Jump to content

Moto Zajednica

Traži se: KTM 640 LC4 Adventure

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Tražim tanjiraču:

 

- KTM 640 LC4 Adventure

- 2003. godište ili novija mašina

- Servisirana na vreme a ne po potrebi

 

Sve preporuke i informacije su dobrodošle.

 

Živi bili

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Došao sam do sličnog zaključka ali uvoz, administracija i cena su prilično jebene kategorije. A ima finih primeraka u okolini! :staa2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Spremam se da oglasim naslednika (KTM 690 enduro, 2011. 14.600km), pa ako ti budžet dozvoljava apgrejd - javi se na PP. :)

 

Isto važi i za ostale, dok ne ode na oglas...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
11 hours ago, srbac said:

Nema sličnog motora od drugih proizvađača...ovo je posebna klasa

Pa bukvalno, poslednji takav primerak. Sad imaš 690 enduro R, koji jes' istina noviji, snažniji, ima 6 brzina i sigurno je iskorak po mnogim parametrima.... Ali 28l rezervoara, ona visina, i ceo koncept. Lele... :ooo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
22 minutes ago, severian said:

Spremam se da oglasim naslednika (KTM 690 enduro, 2011. 14.600km), pa ako ti budžet dozvoljava apgrejd - javi se na PP. :)

 

Isto važi i za ostale, dok ne ode na oglas...

 

 

Hvala ti za info ali definitivno gledam ćaću, em zbog kinte, em zbog emocije. To sam pikirao. :sampion:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
1 hour ago, Alekre said:

Eventualno XT660Z.

Takođe sjajan, sa daleko više standardno japanske dosadne pouzdanosti. Udobniji je i daleko podnošljiviji za asfalt, i dvoje zapravo može da se vozi na duže, ne znam da li si pratio lika i curu Around Gaia koji su obrnuli svet na njemu?


Međutim, cenim da se više neće serijski praviti ništa slično kao ova koza. Čak su i XTZ batalili, sada je zamena T7 i KTM ima svoj 790 Adventure. 690 enduro R kao Severianov je sjajan, ali bi podrazumevao još ulaganja da bi izvukao ono što ovaj ima po difoltu.

Mi ovde zbog emisionih standarda nemamo lufta ni da kupimo XR650, DR650 i KLR650 koji se i dalje uredno prodaju u ostatku sveta i koje možeš da riljaš jedno 400.000 bez da se znojiš šta će da im vrisne. 

E sad kako se tu uklapa želja za 640icom? Prvo serijski je pravljen da pegla makadam i neravnine, i mislim da je najbogatiji Dual Sport trenutno. WP opruge, golem rezervoar (al' baš - 28l). Čuvene mane, klaparanje, vibracije, neudobnost, frajlauf... Ipak kod nas su ljudi antiprotivni kad god nešto zahteva da se održava, a svaki motor traži održavanje, pa tako i ova divokoza može da traje i služi kad se vodiš ovim principima. :) I na kraju, radi me majka mu stara... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Jesam šacovao i skoro pa da smo krenuli u priču. Ne izgleda toliko rđavo, malo tragova sa strane što je i prilično standardno za mašinu od skoro 2 banke pogotovo za tu namenu. 

Ta generacija ima stariji model trip kompjutera i odometra koja mahom crkava pa je tako i na njemu bilo. Od 2002. pa na dalje je zamenjem drugačijim.

Kod nas je načelno ceo taj segment prilično zatvoren, dual-sport tržište plitko i priča se tu uglavnom završava na matorim DR-ovima, KLR-ovima i manjim Tenerama.

Pustio sam pipke na sve strane, rado ću da podelim informacije a ti ako budeš nešto dalje hteo slobodno cimaj na PP.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Vozim ga zadnjih 5 godina. 2006 ili 7 godište, uvezao iz Slovenije. Praktično mi je sporedni motor jer uglavnom vozim šumu. Ako ga korektno održavaš, neće te nikada izdati.

Težak u odnosu na novije motore te klase, visoko težište (posebno sa punim rezervoarom), trese, zveči ko da si seo na kantu sa ekserima... Ali ima neku svoju magiju koja te ne pušta. Igleda dobro za sve pare, suspenzija je neverovatna, autonomija (ako ne divljam ispod 5 l), je ogromna, obrtni momenat..., stvari za poneti..

Ipak, ako bi sada razmišljao o kupovini, pod uslovom da ti je enduro osnovna zanimacija, težište bi mi bilo na motor od 450 do 690 cc..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
35 minutes ago, Alp said:

Vozim ga zadnjih 5 godina. 2006 ili 7 godište, uvezao iz Slovenije. Praktično mi je sporedni motor jer uglavnom vozim šumu. Ako ga korektno održavaš, neće te nikada izdati.

Težak u odnosu na novije motore te klase, visoko težište (posebno sa punim rezervoarom), trese, zveči ko da si seo na kantu sa ekserima... Ali ima neku svoju magiju koja te ne pušta. Igleda dobro za sve pare, suspenzija je neverovatna, autonomija (ako ne divljam ispod 5 l), je ogromna, obrtni momenat..., stvari za poneti..

Ipak, ako bi sada razmišljao o kupovini, pod uslovom da ti je enduro osnovna zanimacija, težište bi mi bilo na motor od 450 do 690 cc..

Veliko ti hvala što si se javio, nego jel ga prodaješ? :lol2:
Do sada sam samo vozio ture sa lakim off deonicama, zemlja, makadam, kamenjar. Sve sa Stromom. I viđam ljude koji se sasvim fino snalaze sa njim po takvom terenu. Međutim to je raga i nije za to, makar ne ako nećeš da ga olupaš. 
Planiram da ga rabim kao pravi dual-sport, i asvalt i džomba. TET me jako zanima, turneje tog tipa sa kampovanjem i sl. 
Idu ljudi oko sveta i na DRZ-ovima i na GS-ovima. Ima i kolega na 'kravicama' kojima nije žao da ispuste takav motor i da ga izubijaju. Svako prema svom senzibilitetu i veštini. Ali meni se čini da je bit 640ice sve ovo, pa sad i ako ti otkine bubreg od trešenja, imaš dva jebiga. :)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Kod ovoga vibracije počinju negde oko 6.000 obrtaja i ako na asfaltu duže voziš, zna biti neprijatno. Ali kad siđem sa asfalta, sve mu odma oprostim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
Pre 6 sati, Palja je napisao:

Veliko ti hvala što si se javio, nego jel ga prodaješ? :lol2:
Do sada sam samo vozio ture sa lakim off deonicama, zemlja, makadam, kamenjar. Sve sa Stromom. I viđam ljude koji se sasvim fino snalaze sa njim po takvom terenu. Međutim to je raga i nije za to, makar ne ako nećeš da ga olupaš. 
Planiram da ga rabim kao pravi dual-sport, i asvalt i džomba. TET me jako zanima, turneje tog tipa sa kampovanjem i sl. 
Idu ljudi oko sveta i na DRZ-ovima i na GS-ovima. Ima i kolega na 'kravicama' kojima nije žao da ispuste takav motor i da ga izubijaju. Svako prema svom senzibilitetu i veštini. Ali meni se čini da je bit 640ice sve ovo, pa sad i ako ti otkine bubreg od trešenja, imaš dva jebiga. :)

Za putovanja tipa TET i slični (znači nešto asfalta i šoder bez preteranog zavlačenja na "single trail" staze), se meni pokazao odlično!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
On 4/10/2019 at 1:56 PM, Palja said:

Čuvene mane, klaparanje, vibracije, neudobnost, frajlauf...

Skoro sam procitao negde da ima neka caka kada gasis motor da li mora da bude u prvoj brzini na kvacilu ili ne znam kako bese, slagacu te, uglavnom ima neka caka kojom pri gasenju motora cuvas frajlauf. Vecina jednocilindrasa velike kubikaze je osetljiva na frajlaufu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pre 5-6 godina sam bio jako zagrejan da ga kupim, svidja mi se sto odlično ide, odlicno izgleda, ali nikako nisam mogao da podnesem ono klaparanje iz masine, radi kao da je neko ubacio u karter kofu eksera, dosta vibrira pa mi se ni to nije svidelo. Kad sam procitao o potencijalnim problemima i kvarovima, ohladio sam se i odustao od kupovine. 

@B@ne sa foruma ga ima dugo, raspitaj se kod njega o utiscima, kako znam on je zadovoljan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
13 hours ago, aca-pn said:

Pre 5-6 godina sam bio jako zagrejan da ga kupim, svidja mi se sto odlično ide, odlicno izgleda, ali nikako nisam mogao da podnesem ono klaparanje iz masine, radi kao da je neko ubacio u karter kofu eksera, dosta vibrira pa mi se ni to nije svidelo. Kad sam procitao o potencijalnim problemima i kvarovima, ohladio sam se i odustao od kupovine. 

@B@ne sa foruma ga ima dugo, raspitaj se kod njega o utiscima, kako znam on je zadovoljan.

Proveo sam dosta po vremena po forumima, sreća 21. vek pa stvarno možeš da iskopaš dosta. Hvala ti, priupitaću čoveka! :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja