Jump to content

Moto Zajednica

A sta da je neko od nas a motoru naleteo...

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

To su te trenutne situacije,kad jednostavno ne mozes nista da uradis...Inace vozac dacije je poginuo.

3ADk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b
WWW.BLIC.RS

Povodom stravične nesreće koja se sinoć desila na Pupinovom mostu, u kojoj je poginuo muškarac (44) i povređena žena (35), oglasio se za "Blic" suprug povređene, inače čovek koji je...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Pa nista, neko od nas bi poginuo.Sutra u novinama bi pisalo da se neko od nas zakucao u automobil.Ovaj strucnjak u Daciji bi se izvukao sa nanogicom ili uslovnom i to ako  ga sud i proglasi krivim.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Izmedju traka ivicnjak sirok 1 metar visok oko 15 cm   na kom stoje bandere za osvetljenje koje u vecoj meri na oko 10 tak km obilaznice  ne rade jer su obijene sve trafo stanice na obilaznici pre godinu i po .A ima i divljih zivotinja koje pretrcavaju put jer je to inace bilo loviste. Mene je pre godinu dana jurila divlja svinja kad sam vozio bicikl po nasipu ispod mosta ima i znak za divljac na putu. Mogli su izmedju traka da postave prepreke ali nisu itd.  Otkad je obilaznica pustena u promet nisu nijednom pokosili travu ili oprali most apsolutno nisu prstom mrdnuli i da, niko ne vozi 50 km minimum 80 i vise

 

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

На снимку се види да није метар, већ обичан ивичњак.
Осим што је возач те црвене Дачије 100% крив, ту сумње нема, верујем да би возач мотора стигао да прикочи или потпуно избегне контакт јер не би причао о пици и гледао којекуде, већ би био сконцентрисан на дешавања испред себе.

Бар сам ја сконцентрисанији када возим мотор него ауто... У колима зевам лево-десно, причам са сапутницима... На мотору разговарам само сам са собом

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Bilo je price da je nešto otkazalo na Logan-u..

 

Taj put je po meni slika ove države, na stranu šta se ovde stvarno desilo, ali ...

Imaš put koji u 80% svoje dužine ide kroz njive, zatvoren je sa svih strana (nema mogućnost ulaska iz njive na drum), osim izmedju smerova, gde nema zaštitne ograde, imaš po tri trake na tam' i po tri na vam', na sve to staviš ograničenje 50 kmh za koje znaš da ga apsolutno niko živ neće poštovati, jer si željan love koje će skupljati panduri koji pecaju radarom na 52kmh na putu koji ima sve prethodno navedeno.

 

Skoro svaki dan probam neki auto na tom putu od uključenja na pančevački put pa do Zemuna i garantujem da niko ne vozi ispod 80kmh, a većina je tu negde oko 120kmh. Idioti nisu uspeli da srede i skockaju ni deonicu koja je projektovana pre par godina, nisu uspeli da za sve ovo vreme postave neko normalno ograničenje koje će svi poštovati, nisu uspeli da postave kamere za brzinu, uspeli su da od puta koji uliva poverenje kada se vozi po njemu, naprave mesto gde svake godine imamo po par fatalnih sudara.

To smo "mi".

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Koliko sam upoznat, ogranicenje je 50 na ovom putu, jer nikada nije dobio upotrebnu dozvolu.

Ovu informaciju, uzmite me sa rezervom, ali moze, veoma lako da se proveri.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Ograničenje je 50 jer se ovaj put tretira kao gradska saobraćajnica. Iz tog razloga je i to ograničenje. Dali je to normalno? Nije, ali dok se ne promeni namena puta, ostaće i ovo ograničenje. Put u dobrom delu ne osvetljen, slika našeg mentaliteta. Pokradena oprema iz trafo-stanica javne rasvete. Sakupljači sekundarnih sirovina lepo zaradili na bakru ili je u pitanju nešto drugo ( sklon sam da verujem da je po prijemu saobraćajnice neko demotirao trafo - stanice i to lepo ugradio na nekom drugom mestu ). Nisam siguran da li je regulisna predaja puta na održavanje i upravljanje pa iz tog razloga nema ko da ga održava. Važno je da su se slikali prilikom otvaranja, a posle ma ko ga je.... idemo da otvorimo neku novu deonicu na koju će mo jednako zaboraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nije dobio upotrebnu dozvolu, a da je dobije mora dase popravi puno toga, prvo sve porusene bandere i trafo stanice. Tako je kad se nesto politicki gradi i otvara. Ovako osraje raj za pandure sa radarom i lopove koji redovno pajaju sa i oko puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Meni je zanimljivije sta bi bilo da u dzipu nije bila kamera. Ovaj snimak je poslao "novinama" gospodin cija zena je upravljala dzipom a koja je dan pre toga vec u tim istim "novinama" proglasena krivom. 

 

Sad vidim da su jebeni "novinari" Kurira promenili clanak u kojem je pisalo da je dzip presao u suprotnu traku a vozac Dacije pokusavajuci da izbegne ceoni sudar je naglo skrenuo ali se dzip zakucao bocuno u njega i on je stradao. 

 

Ne znam da li je bilo u stampanom izdanju ako jeste neka neko slika taj Kurir. Ovo je vise ne sramota nego ne znam sta da kazem za taj sljam ko pokusava da se zove "novinari". Sad menjaju i clanke retroaktivno da ne ostane trag 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Ja sam sad popizdeo, ja ne znam kako ali moramo naci nacin da se borimo sa idiotima koji sebi daju za pravo da na osnovu tipa vozila, imena i prezimena, boje koze osudjuju ljude javno. 

 

Nema demantija jer je skoro sve online ima prekrajanja sopstvenih vesti. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Prestanite da čitate vesti, da kupujete novine, da im posećujete portale i prestaće da postoje. Ko bi znao da tamo neka, ili neki, pokazuju svoje intimne detalje da nije smeće-novina? Ima sada već sigurno nekih desetak godina kako sam sve proizvođače vesti (ne odnosi se samo na Srbiju) proglasio za trolove običnog života. Prvo pravilo borbe protiv trolova je, ne daj im pažnju i ne otkrivaj svoje emocije. Time se hrane. I? Lepo mi je. Pratim šta se događa u svetu sporta, mada i tu ima svašta ali je benigno. Ispratim šta se događa na sceni velikih guzica, "da li su se uzeli na kraju" i tako. Realno, sve novotarije dobijam na posredan način. Kolege, prijatelji, neko je već čuo negde nešto ali je to već ona prava vest, vredna pažnje. Isfiltrirana kroz nečiji mozak, kao izvorska voda. Imam više vremena za sebe, za decu sa kojom vrlo rado odgledam dečije filmove i serije i zadovoljniji idem u krevet.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Сад ће је окривити јер је причала о пици уместо да ћути и вози џипа...


Sedela je na mestu suvozaca i pricala o zelji da smandrlja pizzu :-) na sta se njemu kao ometenom vozacu svasta motalo po glavi te je od silnih misli, pozurio i izgubio kontrolu nad vozilom i nanisanio daciju bocno.

Zajebite vesti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@dvlns Veruj mi da se fabrikovanje istine vrši svuda. U Nemačkoj neki tzv "Dnevnik" traje najviše 10 minuta. Nešto se negde dogodilo, kancelarkino ime nije pomenuto mesecima unazad, malo smaraju oko "Bregsita" i to je to. Vremenska prognoza je krajnje besmislena jer piše minimalna i maksimalna temperatura u celoj Nemačkoj i gotovo. Veoma filtriraju šta se plebsu pruža i oko čega se obaveštava. Novine se štampaju prema lokalnoj oblasti. Ja sam u gradiću pored Dortmunda, nekih 20km, i opet su vesti u istim novinama drugačije. Znatno drugačije. Zato ih i ne čitam. Ne postoje za mene.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

@lomitelj verujem ja to nego ipak ce neki sudija suditi po zakonu. Ovde ne moramo ni na izbore jer novine znaju rezultat unapred.

 

Sta ih sprecava da sad preprave vest i napisu da su se dva automobila kod naplatne stanice Boljevci velikom brzinom u rikverc zakucali u Skodu koja je stajala na rampi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Mi ih sprecavamo...sprecavamo ih time sto zatvaramo oci,jer nam je lakse da okrenemo glavu i pogledamo Sundjer Boba sa decom (da me neko ne shvati pogresno,narocito kolega koji je rekao da gleda decije filmove,i ja isto to radim),da se zatvorimo u svoj mikrosvet u koji se trudimo da ne pustimo uljeze,realne i viralne.

Kad to budemo promenili kod sebe,tada cemo mozda moci da promenimo i ovakve idiote!

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@lomitelj mirno gledaš crtaće, dok jednog dana ne dođu po tebe, kao četrdesetih prošlog veka. Istorija se ponavlja i ovo je moguć scenario kada bi svi bili ravnodušni na laži medija.

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@mradomir Ako im je do ponavljanja istorije, ja tu ništa ne mogu. Dok ne dođu, ja brinem svoje brige. Tuđe mi ne trebaju. A mediji lažu. Od toga žive. 

Da sam ravnodušan, nisam. Moja borba je ignorisanje istih i posmatranje sveta sopstvenim očima i ličnim iskustvom.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ograničenje od 50 km/h na tom putu je zato što saobraćajne trake nisu fizički razdvojene, nekakvom pregradom. E sad koga pamćenje služi, setiće se da je ministarka saobraćaja rekla da je to stvarno bez veze i da će se dozvoljena brzina povećati na 80 km/h, što je i revija SAT objavila. Ali ništa od toga.

Grandiozan je to projekat da se postave pregrade, pa imamo ovakve bizarne situacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

@lomiteljcenim tvoj stav i smatram da je zdraviji za zivot samo ne mogu bas tako lako da se iskljucim. Pada mi na pamet sta bi zaista bilo i koliko vremena, novaca i zivaca bi potrosili na odbranu da nisu imali kameru. Da li bi uopste uspeli da se odbrane? Da li bi zbog nepravde i lazi iznetih u novinama u momentima kada izgleda da ce odgovarati za nesto za sta nisu krivi mozda povukli neki potez i naudili sebi?

 

Ovog majmuna koji pise pa prepravlja clanak u novinama boli ona stvar dok neko njegov ne bude razapet. Sta ce da kaze recimo u svoju odbranu, morao sam da donesem klick bite vest u roku od 15 minuta ili bih dobio otkaz? Magarac ce za platicu od par stotina eur nekome nekada da upropasti zivot i nece se osvrnuti. Mi se necemo osvrnuti jer nismo mi tema?

 

Izvini sto se tebi obracam nema veze sa tobom nego zaista mislim da je dosta vise ovih idiota makar u ovim svakodnevnim temama. Ako vec politicki prebrojavaju ljude pa nekada 100 ljudi bude 10 a nekada 10.000 neka se makar ovih tema okanu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Put je dosta sirok i dobar, moze dosta brze da se vozi nego sto je propisano al oprezno. Treba paziti na sve al najvise se plasim izletanja te divljaci.

 

Al jeziv je taj put bio uvek pomalo sa druge strane meni licno. Malo sam bio pozurio isao sam negde oko 140km/h na tom putu kad mi se otkacila zadnja kociona kljesta prosle godine. Imao sam srece ipak su ostala na disku i uspeo sam cak tako do kuce da se dovucem I da prodjem bez pada il blokade tocka. 

 

To se desilo u prvoj voznji posle promene novog lanca I lancanika, bas na ovoj deonici, skoro pa sam siguran da majstor nije zavrnuo sraf kako treba... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja