Jump to content

Moto Zajednica

registracija APN-a

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Dobro ide i sad tim auspuhom, lepo vuče na niskim obrtajima. Znam iz iskustva, koristim isti takav za pecanje :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@Zuba87 tvoj APN6 je idealan za sređivanje. Ja sam ovako sredio APN6 1982 godište koji mi je tast dao:

 

WP_20170421_14_24_42_Pro.thumb.jpg.29da967876bc1eb6690d63eae6f8e2e2.jpg

 

WP_20170421_14_24_56_Pro.thumb.jpg.7272663f40c1696da868fef9e4ea89c3.jpg

 

Još mi je u planu da mu ubacim struju 12V50W pošto ću da ga registrujem za pecanje i da se ponekad provozam :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 7 minuta, Zuba87 je napisao:

Ух, како је чист! :)

Kad bolujem od toga. Kad vidim na ulici prljav motor, počnem da ga glancam :D 

 

Imam i nove felne spremne za njega, samo nemam vremena da ih zamenim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Samo sam cekao taj aprilski dan. 

    Imam APN-4 sa kombinacijom delova od 6, veoma lep i uredan, na belu tablicu sa lepim brojem. Uradio generalku agregata, menjaca, svi semerinzi, struja nova cela ploca ispod magneta, kvacilo novo, usisna lula i karburator ganc novi od Kolibrija DelOrto (slabije ide ali da malo trosi), rucke, paktreger, dugacko sediste, gume, kocione pakne, svi kablovi..... ima jos...... zbir u novcu zaista neznam.  I SADA NISTA OD SVEGA TOGA?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ух, овако, прођи испред (бивше) Железничке станице, улаз окренут ка Карађорђевој.
Тамно сиви Кимко.
Понеси крпе и Аксел.

Фелне? Овај мој има сваку трећу жицу, па не размишљам о мењању, неће то стварно неко да вози

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, Zuba87 je napisao:

Ух, овако, прођи испред (бивше) Железничке станице, улаз окренут ка Карађорђевој.

Čim dođem za Bg poneću kofu vode i krpu :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ćaletov APN6s je sa početka proizvodnje 6s varijante (ALU felne 16-ce, migavci...) i na tehničkom mi kažu da po tabeli koju su dobili od SUP-a ne može da se registruje kao moped već mora na A kategoriju! Nisam znao jel treba da se smejem ili da plačem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Imam sličan problem sa automatikom, bele tablice SO, ali polomljen deo od off-roada iz ranijih dana, a tomos se vodi na pokojnog ćaleta i saobraćajna izgubljena 99' kad si imao 5 litra goriva za motorče... sad stoji u garaži i svake prestupne godine očistim, promenim gorivo, kresne i par krugova gde nema policije

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ma ovaj 6s moze da se registruje kao motorcikl (a realno kineski 2T na AM kategoriju su brži), ali ko da natera ćaleta u 78 godina da sad polaže za A kategoriju

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Али, зашто би нешто, што је 40 година било мопед, сада регистровали као мотоцикл?!
Сада сигурно не иде брже и боље него када је произведен.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Zato što su doneli takav pravilnik, pa APN 6s sa početka serije ide u motorcikle, a od neke godine kasnije u mopede. Pokazivao mi je drugar na tehničkom tabelu, čak je i proveravao u policiji. Kao razlog se navodi to što je sam proizvođač Tomos u tehničke podatke stavio da 6s ide 49km/h, a za kasnije modele 45km/h. A isti motor u pitanju. Hebe lud zbunjenog.

 

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

:"Tomos u tehničke podatke stavio da 6s ide 49km/h, a za kasnije modele 45km/h. A isti motor u pitanju. Hebe lud zbunjenog."

U to vreme vazio je zakon 49 km/h i 49 ccm,bilo je u okviru zakona,posle su dosli neki pametni i promenili zakon.

Mogao je ladno da ostane stari zakon do 49km/h i nebi bilo problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 5 minuta, Interceptor BP je napisao:

Ai nebi bilo ni priliva u budžet.

Neće ga ni ovako biti, mali broj će registrovati. A ovako su mogli da uzmu koju kintu na porez od goriva, potrošnih delova itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Oće biće ih,ne svi ali dosta će slegnuti ramenima i registrovati a to će biti kratkoročno priliv a dugoročno ovde ionako niko ne gleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Realno, ovaj ćaletov APN 6s je prešao oko 8.000km, što je ništa za Tomos. Motor je izuzetno očuvan, sve radi na njemu. Ne ide da ga baci u staro gvožđe. Jedino što je matori tvrdoglav "ko će mene da pita dal' sam registrovan". Nadam se da neće niko, jer su kazne nesrazmerne njegovoj penziji.

 

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: JiaJue JJ50QT-3a

Jedino rešenje je da se motor "prekrsti" u neki noviji model.. Koji može da se registruje... Ili da se nađe neki dobar prijatelj koji poznaje nekog na tehničkom... A može i da se nabace stari delovi.. Da se registruje i vrate novi.... Jeste malo cimanja.. Al uvek postoji "bypass"... Ja na mom skuteru imam led svetlo.. I auspuh koji se čuje samo tako.. Sad sam vratio stari jer se bliži registracija... I svetlo ću staro... Motor sak kitovao na 80 inače je 49.... Ako ne prođe tehnički odem kući.. Cepnem mu blokadu na varijator... Posle skinem... Mi smo ovde poznati po snalaženju... Ima mogućnosti dosta... Prekrstiti motor... Nije greh... :) Svako treba da je kršten :)

Sent from my BKL-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Džaba sve kad je ranije bio registrovan. Stoji u bazi. Nije problem da se registruje na A1, ali neće ćale da polaže pod stare dane. Rešenje je da se vrati u zakon da je moped do 49km/h, umesto sadašnjih 45km/h.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 51 minuta, Jozza je napisao:

Džaba sve kad je ranije bio registrovan. Stoji u bazi. Nije problem da se registruje na A1, ali neće ćale da polaže pod stare dane. Rešenje je da se vrati u zakon da je moped do 49km/h, umesto sadašnjih 45km/h.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 

To je najbolje rešenje, ali nažalost nema ko  da sasluša  :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne moze to biti resenje jer je svugde u svetu do 45 km/h moped, uostalom na vecini mopeda je i sat takav (do 45 zeleno, dalje crveno), resenje je u datumu prve registracije odnosno ono sto je bilo ranije klasifikovano kao moped da to i ostane, ako ne znaju koji datum da uzmu za primer neka kontaktiraju Tomos i provere od kada je isti ogranicio max. brzinu na 45 km/h.

Nebi bio prvi primer takvog resenja od strane nadleznih (npr. vozila prvi put registrovana pre 31.12.1989 ukoliko imaju kuku/uredjaj za vucu ne moraju imati atest niti plocicu za istu), ali ovde vlada opste ludilo sto je primer vozacke dozvole i podele motocikala na kategorije gde se uzimaju kw u obzir a kada se registruju onda ccm. :lud:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
On 30.4.2019. at 8:37, Jozza je napisao:

Ćaletov APN6s je sa početka proizvodnje 6s varijante (ALU felne 16-ce, migavci...) i na tehničkom mi kažu da po tabeli koju su dobili od SUP-a ne može da se registruje kao moped već mora na A kategoriju! Nisam znao jel treba da se smejem ili da plačem...

Da ide 45kmh isao bi na zute, posto je mnogo brzi i ide 48kmh ide na bele i automatski povlaci polaganje za vecu kategoriju. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Realno, svaki kinez ide brže od tih 45km/h, a pogotovo kitovani na 72ccm, pa su po zakonu registrovani kao mopedi

 

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja