Jump to content

Moto Zajednica

Udes na Ubu 07.04.2019.

Recommended Posts

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Nadrndan stav nikako nije nešto što ti donosi prevagu u bilo kojoj polemici.

 

Ja nigde nisam napisao da ću da branim bilo koga već da ću da zastupam.

U hipotetičkoj situaciji sa Brankovog  mosta vozač ne može samo da baci pogled, već mora da osmotri situaciju i da se uveri da li nešto može ili ne može da izvede.

 

Motor koji ide 250 svakako ima svoj doprinos ali kriv je onaj ko mu je presekao putanju.

Takvo vozilo primetiš sigurno a to znači da ga i čuješ.

 

Mislim, ovako možemo mi do prekosutra ali to neće učiniti da ti budeš u pravu, tj. da budeš na poziciji gde sam ja sada.

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
2 hours ago, Mare_FZ said:

Bilo kako bilo, ko god kriv u ovoj situaciji, svi moraju da shvate - brzina ubija!

ne ubija brzina, već naglo zaustavljanje :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ono što mi smeta u komentarima kod ovakvih događaja je to  što se obavezno pojave "stručnjaci" ("sudije") koji već na osnovu jednog novinskog članka, ili na osnovu par fotorafija, ili na osnovu video snimka od par sekundi, ili na osnovu priče jednog od učesnika u udesu (ili nekog njemu bliskog) znaju zasigurno ko je kriv za događaj i onda tom "krivcu" u daljim komentarima dodelju epitete (debil, majmun, ubica, ....), određuju i kaznu za tog "krivca" i još napušavaju svakog ko se ne slaže sa njihovim "nalazom" i "presudom".

Jedno je komentarisati i iznositi svoje mišljenje o nečemu, a potpuno je druga stvar kada neko odmah odredi "krivca" i sve ostale koji imaju nekakvu rezervu u odnosu na njegovu "presudu" proglašava budalama i debilima.

U konkretnom slučaju mi na snimku (od par sekundi) vidimo šta je učinio automobilista i tu nema nikakve dileme da je napravio grešku. Međutim mi apsolutna pojma nemamo šta se događalo sa motociklistiom do momenta dok se nije pojavio u "kadru" (a to je samo par desetinka sekunde pre udara u auto). A upravo su period od prethodnih pet šest sekunde i dvestotinak metara iz pravca odakle je motor došao veoma bitni za ceo događaj i mogli su da imaju bitan uticaj na to da automobilista napravi ovakvu grešku.

Pojma nemamo ni da li je bilo neke prepreke (recimo kombi ili slično) koji je zaklonio motociklistu u momentu kada je ovaj sa autom proverio (ako je proverio) da li mu neko ide u susret, ne znamo ni brzinu kretanja, ni da li ima neka krivina ispred, ima li neka trafika koja zaklanja vidik, da li je bilo još nekog vozila koje se kretalo u istom smeru sa motorom, ....?

Ja sam pre nekolio godina imao ozbiljan udes (bila je tema o tome), kada me je na bul. Kralja Aleksandra u Bg. pokupio čovek koji je krenuo sa benzinske pumpe skretanjem ulevo (pored znaka za zabranjeno skretanje i preko pune linije). 

Bilo je odmah više nego očigledno da je vozač automobila isključivi krivac za udes (sam je odmah priznao krivicu, svedoci potvrdili da je on kriv, policijci tokom uviđaja i u zapisniku konstantovali da je on krivac, nadzorne kamere sa benzinske pumpe snimile događaj, ...., ali, bez obzira na sve to, ja ni u jednom svom komentaru ili opisu događaja tada nisam napisao da je vozač automobila krivac za udes, sve dok nisam dobio zvanišan dokument od suda ko je krivac.

Vrlo se često dešava da to što nam u prvom momentu izgleda kao prosto i logično (prema onome što nam je bilo pristupačno kao "dokaz"), na kraju ne bude tako jer jednostavno nismo imali uvid u sve detalje.

Motociklisti su veoma sujetni i subjektivni kada se ovako nešto dogodi i skloni su da odmah uvek okrive "drugu stranu" za nesreću, a često ne bude tako. Bez obzira što smo najugroženija kategorija u saobraćaju i bez obzira što često budemo vrlo grubo ugroženi, to nam ipak ne daje za pravo da budemo i potpuno neobjektivni.

Naše je da se u saobraćaju trudimo da izbegnemo da budemo unesrećeni (svejedno svojom ili tuđom krivicom), a ukoliko do toga ipak dođe, možemo da o tome komentarišemo i diskutujemo, ali krivca ipak određuje i presudu donosi neko ko je za to nadležan.

 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
10 hours ago, Savan said:

trik pitanja sluza bas da bi naucio materiju sa razumevanjem umesto da nabiflas ili koristis licnu logiku da bi zakljucio nesto.

 

Polagao sam prosle godine za camac i nisam polozio, ne pomaze logika jer su pitanja takva da jednostavno moras da znas i da razumes.

Kad sam polagao u NL za B nisu bila trik pitanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: chicago
  • Motocikl: Honda st1300 bmw r1200 rt

Ko brani u ovom slucaju vozača automobila on nije BOLJI od njega

Čovjek presijeca punu liniju predpostavjam a I da je isprekidana ništa ne mijenja 

potpuno nepravilno skrece tj skracuje pravilnu putanju skretanja 

drugo uopšte se ne zaustavlja prije skretanja što je pod obavezno

trece tek kad je uso u putanju motocikliste  staje i pravi zabunu vozaču motocikliste možda da je nastavio skretanje nebi se ni desio udes 

Čovjek ladno pravi 3-4 prekrsaja ja ne mogu da vjerujem što pojedini ljudi (kolege) pišu 

Moraš stati prije SKRETANJA I uvjerit se da ne ugrožavaš nekoga u vožnji pa BEZBJEDNO skrenuti

samo pitam da  je koji slučajem neko prelazio ulicu ko bi bio kriv vozac auta ili pjesak

ja vecega nepoštovanja prema motociklistima nisam vidio nidje vise nego u srbiji slijede crna gora pa ostali

Želim kolegi brz oporavak a ostalima bezbjednu vožnju

pozdrav

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, cikmir je napisao:

Ko brani u ovom slucaju vozača automobila on nije BOLJI od njega

Čovjek presijeca punu liniju predpostavjam a I da je isprekidana ništa ne mijenja 

potpuno nepravilno skrece tj skracuje pravilnu putanju skretanja 

drugo uopšte se ne zaustavlja prije skretanja što je pod obavezno

trece tek kad je uso u putanju motocikliste  staje i pravi zabunu vozaču motocikliste možda da je nastavio skretanje nebi se ni desio udes 

Čovjek ladno pravi 3-4 prekrsaja ja ne mogu da vjerujem što pojedini ljudi (kolege) pišu 

Moraš stati prije SKRETANJA I uvjerit se da ne ugrožavaš nekoga u vožnji pa BEZBJEDNO skrenuti

samo pitam da  je koji slučajem neko prelazio ulicu ko bi bio kriv vozac auta ili pjesak

ja vecega nepoštovanja prema motociklistima nisam vidio nidje vise nego u srbiji slijede crna gora pa ostali

Želim kolegi brz oporavak a ostalima bezbjednu vožnju

pozdrav

Moras dati migavac, sto ovaj nije ni pokusao, stati,tamo gde signalizacija to dozvoljava, a ne iznenada nicim izazvan :takoje:preleteti preko pune pod toliko kosim uglom, da je krenuo u traku sa suprotnim smerom.Ovo bi trebalo klasifikovati kao ubistvo u pokusaju, oduzeti trajno vozilo, i vozacku dozvolu.To je o voznji ovog vozaca auta. Druga stvar je da li je motorista svojom brzinom, iskljucio mogucnost reagovanja potrebnog da bi se izbegle budale na putu. Cuvaj se,i bog ce da te cuva.:takoje:

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 15 sati, zika56 je napisao:

Ono što mi smeta u komentarima kod ovakvih događaja je to  što se obavezno pojave "stručnjaci" ("sudije") koji već na osnovu jednog novinskog članka, ili na osnovu par fotorafija, ili na osnovu video snimka od par sekundi, ili na osnovu priče jednog od učesnika u udesu (ili nekog njemu bliskog) znaju zasigurno ko je kriv za događaj i onda tom "krivcu" u daljim komentarima dodelju epitete (debil, majmun, ubica, ....), određuju i kaznu za tog "krivca" i još napušavaju svakog ko se ne slaže sa njihovim "nalazom" i "presudom".

Jedno je komentarisati i iznositi svoje mišljenje o nečemu, a potpuno je druga stvar kada neko odmah odredi "krivca" i sve ostale koji imaju nekakvu rezervu u odnosu na njegovu "presudu" proglašava budalama i debilima.

U konkretnom slučaju mi na snimku (od par sekundi) vidimo šta je učinio automobilista i tu nema nikakve dileme da je napravio grešku. Međutim mi apsolutna pojma nemamo šta se događalo sa motociklistiom do momenta dok se nije pojavio u "kadru" (a to je samo par desetinka sekunde pre udara u auto). A upravo su period od prethodnih pet šest sekunde i dvestotinak metara iz pravca odakle je motor došao veoma bitni za ceo događaj i mogli su da imaju bitan uticaj na to da automobilista napravi ovakvu grešku.

Pojma nemamo ni da li je bilo neke prepreke (recimo kombi ili slično) koji je zaklonio motociklistu u momentu kada je ovaj sa autom proverio (ako je proverio) da li mu neko ide u susret, ne znamo ni brzinu kretanja, ni da li ima neka krivina ispred, ima li neka trafika koja zaklanja vidik, da li je bilo još nekog vozila koje se kretalo u istom smeru sa motorom, ....?

Ja sam pre nekolio godina imao ozbiljan udes (bila je tema o tome), kada me je na bul. Kralja Aleksandra u Bg. pokupio čovek koji je krenuo sa benzinske pumpe skretanjem ulevo (pored znaka za zabranjeno skretanje i preko pune linije). 

Bilo je odmah više nego očigledno da je vozač automobila isključivi krivac za udes (sam je odmah priznao krivicu, svedoci potvrdili da je on kriv, policijci tokom uviđaja i u zapisniku konstantovali da je on krivac, nadzorne kamere sa benzinske pumpe snimile događaj, ...., ali, bez obzira na sve to, ja ni u jednom svom komentaru ili opisu događaja tada nisam napisao da je vozač automobila krivac za udes, sve dok nisam dobio zvanišan dokument od suda ko je krivac.

Vrlo se često dešava da to što nam u prvom momentu izgleda kao prosto i logično (prema onome što nam je bilo pristupačno kao "dokaz"), na kraju ne bude tako jer jednostavno nismo imali uvid u sve detalje.

Motociklisti su veoma sujetni i subjektivni kada se ovako nešto dogodi i skloni su da odmah uvek okrive "drugu stranu" za nesreću, a često ne bude tako. Bez obzira što smo najugroženija kategorija u saobraćaju i bez obzira što često budemo vrlo grubo ugroženi, to nam ipak ne daje za pravo da budemo i potpuno neobjektivni.

Naše je da se u saobraćaju trudimo da izbegnemo da budemo unesrećeni (svejedno svojom ili tuđom krivicom), a ukoliko do toga ipak dođe, možemo da o tome komentarišemo i diskutujemo, ali krivca ipak određuje i presudu donosi neko ko je za to nadležan.

 

Dosta stvari koje si ovde naveo su moguce i realne (kombi,auto,trafika...),delimicno si u pravu kada kazes da su motoristi sujetni i da odmah okrivljuju drugu stranu (ima i takvih,zato kazem delimicno).Sve ovo ipak ne umanjuje krivicu vozaca automobila.

Jedna stvar gde mislim da gresis je deo u kome govoris da nadlezni i strucni ocenjuju ko je kriv,i ako oni kazu da je jedna strana kriva,to je sigurno tako.Nije.Siguran sam da i na ovom forumu ima XX primera gde su ljudi na svojoj kozi osetili zvanicnu krivicu,a da u realnosti to nije bilo tako...zasto? Pa zato sto i taj pravni sistem ima svojih rupa koje advokati itekako koriste jer im je to posao,zastupaju svoju stranu,brane je po svaku cenu i sluze se svim alatima koji su im na raspolaganju. Mnogo presuda je doneseno u korist realnog krivca jer su neke formalnosti uticale na pravni postupak i covek bude proglasen nevinim...i za ubistva,a kamo li za ovakve stvari.

iz tog razloga,ne slazem se ni da je to pusto slovo na papiru uvek odraz realne slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
3 hours ago, cikmir said:

Ko brani u ovom slucaju vozača automobila on nije BOLJI od njega

Ne brani niko. Uglavnom skreću pažnju da je moguća i dodatna krivica bajkera zbog neprilagođene brzine.

Veoma je jednostavno zaključiti na osnovu sekunde snimka da je vozač kriv i staviti tačku na to. I koja korist od toga?

Ovakve teme čita i puno klinaca kojima nešto treba da ostane za nauk u glavi. Od toga da su "nevidljivi", do toga da se ne može predvideti reakcija drugih učesnika u saobraćaju. Uvek očekuj neočekivano i ne divljaj u naseljenom mestu. Zaključak da su vozači automobila magarci programirani da nas gaze i da su oni ti koji su uvek krivi na žalost ne mogu da posluže ni kao dobar epitaf na spomeniku.

Upravo ta deca, na sličnim tipovima motora, doživljavaju ovakva sranja. Iznenadilo bi me da sam na snimku video neki Virago. I meni uzimaju prednost redovno, pa ne letim preko haube. Mator sam valjda dovoljno i frka mi za ovaj moj život, decu kući, svašta nešto...

A ko je pred zakonom ovde kriv, ima ko se time bavi. Žika je potpuno u pravu, zlo bi bilo da nam se sudi po forumima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 16 sati, zika56 je napisao:

ali krivca ipak određuje i presudu donosi neko ko je za to nadležan.

 

pre 47 minuta, Vaske4s je napisao:

iz tog razloga,ne slazem se ni da je to pusto slovo na papiru uvek odraz realne slike.

Siguran sam da mi većina neće poverovati ali ja ću da vam kažem svoje iskustvo sa procesa suđenja u mom slučaju:

 

Neposredno pre zakazanog ročišta, meni i mom drugaru advokatu, prilazi čovek sa aktovkom. Pita da li smo mi oštećeni u tom i tom procesu i kad je dobio potvrdu, saopštava nam da je veštačenje na našoj strani. ALI, da se kojim slučajem okrivljeni obratio njemu (veštaku) pre elaborata, da bi se stvar lako okrenula u njegovu korist. Razgovor se na tome završio, tj. nastavio se u fazonu kako je lep dan...

Drugar mi je rekao da se ne potresam jer je to samo pokušaj da izmami neku "čast"... Eto to je tako ostalo a ja često pomislim kako je lako moglo da bude drugačije, dok čovek veruje u pravedno suđenje.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne znam koliko kamera na kacigi koja snima situaciju ima tezinu na sudu i jel bi se taj snimak mogao koristiti kao dokazni materijal. Jer onda je lako, imas video materijal, poziciju a ujedno i brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Upravo iz tog razloga narucih kameru, snimak lepo pa da vidimo ko ce sta reci kako je bilo.

 

Takodje bi zakon izmenio.... lepo sakupis na snimku potencijalne ubice, odes i predas nadleznima da ih sve kazne i to dobrooo novcano.

 

Ajd po gradu gde su male brzine tu i nije strasno, ma da pri nezgodnom padu i maloj brzini, moze da se izgubi glava.

Na magistrali je vec skroz druga prica zbog vece dozvoljene brzine nego u gradu, te svako oduzimanje prednosti tretirati kao pokusaj ubistva.

 

Poziv od sudije za prekrsaje....

 

dobar dan

- dobar dan

znate li zasto vas zovemo

- ne naravno

tog i tog dana ste oduzeli prednost motociklisti i zivotno ga ugrozili, sedite da vidite snimak

- pa ja pa ovaj pa izvinite al ja ga nisam video pa ja stvarno.....

 

I onda urucenje ceka da se pusi za sve pare, uz reci da ako ga opet budu videli na nekom snimku, usledice trajno oduzimanje dozvole jer bato ti za volan nisi, sedi kuci i gledaj farmu, parove i ostala sranja jer tu si negde po mentalitetu.

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Pazi sta zelis mozda ti se ostvari ;)

 

Mani se prepustanja gradjanima u ruke da obavljaju duznost policije. Sve te pozitivne aspekte ce lako upropastiti jedan negativan a naci ce se nacin da se zloupotrebi sigurno.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 11.4.2019. at 8:47, Vaske4s je napisao:

Dosta stvari koje si ovde naveo su moguce i realne (kombi,auto,trafika...),delimicno si u pravu kada kazes da su motoristi sujetni i da odmah okrivljuju drugu stranu (ima i takvih,zato kazem delimicno).Sve ovo ipak ne umanjuje krivicu vozaca automobila.

Jedna stvar gde mislim da gresis je deo u kome govoris da nadlezni i strucni ocenjuju ko je kriv,i ako oni kazu da je jedna strana kriva,to je sigurno tako.Nije.Siguran sam da i na ovom forumu ima XX primera gde su ljudi na svojoj kozi osetili zvanicnu krivicu,a da u realnosti to nije bilo tako...zasto? Pa zato sto i taj pravni sistem ima svojih rupa koje advokati itekako koriste jer im je to posao,zastupaju svoju stranu,brane je po svaku cenu i sluze se svim alatima koji su im na raspolaganju. Mnogo presuda je doneseno u korist realnog krivca jer su neke formalnosti uticale na pravni postupak i covek bude proglasen nevinim...i za ubistva,a kamo li za ovakve stvari.

iz tog razloga,ne slazem se ni da je to pusto slovo na papiru uvek odraz realne slike.

Od ovog boldovanog što si naveo kao moj komentar, ja sam napisao jedino da presudu donosi nadležni organ, a sve ostalo si ti sam dodao. 

Nisam napisao ni da uvek stručni ocenjuju ko je kriv (a trebalo bi tako da bude), niti sam napisao da je to što nadležni utvrde uvek i ispravno (a isto bi trebalo tako da bude).

Takođe nigde nisam ni pokušao da eventualno umanjujem krivicu vozača automobila.

U svom komentaru ti pokušavaš da tumačiš šta sam ja hteo da kažem, a ne komentarišeš ono što sam rekao. 

A inače se slažem sa tobom da često pred sudom nevini stradaju, a krivci budu oslobođeni, ali to ipak ne menja situaciju i ne daje nam za pravo da svako od nas paušalno proglašava krivca i donosi presudu.

Promenio član zika56
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Bila dvostruka objava.

Promenio član zika56
Dupla objava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 10.4.2019. at 8:13, Zuba87 je napisao:

Саша, пише да је свако дужан да за собом покупи све што му отпадне са возила, а ако он није приметио да је нешто отпало, дужан је следећи који наиђе да то учини.

Ако није могуће да се безбедно заустави и уклони опасан предмет са коловоза, онда треба да обавести надлежну службу која ће то учинити.
 

to je tačno ali čoveku je otpao branik i ja sam za 2-3 sekunde naleteo na njega nije bilo šanse da ga izbegnem.I ja sam bio kriv što ga nisam izbegao a onaj ispred što mu je otpao branik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Онда су се вероватно хватали за држање прописаног растојања и прилагођавања брзине условима на путу?

Не знам како другачије могу ту пресуду да оправдају, када је јасно да ти (не ти, било ко) не би свесно ударио у било који предмет на путу.

Логично је да је крив онај испред тебе јер је у саобраћају користио возило које није технички исправно (да је било исправно, не би му отпао браник).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Kolege, pustite se rasprava, gledajte da po ko zna koji put izvučete pouku iz ovakvih situacija i da minimalizujete šanse da školu lično platite. Ja sam je platio prošlog leta, ista situacija presecanja puta i oduzimanja prednosti, samo je bio u pitanju kombi. Mogu da slobodno da kažem da nas je "spaslo" (mene i suprugu kao suvozača) što sam vozio oko 50km/h kao što je bilo ograničenje u naseljenom mesto i što sam uspeo da naglim kočenjem i manevrom ulevo dosta spustim brzinu i "za malo" izbegnem preprečen put. Udario sam samo svojom desnom stranom, supruga ispala na levu a ja preleto preko. Ona je prošla sa modricama i dosta trauma, ja prelom palca i opekotina, motor polupan i još uvek ne sređen.

 

Šta hoću da kažem, da sam išao samo za nijansu brže posledice bi bile mnooogo gore jer bismo se bukvalno zalepili u kombi ili prošli kroz njega. Meni sad ništa ne znači što nisam bio kriv (dokazano sudskom presudom), izvukao sam deblji kraj kako god, i da mogu da biram rado bih svoje posledice menjao sa drugom stranom koja je prošla sa razbijenim stop-svetlom i novčanom kaznom. Poenta je da sam mogao za dlaku da prođem i da sve bude jedna "situacija" a isto tako je moglo za dlaku da bude sa epilogom u crnoj hronici. Mora se brinuti i o svojoj vožnji i o vožnji drugih učesnika, ostavite uvek lufta da se tuđe greške mogu iskorigovati. Ne zbog njih, zbog nas samih i onih koji nas čekaju kućama.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Bmw r1150r

Snimak kamere sa kacige moze da se koristi kao dokaz, to sigurno

Da ne ulazim u analizu snimka previse, prekoracenje brzine motora je prekrsaj, ovo sto je uradio vozac auta, to je krivica.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
On 8.4.2019. at 20:38, cezarpa je napisao:

Po novom zakonu postoji podeljena krivica. Vozac automobila kriv za ne propustanje, motociklista se kretao brze od ogranicenja i eto.

Zasto podeljena ???

AKO  se dokaze da je se motociklista kretao brze od dozvoljene brzine, on je prvi napravio prekrsaj.

Da je isao sporije on na mesto udesa stize kasnije, i odmah se stvara druga situacija.

Znaci u tom trenutku po propisima nisi smeo da budes na tom mestu, sta tu nije jasno ??

 

Zeni mog burazera autobus oduzme prvenstvo, autobus kriv za udes a ona samo platila kaznu sto je vozila bez dozvole ???

To samo u nasoj drzavi ima, u svakoj drugoj si bez dozvole, pijan ili drogiran automatski  kriv.

Jednostavno si napravio prvi prekrsaj sto si na primer seo za volan bez dozvole, samim tim si ti izazivac udesa.

Znaci po zakonu ti u tom trenutku nisi smeo da budes na tom mestu i kraj price.

 

Vozim i motor i auto i ne branim nikog, samo razmisljam logicno.....

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja