Jump to content

Moto Zajednica

registracija APN-a

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem

Realno i svaki APN ide brze od 45kmh ali gleda se zvanican podatak. Samo skidanjem blokade u auspuhu ili stavljanjem rezonskog auspuha dobija se bar 10 kmh vise. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Užice
  • Motocikl: Yamaha DT125R,Transalp XL600V

Sa sajta Polovni automobili ...

 

Kako nam je potvrdio Saša Lakić iz Centra za tehnički pregled vozila, Uprava saobraćajne policije poslala je uputstvo tehničkim pregledima u kojem je navedeno da mopedi mogu da prođu tehnički pregled bez potvrde o maksimalnoj brzini.

Međutim, reč je samo o odlaganju ove obaveze - do 5. jula 2021. godine.

Da pojasnimo za svaki slučaj – mopedi koji su do sada imali trajnu registracijuipak moraju da se registruju regularno, odnosno da pređu u „režim“ po kojem se registracija produžava svake godine.

Odlaganje se odnosi samo na obavezu utvrđivanja da im maksimalna brzina nije veća od 45 km/h.

Nepravda?

Neki bi rekli da je ovo odlaganje nepravedno prema onima koji su od početka aprila do odluke o odlaganju registrovali svoje mopede, platili potvrde ili merenje, pošto su mogli da prođu bez tih troškova da su malo sačekali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

A mogu li ja da malo "popravim" karburator, i tražim merenje po kome će APN 6s ići 40km/h? Pa da ga sa tom potvrdom prevedem u moped trajno, sa redovnom godišnjom registracijom naravno.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Evo malo da podsetim na ovu temu. Danas bio kod sudije za prekrsaje i epilog sledeci: (samo da podsetim da mi je u aprilu sa APNca pandur skinuo tablicu i napisao prijavu (onu trajnu sto je vazila do 3 aprila)  dobio najmanju novcanu kaznu 20000 plus 2000 troskovi sudskog postupka, 6 kaznenih poena i zabranu 3 meseca upravljanja sa AM dozvolom. E sad buni me to AM jer sam tog istog APN-a preregistrovao  sa belim tablicama na A kategoriju i dali mogu istog voziti dok traje zabrana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova

Logicno bi bilo da ne smes da vozis nesto sto se vozi AM kategorijom jer za nju imas zabranu. I logicno bi bilo da mozes da vozis A kategoriju. 

Da li je to isti APN sada kao A kategorija ili neki drugi, nije ni malo bitno. Vozis motocikl sa A kategorijom. 

Po meni smes da vozis ali obzirom kakav je cirkus sa probnim dozvolama, nista me ne bi cudilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja