Jump to content

Moto Zajednica

Kupac iz Amerike (prevara ili...?)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Bato, viđen si za phishing, kakva crna kupovina Alfe iz Amerike, kakvi bakrači...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ovako ide proces. Sve pita oko auta( motora)  kad si menjao ulje, koje ulje, servisi, popravke...onda kao kupuje.

Sve obecava da ce uplatiti lovu kad stigne covek iz transprtne sluzbe da preuzme auto.

Ti kazes ok. 

Posle dan dva stize mail od ogromne transprtne sluzbe, neke međunarodne i oni vele da dolaze po auto. ( ti proveravas, takva transportna sluzba postoji)

Ti kazes Ok. 

I sada ta transportna sluzba ( čitaj isto oni) traži lovu, neku manju 100-200 e ili funti da uplatis da bi oni dosli, kao nesto carina, lezarina,  bla bla bla. Ti uplatis i to je njihova zarada, vise se ne javljaju.

Ne komuniciraju gmailom nego samo preko GSM, viber ili whatsapp broja.

od 1000 ljudi neko se upeca ....

Pošalj im slku od auta :lol3:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

I meni se prosle godine javio neki lik iz Turske, cini mi se, koji je video moj motor na oglasu. Kada sam ga posle nekoliko poruka otkacio, par dana nakon toga mi se javlja zensko iz...jbm li ga... Mauritanije, npr. Identican prevod identicnog texta, sa identicnim zahtevima. Samo sam je zamolio da pozdravi lika tog i tog, koji se pre nje javio, i poslao sam joj prethodnu prepisku. Otkacila se sama.

PREVARA, pa app.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Meni se desila slicna stvar, ali tip je stvarno dosao, iz Francuske! Izvadio kes... Ovaj levo! :care:

 

IMG-20180811-152153.jpg

 

IMG-20180813-215715ed.jpg

 

Trebao sam da mu pokazem ove slike:

 

IMG-9744-Large.jpg

 

IMG-9745-Large.jpg

 

"prodajem ocuvan auto, vozila baba subotom do crkve..."

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 27.4.2019. at 21:47, Djokic je napisao:

Toyota Carina 2XL, ili na naski Karina XL :gej:

I njegovu fotku (kupca) si stavio na avatar? :lol:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Malo pre stiglo,ništa naručiv'o nisam...'de me nadju...mamicu im prevarantsku...

 

Screenshot-20190520-092751.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

I ja dobijo slicnu poruku nisam hteo da nastavim suvise sumnjivo bilo i to pre par meseci cini mi se da je sve isto kao kod tebe 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2
On 9.4.2019. at 9:05, JankelA je napisao:

Napisao sam mu sinoc da prihvatam samo novac u kesu i gle cuda, procitao poruku i ne javlja se vise :neznam::jee:

 

Hteo sam da udjem sad na KP da slikam profil, ulazim u poruke - nema nista obrisalo se nekako, verovatno je neko prijavio

I ja sam tako uradio trazio kes samo i od tad nema poruka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Sto se tice ove kupovine iz Amerike, svi su vec dali odgovor - klasican Phishing. Na to, taj Dark Blue ne operise ovde :)

 

Sto se tice kolege Shoyyka i njegove FedEx isporuke, ako ti deluje legitimno,  posalji mi broj posiljke i provericu ti u FedEx sistemu tacno sta je. Samo po izgledu maila bi rekao da nije legitiman :) Takodje, FedEx tracking brojevi ne izgledaju tako... : )

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
On 4/27/2019 at 9:21 PM, Djokic said:

Meni se desila slicna stvar, ali tip je stvarno dosao, iz Francuske! Izvadio kes... Ovaj levo! :care:

 

IMG-20180811-152153.jpg

 

IMG-20180813-215715ed.jpg

 

Trebao sam da mu pokazem ove slike:

 

IMG-9744-Large.jpg

 

IMG-9745-Large.jpg

 

"prodajem ocuvan auto, vozila baba subotom do crkve..."

Ovaj je poslije kupovine auta otisao na kosovo po eksploziv pa se raznio negdje u francuskoj :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Meni je prosle godine stigla poruka na email-u,kupac uz amerike,u vezi kupovine mog motora koji se nalazio na oglasu ..krenuli smo sa razmenom poruka,sta-kako,pitanja-odgovori,da skratim..tip mi kaze da ima svog agenta za kupovinu u srbiji u bg-u i da ce da dodje da kupi moj motor..trazio mi je broj pay pall racuna da izvrsi uplatu na moj racun,a da ce za dan dva agent da dodje kombijem samo da pokupi motor i ujedno da odradimo te ugovore oko kupoprodaje na licu mestaU nastavku price desava se nesto veoma interesantno...Dam ja njemu broj mog racuna,posle pola sata stize mi poruka na email-u i na pay pall racunu da je u toku transfer novca ,cifre koju smo prethodno dogovorili.U jednom momentu stize poruka da je transfer izvrsen,ali da bih mogao da podignem novac sa mog racuna da prvo moram da uplatim iznos od 300 dolara kao neku kamatu za transfer bla bla bla,a da ce taj iznos doticni agent da mi vrati na ruke kada bude dosao po motor,prica skriz pije vodu......Ja mu kazem da odmah krecem do banke da uplatim iznos od 300 dolara i kazem mu da cu da cim uplatim novac da slikam uplatnicu i da mu posaljem na email..On kaze ok,uradi tako..Odem na googgle,skinem sliku najveceg moguceg crnackog KURCA koju sam nasao,i posaljem mu na email..Frajer istog momenta propricao srpski,poceo da mi upucuje najgore moguce pretnje i psovke

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Jankela druze imam dobar predlog za tebe..Jesi razmisljao da stvarno poklonis tom prevarantu tvoju alfu 147....unisti ga za ceo zivot Kazu da se vozaci automobila Alfa Romeo kao i vozaci motora marke KTM,YAMAHA I BMW-a 2x raduju,kada ih kupe i kada ih prodaju

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja