Jump to content

Moto Zajednica

Sifra: Jadranka

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 2 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Ne znam da li se ovo ne kenjajte odnosi i na moj post, posto si odmah ispod to napisao? 

Ne, ne, ne.

Izvini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Seljacka posla, 99% njih su pijani za tim istim volanom traktora, voze kao da nikad nikog na putu nisu videli ili susreli, generalno su uzas zivi.

 

Inace, imam 2 traktora, oba ispravna, ali od signalizacije rade samo farovi, ovo ostalo sve polupano ili ne radi. Prosle nedelje otac je dolazio do grada da nesto natovarimo i pored dva svoja "ispravna" traktora, pozajmio je komsijin traktor i prikolicu, zato sto ovaj mucenik ima 3 traktora od kojih 1 koristi samo za drum, sva signalizacija ispravna, ukljucujuci vezu za prikolicu i rotaciju na kabini.

 

Pre 2-3 nedelje sam se vozio do Jagodine i u selu Bunar lik izlece fergusonom sa prosirenja za autobus, bez da je pomislio i da pogleda da li "sece" nekog. Ja sam se najnormalnije prebacio u suprotnu traku da bih ga izbegao.

 

Muke zive, prodaj, udaj, naplati koliko moze, vidi s osiguranjem i nadji nesto povoljnije i ocuvano, ima takvih motora jos uvek. Vozi se, nije Jadranka sve na svetu, vec sam ti napisao da si prosao odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Da je glava na ramenima, ostalo se sredi. Moram da se ubacim sto se tice traktora, jer i sam zivim na selu pa znam kakva je situacija. Ovde je vozac traktora kriv, ne branim ga, ali onaj ko zivi i radi na selu zna da je traktor mnogo tesko odrzavati 100% ispravnim, ipak je to radna masina i non stop ima nekih kvarova i cukanja, nemoguce je prosto imati sve migavce ispravne, zatim sve pozicije i slicno. Po seoskim putevima i ok da prodje bez toga, nije taj čovek seo na traktor sto voli, nego od muke, a vec za magistralne puteve mora sve biti ispravno. Znam ljude koji su svaki dan u sumi, covek jednostavno ne može da menja vise plastike i sijalice, takav je posao... Gde je malo ravniji kraj i moze se sacuvati, ali gde je brdovit tu nema teorije, kuda se sve prodje i kakvim putevima, skoro da ih i nema dobro jos i ide...

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 
Ja znam koliko sam vozio, znam da nije bilo preko 80 nikako, samo manje. Znam da je tu i dozvoljeno bas toliko. Znam da sam uredno pogledao retrovizor, dao zmigavac (za to cak imam i svedoka u autu koji je bio iza mene i koji je odmah rekao da je vozio iza mene, sve video i da nismo isli brzo - i to za divno cudo rece da je on neki advokat ) tako da je i on ostavio podatke policiji jer ih je on i pozvao i njih i hitnu. Takodje mi je rekao i da sam napravio dvostruki salto sa svojih 140kg sa sve opremom...to mora da je bio prizor...


Bez namere da upirem prstom u tebe niti da te krivim bilo za šta, već više pouka za mlade kojima će možda to nekad znaciti i spasiti ih slične situacije ili im bar ublažiti posledice... koliko god na putu da je ograničenje to nije jedino merodavno za tvoju trenutnu brzinu. Ako, konkretno u tvom slučaju, vidiš traktor ispred sebe koji se kreće malom brzinom, usporiš na (skoro) njegovu brzinu od 20kmh, nebitno sto je tebi 80 i onda kreces u preticanje ili obilazak šta god da je u pitanju.
I koliko god stojao pravno gledano na ispravnoj strani (mada i to je diskutabilno) uskladjivanjem brzine prema okolini u tom trenutku moguće kupujes sebi život. Sve ostalo nije bitno.

Verujem da si i ti to uradio iako nisi naglasio već samo pominjes putnu brzinu pre toga.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ima u Putopisima tema "Sve je isto samo nje nema", kolega je napisao svoje iskustvo iz slične situacije. Ako vas ne mrzi potražite, vredi pročitati. Posle kažeš, jebeš sve, zdrav sam i čitav i opet vozim nekakav motor. I jednako uživam.

Skuplje je meso od gvožđa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 13 sati, lakistrike95 je napisao:

Da je glava na ramenima, ostalo se sredi. Moram da se ubacim sto se tice traktora, jer i sam zivim na selu pa znam kakva je situacija. Ovde je vozac traktora kriv, ne branim ga, ali onaj ko zivi i radi na selu zna da je traktor mnogo tesko odrzavati 100% ispravnim, ipak je to radna masina i non stop ima nekih kvarova i cukanja, nemoguce je prosto imati sve migavce ispravne, zatim sve pozicije i slicno. Po seoskim putevima i ok da prodje bez toga, nije taj čovek seo na traktor sto voli, nego od muke, a vec za magistralne puteve mora sve biti ispravno. Znam ljude koji su svaki dan u sumi, covek jednostavno ne može da menja vise plastike i sijalice, takav je posao... Gde je malo ravniji kraj i moze se sacuvati, ali gde je brdovit tu nema teorije, kuda se sve prodje i kakvim putevima, skoro da ih i nema dobro jos i ide... 

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk
 

Aj evo da razumijem da ga ne možeš držati ispravnim. AlI kad si već svjestan toga, da si samim svojim izlaskom na put sa takvom mašinom, već dovoljna opasnost za druge, onda tvoja pažnja mora da bude tri puta veća. Da se stalno osvrćeš, da se držiš ivice, da kad skrećeš STANEŠ, OKRENEŠ SE, dobro ocijeniš da možeš da skreneš, izbaciš ruku, kad već migavca nemaš, kad izlaziš iz njive bar štapom malo blato skini sa točkova, a ne da narod po tome leti ko po ledu...Jer na kraju svega, to i nije vozilo, nego radna mašina, koja apsolutno, osim što ima točkove i volan, sve i kad je sto posto ispravna, nije namjenjena za saobraćaj

  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
pre 44 minuta, lakistrike95 je napisao:

@SlobodanR1, slazem se, zato kazem ne branim vozaca, kriv je.

 

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

 

 

 

 

Ma naravno da se slažeš .. Pisao sam u drugom licu, ali ne tebi, obraćao sam se "imaginarnom" vozaču ovih fantomskih traktora..Sjećam se prošle godine vozim se magistralnim putem, mrkli mrak, nigdje osvjetljenja, i iza krivine, hop traktor sa nekim priključkom nazad, ma ni mačijeg oka na sebi nema a kamoli rotaciju ili svijetlo. Sreća nismo išli brzo (bilo nas je više), inače bi ozbiljan karambol bio..Pa majku mu ta rotacija je deset maraka mislim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 Ovo je za psiholoske diskusije. O lokalnom stanovnistvu. Ja sam ovde rodjen,ovo je moja livada. End.Svaki traktor ima migavce, stop svetla, poziciju. Zasto nema retrovizore,e to mi nikad nece biti jasno.Zasto ih tolerise policija,jasno mi je iz lokalpatriotskih razloga-citaj, locu together u birtiji. End.Posle jebanja nema kajanja. Znaci dok si iza njega,smanjis brzinu i sviras kao upozorenje.Sve ostalo moze da se zavrsi=on skrenooo,ja poginooo...itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 7 minuta, sashac je napisao:

Svaki traktor ima migavce, stop svetla, poziciju. Zasto nema retrovizore,e to mi nikad nece biti jasno

Ima dok je nov tj malo radnih sati, kasnije gotovo da retko koji ima sve navedeno.

Pokida kad udje u redove tokom sezonskih radova pa tako i ostane..... zasto (?) je to tako, pojma ti nemam, da treba tako, sigurno ne.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Kad obilazis spore masine osnovno je da se priblizis,smanjis brzinu,svirnes pa ga preteknes. Vidim ovih dana na avalskom putu,gomila bajkera voze ko kreteni. Niti postuju ogranicenje, preticu kolonu redovno, preticu preko pune linije. Preticu u avalskim krivinama buseve iako je puna linija i veoma opasno,ulecu u makazice. Ukratko,rade sve ono sto ne treba da se radi. A jedna greska moze puno da kosta. Kolega je imao velike srece sto je samo motor ostetio a sacuvao glavu. Ubuduce pamet u tu glavu. Traktor je opaka masina u moras da joj se prilagodis.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Zao mi je zbog tvoje saobracajne nesrece. Imao si srecu i ceni to. Motor ces opet kupiti , bices mnogo obazriviji. Lepo je sto si ovo napisao zbog mladjih a i zbog nas koji su se opustili. Ja kada obilazim seljake u zapreznim vozilima ,cigane u krsevima ,kante sa izbledelim stopovima , Daciju ili Zastavu 10 koja ide 40kmh pa ocekujem neku stariju osobu ili zenu...uvek imam trip da ce svi oni uraditi nesto neocekivano i glupo i preticem ih tamo gde nemaju gde da skrenu. Ako toga nema na vidiku , pridjem im i dam doznanja da sam tu. I opet moze da se desi ista stvar. Tako da ne tuguj nego slavi :takoje:

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Moj otac je 2010 godine imao udes sa traktorom. Doduse, nije situacija kao ova, jer je on bio u autu a ne na motoru, ali je njegova situacija bila jos ludja.

Lagano je vozio, pravac, stigao traktor, dao lijevi zmigavac, poceo da ga pretice. Kad je bio blizu njega, djed na traktoru naglo smota u lijevo. Tata ode skroz na lijevu bankinu i cak polomi dva-tri ona plasticna znakica na bankini. I stane. Cak stane par metara prije tog putica na lijevoj strani gdje je djed naumio da skrene. Medjutim, djed kako je poceo da mota, nije ispravio nikako nego zviz u auto, otkine dobar dio prednjeg desnog coska auta i pravac produzi u kanal pored puta... Srecom, djedu i babi (baba sjedila na blatobranu) a ni mom ocu nije bilo nista.

Traktor skroz tehnicki neispravan: kocnice vise nisu nego sto jesu ispravne, mozda samo jedan tocak da malo koci, zmigavci - sta je to?, svjetla, isto tako, pozicija i stopovi, isto tako, vozacka... ima zet. :) Jbg, takav odgovor je dao policiji posle kad su dosli da vrse uvidjaj. Djed '32 godiste, niti cuje niti vidi kako treba. Vozio babu u ambulantu. Kako je uspio da sve to izvede kako je izveo, nikome nije jasno. Policija je nedvosmisleno utvrdila da je djed kriv. Prije skretanja nije apsolutno ni pogledao da li neko ide iza njega. A magistralni put... Na kraju se sve dobro i zavrsilo, kako je moglo ispasti...

 

Steta na traktoru, skoro da je i nema. Steta na autu, velika. Desni tocak otkinut, blatobran, hauba, far, oba hladnjaka, razna crijeva, branik i jos dosta stvari kojih se vise i ne sjecam. A auto skup, pa samim tim i dijelovi skupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

E moj Vlajko... Jebeš ga ga baš za situaciju, definitivno stvara problem u glavi. Pogotovo kad te porodica čeka kući pa i kod žene krene da se javlja neka skepsa oko svega toga. A ni tebi nije svejedno. Potpuno te razumem, na osnovu svojih iskustava i svega, vožnja kroz grad mi je postala večno skeniranje potencijalnih sranja. Kako dalje, vreme će ti reći, vidi gde si sa glavom. Ne treba po svaku cenu odustajati od nečega što ti čini život ispunjenijim i lepšim, pusti vreme da odradi svoje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Prošlog leta pored Đerdapa devojka i ja se vozimo, uđemo u tunel, onako podugačak i ima krivinu. Dakle, u jednom trenutku mrkli mrak, far baca dugo svetlo, ali jbg, nije to to. U svakom slučaju, vidim ja nešto mi čudno, pa malo pustih gas, a išli smo negde oko 80km/h pre ulaska u tunel. U jednom trenutku shvatim da je ispred nas traktor koji nema svetlo napred, nema svetlo nazad. Kao što rekoh, tunel ima krivinu i matori, kako nema nikakvo svetlo, ne vidi da treba da smota volan, već je prešao u traku za drugi smer. Jednostavno, ne zna gde je u tunelu. Sreća, pa mi se učinilo nešto čudno i pa sam smanjio gas, inače smo lako mogli završiti kao ti u ovoj situaciji. Legao sam na sirenu, smanjio brzinu i u tom trenutku se pojavio kraj i svetlo na kraju tunela. Tad sam ga pustio da se skloni uz ivicu puta, prošao ga i potrudio se da nas na dalje ne stigne.

 

Posle par dana smo ipak pali u Svilajncu, jbg, sačekalo nas. Prvo što mi je prošlo kroz glavu bilo je šta će mi ovo sve u životu... Ali posle par dana već je opet bilo uživanje na dva točka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Prvih nekoliko voznji, posle proslogodisnjeg udesa sam vozio kao da sam imao kolac u ledjima. Psiholoska kocnica je bila neverovatna. Ni da se mrdnem u sedistu, a o naginjanju u krivinama ni da pomislim da pokusam, iako sam vise od 30 godina na motorizovanih dva tocka... Kao totalni pocetnik, koji pokusava da skrene samo okretanjem volana/guvernale. Kasnije se to poprilicno dovelo u normalu, iako je paranoja da me svi nisane i cekaju da pokose, prisutna i dalje, sve vreme. Cenim da je ovo drugo pozitivan deo price.

A sto se gvozdjurije i plastikarije tice, lagano sam razradio plan, nabavljao delove, i doveo sve u red, sto mi je u neku ruku pricinjavalo i zadovoljstvo.

Dakle, resetovao sam sistem, uz nekoliko nadogradnji, sto i tebi zelim.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Odlomak iz "Zahtev za pokretanje prekrsajnog postupka"...za vase i nase zadovoljstvo :staa2:

 

"Do saobracajne nezgode je doslo na taj nacin sto se vozac (ja) navedenim Motociklom kretao navedenim putem od pravca Valjeva ka Sapcu i dolaskom u mesto Slatina u neposrednoj blizini skretanja za zaseok Ornice isti je zapoceo radnju preticanja navedenog traktora kojim je upravljao vozac (on) i koji se kretao u istom smeri, a koji je vec zapoceo radnju skretanja ulevo sa glavnog puta u put koji vodi za zaseok Ornice nakon cega se vozac (ja) nije uverio da pomenutu ranju moze izvrsiti bezbedno po ostale ucesnike u saobracaju pa je prednjim desnim delom Motocikla udario u zadnji levi tocak traktora nakon cega se odbio u kanal sa leve strane puta gledano u pravcu kretanja gde se i zaustavio. Time je vozac (ja) pocinio prekrsaj iz cl.333st2t9 ZOBS-a na putevima."

 

Kazu ja jedini krivac... sad advokat radi svoje, vestak radi svoje pa cu da vas obavestavam kako se ova prica nastavlja... a ja cu i dalje sebi da nastavim da objasnjavam da je on zapoceo skretanje a da sam ja taj koji je to ignorisao i namerno zeleo da bas taj izvrsim preticanje te sam opleo po gasu i izazvao nesrecu... bas sam...som!

 

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Ja sam imao sličan slučaj, samo ne sa traktorom nego sa automobilom, i dobio sam deljenu krivicu. Za udes je kriv vozač automobila, jer nije sačekao da ja završim preticanje, isto kao i tvoj traktorista. Meni zu zakačili krivicu da sam preticao na mestu gde je zabranjeno znakom... Koji ne postoji, ni dan danas. Ali eto deluje mi da smo imali slične slučajeve a različite presude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Kod tebe on nije sačekao da ti završiš već započeto preticanje, a kod njega tvrde da je on započeo preticanje kad je traktor već bio započeo skretanje. Različiti trenuci su u pitanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Želim brz psiho-fizički oporavak, i povratak na stare staze.

Uz to, da malo popravimo raspoloženje ako je moguće:

babaavion.jpg

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja