Jump to content

Moto Zajednica

Udes na Ubu 07.04.2019.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Secam se na obuci kad sam vozio za motor. 

Ulica bulevar Oslobodjenja u Bg. Kaze mi instruktor ovde oko ostrva cemo da uradimo polukrozno ja skrecem i stajem ,cekam vozila iz suprotnog smera da prodju da zavrsim manevar. On mi prica polako cekaj,cekaj,cekaj,cekaj... ko je bio u ulici zna kako izgleda,vidim pravac sigurno jedno 300m i kola koja su bas bas daleko ali instruktor mi prica da cekam. Ok. 

Na poligonu ga pitam ,pa dokle treba da cekam ,sta ako ima mnogo kola. Kaze moras da cekas sve dok ne bude vozila iz suprotnog smera kojima bi eventualno presekao put. 

Kaze mi ako na polaganju skrenes, a ima auto koji dolazi iz suprotnog smera,padas odmah. Ne smes uzimati prventsvo prolaza vozilima iz suprotnog smera. 

Ja ga pitam sad ,a sta ako treba da cekam 5min dok se ulica ne rascisti ,jer je pravac stvarno ogroman,kaze cekaj i 10min ali mora da se rascisti da krenes. 

 

Ne znam da li postoji neki clanovi zakona ili pravila saobracaja,ali mi je instruktor prilicno sigurno rekao da ima da stojim dok ne bude nigde nikog pa da krenem. 

 

@Skyrunner

Svaka cast:takoje:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@Skyrunner

 

Aj i sa tobom pa da završavam.

 

S' obzirom da nudiš odbranu, pretpostavljam da si advokat. Vidim da si iz Beograda.

Zamisli situaciju da na uglu bulevara Mihaila Pupina i bulevara Nikole Tesle (prva raskrsnica posle Brankovog mosta na NBG) ne radi semafor. Nisam siguran, ali uzmi da u tom slučaju prednost ima ovaj koji ide sa Brankovog mosta ka NBG opštini.

I eto, ja npr. na motoru, na pola Brankovog mosta, nagazio 250 na sat dok autobus iz bul. Nikole Tesle hoće ka gradu, na most. On stao, pogledao, i polako krenuo i ja tolikom brzinom ga sustižem i naravno udaram u autobus. Da li mi je autobus oduzeo pravo prvenstva? Namerno sve karikiram ali to je poenta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

@Robin Hood ljudski i intelektualno si u pravu u smislu da ako vozis 150 sam se kockas sa druge strane ono na sta se pozivas (mislim na procenu brzine kretanja) ako nisi siguran a slazemo se da ne mozes uvek biti siguran, stanes 5 sec i dovoljno je da steknes sliku da li ti vozilo prilazi sa 60 ili sa 160 km/h. To pojedini pokusavaju da objasne. Ako neko nema 5 sec onda je ili bahat i briga ga za tudji zivot ili je mentalno ometen da li rodjenjem ili telefonom meni svejedno

 

Ili 3 sec nije ni bitno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ili ima 65 godina i tera frezu u dvorište.

 

@milos-v

Ti si potpuno u pravu sa ovim što si napisao ali to nije isti par patika. Naravno da nećeš nikom skakati pod točkove, pa da prolaze i 20 minuta ali sigurno nećeš čekati i nekog ko je 250 metara od raskrsnice da prođe. Što bi to radio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovo o čemu piše kolega @ - Robin Hood se već pojavljivalo u praksi. Pre desetak godina ( ima tema ovde, ne mogu da je nađem ) ovde u N. Sadu se dogodio udes u kojem su poginula dva čoveka. Izašli su sa jugom iz sporedne ulice u ulicu sa pravom prvenstva gde je na njih naleteo Audio A 6 brzinom većom od 130 km/h . Oni su poginuli, a vozač Audija je proglašen krivim i dobio 5 godina zatvora . 

   

rtv-logotip-281x281_281x281.jpg
WWW.RTV.RS

U Višem sudu u Novom Sadu danas je na pet godina zatvora osuđen Dragan Racić (22) iz Novog Sada, zbog izazivanja...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

@Robin Hood

Mozda me nisi razumeo,pravac koji vidim je oko 300m,a kola udaljena oko 200m od mene. Mogao sam 3x da se ukljucim dok oni dodju, ali instruktor mi je rekao da cekam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

U pravu si MIloše ali instruktor ti je to rekao zbog polaganja. U praksi nikad nećeš čekati vozilo koje je 200 metara od tebe, zar ne?

@drumskalisica

A zamisli još motor koji može mnogo brže za mnogo kraće plus što mu je silueta mnogo manja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

 

pre 49 minuta, milos-v je napisao:

Ja ga pitam sad ,a sta ako treba da cekam 5min dok se ulica ne rascisti ,jer je pravac stvarno ogroman,kaze cekaj i 10min ali mora da se rascisti da krenes.

Tako su i mene ucili kad sam polagao za auto. Nema mrdanja, dok ne bude cista ulica!

 

Nailazis na raskrsnicu (ovo radi gomila vozaca koja negde zuri), vidi se da je cista, hoces sto pre da se ukljucis... Usporavas, kocis i istovremeno bacas pogled desno, nista... Vec si stao, gledas levo, vidis tacku... Kreces i opet okreces glavu u desno, gledas dal se neko pojavio... Ludak sa Brankovog mosta se posle par sekundi zabija u tebe. 

 

Nailazis na raskrsnicu, stajes, pogledas levo, vidis tacku, pogledas desno, nema nikog, opet gledas levo da vidis sta je sa tackom i vidis da je to manijak na motoru koji upravo prolece pored tebe, krstis se, jebes mu mater, ccccckas, gledas dal nema jos neka budala za njim, pa opet gledas desno i ulazis bezbedno u raskrsnicu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Jedno logično pitanje da li motocikl koji se kreće 50 na čas i udara u auto koji stoji zaista može da ovako preleti preko auta i nekoliko puta se okrene u vazduhu. Ništa ne insinuiram samo pitam.

obratiti pažnju na segment 2:07

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, DjoleLO je napisao:

Covek se dokazano razume u organizaciju MUP-a  ;)

Ko je spomenuo Zemunce sa vise krim.? :D

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - Arso, ja sam preleteo kad sam imao udes, a vozio Poni expres ( sigurno nije mogao ići preko 50 km/h), takođe sam se i okrenuo u vazduhu, koliko puta - to ne znam, jednom sigurno jer sam pao na dupe. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Koliko god bi Lokslijevo pisanije moglo da ima dobru stranu, isticanjem poente da su groblja puna onih koji su imali prednost te da drum/ulica nije bogomdana pista za motocikliste, dve stvari su tu pogrešno nasađene.

 

Prvo, u konkretnom slučaju, prema onome što se vidi sa snimka, grubi nemar vozača automobila je isključivi krivac za udes; vozač motocikla se našao u situaciji nezbežne kolizije. Nategnuti primeri "ludaka sa brankovog mosta" kojima u konkretnom slučaju nije mesto, samo zamagljuju poentu koja je ispravna.

 

Drugo, mnogo važnije i suštinskije. Vožnja je neprekidan proces analize i sinteze a ne kakva radnja mehaničkog ponavljanja gde je mozak na otavi. Analiziraš ulazne podatke koji stižu od organa vida i sluha, procesiraš ih i spram toga kreiraš akciju gornjih i donjih ekstremiteta. Ne vozi se napamet i po šablonu. Ne procenjuje se radnja presecanja suprotne trake ili radnja uključenja sa sporednog puta prema "uobičajenim brzinama kretanja u saobraćaju"; to je bullshit.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 48 minuta, drumskalisica je napisao:

@ - Arso, ja sam preleteo kad sam imao udes, a vozio Poni expres ( sigurno nije mogao ići preko 50 km/h), takođe sam se i okrenuo u vazduhu, koliko puta - to ne znam, jednom sigurno jer sam pao na dupe. 

Preleću ljudi i kada biciklom udare u auto ili nešto drugo ali ja sam pitao da li je moguće da pri brzini od 50 preleti i u vazduhu se okrene tri ili četiri puta motor težak 190 kilograma bez goriva, kako kaže katalog.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Vozač automobila bolid - kriv. Vozač motora, ukoliko je ozbiljnije terao u naseljenom mestu - sve isto. Veštačenje to lako utvrđuje.

 

Eno onomad bajker u Petrovaradinu, na pravcu, oterao pešaka od 70-80 leta u večna lovišta. Par kolega sa foruma po difoltu okriviše čiču...

 

Moto "uvek su drugi krivi" retko čuva glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, drs je napisao:

grubi nemar vozača automobila

Na drugom snimku se vidi da auto dolazi pravcem od bar 200-300 metara,u sta li je zevao dok nije stigao do pumpe i stao.Bolid kao sto neko rece

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kakva crna podeljena krivica, to je za situacije kao što su npr. dva prolaska na crveno pa udes, ili  neka druga kombinacija, ovo je čista krivica magarca koji je vozio auto. Meni je tolko neverovatno da pojedincima koji voze auto, bude toliko teško da puste motor, kao da je to najveći mogući kuluk. U svakom segmentu je motor "brze" prevozno sredstvo, šta ti znači što ćeš ga pustiti , nije to traktor ili šleper koji ce te daviti usput, ali ne vredi to je taj kromanjonski gen ili šta god već bio..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Bas tako, moto vecine vozaca je “gnjavi slabijeg, povinuj se jacem” cak i kada je upotreba sirene u pitanju. U to sam se i licno uverio kada sam iz Fiata starog skoro 20 godina presao u “markirano” vozilo novije generacije, najedanput skoro niko da svirne, da me opsuje, da me isece.. Mi smo zaista dosta naopaki i pogresno kulturni.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 8 sati, Skyrunner je napisao:

Сваки возач је дужан да се увери да је маневар који је наумио да предузме могуће безбедно урадити.

mislim da postoji takva odredba u zakonu kao nešto ,,svaka rednja u saobraćaju mora biti uradjena na bezbedan način,,

Recimo čovek ti skoči da se ubije pred tvoj auto -dužan si da ga zaobidješ.Znam takav primer iz života.

Čitali ste sigurno jer se često dogadja da nek pešak padne pijan ili bolestan  ili čak umre na kolovozu i neko naleti na njega pa ide u zatvor .Meni se  na autoputu desilo da je čoveku ispred mene otpao branik i ja naleteo na njega i napravio štetu.Ja tako pametan zovem policiju oni dodju i kažumi da li ćeš da ideš ili da te kaznimo.Kao da sam ja dužan  da očekujem otpadanje delova sa kola ili možda aviona na put i uspešno ih zaobidjem.

Isto tako se može reči da  je ovaj što je skretao trebao da predvidi da neko ide 150 a taj što je vozio 150 je trebao da predvidi da neko skreće potpuno nerezonski i ugrožava živote.

To mi je veoma nejasno i konfuzno i kako i zašto su te stvari definisane u zakonu.To bi trebalo da nam ovde neki pravnik protumači.I to kako je definisano pitanje je da li je dobro i dali ga treba menjati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 14 sati, Robin Hood je napisao:

Mislim da se na putu van naseljenog mesta gde je dozvoljeno 80 km/h pre raskrsnice skoro uvek postavlja znak koji dodatno spušta brzinu.

 

Tako je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Саша, пише да је свако дужан да за собом покупи све што му отпадне са возила, а ако он није приметио да је нешто отпало, дужан је следећи који наиђе да то учини.

Ако није могуће да се безбедно заустави и уклони опасан предмет са коловоза, онда треба да обавести надлежну службу која ће то учинити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Sad sam  klinca pripremao za polaganje testova za B. kakvih sam se gluposti od propisa i nekih definicija tamo nagledao nemate pojma.

Tek da vidite koliko ima pitanja sa dva jakoo slična odgovora i obično onaj više logičan bude pogrešan. Ustanovili smo da što je odgovor duži i zakomplikovaniji - TAČAN.

Tako je i sa novim zakonima i propisima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

trik pitanja sluza bas da bi naucio materiju sa razumevanjem umesto da nabiflas ili koristis licnu logiku da bi zakljucio nesto.

 

Polagao sam prosle godine za camac i nisam polozio, ne pomaze logika jer su pitanja takva da jednostavno moras da znas i da razumes.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja