Jump to content

Moto Zajednica

SV650S za početnika?

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Majesty 400 - 2007

Mogu li vas zamoliti za vaše mišljenje po pitanju da li je SV650S (2003.) za početnika?

Vidim po forumima da je beginner friendly, pa bih da čujem ako mi neko može više reći i z prve ruke

 

Dvoumim se izmedju Bandita 600 i SV650S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: ex: BMW G650GS, Suzuki SV650

Vozio sam i Bandita 600 i SV650 i totalno su dva razlicita motora.
Bandit:
- u nizim obrtima dosta "pitomiji"

- primetno tezi (ako krene da ti pada u mestu npr teeesko da ces moci da ga zadrzis)

- tek kada predje odredjeni broj obrtaja (8-9k rmp) podivlja :D

SV650:

- u nizim obrtajima doosta povlaci dok u visim gubi snagu (kao dizelas kod automobila)

- dosta laksi 

- agilniji (moji subjektivni osecaj)


Generalno, ako vozis glavom bice ti dobar bilo koji, potrudi se da nadjes u sto boljem stanju.

 

@Nile. Decko ima najvise iskustva, vozio je Bandita 600 i onda kupio SV650S jer je shvatio da je Bandit... :moto2::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Kad cujem ovo 'beginner fiendly' kosa mi se digne... Nevezano koji je motor pomenut. 

 

Po mom skromnom misljenju, svaki motor je beginner friendly ako si svestan rizika u koji se upustas i koliko ti je fleksibilan desni zglob sake i kako ga kontrolises i koliko mozes da ga kontolises. Ne vidim razlog sto ne bi i naprimer r6ica ili bilo koji drugi motor bio beginner friendly? Vozio sam po par puta i fazer 1000 i istu tu r6icu i uzivao bez da sam primetio da je nesto opasnije od bilo kog drugog motora. Cak je fazer1000 toliko upravljiv i udoban za voznju da je to prosto neverovatno... 

 

Da ne duzim, sustina price je da iskljucivo od TEBE i tvog stila voznje i ophodjenja prema motoru zavisi da li je beginner friendly ili ne a sto se ova dva gore koja si naveo tice,

 

bandit - NEUNISTIV - trom - tezak

 

sv - agresivan na malim obrtajima, poteze bar 3 puta bolje i mnogo je zabavniji od bandita za svakodnevnu upotrebu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

^ ALI :) ako si na jakoj masini, i kontrolisan si u glavi sve ok, slucajno predjes preko rupe i ruka sama odvrne gas, eto ti problema ako nemas iskustva, tako da kapiram te, ali ima tu jos nekih faktora nije bas samo 1+1, znaci slabija masina ce vise da prasta, ali definitivno se slazem glava je na prvom mestu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Majesty 400 - 2007

Nile, naruzi ti mene :(.

 

A tako ih zovu strucnjaci kojekakvi, mada sam i ja misljenja kao i MladenV i ti, sve je do glave.

Nego moje pitanje je bilo prvenstveno da cujem vaša iskustva i preporuke 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015
41 minutes ago, isk0 said:

Nile, naruzi ti mene :(.

 

A tako ih zovu strucnjaci kojekakvi, mada sam i ja misljenja kao i MladenV i ti, sve je do glave.

Nego moje pitanje je bilo prvenstveno da cujem vaša iskustva i preporuke 

Nismo se razumeli, nista licno protiv tebe i tvog posta mi nije bila namera da napisem, vec iskljucivo samo svoje subjektivno misljenje na temu 'beginners friendly'.. Primera radi SV je naveden kao potencijalni takav, ok navali SV u bilo kojoj blazoj krivini pri brzini i od 20kmh i zavrni zglob malo samo zustrije, pa javi ishod, isto to bi ti se desilo i sa bilo kojim drugim iole jacim motorom, takvu gresku ti niti jedan motor oprostiti nece. 

 

Opet se vracamo na isto da je sve do tebe, tvog odnosa prema motoru, nacina razmisljanja, da li ti je voznja kao voznja uzivanje ili ti je uzivanje jurcanje.. Cuo sam odavno jednu pametnu misao od nekog starog bajkera i uvek je se setim a glasi:

 

'Ako se ne plasis motora, nemoj ni da ga vozis' 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
10 hours ago, isk0 said:

Dvoumim se izmedju Bandita 600 i SV650S

Bandit, narocito s varijanta je udobniji, tezi i vise putni motor u odnosu na sv-a koji je gradsko-medjugradski zvrk, bandit voli duge i brze krivine, trom je i tezak na ostrim planinskim zavojima, dok je sv tu svoj na svome. I jedan i drugi su dokazani i provereni motori, svaki u svojoj klasi, v twin liquid cooled ili redna cetvorka hladjena vazduhom i uljem, izbor je tvoj. 

 

Ram je na strani sv-a, agregat na strani bandita.

 

Apropo snage, licno mi vise prija razvoj snage na banditu, ali su u sustini tu negde, ljudi vise vole sv i cini im se da je dosta jaci jer mnogo bolje poteze iz niskih obrtaja, ali i bandit kada navrti 6-7 000 obrtaja cupa ruke sasvim lepo. Sve su to jabuke i kruske, licno mislim da je uljara ipak nesto izdrzljiviji agregat od twina 650.

 

On topic: nije prejak, samo polako i pamet u glavu, moze to biti sasvim ok motor za pocetnika, samo da budes nacisto sta ocekujes ti od njega, a i sta on moze da ocekuje od tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4386 postova

Ja bih pre rekao da je agregat na strani SV-a, nije ni cudo sto ga toliko gotive bas zbog tog agregata, koji je zabavan. A bandita cesto zovu Blandit. 

Mislim da je SV trebao da se zove bandit, vise mu lezi po karakteru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Da kažem i ja koju pametnu. SVa nisam vozio al' sam sam posle polaganja za A i 3-4meseca vožnje burgmana 400 odmah seo na bandita 600s.

Legao mi je brzo, posle desetak dana. 

Jeste poprilično težak kad stojiš u mestu, al' cim startujes druga priča,  plovi k'o ladja.

Malo trom u nizim obrtajima, al oko 7-8  hiljada kao da dobije duplu snagu.

Koliko sam cuo i procitao o SVu neces ni sa njim pogresiti.

Al' opet sam za bandita (prodajem mog pa zato)! :jee:

DSC_9834(1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

To ga zovu oni koji ne znaju da ga voze kako treba, jedan prestaje da ide na 7k obrtaja, dok drugi tek tad krece da grize kako treba. Slazem se da je po gradu upotrebljiviji ovaj sto bolje podnosi nize obrtaje, ali u preticanjima i u naglim medjuubrzanjima 70-150 km/h sv nece drzati tempo sa banditom.

 

Danas sam vozio do Kraljeva taj motor u novom stromu 650 xt, iako ide lepo i vise nego dovoljno, bandit je jednostavno ostrija sprava, strom preko 7-8k obrtaja samo trese, dok ovaj nastavlja da cupa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4386 postova
5 minutes ago, milomir22 said:

To ga zovu oni koji ne znaju da ga voze kako treba, jedan prestaje da ide na 7k obrtaja, dok drugi tek tad krece da grize kako treba. Slazem se da je po gradu upotrebljiviji ovaj sto bolje podnosi nize obrtaje, ali u preticanjima i u naglim medjuubrzanjima 70-150 km/h sv nece drzati tempo sa banditom.

 

Danas sam vozio do Kraljeva taj motor u novom stromu 650 xt, iako ide lepo i vise nego dovoljno, bandit je jednostavno ostrija sprava, strom preko 7-8k obrtaja samo trese, dok ovaj nastavlja da cupa. 

Sve je to ok, ko sta voli. Samo kazem da je SV mnogo cenjeniji u tom smislu, cak ima i amaterskog trkanja sa SV-om zbog zabavnog agregata, dok toga kod Bandita nema. 

Opet ako je neko vise za touring ili mu treba nesto gabaritnije, Bandit je bolji izbor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja