Jump to content

Moto Zajednica

Oprema za spasiti glavu

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Mnogi vozaci motocikala imaju jedva cujne sirene,pa moze neko iskusan dati predlog,koja je to sirena koja zadovoljava standarde nase bezbednosti.Da li su to vazdusne sirene,ili duple,a da nam ne pojebu instalacije i struju...Pistavac migavca,koji nabaviti kako montirati i sl.Stroboskop stop svetlo,kako montirati,gde nabaviti...Svi znamo za fluo prsluke,i fluo opremu,ali nekako volimo da smo sto crnji,neprimetniji.Fluo saobracajne nalepnice mozete uzeti u difolu,odlicne su,i maximalno pojacavaju vidljivost nocu(meni su zute na viljusci i nosacu zadnjeg kofera,kao i retrovizorima.i na koferima crvene82EF2652-8401-4BFF-A1F5-0974C88C0975.thumb.jpeg.666d9db6a107de2eaf081fd34ef22f51.jpeg.Led blinkeri prednji,koje nabaviti,da su kvalitetni?Odlicno kod preticanja,i nailazenja.17917834_10212086926958871_5083140928656946410_o.thumb.jpg.2591d9f076db50406faaaab1d345b324.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
12 hours ago, BaneVuk58 said:

Ovo sam svojevremeno pazario ..... budi mrtve, ali nemam gde da je turim. Najveći problem kod motora

91q3dOqQfQL._SY355_.jpg

I ja je imam, i patim se. Baš sam juče opet pokušavao da je smestim, možda sam našao neko rešenje, imam produžene komande i može da stane sa unutrašnje strane a da ne smeta. Jedino što je dosta nisko pa postoji rizik kvašenja i prljanja.

 

Čak mi je palo na pamet da uzmem još jednu i da ih montiram simetrično na vile :)

 

Nego, šta mislite da se montira na zadnji kraj motora? Nema mi puno logike, ali možda neko ima takvo iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
I ja je imam, i patim se. Baš sam juče opet pokušavao da je smestim, možda sam našao neko rešenje, imam produžene komande i može da stane sa unutrašnje strane a da ne smeta. Jedino što je dosta nisko pa postoji rizik kvašenja i prljanja.
 
Čak mi je palo na pamet da uzmem još jednu i da ih montiram simetrično na vile
 
Nego, šta mislite da se montira na zadnji kraj motora? Nema mi puno logike, ali možda neko ima takvo iskustvo.
Isti slučaj. I ja pokušao da Montiram ispod ploče kofera. Jedina mana što sam ja prvi na udaru zvuka tj. suvozač. Ajde za mene manje više ali suvozač ako preživi ti j.be kevu

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 14 sati, BaneVuk58 je napisao:

Ovo sam svojevremeno pazario ..... budi mrtve, ali nemam gde da je turim. Najveći problem kod motora

91q3dOqQfQL._SY355_.jpg

Za kolege koje poseduju ovakve sirene jedan predlog, kompresor moze da se skine pa se crevom poveze sa hornom, tako dobijate vise mogucnosti za ugradnju i za zastitu kompresora da ne uvlaci prasinu i vlagu.

Drugar je ima na Diversion 900, postavljena iza cilindara a iznad anlasera i zbog temperature i prljavstine riknuo kompresor, odvojio sam kompresor i ubacio u kutiju ispod sedista, povezao crevom i odlicno radi, takodje se nosaci kompresora u tom slucaju mogu odseci i dimenzija se jos smanjuje.

 

Ja imam dve trube postavljene na nosace kofera a kompresor se nalazi ispod sedista, definitivno je se i traktoristi boje (pomisle kamion a on je veci i jaci od traktora :)) jedino se supruga prestravila kada je prvi put cula jer nije znala sta sam stavio, istinski se uplasila kada je cula misleci da ja kamion iza nas.

Malo je problem kada se nekom "javim" u gradu, ispadaju case i soljice iz ruku, zaista izbegavam da je koristim u takvim situacijama.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam je otkrio kada se pokidala, nisam imao sta izgubiti pa je rasturio, narucio sa KP onu sa trubama i iskoristio samo kompresor, tako da znate ako se nekom pokida odgovara i taj. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 28 minuta, bdada je napisao:
Ja sam je otkrio kada se pokidala, nisam imao sta izgubiti pa je rasturio, narucio sa KP onu sa trubama i iskoristio samo kompresor, tako da znate ako se nekom pokida odgovara i taj. :takoje:

Evo rastavio je. Stoji mi od pamtiveka,a ti mi otvori oči. Sutra odma' ću da kupim crvo po uzorku i krećem sa j.bem kevu

Dodjem ti pivo kolega:jee1::jee1:


Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 7 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Dodjem ti pivo kolega

Nista od toga, vijala me macka sa glavom psa i od tad ... u sokovima ne vidim nista lepo tako da, kafa samo moze  :lol3: :takoje:

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Obično se pojavi potreba jednom godišnje da se citiram, a sada će biti drugi put za mesec dana :D. Nema veze, ništa nije teško kada je bezbednost u pitanju ;)

 

 

On 9/5/2017 at 11:05 AM, drs said:

Nisam mislio da će ovo biti mozgalica ili podloga za asocijacije :) nije mi bila namera.

Da pojednostavimo,  S02.11 ili  S02.13

http://www.cajavec-fsu.com/data/sirene.pdf

 

On 9/5/2018 at 11:10 AM, drs said:

 

 

Ali ako nas čuju kao da smo C, D ili E  ?  ;)

 

 

 

http://www.cajavec-fsu.com/proizvodni_program.html

 

 

 

 

On 3/6/2019 at 8:46 PM, drs said:

 

 

 

Uz manju obradu (obrusio krajeve puževa da ih malo smanjim, pošto su poprilično izdašni u dijametru), obe sirene su montirane ispod donjeg trougla umesto jedne originalne. Glavna zajebancija je oblikovanje nosača (savijanje u sve 3 ravni) da bi se to smestilo u malo raspoloživog prostora a da ne udara ni u šta i da ne zapinje prilikom zakretanja kormana. Ali, dokazano,  može da se izvede. Vezane preko releja, tako funkcioniše kod mene skoro već 10 godina.

Ako nije moguće obe usmeriti blago na dole, pri pranju, u otvor sirene koja gleda na više staviti krpicu da ne ulazi voda. Nakon pranja ili duže vožnje po kiši zasvirati malo da vibracije vazduha izbace kapljice vode - i to je to. Predupredile su mi ove horne bezbroj "nisam te video" situacija ili odvratile ljude od namere da naprave manevar iz čiste kurcobolje.

 

I malo pametovanja za kraj  :popovanje:  (:D),

Reflektujuće nalepnice, dodatni farovi, sirene, auspuh, ... su deo pasivne bezbednosti kao i kaciga, jakna, čizme,... To je dopuna a ne zamena za jedini pravi element aktivne bezbednosti koji se nalazi na relaciji glava-desna ruka. Da uzdravlje (glasno) svirate mnoge kilometre. :bacikosku:

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

 

Edit:  još neke slične/suplementarne teme :

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
Nista od toga, vijala me macka sa glavom psa i od tad ... u sokovima ne vidim nista lepo tako da, kafa samo moze  3: :takoje:
 
 
 
I ja se pridružujem, da ti svi zajedno dignemo pritisak :) :)

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja sam fabricku zamenio ovom ( mala je pa se lako nadje mesto ) :

 

denali_soundbomb_mini_electromagnetic_lo
WWW.REVZILLA.COM

This horn may look small, but make no mistake it packs a mean punch of 113 decibels. It can be wired up directly onto your OEM harness.

inace ima i jaca verzija i ta je vazdusna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 6 sati, -Viper- je napisao:

Znači svira za srčani udar emoji6.png

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока
 

Ili još bolje da spadnu gaće:lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Juce mi je stigla crvena kao iz drugog posta teme, cuje se kao nezdrava! Javljam kada uspem da je smestim negde na motor kakvi su utisci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Ja sam na autu imao vazdusnu sa tri aluminijumske trubice i odvojenim kompresorom, dva tona je mogla da daje, naizmenično sve tri ili simfonija. Znam da se mnogo bolesno cula, otisla je zajedno sa autom, kupac video taster ispod volana, kaze sta je ovo? Rekoh nemam pojma, stisnuo i u momentu se ukenj... Kaze kupljeno, dalje nije ni gledao auto

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja