Jump to content

Moto Zajednica

Iz Slovenije "pofočkat se" do Grčke i nazad - 2019

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ako ne želite da se vraćate istim putem kroz Albaniju, bar delimično možete preko Đirokastre do Fjera.  

Put je znatno brži od onog pored mora, a nije dosadan, lepi su prizori jer prolazi kroz dolinu sa njivama i pašnjacima, a u pozadini su planine.

 

Ja sam na sve načine gledao da razbijem monotoniju puta od Drača do Vlore, pa sam prošao kroz N.P. Divjake.  Nema krivina, ali bar ima po neko drvo pored puta za stati, a u Divjake ima par restorana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

ne znam što bi ti reka za rutu, kuda god. uživajte samo :)

a ko bi vam što zatrebalo ili valjalo na prolasku kroz Crnu Goru, ili njenu okolinu javite samo na +38267606666

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

SH 20 je usao u redovnu turu od kako je asfaltiran pretprosle godine.

Selo na pola puta se zaove Tamare ima nekoliko kafica za osveziti se.

 

Tamare.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Ako pitaš mene, nemam.

Samo igranje po Google mapsu i manualno premeštanje tura, koje je inače predložio čika Google. Screenshotovi južnog dela su nekoliko postova višlje. Dalmacija u principu većinom uz obalu, znači nema neke filozofije. Da je u pitanju istraživanje lokalnih specialiteta i posebnosti, onda bi se češće silazilo sa glavne rute i provodilo više vremena uz astale. Drugi put. Ne mogu svake godine isto :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Cale, tebe pitam :-) Zena i ja planiramo na tu turu, u utorak, tj. srijedu, jer u utorak bi trebao biti opci potop u Juznoj HR. Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Evo vratili se u subotu, a isli u srijedu. Od Vela Luke do Meteora, i natrag, cirka 1800km. Vrijeme posluzilo skoro do samog kraja, u subotu ujutro nas pralo kroz cijelu CG, do HR granice. Dakle, prometna kultura je daleko najgora u CG, mrvicu bolja u Albaniji, a skroz ok u Grckoj. Crnogorci , ne ljutite se, ovo je moje osobno iskustvo s ove voznje. Izletavanja, uletavanja, zmigavci misaona imenica i slicno. Cak se jedan htio tuci sa mnom. Sto da kazem.  Prelasci preko granica su bili brzi, jedino CG traze da ugasis motor, dok pored tebe brunda autobus. Prelaz na Skadru daleko najbrzi. Onaj za pjesake s lijeve strane. Ceste svugdje iznenadjujuce dobre, vidjeli samo par sitnih rupa, ali toliko ima i u drugim zemljama. Benzin najeftiniji u HR, jebo mamu svoju. U CG policija na svakih 20km s mjerenjem brzine, ali nas nitko nigdje nije zaustavio. U Albaniji puno manje policije na cesti. S Grckom ne davim jer tamo ne idete. Sve granice smo presli na osobne iskaznice, tj. lične karte. Crna gora je jednostavna ruta, a do grcke smo preko Duresa, Golema, Fiore i onda na djirokaster. Tu nas je cesta odusevila, brza, a zavojita, sve do Ioanine. U povratku smo se spustili na Sarande, i preko Vlore na Dures i Skadar. Kakva greska. Mislili smo da je to slicno jadranskoj magistrali, ali samo nekoliko kilometara vidis more, ostalo je sve brdsko-planinski uspon, sa milion serpentina, dosadno i sporo za mene. Lipotica je proklela i mene i motor, i rekla da ako ikad vise bude u tom smjeru, samo preko djirokastera. Sarande nam se nije svidio, preizgradjen, i nacickan hotelima i vilama, teska komercijala. Nesto kao Neum. Samo veci. Vlore nam je bolje sjela, malo lici na spanjolske gradice, lijepa stnica uz more, kafici, restorani, palme. Tiranu smo fino zaobisli, cesta je fino oznacena, a i GPS je odradio svoje kako treba. Na Albanskoj auto cesti imas prikljucke za polukruzna okretanja, ali su dobro oznaceni, i znakovi pokazuju da se tu smanji brzine. Bilo je i nesto pjesaka po autocesti, i neki djedice sjedili na centralnoj ogradi, kaze lipotice, je li ovo brojac prometa...Nismo lovu mijenjali u leke, nego sve placali u eurima u Albaniji. Benzinska pumpa je svakih 2 kilometra, mi smo krcali samo jednom, kad je vec domet 450km. Ljudi su nam u Duresu pomogli, jer smo se malo zagubili zbog radova na cesti, i masu nam iz auta i pokazuju gdje treba skrenuti. U CG se trenutno gradi jedan mali dio puta, mislim iza Budve, ali zaobidji kolonu i polako kroz makadam. Eto. 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Extra uputstva @Vroc-Kapo. Hvala.

 

Ako dobro razumem, od te dve variante dole, bila ti je mnogo lepša i udobnija ova kroz unutrašnjost? Zar je baš toliki smor uz more? A bez putnice lipotice? ;) 

 

 

image.png.39deae1e1915da3a204d689670a2c10a.pngimage.png.72e5286fcb7eff57a8464551e90a66a9.png 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Dobro si shvatio. Mi ne volimo spore ceste kroz mala sela, i milion okuka, kroz koje moram voziti 20kmh. Ali to je nas preference, i moj osobni i lipotičin. ne znaci da je i tvoj. Po jadranskoj magistrali mogu lagano voziti 100kmh , tu nisam mogao ni blizu, osim na par kratkih dionica. Ako idete do dole i nazad, predlazem da se spustite uz more, pa ako vam se ne svidi , vratite se iznutra.Ipak si rekao da vozite zivlje, sto znaci da bi vam mogla pasati i morska strana.ZUmiras na kartu pa ce ti biti jasnije kako izgleda cesta s obe strane.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Pripreme polako u toku.

 

Obećao sam sam sebi da ove godine na put idem bez ranca na ledjima jer me prosle godine @nemo isprozivao zbog nakrenutog ranca. E malo morgen ovaj put :D 

 

Naravno, zasluge idu i Njegovim gurtnama, koje mi posudjuje samo da bi putovao sa stilom a naravno i bezbedno. Hvala Pavle ;)

 

Brojim sitno.

 

 

 

2811FABE-DCC3-49BD-BCCA-1B37B2C2B169.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

:D :D :D 

 

Ma ćuti, otkako otvoriše granice, i taj je sićušan :D 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Jovica, evo ti preporuka za odlicne gurtne, stogod to bilo :-) Ja ih koristim godinama, i tanke i debele, i prezadovoljan sam s cvrstocom i lakocom koristenja. 

 

https://rokstraps.com/

 

Ne krecite danas, jer je pola HR cesta u banani zbog vjetra i kise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT

Ima li neko info moze li se iz Sarande trajektom ( putnik+motor) na Krf? Ja koliko sam gkedao na netu postoji neki trajekt oko 16h ili ne ??? Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ima li neko info moze li se iz Sarande trajektom ( putnik+motor) na Krf? Ja koliko sam gkedao na netu postoji neki trajekt oko 16h ili ne ??? Pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ima trajekt u 10:30 ujutru i oko 16h popodne. Samo treba doći sat ranije da se kupe karte i prođe pasoška kontrola. Ovo je informacija iz prve ruke. Bili smo pre pet dana...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT
Ima trajekt u 10:30 ujutru i oko 16h popodne. Samo treba doći sat ranije da se kupe karte i prođe pasoška kontrola. Ovo je informacija iz prve ruke. Bili smo pre pet dana...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk


Svaka cast i hvala. Jel i taj u 10h prevozi motore ili samo ovaj u 16h?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT
Mogu i motori. Tako smo i išli...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk



10:30 ili 16h ili mogu u oba termina?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja