Jump to content

Moto Zajednica

Sifra: Jadranka

Recommended Posts

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Апдејт, што би ви млади рекли...

 

Суд - ништа још, чекамо и даље да ме позову да испричам своју причу...

 

Јадранка је, као што рекох, отишла и колико чујем већ је у возном стању... свака част новом власнику!

 

Е сад лепе вести :) Јаворка је стигла :jee1: живели!:yamaha:

 

IMG_20200604_183734.thumb.jpg.981f4da26c70979aaef5a5fde50390b6.jpg

 

Јаворка је дивна (мада ми кум и брат замерају што моторима дајем женска имена...), "она" је дивна, ето... Иста као прошла - само боља ;) Купљена од колеге @Brakela који је прешао у Пан Еуропеан клан :neznam: ал ОК...опраштам му :P...

 

Елем, млађа је 3 године (а разлика у серијском броју свегa +25 :stabre:), исто прва генерација, има дивно седиште, предивно, подизаче кормана, лед магленке, лед светла на централном коферу итд. Одрадио мали сервис, ставио нове гуме (Митас ТФ) и полако...

 

Одвозах пар краћих вожњи, укупно ~1000км за сада и утисци су... па, топло-хладно. Топло за мотор, лепо иде, звижди, не идем преко 4к обртаја (после 4 не звижди него вришти) те и потрошња 5.04л на првом резервоару... ;) и 5.24л на другом...

 

Хладно за моју вожњу... стегнуто, плашљиво такорећи никако... Обилажења само у најсигурнијим могућим условима, ризик на минимуму. Има камионску сирену (тј. две), користим је пречесто и плашим све у кругу од километра...:aha: Како километри пролазе, опуштам се помало, обарам више у кривинама али стално ми кроз главу пролазе разне мисли типа шта ако ми неко баш сад излети, баш сад пређе у моју траку, баш сад ме угрози на било који начин... Кад год наиђе неки колега иза мене, одмах му дам знак руком да прође - да се не смара и да ме не гледа како давим... Верујем да ће време то средити донекле али никада апсолутно... а можда је тако и боље...

 

IMG-d48e7235024d957afdcdcfb7bfe58d37-V.thumb.jpg.8dada70858927d797815355890be58d3.jpg

 

Да, супруга ми је велика подршка. Ја је нисам много цимао да се возимо али она јесте мене :staa2: те сам и са њом прешао који километар, ево и доказ ;) Она је опуштенија од мене изгледа... а и свиђа јој се ново седиште и наслон на централном коферу :jee:

 

209348854_IMG-e652312a8513f8b3b9281789516420b3-V3.thumb.jpg.ef9b502e5ce7af25a44fccd4ff68f9f1.jpg

 

Ето, само толико... стеј тјунд за распертлавање око суда... ;) 

  • Sviđa mi se 25
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Javorka je prelepa i dosledna da nasledi Jadranku. 

Hvala za temu i što si podelio sa nama iskustvo i probleme, možda iskusnim vozačima ove priče puno ne znače, ali osobama bez iskustva na motoru znači. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ja taj grč ponekad imam a nikad situaciju kao ti nisam imao. Odgovornost, briga za neke druge osobe, ovo, ono i lobanja bude ponekad mala za sva sranja koja se ispod skupe. Onda, posle par kilometara se opustim, osetim da sve lagano prolazi i krene osmeh ispod kacige. Ovako kad razmišljam, a i ti si me@WlayCo potaknuo, setim se replike iz filma "Ljubav i moda", šta god da se desi: "Ko zna zašto je to dobro!"

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1650 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Lepa nuklearka, da te dobro sluzi i u zdravlju da je vozis, a i bati da das neki krug. A za taj grc ne brini, dovoljno je da malo mrdne dupe i odma si u grcu i nisi siguran neko vreme, sve dok ne dobijes ponovo dobre informacije preko guma sa ceste i vratis samopouzdanje i opet vozis opusteno. Srecno ti jos jednom i poz

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

@WlayCo Sve te razumem, ja sad vozim kao nikad pre, oprezno, u ograničenju, ne žurim nikud, ali bukvalno. 
Koliko sam uživao ranije u tom načinu vožnje, toliko sad vozim drugačije.

Tako da, sa srećom, Javorka je boNbona :ljubav:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
8 minutes ago, Alexa90 said:

@WlayCo Sve te razumem, ja sad vozim kao nikad pre, oprezno, u ograničenju, ne žurim nikud, ali bukvalno. 
Koliko sam uživao ranije u tom načinu vožnje, toliko sad vozim drugačije.

Tako da, sa srećom, Javorka je boNbona :ljubav:

Видим ја да морамо да поновимо ону туру Требиње-Дубровник-Мостар, да обновимо градиво и да враћамо полако сигурност по оним дивним путевима ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Možda neki kurs u cilju opuštanja? Čini čuda kad pod kontrolisanim uslovima dobiješ priliku da isprobas mogucnosti motora i stekneš tako i poverenje u dorata a i samopouzdanje.

A naravno da nije sramota.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Наравно и наравно да није срамота... немам ја тај проблем ;) Само не знам шта имамо у избору на ту тему... има онај курс безбедне вожње и не знам шта још... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nisam pratio bas bas, ali ako sam dobro skužio ponudu imaš 2 izbora. 1. u organizaciji bjb i 2. kod ‘djunte’ nevezano za bjb sto naravno nema nikakve veze.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
pre 21 minuta, WlayCo je napisao:

Видим ја да морамо да поновимо ону туру Требиње-Дубровник-Мостар, да обновимо градиво и да враћамо полако сигурност по оним дивним путевима ;)

Ona tura je bila božanstvena, samo bar dan više :jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Nek' ti je srećom drug. Podseti me na moju prvu vožnju posle pada.Nagovarala me žena da se provozamo zajedno i da se ne brinem ona će da me pazi. Sedamo na motor.Polazak iz Sremčice pa prema Ralji. Pauziramo već u Šupljoj steni (11km.:lol: :lol:). Mislim da sam tad tek udahnuo vazduh, crven kao rak, kaciga dva broja manja, jedva je skidoh. Kafa, sok, reanimacija i..........kako nalaže struka respirator. Kad se sada setim smešno mi je. Elem proći će svi ti strahovi i ti si sad pametniji za jedno veliko iskustvo. Gledaj "govor tela" učesnika u saobraćaju, budi primečen, obračaj pažnju na bočne ulice i gas. Ipak treba da ti je lepo na motoru i ono najvažnije što sam sebi rekao......neću da padam više ni tudjom ni svojom krivicom. 'Aj u zdravlje, pa kad se ovo vreme prolepša da popijemo kafu negde.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

:D

Видим да смо добре жене одабрали и ти и ја :)

Договорено чика Бане, волео бих то!

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Javorka je divna. A nadam se da si se ti malo opustio sad u voznji.

Secam se, posle prvog velikog pada i oporavka, sela sam na motor, suze su mi lile od straha, tresla sam se ali sam znala da ako tad ugasim motor, nikad vise necu voziti, pa sam vozila poslednjim atomima snage da razbijem strahu nos. I uspelo je. Srecno kolega!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Данас тек мали помак после годину и по дана. Очекујем позив за саслушање у Септембру, најзад... Овавештаваћу вас како иде... а до тада убијам километре са новом девојком и чини се да се све полако враћа у нормалу што се вожње тиче али не и што се страха тиче... бојим се да се опустим још увек...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ma daj... nisam hteo da komentarišem ali evo drugarski savet koji kod mene uvek pali: u dve poznate i pregledne krivine gde si siguran 101% zavrni gas do kraja da se sve desi: warp ubrzanje, točak proklizava, motor vrišti "daj joooooš", gume plaču "dosta je biloooo", a adrenalin skoči na 16.000 i da vidiš kako strah od vožnje nestaje kao rukom odnešen (neka stara reklama)  :jee1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

586 and counting... :moto2:

 

Што би амери рекли, толико је прошло за сада од удеса. Тек малопре ме је адвокат звао, каже да је судија најзад донела ослобађајућу пресуду и да очекујем решење на кућној адреси ових дана... 586 дана, два вештачења и гомила одлагања да би само доказали да нисам био крив... Сад нас чека и борба са осигурањем, ни то није тако једноставно, тек смо на пола пута... али обавештаваћу вас, не брините, а на крају ћу све натенане да напишем, све је ово ипак за једну фину, невероватну причу...:aha:

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Od kako sam snimio drugara kad je takodje imao bliski sustret sa traktorom više nigde ne sedam bez kamere. Rešio je otšetu u rekordnom roku i baj d vej za štetu koja možda realno nije bila veća od 1000€ dobio je preko 400.000 din. sa sve pretrpljenim strahom i bla bla bla, mada je imao i sposobnog advokata (15%)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 827 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
3 hours ago, WlayCo said:

586 and counting... :moto2:

 

Што би амери рекли, толико је прошло за сада од удеса. Тек малопре ме је адвокат звао, каже да је судија најзад донела ослобађајућу пресуду и да очекујем решење на кућној адреси ових дана... 586 дана, два вештачења и гомила одлагања да би само доказали да нисам био крив... Сад нас чека и борба са осигурањем, ни то није тако једноставно, тек смо на пола пута... али обавештаваћу вас, не брините, а на крају ћу све натенане да напишем, све је ово ипак за једну фину, невероватну причу...:aha:

Topla preporuka da ideš preko neke od agencija za naplatu osiguranja. Imamo porodično jako dobro iskustvo sa jednom od njih i na kraju smo, posle popravke kola i provizije agencije, bili u plusu 300 evra. Ovo je iskustvo od pre 8-9 meseci. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Хвала, предложићу адвокату... мада су и они поприлично озбиљна канцеларија, верујем да знају најбоље како да зараде своје проценте ;)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 45 minuta, WlayCo je napisao:

поприлично озбиљна канцеларија

Sunce ti poljubim 586 dana,sta bi tek bilo sa nekim slabijim advokatom
  Izvini druze,bilo je jace od mene:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

...одбија се као неоснована жалба...

...ослобођен је прекршајне одговорности...

...против ове пресуде жалба није дозвољена...

 

Стигла другостепена пресуда ;)

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja