Jump to content

Moto Zajednica

Disc Lock sa Alarmom VS Alarm sa Pejdzerom

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Dakle, sta savetujete da pribavim za svoj motor, disc lock sa alarmom ili alarm sa pejdzerom?

 

Ja licno trenutno naginjem ga alarmu sa pejdzerom jer kontam da je skoro nemoguce da ti motor uvek bude u vidokrugu a ovaj alarm te i na kilometar-dva obavesti sta se desava oko motora?

 

I ako nije problem dati predloge gde ugraditi alarm / koji disc lock kupiti?

 

Unapred Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Imam sve od tih gedžeta.................... ne bacaj pare. Vidokrug je zakon. Alarm te samo nervira jer se pali na vetar, niko ne reaguje. Disc lock (imam dva) ne pamtim kad sam ih stavio. Čak  imam i sajle, lance katance i kad se sve sabere nosiš gvožđuriju . Dal' bih te posavetovao da NE kupiš, neću zarad "piece of mind", a da ćeš baciti pare 'očeš. Pozdrav

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Hvala, koliko vidim ovaj nema alarm, samo lock. Slazem se, ali bih i ja da “nesto” uradim. U garazi kada je ne brinem, tu je zakljucan lancem i zagradjen, ali me brine kada ga budem ostavljao recimo ispred zgrade na poslu, tu ne mogu da ga vidim jer mi je kanc sa druge strane.

 

Nekako mi je alarm sa pejdzerom najelegantnije resenje, a trebalo bi da moze i senzitivitet da se podesava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Čujem da su trekeri "IN". Javlja ti ako se nešto dešava plus znaš gde je u svakom trenutku. Razmišljam o tome. I isto bitno možeš da premeštaj sa motora pa npr. u ženu tašnu itd.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Da, cuo sam da ljudi sada uzimaju i ono iz Telenora za pse, pa stave u motor..? I to nije losa fora, jer cak mozes na mapi da napravis oznaku gde je ok da bude i koja je “max brzina” sve van toga on te obavestava.. E sad’ pitanje je do koje mere ti parameteri mogu da se spuste, da kad’ neko pomeri motor par metara on te obavesti...

 

Here it is: 

telenor-logo.png
WWW.TELENOR.RS

Telenor je prva mobilna mreža u Srbiji. Od početka komercijalnog poslovanja, 1994. godine...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ima isto i u Telekomu. Pretplata 450rsd mesečno.

 

Pišti kad se napusti sigurna zona, ne manja od 15 do 30m koliko se sećam. Ne može manje zbog GPS odstupanja, a nema senzor pokreta jer i nema logike da ga ima kad je namenjen za pse.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Da, kontao sam da ima takva ogranicenja, bas iz razloga koji si naveo. Tih 30 metara moze da bude puno, jer tu vec mozda ceka kombi, mozda je vec cosak, pa dok ti stignes.. bar ja tako razmisljam. Da se razumemo, znam sve ako se namerace... ali hocu da uradim sto vise i preciznije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

A sa alarmom? Ovi alarmi sa pejdzerom imaju razne senzore, cak i na prilazak motoru daje odredjen signal, takodje ako se motor pomera iz ose, salju drugaciji signal..

 

Cuveni @Arakis je ugradjivao te alarme koliko sam razumeo, pa ako bi moglo rec, dve o njihovoj korisnosti i upotrebljivosti, bio bih zaista zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislim da je alarm sa pejdžerom najbolje rešenje, mislim "ko vole" takve gedžete.

 

Takav alarm ima senzor pomeranja motora, onaj kvalitetniji mikrotalasni proximity senor (senzor prisustva) koji se uključuje čim neko pokuša da sedne na sedište ili stane pored motora...

 

Domet takvih alarma je oko 200-300 m na otvorenom i do 100m "u betonu". Najbolji su marke SPY ali ima i dosta drugih modela.

 

Druga varijanta je alarm sa GSM karticom u sebi. Radi slično kao svaki alarm - senzor pomeranja motora ali tu postoje dve vrste:

- Kada se motor pomeri, uključi se alarmna sirena a GSM modul samo poziva programirani vlasnikov broj i obaveštava ga da se uključio alarm. 

- Druga varijanta je sličan alarm ali upravljanje - uključivanje i isključivanje alarma ide preko GSM modula i vlasnikovog mobilnog telefona

 

Sve to imate kod Alije :) samo malo procunjajte po izlozima.

 

I važna napomena - ne kupujte GSM obične module već bar 3G zato što se obični GSM repetitori gase i ispadaju iz upotrebe i nećete moći da koristite takve alarme.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam sta se toliko femkas oko zastite :), kupi alarm sa pejdzerom kao i disk lock i mirna glava.

Mislim ko ce ti cuvati motor osim tebe, drugi nece sigurno, lopovluka na sve strane.

 

Imam bas taj sto pomenu Rajko, SPY2 eto vec trecu sezonu sljaka sve kako treba, domet dobar tako da sam dosta mirniji.

Pisao sam vec o tome..... pre neku godinu hteli su da mi dignu motor iz dvorista, nisu uspeli ali zato posle metar dana digli mi bajs.

 

Jedino sto alarmi sa pejdzerom hoce malo da srknu vise struje pa racunaj da ce ti trebati dobar akumulator i bilo bi dobro da imas neki pametan punjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Imam neki gsm alarm sa alija, doduse u podrumu zgrade. Mts kartica u njemu. Radilo je sve sa slanjem sms dve godine, a od pre 6meseci, vise ne odgovara sms porukama, osim kad se trigeruje neki senzor(onda salje sms,poziva)

. Ali ne mogu da upravljam s njim preko sms(iskljucenje, arm-disarm , kad se oglasi sirena ne mogu da ga prekinem vise)

Danas ga resetovao i radilo je par sms, a onda je prestalo.

 

Arakis da li je moguce da je to zbog onoga sto si naveo u postu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ove gluposti od Telenora ili Telekom, VIP-ova... su bez veze. Ja sam kupio klincu školarcu onaj satić smartić, kojem odredite da vas obaveštava kad uđe/izađe iz podešene geozone... To vam non stop šalje poruke i meilove da je ušao/izišao iz označenog područja kako ga koji repetitor u okolini preuzima, a ne mrda... Čak sam označio oko kuće širok krug, pa i sred noći dok svi spavamo dobijam poruke kako je izišao iz geozone :neznam:. A da ne pominjem kako šalje poruke i o bateriji i sl.

I da ponovim, znači tu nisu odstupanja do 50m već i preko 150-200 metara.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 10 sati, slave74 je napisao:

Imam neki gsm alarm sa alija, doduse u podrumu zgrade. Mts kartica u njemu. Radilo je sve sa slanjem sms dve godine, a od pre 6meseci, vise ne odgovara sms porukama, osim kad se trigeruje neki senzor(onda salje sms,poziva)

. Ali ne mogu da upravljam s njim preko sms(iskljucenje, arm-disarm , kad se oglasi sirena ne mogu da ga prekinem vise)

Danas ga resetovao i radilo je par sms, a onda je prestalo.

 

Arakis da li je moguce da je to zbog onoga sto si naveo u postu?

Vrlo moguće. 

Možda da vidimo na Netu ako znaš koji je model?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav ljudi,
vidim da je relativno stara tema al ajd da napisem pa ce mozda neko i odgovoriti.
Kopam po netu da nadjem neki alarm sa pejdzerom ali mi ne polazi za rukom.
Pitanje za vas koji ste vec nabavljali taj tip alarma? Da li to ima negde u Srbiji da moze da se poruci? Bilo kakva informacija je dobro dosla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

negde sam čitao da sve ili skoro sve te stvarčice troše previše struje da to jednostavno ne radi na motociklu.Ako je to tačno onda nemam pojma što ih  prave.Mislim da  prazne i aku.

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja