovac, kanjon Lima i Morace itd zbog odrona..

 

Srecan put , uzivaj, pa napisi putopis.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Moja ti je preporuka sarajevo foča prije plužina imaš skretanje direktno u tunel koji ide prema žabljaku malo je uži put Ali je priroda fantazija nećeš se pokajati sigurno

sretan put 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Moja ti je preporuka sarajevo foča prije plužina imaš skretanje direktno u tunel koji ide prema žabljaku malo je uži put Ali je priroda fantazija nećeš se pokajati sigurno

sretan put 

AD92D4B3-9897-441D-88FA-CA4FC3855F25.png

6DEF784F-CCBD-46BD-8590-F6D8C10E0CC7.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ako je u pitanju bas turisticka voznja onda se moze lijepo provozati od Sarajeva do Visegrada, pa dalje preko Mokre gore do Zlatibora. Sa sjeverne strane od Zlatibora uzci u Montenegro preko Prjepolja  i Zabljaka do Niksica i Podgorice, pa dalje prema Jadranu . U povratku od H.Novog ici za Trebinje i preko Gorazda i Pala se vratiti u Sarajevo. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Prošle godine, sredinom septembra, vozio sam putem kuda si i ti naumio. Spavao sam u Brodu u hotelu "Antika" i odatle dalje prema prelazu Šćepan Polje. Put jeste katastrofalan, ali meni sa 70 godina na leđima, sa natovarenim TDM850 nije bio nikakav problem proći taj put. Voziš prva-druga, ali i to ima neku čar. Na granici ispred mene bilo samo par vozila i vrlo brzo sam prošao. Dalje od granice prema Plužinama put je odličan asfalt. Ja sam napustio tok Pive i "popeo" se prema Trsima. Put je uzan ali sasvim pristojan sa ponekim egzotičnim tunelom, ali sa divnim pogledom na akumulaciono jezero Mratinje.

Da ne dužim, smatram da se ne treba plašiti te kratke loše deonice, jer dalje je super.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja