Jump to content

Moto Zajednica

Sever Italije 2019

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Kolege planiram da krenem na Sever Italije za dane praznika krajem aprila i pocetkom maja. Zelja mi je bila Stelvio, ali on tada jos uvek nece biti zvanicno otvoren za prolaz. Da li je neko u ovo vreme isao u Alpe i kakvo je iskustvo u vezi prohodnosti na prevojima i snega? Generalno pre toga planiram krug oko jezera Lago di Garda i da odem posle Alpa do jezera Komo, nakon toga Veronu i Veneciju. Ako ima neko neki predlog za rutu i nesto na tom putu sto ne smem propustiti neka pise. Svi predlozi i saveti su dobro dosli. U principu mi najvise muci kuda ici i prespavati na Alpima u te prolecne mesece. Posto bih bar dva dana voleo da provedem u voznji gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Bio sam ja prošle godine.
Hladno je i još uvek ima snega na preko 2000mnm. Prošle godine je padala kiša skoro svakog dana krajem aprila i početkom maja i sada prognoza nije dobra za taj period. Jezera su takođe prelepa ali nije ugodno za samu vožnju zbog gužve. Ne sećam se tačno koje sam prevoje prolazio, ali sam malo ušao i u CH.
Ja sam spavao u Milanu, na obali, u Trstu i pored jezera. U Alpima nisam baš zbog hladnoće.

Išao sam do Rijeke samo autoputem da bi brže stigao tamo, a onda sam Sloveniju presekao do Trsta preko Staroda i Materije da ne bi kupovao vinjetu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Reci mi da li snega ima i po putu ili su putevi prohodni na prevojima? Znam da lako moze da se desi i da pocne da pada u to vreme na vecoj nadmorskoj visini, ali nadamo se da ce nas vreme bar malo posluziti. I koliko je tebi bilo hladno? Da li u ful opremi moze da se vozi u toku dana, cisto da znamo sta nas ceka da se sto bolje pripremimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ja nisam viđao sneg na put. Pretpostavljam da ili očiste ili zatvore prevoj. U principu, nisam sa zaledio, naravno da može da se vozi, ne znam koliko dugo, ali nije prijatno i kaciga se magli. Sneg baš teško može tada da pada, ali kiša može. Čim je tako prohladno i nema sunca, osećaj za temperaturu je jako subjektivan i ne sećam se kolika je bila tačno temperatura. Viđao sam dosta drugih bajkera tamo, voze se ljudi, tako da svakako nisu extremni uslovi, samo se pripremi dobro.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Gledao sam da su nekih godina otkazivane etape na Giru sredinom maja jer je padao sneg, tako da je moguce. Ali to su bas ekstremi. Svakako planiram da se dobro spremimo, i svaka informacija znaci. Ako budemo mogli preko Stelvia sigurno cemo posle uci u Svajcarsku, na povratku nazad. Mada planiranje rute dosta tesko ide kad ne znas da li ce prevoj biti otvoren ili ne... Da li ti se desilo da neki prevoj bude zatvoren i da ne mozes da prodjes?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kada se ide u Alpe, gledaju se info sajtovi o prevojima.

Jedan od njih je...

www.alpentourer.eu

Tu imaš razne info...i sortirane po zemljama.

Vreme...mislim prognoza je uvek lutrija. Ja sam sneg video 2. avgusta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2
2 hours ago, pronto said:

Kada se ide u Alpe, gledaju se info sajtovi o prevojima.

Jedan od njih je...

www.alpentourer.eu

Tu imaš razne info...i sortirane po zemljama.

Vreme...mislim prognoza je uvek lutrija. Ja sam sneg video 2. avgusta...

Hvala za info, imam onu mapu sa prevojima u .pdf formatu. Ovaj sajt dosta pomaze. Ja sam do sada isao samo leti, kad ovolikih problema sa snegom nije bilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nema na čemu.

Ovo je samo jedan od mnogih.

Ima da se vidi i "live cam" sa nekih popularnih prevoja...

..sve sam to imao negde u kompu, kojeg već dugo ne koristim.

Šaraj malo, informacija ima danas već jako puno. Mapu u Pdf. ili čak običnu, klasičnu papirnu uvek valja imati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Za live cam znam, gledao sam ih, ali trenutno može samo sneg da se vidi!

Sve će to da se otopi za dve nedelje! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Stelvio nema sanse da bude u maju otvoren. Ja sam jedne godine krajem juna upao u mecavu na Stelviu. Moja preporuka ti je da vozis u okolini Garda jezera, sasvim druga klima, maltene mediteranska a prelepih puteva i prevoja ima, Monte Bondone ukucaj na google mapama ili Monte Baldo, onda tu imas ekstra put od Rovereta prema Schio ( u tom pravcu ga voziti ), konstantan blagi uspon i krivina na krivinu..  A mozes i jos malo severnije da ides i da odvozas i Mendel pas pa da se spustis opet nazad prema Gardi. Samo nemoj da vozis krug oko jezera, smorices se, to je za kampere i za penzionere. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
2 hours ago, Clyde said:

Za live cam znam, gledao sam ih, ali trenutno može samo sneg da se vidi!

Sve će to da se otopi za dve nedelje! ;)

Optimista :) Na Madonna di Campiglio prosli vikend je palo 1,5 metar snega. Sta se desava na nadmorskim visinama iznad 2000 to trenutno samo jetiji znaju :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2
15 hours ago, Mediterraneo said:

Optimista :) Na Madonna di Campiglio prosli vikend je palo 1,5 metar snega. Sta se desava na nadmorskim visinama iznad 2000 to trenutno samo jetiji znaju :) 

Veciti, ali to je bio sarkastican komentar. Znam da ce snega biti, ne znam samo u kojoj meri pa zato pitam. Cisto da znam da li cu uopste moci da krenem na neki prevoj.

 

15 hours ago, Gajo Sevojno said:

Stelvio nema sanse da bude u maju otvoren. Ja sam jedne godine krajem juna upao u mecavu na Stelviu. Moja preporuka ti je da vozis u okolini Garda jezera, sasvim druga klima, maltene mediteranska a prelepih puteva i prevoja ima, Monte Bondone ukucaj na google mapama ili Monte Baldo, onda tu imas ekstra put od Rovereta prema Schio ( u tom pravcu ga voziti ), konstantan blagi uspon i krivina na krivinu..  A mozes i jos malo severnije da ides i da odvozas i Mendel pas pa da se spustis opet nazad prema Gardi. Samo nemoj da vozis krug oko jezera, smorices se, to je za kampere i za penzionere. 

Stelvio se zvanicno otvara 1.6., mada Passo Gavia moraju oni da ociste ranije zbog Gira. Definitivno ovaj put sto si rekao ce biti uvrsten u rutu, deluje jako zanimljivo. Bar toga u Italiji ne nedostaje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

I guzzijev muzej u Mandello del Lario, odmah pored željezničkog kolodvora....

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Primljeno k' znanju za Belaggio, a bilo bi lepo posetiti Guzzi muzej. Nadam se da će biti vremena i prilike, kao i da će raditi tih ne radnih dana... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2
On 4/11/2019 at 7:21 PM, Gajo Sevojno said:

Stelvio nema sanse da bude u maju otvoren. Ja sam jedne godine krajem juna upao u mecavu na Stelviu. Moja preporuka ti je da vozis u okolini Garda jezera, sasvim druga klima, maltene mediteranska a prelepih puteva i prevoja ima, Monte Bondone ukucaj na google mapama ili Monte Baldo, onda tu imas ekstra put od Rovereta prema Schio ( u tom pravcu ga voziti ), konstantan blagi uspon i krivina na krivinu..  A mozes i jos malo severnije da ides i da odvozas i Mendel pas pa da se spustis opet nazad prema Gardi. Samo nemoj da vozis krug oko jezera, smorices se, to je za kampere i za penzionere. 

Svaka čast za predlog, put Rivereto-Schio je čisto uživanje, iako je bilo mokro, hladno i dosta snega pored puta na prevoju bilo je uživanje voziti! Brze krivine, dobar asfalt, put nije opterećen, za svaku preporuku! Krenuli smo i na Monte Baldo pre toga, popeli se za grtalicom! :jee:

Navodno treba da bude otvoren od maja, ali neće to ići tako lako. Gurali smo do nekih 1500mnv, dotle su očistili. Posle toga slika Fazera kako hladi gume u snegu i silazak na niže nadmorske visine. Veče pre toga je padao sneg, vidi se da stalno čiste, ali je tamo i dalje zima. Dva dana pre toga smo popeli Madonu Di Kampiljo, Tonale, koji su na većoj nadmorskoj visini. Ali osećaj dok ljudi sedaju na žicu da idu na skijanje, a ti prozujiš na motoru, glat u reklamu za Master kard. Hvala još jednom za predlog! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

@Alekre Radi, malo na mišiće pošto iz nekog razloga ne izbacuje slike kod isključenja sa auto-puta, ali generalno nije da previše koristim auto-put. ;)

Uglavnom baš ovaj deo rute pogotovo kad je Monte Baldo bio zatvoren i morao sam da menjam rutu u pokretu ispeglao je i preračunao je odmah najbolju opciju. Hvala na cimanju još jednom! Sutra idemo na novih 550km posle današnjih 10km peške po Veneciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja