Jump to content

Moto Zajednica

Prvi track day (iskustvo)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Pozdrav svima,

 

posto nisam našao sličnu temu, voleo bih da podelim svoje iskustvo od danas kada sam prvi put vozio na stazi. Mislim da može pomoći nekome, a posebno novajlijama na stazi (kao što sam ja). Možda će nekome od Vas tekst biti smešan, ali šta je tu je. :) Ideja je da prenesem svoje iskustvo za neke ljude koji će kao ja nekad doći prvi put na stazu.

 

Priprema za stazu
Sada shvatam, da sam previše, baš baš previše razmišljao... Od toga kako će biti što se tiče opreme, motora, guma, koliko se brzo vozi, gorivo, voda, hrana i sličnog. Goriva ima relativno blizu, malo pre Navak staze, u pauzi među prepodnevnog termina i popodnevnog se može dopuniti gorivo. Ukoliko napunite rezervoar pre nego što dođete, u 99% slučajeva svim novajlijama stiže. Pritisak u gumama, za novajlije, kao što vozite na ulici. Ogibljenja - isto. Jedina stvar oko koje sam sa razlogom razmišljao previše, je to što sam vozio u tekstilu. Na ulici mi nekako ne smeta, na stazi sam se osećao nesigurno i čudno. Ne mogu da objasnim. Isto kao kad nekad provozam motor u farmerkama umesto u opremi. Osećao sam se nezaštićeno.

 

Inače, danima sam čitao savete i gledao snimke članova foruma sa staze, sve to lepo izgleda i lagano dok se ne izađe jednom na stazu. E tada nastaje haos.

 

Izlazak na stazu

Pošto ne vozim baš od juče, ima nekih 12 godina, računam, pfff šta je to... Idem ja u plavu grupu, piše lepo da je za ljude koji prvi put dolaze. Alliii nije baš tako. :) Izašao sam na stazu, nit znam putanje, niti gde da kočim, niti gde da idem, niti gde sam pošao. Saamo sam se pogubio. U glavi totalni haos. Trudio sam se da nikome ne smetam, ne budem na putanjama i ne pravim nagle pokrete. Jer kad su počeeliii momci da pretičuuuu hahah fino iskustvo. :) Prvi krug užas, jedva sam čekao da se završi. Mislio sam nijee ovo za mene... Ali čekaj, ja volim da vozim i brate solidno vozim. Šta je ovo? Šta se dešava? :zbunjen:

 

Prvi krug sam vozio kao da sam prvi put seo na motor. Nisam mogao da verujem šta se dešava. Ruke ukočene, ne mogu da mrdnem, svaku krivinu sam mislim promašio. Bukvalno.

Drugi sam se već osećao lepše i za nijansu sigurnije, i po koju krivinu i kočenje potrefio, kao i treći. Malo sam već skapirao stazu pa je bilo za nijansu lakše. Nisam uplatio celodnevni termin jer nisam znao kako i šta izgleda, verujem da bi mi do kraja dana ipak bilo lakše. Vreme sam imao naravno 2+ štos je što sam gledao samo krivine (po kojima sam se gubio) a na pravcima nisam ni dodavao gas, možda tek u trećem stintu.

 

Moj zaključak je da ulica i staza nemaju veze sa vezom. Na stazi  se vozi. Krivine su ozbiljne i mnogo je drugačije. Iako je sigurnije, dok se ne upozna staza od brze i iole sigurne vožnje nema ništa.

 

Šta sam trebao da uradim? Moja preporuka za nove vozače na stazi (iz iskustva)

Da sam znao da je ovakva situacija, uplatio bih prvo INTRO grupu (30 minuta) i posle toga popodnevni termin za prvi izlazak na stazu. Mislim da je to sa sadašnjim organizacionim uslovima optimalno za nekoga ko dolazi prvi put na stazu. Uspeo sam u par krugova da delimično ispratim motore sa manjom kubikažom i naravno nisam hteo da ih pretičem na pravcima, ali je bilo fantastično jer momci imaju odlične putanje i kočenja pa se svašta nešto "pohvata" i nauči u tih par krugova.

 

Neka molim Vas, neko iskusniji ispravi neke od mojih "tvrdnji i zaključaka" koje smatrate da nisu ispravne.

 

Takođe, hteo bih da se zahvalim kolegama koji su videli da sam bio zbunjen, pa su bili dobre volje da mi pomognu i posavetuju me oko svega. Dobio sam i priliku da mi kolega dobre volje 1 na 1 ispriča nešto što nisam ni imao gde da pročitam ni vidim, ni čujem a da je vezano za stazu. Hvala! Čak je i jedan kolega vozio ispred mene za nijansu sporije kako bih bar u jednom krugu video kako i šta ide što se tiče kočenja i putanja. Na žalost, danas se nismo upoznali, nadam se da će biti prilike. Još jednom veliko hvala kolegama koji su to uočili i bili raspoloženi da pomognu.

 

Svakako, sad kad sam sabrao utiske, iskustvo je fantastično.

 

Eto toliko od mene. Možda sam i po nešto zaboravio da kažem jer ima puno utisaka, ali i ovo će biti nadam se nekome dovoljno. Još jednom pozdrav svima!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

sve si lepo napisao :) upravo sve to tako ide :) ...

17 minutes ago, elprogramero said:

Pozdrav svima,

 

posto nisam našao sličnu temu, voleo bih da podelim svoje iskustvo od danas kada sam prvi put vozio na stazi. Mislim da može pomoći nekome, a posebno novajlijama na stazi (kao što sam ja). Možda će nekome od Vas tekst biti smešan, ali šta je tu je. :) Ideja je da prenesem svoje iskustvo za neke ljude koji će kao ja nekad doći prvi put na stazu.

 

Priprema za stazu
Sada shvatam, da sam previše, baš baš previše razmišljao... Od toga kako će biti što se tiče opreme, motora, guma, koliko se brzo vozi, gorivo, voda, hrana i sličnog. Goriva ima relativno blizu, malo pre Navak staze, u pauzi među prepodnevnog termina i popodnevnog se može dopuniti gorivo. Ukoliko napunite rezervoar pre nego što dođete, u 99% slučajeva svim novajlijama stiže. Pritisak u gumama, za novajlije, kao što vozite na ulici. Ogibljenja - isto. Jedina stvar oko koje sam sa razlogom razmišljao previše, je to što sam vozio u tekstilu. Na ulici mi nekako ne smeta, na stazi sam se osećao nesigurno i čudno. Ne mogu da objasnim. Isto kao kad nekad provozam motor u farmerkama umesto u opremi. Osećao sam se nezaštićeno.

 

Inače, danima sam čitao savete i gledao snimke članova foruma sa staze, sve to lepo izgleda i lagano dok se ne izađe jednom na stazu. E tada nastaje haos.

 

Izlazak na stazu

Pošto ne vozim baš od juče, ima nekih 12 godina, računam, pfff šta je to... Idem ja u plavu grupu, piše lepo da je za ljude koji prvi put dolaze. Alliii nije baš tako. :) Izašao sam na stazu, nit znam putanje, niti gde da kočim, niti gde da idem, niti gde sam pošao. Saamo sam se pogubio. U glavi totalni haos. Trudio sam se da nikome ne smetam, ne budem na putanjama i ne pravim nagle pokrete. Jer kad su počeeliii momci da pretičuuuu hahah fino iskustvo. :) Prvi krug užas, jedva sam čekao da se završi. Mislio sam nijee ovo za mene... Ali čekaj, ja volim da vozim i brate solidno vozim. Šta je ovo? Šta se dešava? :zbunjen:

 

Prvi krug sam vozio kao da sam prvi put seo na motor. Nisam mogao da verujem šta se dešava. Ruke ukočene, ne mogu da mrdnem, svaku krivinu sam mislim promašio. Bukvalno.

Drugi sam se već osećao lepše i za nijansu sigurnije, i po koju krivinu i kočenje potrefio, kao i treći. Malo sam već skapirao stazu pa je bilo za nijansu lakše. Nisam uplatio celodnevni termin jer nisam znao kako i šta izgleda, verujem da bi mi do kraja dana ipak bilo lakše. Vreme sam imao naravno 2+ štos je što sam gledao samo krivine (po kojima sam se gubio) a na pravcima nisam ni dodavao gas, možda tek u trećem stintu.

 

Moj zaključak je da ulica i staza nemaju veze sa vezom. Na stazi  se vozi. Krivine su ozbiljne i mnogo je drugačije. Iako je sigurnije, dok se ne upozna staza od brze i iole sigurne vožnje nema ništa.

 

Šta sam trebao da uradim? Moja preporuka za nove vozače na stazi (iz iskustva)

Da sam znao da je ovakva situacija, uplatio bih prvo INTRO grupu (30 minuta) i posle toga popodnevni termin za prvi izlazak na stazu. Mislim da je to sa sadašnjim organizacionim uslovima optimalno za nekoga ko dolazi prvi put na stazu. Uspeo sam u par krugova da delimično ispratim motore sa manjom kubikažom i naravno nisam hteo da ih pretičem na pravcima, ali je bilo fantastično jer momci imaju odlične putanje i kočenja pa se svašta nešto "pohvata" i nauči u tih par krugova.

 

Neka molim Vas, neko iskusniji ispravi neke od mojih "tvrdnji i zaključaka" koje smatrate da nisu ispravne.

 

Takođe, hteo bih da se zahvalim kolegama koji su videli da sam bio zbunjen, pa su bili dobre volje da mi pomognu i posavetuju me oko svega. Dobio sam i priliku da mi kolega dobre volje 1 na 1 ispriča nešto što nisam ni imao gde da pročitam ni vidim, ni čujem a da je vezano za stazu. Hvala! Čak je i jedan kolega vozio ispred mene za nijansu sporije kako bih bar u jednom krugu video kako i šta ide što se tiče kočenja i putanja. Na žalost, danas se nismo upoznali, nadam se da će biti prilike. Još jednom veliko hvala kolegama koji su to uočili i bili raspoloženi da pomognu.

 

Svakako, sad kad sam sabrao utiske, iskustvo je fantastično.

 

Eto toliko od mene. Možda sam i po nešto zaboravio da kažem jer ima puno utisaka, ali i ovo će biti nadam se nekome dovoljno. Još jednom pozdrav svima!

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam do sada bio samo dva puta, nadam se da ce se finansije popraviti i da cu cesce da idem,

na moje odusevljenje atmosfera u padoku je super pozitivna, ljudi su prijateljski raspolozeni, hoce da pomognu, da objasne i daju savete, i svaki put mi je bilo super na navaku, na stazi i u padoku,
Sto se tice same voznje, svaki pocetak je malo cudan i osecas se pogubljeno ali kako se krugovi nizu i kada bolje upoznas stazu sve postaje jasnije i lakse i mozes vise da se fokusiras na brzinu.
 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Necu da nekome sad rusim sneska ali treba da vam je malo vise krivo sto niste pre 3-4 godine krenuli na navak manji sok bi bio. 

 

Svakako je sok ali tada smo polemisali da li moze da se vozi ispod 1:30 i koliko a danas je Danilo odvalio 1:21,5.

 

U svim grupama ima velikih razlika u vremenima ali u plavoj je najizrazenije. 

 

Odlicna ti je ideja sa prvo intro pa posle podne 3 stinta. 

 

Na stazi se ne sklanjas nikome jer time pravis veci problem, ako vidis da ti neko ulazi na kocenju pusti ga ali pred krivinu nikakvo sklanjanje jer je onaj iza tebe vec odredio putanju i samo ces ga omesti i dovesces i sebe i njega u opasnost. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade
1 hour ago, Sale-VFR said:

Sledeci put se javi da ne ides sam..pa da naucim nesto i ja posto nisam ni ja vozio tamo :)

Haha dogovoreno! E brate, ovo je bio prvi put, morao sam sam. :D Sledeci mozemo svi. Sad sam izuzetno iskusan na stazi :lol2::moto3::oda2:

 

52 minutes ago, Biker-Boy said:

Sto se tice same voznje, svaki pocetak je malo cudan i osecas se pogubljeno ali kako se krugovi nizu i kada bolje upoznas stazu sve postaje jasnije i lakse i mozes vise da se fokusiras na brzinu.

Sto se voznje tice, bas je tako. Bilo mi je previse cudno i pogubljeno jer kao nisam bas prvi put seo na motor. Ali eto, naucio sam da sveee to ima svoje. :) 

 

15 minutes ago, dvlns said:

Necu da nekome sad rusim sneska ali treba da vam je malo vise krivo sto niste pre 3-4 godine krenuli na navak manji sok bi bio. 

 

Razumem sta hoces da kazes i skroz si u pravu. Evo, npr. ja sam sve nesto drugo gledao, i odlagao te sledece sezone, te sledece, te sledece... 

 

17 minutes ago, dvlns said:

Odlicna ti je ideja sa prvo intro pa posle podne 3 stinta. 

 

Da da, u ovo sam se danas uverio. Cak sta vise, da postoje 2x intro verzije, bar sat vremena na stazi, prvi put bih to izabrao da se ponovo pitam za "prvi put". Ako organizatori mogu da uklope 2x intro ja bih ponovo isao na to, samo kako bih upoznao stazu. Da je bilo 2x intro grupe u toku dana, ne bih ni isao u plavu grupu dok jednostavno ne naucim stazu. Ovo je stvarno samo moj utisak, nadam se da me niko ne shvata pogresno.

 

20 minutes ago, dvlns said:

Na stazi se ne sklanjas nikome jer time pravis veci problem, ako vidis da ti neko ulazi na kocenju pusti ga ali pred krivinu nikakvo sklanjanje jer je onaj iza tebe vec odredio putanju i samo ces ga omesti i dovesces i sebe i njega u opasnost. 

Hvala na savetu. Mozda se nisam lepo izrazio, nisam se sklanjao (kao na ulici) vec sam bas tako vodio racuna da ne menjam pravce i putanje. Inace, i kad me neko pretekne u krivni ludacki je osecaj skroz :) osecao sam se kao da ja preticem nekoga :moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Evo, ja koji nikad nisam bio na Navaku a imam ogromnu zelju, smatram ovo jako dragocenim. Sve sto si napisao. Kazu ljudi oko mene koju su gledali, da ozbiljno peglam. Ja ne mislim tako, samo imam staza na motorima. I odlucio sam odavno da cu najpre Intro, samo da se poklope kockice. Tvoja pisanija su potvrdila da sam dobro odlucio i sad definitivno nema dileme. Samo da napakujem svoju zver od 70 ks (realno, pobeglo je par Lipicanera ali sam lagan, nadiknaduceno :jee:) i da se uputim put Navaka. 

Da dodam, bez citata: za pocetnike u Intro bi bilo vrhunski da postoji "zec". Po par stotina dingera od nas amatera, ali da nas uputi u tacke kocenja, dodavanja gasa, apexe. Ako ima ko (znam da se pronalazite ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Sve super, lepo je sto si pozitivno nabrijan, ali nemojte od staze da pravite cudo i da se opterecujete (svi koji nisu bili a zele). Ona upravo to i jeste. Staza - mesto gde vozis bez opterecenja. Nema saobracaja, nema prljavog puta, nema pesackih zebri, ivicnjaka, bandera i drveca... I tu lepo izadjes, osetis motor i vozis do nekih svojih granica. Svaki put sve bolje. Osetis ono sto moze i na ulici ali mnogo opustenije. Das pun gas, stisnes punu kocnicu, vidis sta se desava, kako se motor ponasa, i ako ti se dopadne - ponovis kad god mozes. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.
On 7.4.2019. at 19:21, elprogramero je napisao:

Pozdrav svima,

 

Sad si me podsetio na moj prvi dolazak na stazu.

Isti motor ko tvoj,isti staz. Idem ja u crvenu grupu,znam ja da vozim.

Kad su poceli svi da me obilaze i proleću pored mene, a ja shvatio da i ne znam baš. I to u ono vreme kad se nije vozilo ni blizu kao sad. Vec u drugom krugu sam hteo da izađem i da idem kući. Reko 'ebeš ti ovo,idem ja na skupove da ispijam pivo :) , tu znam da vozim.

Ali zahvaljujući stvarno odličnoj ekipi koja je tad bila, njihovim savetima i malo čačkanja po ogibljenju već po podne sam strugao koleno po asfaltu i imao kez od uva do uva.

Tako da samo treba biti istrajan i posle intro grupe kao prvog kontakta sa stazom bi ipak savetovao celodnevni td, jer tada možete uvideti koliko ste napredovali u samo jednom danu.

I nemojte se opterećivati sa gumama, pritiscima i ostalim glupostima (to posle sledi :)).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, milosmc je napisao:

Da li postoji neko ograničenje po pitanju kilaze? Imam 98kg, dok Valentino recimo ima 65.

Zavisi,ali ako si 165 cm bar ne moras stelovati ogibljenje. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade
On 4/7/2019 at 11:04 PM, abarth_maniac said:

Evo, ja koji nikad nisam bio na Navaku a imam ogromnu zelju, smatram ovo jako dragocenim. Sve sto si napisao. Kazu ljudi oko mene koju su gledali, da ozbiljno peglam. Ja ne mislim tako, samo imam staza na motorima. I odlucio sam odavno da cu najpre Intro, samo da se poklope kockice. Tvoja pisanija su potvrdila da sam dobro odlucio i sad definitivno nema dileme. Samo da napakujem svoju zver od 70 ks (realno, pobeglo je par Lipicanera ali sam lagan, nadiknaduceno :jee:) i da se uputim put Navaka. 

Da dodam, bez citata: za pocetnike u Intro bi bilo vrhunski da postoji "zec". Po par stotina dingera od nas amatera, ali da nas uputi u tacke kocenja, dodavanja gasa, apexe. Ako ima ko (znam da se pronalazite ;)

Eto to je baš dobra ideja, i da jednostavno mora prvo Intro, recimo 2x u toku dana da bude nekako. To je čak i dovoljno da se koliko toliko upozna staza, ponajviše ako ima nekog ispred. :)

 

On 4/8/2019 at 12:37 AM, PremieRacing said:

Sve super, lepo je sto si pozitivno nabrijan, ali nemojte od staze da pravite cudo i da se opterecujete (svi koji nisu bili a zele). Ona upravo to i jeste. Staza - mesto gde vozis bez opterecenja. Nema saobracaja, nema prljavog puta, nema pesackih zebri, ivicnjaka, bandera i drveca... I tu lepo izadjes, osetis motor i vozis do nekih svojih granica. Svaki put sve bolje. Osetis ono sto moze i na ulici ali mnogo opustenije. Das pun gas, stisnes punu kocnicu, vidis sta se desava, kako se motor ponasa, i ako ti se dopadne - ponovis kad god mozes. 

U potpunosti se slažem što se tiče bezbednosti, ali kad se prvi put pojaviš tamo (bar meni) niiišta nije bilo jasno. E sad ide ponavljanje, pa da vidimo. :)

 

On 4/8/2019 at 4:30 PM, СајберГастарбајтер said:

Samo bih dopunio da mozes da vozis do svojih granica i na putu, ali sam uveren da nema sanse da dodjes do granica svog motora. Te granice mozes samo da priviris na stazi i iz mog licnog iskustva da polako dobijas ideju sta sve tvoj motor moze, a sta ti ne mozes. :jee:

Hahahah do granica motora... Malo teže :) Ne vozi motor stazu, ipak je na vozaču sve. 

 

On 4/8/2019 at 4:57 PM, NeshaXX said:

Odličan post   @elprogramero  :takoje:

 

Evo, prijavljujem se da za sledeći TrackDay da pokažem putanju svim zainteresovanima.

 Nađite me kod ulaska u šator.

Neša

Zahvaljujem!:) Dogovoreno što se mene tiče, evo prvi se prijavljujem. :) Za TD2 sam se prijavio za intro i popodnevni termin kako bih se nadam se još malo opustio i upoznao stazu.

 

20 hours ago, milosmc said:

Da li postoji neko ograničenje po pitanju kilaze? Imam 98kg, dok Valentino recimo ima 65.

Ovo mislim da važi kao i podešavanje motora, ogibljenja, olakšavanje motora itd ukoliko ćeš da voziš sa kolegama u crvenoj grupi. 

 

18 hours ago, Fireblader said:

Sad si me podsetio na moj prvi dolazak na stazu.

Isti motor ko tvoj,isti staz. Idem ja u crvenu grupu,znam ja da vozim.

Kad su poceli svi da me obilaze i proleću pored mene, a ja shvatio da i ne znam baš. I to u ono vreme kad se nije vozilo ni blizu kao sad. Vec u drugom krugu sam hteo da izađem i da idem kući. Reko 'ebeš ti ovo,idem ja na skupove da ispijam pivo :) , tu znam da vozim.

Ali zahvaljujući stvarno odličnoj ekipi koja je tad bila, njihovim savetima i malo čačkanja po ogibljenju već po podne sam strugao koleno po asfaltu i imao kez od uva do uva.

Tako da samo treba biti istrajan i posle intro grupe kao prvog kontakta sa stazom bi ipak savetovao celodnevni td, jer tada možete uvideti koliko ste napredovali u samo jednom danu.

I nemojte se opterećivati sa gumama, pritiscima i ostalim glupostima (to posle sledi :)).

Hahhaahh u crvenu grupu :D Vrh. :D Iskreno, da nije pisalo da je plava za osobe koje prvi put dolaze na stazu, ne bih se ni prijavio u tu grupu već pravo u intro. Samo evo u mom slučaju imam nekih 200km do Navaka, bilo bi lepše ako bi i taj intro termin (upoznavanje sa stazom) bio bar 2x u toku dana. Tj bar recimo 1h vožnje na stazi.

 

A svakako bi od svega toga izabrao ako bi bio neko iskusan ko bi "vodio" da kako su mi kolege objasnile naučimo da tečno vozimo stazu, a posle toga mogu da idu ubrzanja ko kako želi/može/uvežba/ume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

U principu jako je tesko da te neko obuci da vozis stazu, to ces sam uraditi. 

 

Kada vozis krug na navaku 2 min imas za svaku krivinu 100 putanja, kada sidjes na 1:40 imas 10, kada sidjes na 1:30 imas mozda 2-3.

 

Naravno ovo je samo slikoviti opis ne precizna racunica :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade
4 hours ago, dvlns said:

U principu jako je tesko da te neko obuci da vozis stazu, to ces sam uraditi. 

 

Kada vozis krug na navaku 2 min imas za svaku krivinu 100 putanja, kada sidjes na 1:40 imas 10, kada sidjes na 1:30 imas mozda 2-3.

 

Naravno ovo je samo slikoviti opis ne precizna racunica :)

 

Hahahah vrh! E kolega, da ti kažem, mnogo lepo si opisao! Moje putanje su prvi dan bile kao da si uzeo fotku od staze i razbacao špagete po njoj... E tuda sam išao! :D Po stazi naravo ali putem špageta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade
12 minutes ago, СајберГастарбајтер said:

@elprogramero Slazem se da se ne slazemo. ;)

:) istog smo misljenja, možda sam se pogrešno izrazio. Ali evo da probam ponovo, nisam uspeo ni približno da dođem do granica ovog (starijeg) motora. Pa na pravcima i nekim deonicama bukvalno nisam davao gas jer sam bio zbunjen :D mnogo mogu da kažem agresivnije vozim na ulici nego što sam sada prvi put na stazi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade
17 minutes ago, СајберГастарбајтер said:

aah, ok. Sad se razumemo.  Agresivnije na ulici/putu je delic kako ces biti (pozitivno) agresivan ako nastavis na stazi. Next level. :takoje:

 

E baaas tako i ja to smatram :) Bukvalno kao next level! :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Odlična tema i za nas koji nikad nismo bili a imamo želju.
Sto se tice vožnje na stazi, glavni benefit koji bih očekivao je da posle toga imam više samopouzdanja u krivinama.
Na kružnom toku probam ponekad da obaram ali ne znam koliko sme, koliko može motor a koliko ja, a ne bih da proklizam na kružnom toku i da bzvz ugrozavam saobraćaj
Jel sada bar znaš ako bi išao ponovo u kojoj brzini i kojom brzinom (približno) ulazis u svaku od krivina. Putanja i nagib bi valjda trebalo vremenom da budu bolji!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 2 sati, milosmc je napisao:

Sto se tice vožnje na stazi, glavni benefit koji bih očekivao je da posle toga imam više samopouzdanja u krivinama.
Na kružnom toku probam ponekad da obaram ali ne znam koliko sme, koliko može motor a koliko ja, a ne bih da proklizam na kružnom toku i da bzvz ugrozavam saobraćaj

Mislim da si dosta promasio...nije poenta da na stazi,u kontrolisanim uslovima, nabijas samopouzdanje koje posle prenosis u saobracaj i struzes kolenom po kruznom toku,skidas chicken strips i slicne irelevantne stvari za uzivanje na motoru, jer to je recept za potencijalnu katastrofu.

Ako je to poriv da dodjes na stazu,preispitaj se jos jednom :) 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja