Jump to content

Moto Zajednica

Udes na Ubu 07.04.2019.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Auh strašno, ovo je pokušaj ubistva, slično sam i ja prošao pre dve godine i još trpim posledice.

 

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Jel moze nelo da pojasni sta se tacno dogodilo? Nikako ne mogu da povezem sta je vozac auta hteo da uradi?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 5 minuta, knez.mladja je napisao:

Jel moze nelo da pojasni sta se tacno dogodilo? Nikako ne mogu da povezem sta je vozac auta hteo da uradi?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 

Video je on motociklistu,i klasicno je hteo na brzaka pre njega da uleti,jer ga je mrzelo da koci i staje...Prevideo je njegovu brzinu i daljinu.Covek je verovatno nizeg intelektualnog kapaciteta,ali visokog potencijala bezobrazluka i bahatosti...kao i 90% nase populacije.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sjajno je predvideo. Toliko da je krenuo da skreće u traku za suprotan smer.

U saobraćaju su nam mašine jače i brže od infrastrukture i stanja svesti...otprilike još smo za eru svetog trojstva Tomos Zastava Tam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 5 minuta, pronto je napisao:

Sjajno je predvideo. Toliko da je krenuo da skreće u traku za suprotan smer.

U saobraćaju su nam mašine jače i brže od infrastrukture i stanja svesti...otprilike još smo za eru svetog trojstva Tomos Zastava Tam.

Napisah prevideo,a ne predvideo.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Jedino sto bih promenio na mom Stromu je ABS. Verujem da u ovom slucaju ABS ne bi ni stigao da se aktivira a kamoli napravi razliku.
Zakljucak je da treba nositi sto vise opreme i da se treba zaustaviti na svakoj raskrsnici gde ima drugih ucesnika. I naravno moliti se da pijani traktoristi vide fluo opremu. I onda kao vozis i uzivas. Jebem ti uzivanje...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.
pre 45 minuta, sashac je napisao:

Video je on motociklistu,i klasicno je hteo na brzaka pre njega da uleti,jer ga je mrzelo da koci i staje...Prevideo je njegovu brzinu i daljinu.Covek je verovatno nizeg intelektualnog kapaciteta,ali visokog potencijala bezobrazluka i bahatosti...kao i 90% nase populacije.

Upravo to. Više verujemo lažima i imaginaciji nego realnosti. To je posledica mentalnog primitivizma, što je posledica opšte neobrazovanosti....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

I pored toga sto se molis da te je video, molis se da ima bar malo mozga da ne izleti. A ako krenes inicijativno da kocis, trubi ti ovaj iza. Tragikomicno..

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Zbog ovakvih stvari uvek dramaticno usporim pored benzinskih pumpi, godina to radim, zamalo i ja da se opecem .... i od tada POLAKO pored pumpe svake. Nadam se da ce kolega da se oporavi, ima li informacija o njegovom stanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Isto tako, mi moramo da predvidimo sta se moze dogodoti... ispred nas je raskrsnica tj u ovom slucaju benzinska i vozilo koje dolazi u susret.. predvidjamo njegovo moguce izletanje... ne kazem da je motociklista u ovom slucaju pogresio, nego je to jedan vid defanzivne voznje koju moramo da imamo u vidu....

Sve je vise slucajeva kao sto je ovaj, da je na sudu motociklista kriv, jer je brzinom kretanja, vozaca putnickog automobila doveo u zabludu. Vozac auta je pod pretpostavkom da se motociklista krece propisnom brzinom, izracunao da moze skrenuti bezbedno, medjutim, usled velike brzine motocikliste, to se nije desilo.... 

Samo hocu da kazem, da je na sudu sve moguce da se preokrene...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja ne znam kakva je saobraćajna signalizacija na ovom mestu, ali je vrlo čest slučaj da je prolaz kroz benz. stanice praktično jednosmeran, a pošto prosečnom srbendi nije dovoljan znak, već zid da bi shvatio da ne može da se skrene, ta slobodna interpretacija saobraćaja...na koju umemo i da budemo ponosni ( u zavisnosti od konteksta razgovora) dovodi do opasnih situacija.

Da ja sad mnogo ne širim priču, znajući sve kako ide po redu i zakonu, ispada da je svaki izlazak u saobraćaj, pogotovo na dva točka...puko preživljavanje.

@sashac

Pa eto i ja napravih previd...ali od mog, mislim previda u ovoj priči daleko manja šteta.

 

Želja je uvek jedna kad se ovo vidi, da sve prodje i prepusti se zaboravu uz što manje posledica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, knez.mladja je napisao:

Zakljucak je da treba nositi sto vise opreme.............

Zakljucak je da treba usporiti i dosta pazljivije voziti u naseljenom mestu sto kod kolege bajkera nije bio slucaj i nadam se da ce sve biti Ok sa njim.

lako se moze desiti da bude obostrana krivica, bajker zbog prekoracenje brzine..... vozac automobila zbog oduzimanja prednosti.

 

A to da su vozaci automobila retardi jesu i to veliki, kod mene se saga nastavlja i misljenja sam da treba malo oladiti od motora jer bukvalno me hoce ubiti na drumu.

Juce smo vozili, (isli V. Banja - Goc) Topola - Rudnik..... kavezari sam tako seku krivine, preticanje vise vozila odjedared da bi u povratku na avalskom, u desnoj krivini po sred moje trake bio plavi 206 za sve babom i dedom jer je deda resio da obidje traktor u sred krivine gde je puna linija.

 

Ovo mi je 8-ma ozbiljna situacija od petka predprosle nedelje, 8-mi put mi se oduzima prednost i 8-mi put me spasava umerena brzina, brzina koja ti daje mogucnost da ispravis tudju gresku i sacuvas glavu..... cuvajte se ljudi, nije sve u brzini - ima nesto i u zglobu

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, bocca_bastard said:

Nema uzivanja. Uzivati mozes na tometinom polju gde vidis kraj visoravni i sve sto je ispred. 7 min uzivanja. 

Recimo. 

 

U T. Polju sam spicio ovcu, doduse autom.

Hocu reci nema vise nigde opustanja u voznji motora.

Mnogo vise sada pazim i razmisljam nego dok sam bio mladji. Predvidjam ja situacije razne, imam iskustva, al sve to cini voznju motorom napetiju. Tako da se vise umorim, i nije neka uzivancija kao pre..

Ali se slazem sa kolegom da je 90% umne sirotinje u Srbiji. Ti su jako opasni. Ne samo po sebe sto je najgore. Naravno oni se i razmnozavaju nekontrolisano, pa imamo kvantitet nad kvalitetom gradjana...

 

Sto se tice ovog slucaja, nadam se da ce sud pravilno ceniti situaciju i dobro kazniti vozaca automobila...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Vozac motora mora pre svega sebe da cuva. Mora da uspori na svakoj raskrsnici i svakom delu gde se put ukrsta i da zaboravi da ikada ima prednost u saobracaju. Kod nas prednost ima onaj koji je jaci...... Vozaca automobila bas briga, nije ispao iz sedista, nije ni trepavicu uganuo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Veoma slican slucaj je imao moj sin pri cemu se kretao brzinom od 40 km/h. pisao sam o tome. Leteo je kao i ovaj momak.

Kaznjenj je jer je vozio za kilovat jaci motor. Ali je sa druge strane dobio odstetu od osiguranja prilicno velikodusnu. Ako je za utehu.

Kazna za ovako grub prekrsaj mora da bude strasno velika i javna. Recimo 100 udaraca bicem na Terazijama uz TV prenos na Pinku.

Al sam zao

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jes vala Crna hronika....nego.

Slušam drugi filmić...i čuje se "Srba" iz gomile..."šta voziš, motor? Vidi motor...kakav bre moto, **bo te motor"...ili tako nešto u tom fazonu.

Šteta sve polovne tenkove istopili, baš bih sebi nabacio jedan, što i drugima preporučujem...pa će se guramo s'puta do sutra...a u elementu mož' se i pripuca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

I ako si prirodno miran i sabran pobudi se lidilo i dodje ti da sednes u grtalicu, al sa gusenicama, i ladno poravnas.

Dokle bre da popustas? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Velika greska vozaca automobila, ali ipak moram da napisem da i motor svako vozi, zasto tolika brzina na pravcu u naselju? Ja licno na ovom putu ne bih presao 50km/h, ja nisam neko ko je lagan na gasu, naprotiv divljak sam i to teski ali znam da procenim situaciju gde i kad smem da budem divljak. Brz i potpun oporavak zelim kolegi i u buduce da razmisli nekoliko puta pre odvrtanja gasa. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja