Jump to content

Moto Zajednica

Farbanje ( izbor farbe ) vazduhom hladene masine

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Dobar dan zajednici,

 

I fazi sam zavrsetka radova oko moje Yamahe XT 600. I dosao je na red da se farba kuciste masine i cilindar

Kuciste masine je rastureno u dijelove odmasceno i opjeskareno.  Tako da se svaki dio pojedinacno moze farbati.

Sad pitanje velike vaznosti sta izabrati za boju odnosno koju boju. 

Masina je uradna nesto od magnezija nesto od Aluminijuma, poslije finog pjeskarenja ostavlja povrsinu koja je idealna za prihvat boje.

 

Ali molim vasa iskustva sta izabrati. Da li je to 2K. Da li moze jer se ta masina grije jer je vazdusar. Ili mozda pak kvalitetna mat crna boja za auspuhe.

 

Kedo.de prodaje boju za takve masine ali je takode navedena pod 2K i malo je poskupa.

 

Generalno molim vas za vas savjet oko ove teme.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L
6 hours ago, štampar said:

Није та боја скупа.Скупо је само оно што нема да се купи.Ако си већ тако лепо припремио делове штета је да их офарбаш јефтином бојом која ће можда и да спада...

 

Ја бих купио за ту намену најбоље што има да се купи,не бих ризиковао.

 

То је само моје мишљење...

Da vi ste nacelno u pravu i to jeste tako. Suvise je komplikovan proces farbanja da bi se sad lose uradio.

 

Ali tu sam mozda nejasno pisao svoje pitanje.   Ja cisto trazim kvalitetno rjesenje koje se moze nabaviti kod nas i koje je potvrdeno sa iskustvom nekoga ko je radio slican posao ovdje sa forum.a

Koristim forum za razmjenu i dobivanje informacija. Ja vjerujem da je bar 10 ljudi sa foruma ako ne i vise imalo posla sa farbanjem ili restauracijom vazduhom hladane masine.

 

Za boju iz kedo.a kazem da je poskupa iz razloga sto malte ne kilogram standox ili PPG.a ili max mayera 2K se kod nas moze kupiti za ovaj novac racunajuci i dostavu ove boje iz Njemacke do mene.

Naravno ako ne nadem nista kod nas onda vjerovatno uzimam to iz kedo.a da bi zavrsio posao. I bio koliko toliko siguran da je uredno.

 

Prije sam alu farbao kao primer sa mobihel low voc, i rezulatati su bili savrseni. Na to je isla vrlo lagano i vrlo postojano 2K boj.a

Sad kod nas u ponudi imaju 2K epoxidni primeri koji se mogu kupovati na sipanje.  I onda mozda na to regularna 2K boja u mat crnoj.

Takode molim ako netko ima znanje ili iskustvo sa slicnom metodom da podjeli sa nama.

 

yc0iJXWDSC2h
WWW.CENEJE.SI

Enokomponentni hitro sušeči temelj z odličnimi...

 

Vani vidim da prodaju takozvani engine enamel ili emajl za motore.

Da li netko zna mozda da li ovo ili boja isto namjene moze da se nabavi kod nas. 

 

p300_2014.jpg
WWW.FROST.CO.UK

These beautiful enamel paints are simply better than any others...

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: lazarevac
  • Motocikl: cbr 1000f kle 500

Ja sam farbao agregat na  suzuki uljari 1100 obicnom metalik auto bojom...baza pa lak i nikakvih problema nisam imao...nista nije gorelo niti se ljustilo..

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja