Jump to content

Moto Zajednica

Sifra: Jadranka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Odavno po gradu kruzi prica za uvidjajce da su podlozni stimulacijama misljenja sto mi je ranije delovalo neverovatno a sada kako vreme prolazi i sve vise neverovatnih zapisnika vidis ili cujes pocinje da se javlja neki crv. 

 

Nadji nekog dobrog advokata koji zna nekog dobrog vestaka da izguraju pricu sa traktorom,registracijom,tehnickom ispravnoscu i plus svedoka kog imas. Malo mesto,nije iskljucena opcija poznanstava na zalost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem

Javna je tajna da se traktoristi u vreme sezone ne diraju, odnosno tolerisu im se mnoge stvari. Neretko neosvetljena signalizacija. Kad vec svetla na prikolicama ne rade barem da imaju katadioptere. Ali ni to kod mnogih. Opasno po zivot. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, vlad77 je napisao:

Javna je tajna da se traktoristi u vreme sezone ne diraju, odnosno tolerisu im se mnoge stvari. Neretko neosvetljena signalizacija. Kad vec svetla na prikolicama ne rade barem da imaju katadioptere. Ali ni to kod mnogih. Opasno po zivot. 

Ja ne znam gde svi vi vozite te traktore, znam da dok se moj deda bavio poljoprivredom (do pre par godina) nismo smeli da vozimo traktor ako nije 100% ispravan jer su nas drndali za svaku  sitnicu! Sećam se da su nas jednom oterali na vanredni tehnički da jer su im vazdušne kočnice na prikolici bile malo sumnjive. Srećom, sve je bilo 100% ispravno inače bi nam odvalili kaznu samo takvu.

 

izvinjavam se na offu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650
1 hour ago, vlad77 said:

Javna je tajna da se traktoristi u vreme sezone ne diraju, odnosno tolerisu im se mnoge stvari. Neretko neosvetljena signalizacija. Kad vec svetla na prikolicama ne rade barem da imaju katadioptere. Ali ni to kod mnogih. Opasno po zivot. 

Kako gde, kod mene cim krene prolece odmah berba, dva policajca na motorima jure i zaustavljaju. Samo sto preteruju, zaustavljaju i tamo gde ne bi trebalo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Stigao nalaz od vestaka... Taj nalaz, to je 9 stranica slika i proracuna i formula i matematike (za one koji se nisu susretali sa istim - a nadam se i da nece)... jebemmti kakve su tu sve racunice... koliko sam ja isao, koliko on, koliki je trag kocenja, vreme reakcije... pa slike mog paralelnog traga kocenja u levoj traci... ma sve zivo... elem, prenosim vam neke zanimljive delove (za one koje zanima kako ce se ovo klupko odmrsiti)  :zbunjen:

 

"Vozac traktora IMT, taj i taj, nije se pre otpocinjanja skretanja levo
uverio da to moze uraditi bez opasnosti po druge ucesnike u saobracaju (vozaca
motocikla YAMAHA koji je bio u fazi preticanja traktora), pa je otpocinjanjem
skretanja levo, u momentu kada je motocikl YAMAHA bio na levoj kolovoznoj
traci u fazi preticanja traktora IMT, napravio propust uzrocno vezan za stvaranje
opasne situacije i nastanak ove nezgode, po mom misljenju."

 

"Na strani vozaca motocikla YAMAHA, tog i tog, nema propusta
vezanih za nastanak ove nezgode, po mom misljenju."

 

stay tuned... ;) 

  • Sviđa mi se 15
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

Samo da i traktorista sada ne uzme vešta koji će veštačiti u njegovu korist. Ako dođe do toga, sudija vam daje da izabereteno jednog od tri ponuđena, taj treći veštak pa, kod njega je i nož i pogača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Dobro zvuci!
Samo jos da uspes da naplatis stetu.
Ne znam kako sada ide sa registracijom i osiguranjem traktora.
Da li je bio registrovan.
U svakom slucaju UOS bi trebalo da isplati stete neregistrovanih vozila, ali ne znam slucaj za traktor.
Mogu da ti proverim u ponedeljak.
Cim u PM ako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
15 minutes ago, Vuleta said:

Jel tvoj motor na oglasu, havarisan fjr za 1500€?..

Da li to znaci da je sudski proces dobio epilog?..

Pozdrav

Motor je moj. Moj proces zavrsen.

I ja cekam da cujem kako se njegova prica zavrsava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Velika je to stvar, sad kad su vam bogu hvala glave na ramenima, rešiti materijalnu stranu cele price koliko-toliko u svoju korist.

Lepo je cuti da pravda postoji u nekoj meri na ovim prostorima, danas...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
On 9/19/2019 at 9:07 AM, Ninja66 said:

Motor je moj. Moj proces zavrsen.

I ja cekam da cujem kako se njegova prica zavrsava.

I ja :D 

Ovih dana je bio procenitelj, napravio je zapisnik stete i na motoru i na opremi. Boga mi, to je jedan poprilicno veliki spisak :)  Dobio sam taj zapisnik, predat je osiguranju tj. UOS-u, zajedno sa jos nekim dokumentima i sad opet cekam... cekam procenu i nadam se isplatu... pa onda da vidimo sta cemo... ;) 

 

:yamaha:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

E pa srecan mi rodjendan... :Sloper: Prodje cela godina...:staa2:

 

Sudski proces jos uvek traje... osiguranje jos nista, para jos nema... jos nista pametno nema tu da se kaze... kad se bude sve zavrsilo ispricacu vam zanimljivu pricu kako se to odvijalo u zemlji Srbiji...:lud: 

 

Jadranku sam najzad odslepao do majstora na rasklapanje i procenu... od popravke nista nema, ide u kobasice...:'( mislim, ima, i moze da se sredi sve ali meni se ne isplati platiti 50-70% vrednosti motora za poravku...:tuzno:

 

S obzirom na ovu celu situaciju u svetu, cekamo i dalje, ne zuri nam se nigde... pa do zime... dogodine... vreme ce kasti... stay tuned...:kafa:

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
On 3/23/2020 at 6:23 PM, rex said:

Aho ti je za utehu mi smo cekali 2godine da se naplatimo.Na kraju se i to desilo.

Naravno da jeste :) Pravda je spora ali dostizna a ja sam jedan od onih koji i dalje veruju da ima pravde na ovom svetu i borim se za istu na svakom koraku... ;) 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

Pre nekoliko godina na putu Aranđelovac—Mladenovac sa desne strane izlazi jugo na put bez stajanja iako ima znak stop.

Ja vozim TA 80— 90 na sat i cenim u brzini da ću se izvući ako on ubrza a ja kočim maksimajno ali  i jugo koči i

potpuno staje na sred puta.

Uspevam da pređem u drugu traku,prolazim pored juga dugo svirajući i vidim uplašenu devojku za volanom i njenog momka kako mi pokazuje prst sa suvozačkog sedišta.

Šta reći za ovog kretena koji hrabro brani svoju devojku koja je u neznanju htela da me upravo ubije.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 23.3.2020. at 10:22, WlayCo je napisao:

E pa srecan mi rodjendan... :Sloper: Prodje cela godina...:staa2:

 

Jadranku sam najzad odslepao do majstora na rasklapanje i procenu... od popravke nista nema, ide u kobasice...:'( mislim, ima, i moze da se sredi sve ali meni se ne isplati platiti 50-70% vrednosti motora za poravku...:tuzno:

Izvini , tek sam sad  pročitao a tu smo, relativno blizu.  (Šabac) 

Kako  si ti ? 

Kod koga ti je motor? 

Koje osiguranje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Motor je vec otisao na bolje mesto... :'( Prekrsajni postupak jos traje i zato UOS jos uvek ne moze da isplati stetu... kad se sve bude zavrsilo napisacu izvestaj ;)  Meni, posle godinu dana, jos stoje modrice na laktu i kolenu i fizicki sam OK samo se psihicki jos uvek oporavljam... bio sam se vezao za motor jebga...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

To psihičko oporavljanje najduže traje. Ja sam imao unfal kolima. Iz nekog razloga je guma ispustila/pukla i zanelo me na jednu stranu kao kad bih povukao ručnu. A ja frisak vozač, pa udario kontru. Elem, nakon par okretanja završimo 10-15m od puta sa skoro svim staklima razbijenim, otvoren gepek, zguzvana hauba a aku par metara dalje. Par jedva vidljivih modrica i ogrebotina je sve od povreda. Imali smo mnogo više sreće od godina. A ja i dan danas imam strah od velike brzine u krivinama. Petlja za autoput mi je jos uvek strašna (ulaz/izlaz). Jer je to zanosenje ostavilo danak. Danas ne toliko kao onda (na današnji dan, pre 20 godina) al ja osetim. Zato i motor vozim kao pradeda. A bio sam vezan za auto i skoro da sam zaplakao kad su ga odvukli. To sam jedino pobedio. Sad mi je auto samo prevozno sredstvo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

@WlayCo Samo da se oglasim da sa interesovanjem pratim ovu temu i da me jako zanima epilog ovog događaja, posebno što znam i celu priču oko nabavke tvog dugo željenog motora iz forumske teme o FJR 1300 na 30 i kusur strana. 

 

Mislim da imaš vrlo solidne osnove da očekuješ povoljno razrešenje, posebno imajući u vidu jasan i pozitivan stav veštaka.

 

Želim ti brz oporavak, držim ti finge da sve ovo uspešno prebrodiš i...strpljen - spašen.:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Хвала друже!:takoje:

 

У земљи Србији све иде споро... Ових дана је све стопирано, одложено, померено па тако и судски процес :/. У Фебруару сам се чуо са судијом, први и последњи пут... каже да је покушала да саслуша саобраћајца више пута безуспешно. Саслушала је трактористу али и господина који је био у ауту иза мене и све видео. Рекла је да ускоро очекујем позив да дођем и ја на салушање и да јој све лепо и ја објасним и образложим и ја сада чекам... а док чекам спремам одбрану...ево сваки дан већ годину дана понављам све оно што ћу да јој кажем и објасним... То ми је друга игра мучења самог себе као и она да ли ћу или нећу више да возим (мада она већ пролази али трајала је дуго);)

 

Јадранка је већ у загрљају другога. После консултација са мајстором ја сам закључио да немам и не желим да потрошим толико много пара да се она комплет среди :'(. Господин који ју је купио, за разлику од мене има знања и вештина да већину ствари може сам да среди, не жури и колико сам чуо већ напредује полако... Ја са друге стране, скупљам парице и чекам да купим другог ФЈР-а...другу девојку, Јасмину, Јаворку, Јагоду...:yamaha:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja