Jump to content

Moto Zajednica

A koji je ovo motor?

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 41 minuta, FFBikerSar je napisao:

Pa sad ima profesor iz Tuzle Mirsad Djonlagic (to je "meko" Dj, ne "tvrdo" Dz) koji je zastupnik u Parlamentu BiH, to je dalja rodbina.

 

A najsmjesnije je da sam JA ovu djedovu sliku koristio kao argument kad su mi roditelji bili protiv toga da nabavim prvi motor, iza rata u BiH 1997. Tada sam jos zivio s njima - do rata 1992. sam studirao i nisam imao vlastitih prihoda (a oni nisu htjeli ni cuti da trehnu lovu za motor), iza rata dobio posao kod UN-a i imao bolju platu nego oni. Nakon godinu dana sam ustedio dovoljno para da odem i kupim BMW R 100 RT iz 1979. u Dubrovniku - dovukao ga na UN-ovom pick-up dzipu :)

 

Izvini moja pravopisna greska, tako je: Đonlagić. :takoje: Nego malo mi sad cudno to vremensko razdoblje izmedju tvoga djeda i tebe? Ti se bas kasno rodio? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ja sam 1967 godiste. Deda je bio 1903, mama 1939. 1986/7 sluzio JNA, iza toga studij. Pred sam rat mi bila ostala jos 4 ispita i diplomski...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Mama kaze da se sjeca spominjanja "Nede" poslije rata. U to se doba u Sarajevu tesko zivilo, hrana je iza rata bila racionirana, na tackice, a posto je nama jedan rodjak radio na zeljeznici (tad je kroz Derventu prolazila uskotracna pruga), izgleda da je tvoj deda cak slao hranu mome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Eto koja slucajnost da se nadjemo kao direktni potomci drva dobra druga iz onih dalekih vremena. :jee1: Inace moga djeda su svi znali u Derventi sto se kaze od malog do starog. Kad sam ispricao juce mojoj supruzi da sam nasao covjeka, direktnog potomka djedovog druga nije mogla da vjeruje, posto i ona tu pricu zna od mene kako su njih dvojica dosli Harleyom iz Zagreba u Derventu. :moto3:. Nadam se da ce biti prilike da se sretnemo u skorije vrijeme i upoznamo. Moja supruga ima neke drugarice iz mladosti u Sarajevu pa smo i njih pominjali, a li su te veze nakon svih dogadjanja 90-tih pokidane, a bilo bi ih lijepo obnoviti. Ona je inace stanovala neko vrijeme u Sarajevu pocetkom 80-tih dok je studirala na Gradjevinskom fakultetu. Pa eto tvoja majka ( neka je ziva i zdrava ) je mladja od moje 9 godina, koliko si i ti od mene. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
1 hour ago, Branko said:

Eto koja slucajnost da se nadjemo kao direktni potomci drva dobra druga iz onih dalekih vremena. :jee1: Inace moga djeda su svi znali u Derventi sto se kaze od malog do starog. Kad sam ispricao juce mojoj supruzi da sam nasao covjeka, direktnog potomka djedovog druga nije mogla da vjeruje, posto i ona tu pricu zna od mene kako su njih dvojica dosli Harleyom iz Zagreba u Derventu. :moto3:. Nadam se da ce biti prilike da se sretnemo u skorije vrijeme i upoznamo. Moja supruga ima neke drugarice iz mladosti u Sarajevu pa smo i njih pominjali, a li su te veze nakon svih dogadjanja 90-tih pokidane, a bilo bi ih lijepo obnoviti. Ona je inace stanovala neko vrijeme u Sarajevu pocetkom 80-tih dok je studirala na Gradjevinskom fakultetu. Pa eto tvoja majka ( neka je ziva i zdrava ) je mladja od moje 9 godina, koliko si i ti od mene. :)

He he a meni i mama i tata arhitekte (i ja) i bili profesori na Arhitektonskom fakultetu, a Arhitektura i Gradjevina su jos od 1960ih u istoj zgradi na Kosevu - Gradjevina prizemlje i I kat, Arhitektura II, III i IV. Ako ti je supruga u toku nastave imala demonstracije na Institutu za materijale i konstrukcije (IMK) na brezuljku iznad faksa, prema partizanskom groblju, moguce je da je bila kod moje mame... Ona je bila na Materijalima i konstrukcijama. Doduse negdje bas u 1980-im je sa pola radnog vremena presla u ispostavu instituta Tuzlanskog Gradjevinskog fakulteta u Sarajevu, a pola bila u nastavi, a onda krajem 1980ih komplet na Arhitektonski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Pa u to je doba mama jos bila u IMK, dakle mogla je imati praksu kod nje. Poznata je kao prva zena doktor tehnickih nauka u BiH...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 6 sati, FFBikerSar je napisao:

Pa u to je doba mama jos bila u IMK, dakle mogla je imati praksu kod nje. Poznata je kao prva zena doktor tehnickih nauka u BiH...

 

Da isla je u IMK , ali kaze da se ne sjeca tvoje mame, tj. ne sjeca se imena profesora koji su drzali praksu, a njoj je bio na praksi profesor.  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Nastavak...

 

Sad sam naletio na pisanje rodjaka koji se bavio istrazivanjem porodicnog stabla, sad ispade da je djed u Derventi i prodavao motocikle (pored sto je zastupao Ford automobile i kamione)

 

 

Djonlagici.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Evo na ovom mistu se želim u moje i u ime mog naroda zafalit tvome rahmetli Šemsibegu, što je svojim velikodušnim činom omogućio gradnju samostana na Plehanu, koji u našem religioznom životu ima važnu ulogu.

 

Allahimanet..

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja