Jump to content

Moto Zajednica

BENELLI TRE-K 2009

Recommended Posts

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Prodajem ili menjam Tre-k, pravih 35000km, kupljen nov u Srbiji, god 2008, registracija istekla,prosle god, obavezan prenos, cena dogovor po pozivu ja sam treci vlasnik.Dodatna oprema original Benellijev sportski izduv+standardni,Benelli kozna tank torba i drzaci, nosaci kofera GIVI, kres padovi ,led zmigavci itd.Motor ima fabricki power commander 137ks-112ks, usd viljusku Brembo kocnice, ubrizgavanje  lagan vozan i upravljiv  sa odlicnim uspravnim polozajem sedenja,udoban sa dvoje i koferima, mali potrosac sa iskljucenim PC.

Tre-k, Amazonas, TNT (isti agregat) su imali dosta fabrickih mana-frajlauf, nosac alternatora,korpa kvacila, slab akumulator itd.Zimus sam za njega kupio u Benelli Superstore (Belgija) i tunning firmi Bennets (Engleska), nov kompl frajlauf+rez venac, Z-25 gear (sistem koji povezuje,frajlauf , alternator i korpu kvacila),Z17 gear, jaci alternator i jaci akumulator, modifikovanu korpu kvacila i dobio da motor pali na dodir dugmeta.Ovo sam napisao jer kod nas vaze razne fame i neistine za ovu marku motora, bolje da je bivsi uvoznik obucio majstore koji su ih sklapali, manje bi bilo problema.Lukac 064 9760896 i 011 8484211

ALIM3412_(1).JPG

ALIM3413.JPG

ALIM3414.JPG

ALIM3415.JPG

ALIM3416.JPG

ALIM3418.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Koje je godiste? Koliko CC? Koliko je vlasnika imao? Koja mu je potrosnja? I da jos jedna stvarcica, umalo da zaboravim, nebitna skroz, koja je CENA? :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

2008 ili 2009 na sajmu je ovakav beneli bio izlozen. Tada mi je to bio najlepsi motor na sajmu. Imam negde i slike. Uzivo izgleda predobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Izvinjavam se kolegama, god 2008, prva reg 2009, 1130ccm imaju sva tri modela, ja sam treci vlasnik. Cena za ovakve tesko prodavljive modele (moje misljenje, stanje motora itd) bi isla od 2500e do preko 4000e koliko je pre mesec dana trazio vlasnik TNT 2007god na pol automobilima.Zato je bolje videti motor, porazgovarati uzivo iscenjkati se ili ga menjati za neki motor ili auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Pozz i tebi prijatelju, vec sam uzeo VFR800 za ovo leto, cekam da skupim 33000 za prvu registraciju,Beneli ce morati da ode.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Opasna mašina

 

I iz iskustva mogu da kažem da je bolje kupiti motor koji je možda i skuplji ali u dobrom stanju jer od onog koji ćeš polako da sređuješ nema ništa.

 

Ja i sad pomislim na jednog Fazera S1 koji je Lukač prodavao pre nekoliko godina, tako da mislim da ko hoće ovakav motor da bi trebalo da ode da pogleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
21 hours ago, Lukac said:

Izvinjavam se kolegama, god 2008, prva reg 2009, 1130ccm imaju sva tri modela, ja sam treci vlasnik. Cena za ovakve tesko prodavljive modele (moje misljenje, stanje motora itd) bi isla od 2500e do preko 4000e koliko je pre mesec dana trazio vlasnik TNT 2007god na pol automobilima.Zato je bolje videti motor, porazgovarati uzivo iscenjkati se ili ga menjati za neki motor ili auto.

Hvala!

 

Bas lep motor, ja sam plasljiv za delove i odrzavanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Delova ima, ja sam u decembru i januaru,pazario iz Belgije i Engleske, bez problema.Ima i u italiji,i nesto preko Aliexpressa iz Kine.Ovaj motor je relativno lak za rasturanje i odrzavanje,recimo ima tzv  "trkacki ili kasetni menjac"znaci skines lanac sa prednjeg lancanika, odsrafis 6 imbusa i i izvuces ceo menjac sa strane a da pritom ne diras karter i ne rasturas motor na pola kao kod vecine Japanaca. Koliko sam ja informisan ovaj tip agregata je bio prvobitno  predvidjen za trke, znaci palio se na onaj valjak  (kao GP motori) pa su ubacili kasnije sistem alnaser - frajlauf koji je imao do modela 2009, puno mana.Naravno ,pojavilo se vise tzv aftermarket delova-kao sto je firma Bennet tuning od koje sam pazario par stvari.Mi smo uradili u servisu jos par modifikacija, izvinjavam se na opsirnijem textu

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Samo ti nastavi opsirno da pises o ovakvom dragulju... I napisi koliko dugo je kod tebe i dal' je prethodno bio u Kikindi (ako ne gresim) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Jednu sezonu sam se druzio sa ovim odlicnim motorom, mislim da konkretno ovaj primerak nije iz Kikinde.
Ovaj model, osim pomenutih, ne zadaje vece probleme vlasniku a sa druge strane pruza odlican odnos ulozeno-dobijeno.

Posle petnaestak razno raznih motora I kategorija koje sam isprobao, sa Benelijem sam se najsladje navozao. Pravi sport touring. Motor radi ugladjeno, brzine se mogu saltati vec pri 2.500-3.000 obrtaja.Motor se ne buni, nema vibracija. Pri svakom jacem zavrtanju rucice gasa, rado pokazuje I svoju sportsku stranu. Izuzetno upravljiv I lagan a dovoljno udoban za duze ture. Prava je steta sto nisu nastavili sa razvojem ovog modela.
Jedino po cemu zaostaje za modernom konkurencijom su el.paketi, izostanak abs-a kao I nesto veca prosecna potrosnja pri sportskoj voznji.
Nadam se da Sam pomogao potencijalnim kupcima

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

U zameni za Benellija bih uzeo neki mini van  u ceni motora ili u manjoj uz doplatu, tablica je odjavljena i prenos je obavezan,moze i na moj trosak zavisi od dogovora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja