Jump to content

Moto Zajednica

Sifra: Jadranka

Recommended Posts

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre sat vremena, mrle je napisao:

Ako li jedan čovek usredsredi sve svoje misli i sve svoje srce na to da se digne nad drugim ljudima, da bude prvi, da prednjači pošto-poto, da se slavi od drugih, da se hvali od drugih, i ako smatra sebe boljim od svih ljudi, od svih stvari na nebu i na zemlji, onda je takav čovek sam sebi božanstvo, kome on žrtvuje sve. To je bolest duševna treće vrste.

Na koga li vas ovo podseca,ja kad kazem da je on dusevno oboleo niko ne veruje.

Sranje,ne gleda niko nista samo skrecu i kad bude sranje onda jbg izvini,sto neko vec napisa kad vidim traktor sviram,drndam,turiram dok ne okrene glupu glavu da me vidi i onda tek gas.

Glupo je sad reci jebes motor,znam da si besan i da ti je krivo,ali vazniji si ti tvojima nego bilo kakva gvozdjurija na svetu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, mrle je napisao:

Druga božija zapovest

NE OBOŽAVAJ NIKAKAV LIK REZAN NITI IKAKVU SLIKU OD ONOGA ŠTO JE GORE NA NEBU ILI DOLE NA ZEMLjI, ILI U VODI I ISPOD ZEMLjE.

Ovo znači:

Ne obožavaj stvorenje kao stvoritelja. Ako si se već uzdigao na goru visoku, na kojoj si se sreo sa jedinim Gospodom Bogom, na što se obzireš na senke u bari pod gorom? Kad jedan čovek žudi da vidi cara i posle dugog truda uspe da izađe pred lice njegovo, na što se onda obzire levo i desno i gleda po slugama carskim? Možda se obzire levo i desno iz dva razloga: ili zato, što ne sme sam da stoji u prisustvu cara, ili pak zato, što misli, da mu sam car ne može pomoći?

No to još nije najcrnji greh. Najcrnji je greh, kad čovek obožava svoje sopstveno delo, napravu svoga mozga i svojih ruku. Divlji ljudi istešu sebi boga iz drveta, pa mu se onda klanjaju i mole. No divljim ljudima da se i oprostiti. Njihova divljina njih opravdava. Prema njima je pravi i večiti Bog milostiv i snishodljiv, te one molitve, koje oni upućuju svojoj napravi od drveta, On prima kao da su njemu upućene i šalje svoju pomoć i zaštitu neprosvećenoj deci svojoj.

Ako li jedan čovek usredsredi sve svoje misli i sve svoje srce na to da se digne nad drugim ljudima, da bude prvi, da prednjači pošto-poto, da se slavi od drugih, da se hvali od drugih, i ako smatra sebe boljim od svih ljudi, od svih stvari na nebu i na zemlji, onda je takav čovek sam sebi božanstvo, kome on žrtvuje sve. To je bolest duševna treće vrste.

Zaista, braćo, samo bolesne duše ne znaju za pravoga Boga. A zdrave su duše zdrave od svoga poznanja i priznanja pravoga i jedinoga Boga, koji je gospodar i vladalac svih rezbi i svih slika, i svih familija ljudskih, i svega zlata i srebra, i svih smrtnih ljudi na zemlji.

- Gospode Jedini, Tebe Jedinoga poznajem, priznajem i slavim: i kada mi dan otkrije svu krasotu Tvoju - kroz krasotu Tvojih dela - i kada se noć ogrne tamnim plaštom i ostavi mene samog s Tobom. AMIN.

- Gospode Jedini, Tebe Jedinoga poznajem, priznajem i slavim: i kada mi dan otkrije svu krasotu Tvoju - kroz krasotu Tvojih dela - i kada se noć ogrne tamnim plaštom i ostavi mene samog s Tobom. AMIN.

Mrle. ovo zadnje sto si napisao potire ovo prvo.

NE OBOŽAVAJ NIKAKAV LIK REZAN NITI IKAKVU SLIKU OD ONOGA ŠTO JE GORE NA NEBU ILI DOLE NA ZEMLjI, ILI U VODI I ISPOD ZEMLjE.

Odosmo u bozija nebesa,ali niko se nije ponudio da pomogne kolegi,kakav god bio.Ja coveka ni ne poznajem.Svi samo palamudite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam kolegi koga ne poznajem dao na pp koliko mogu da mu pomognem, uputio sam ga na pravu adresu, kod mog školskog druga, inače bajkera.

 

a napisao sam post jer svi mi smo takvi,  i ja takođe. Ne poznajem reiki, ali i tu sigurno ide na duhovnost, nije materijalno najbitnije, bitan je unutrašnji mir... zar ne?

Samo se svi mi nešto kasno setimo toga, svakodnevnica je juri, grabi, zaradi, kupuj... a bitni momenti nama, našim bližnjim, pa i onima koji nam nisu bližnji prolaze neprimetno i nepovratno.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Da ne ponavljam sve ispred, motora će biti, dobro je da si ti dobro prošao.
Tehničko pitanje: ako je traktor tu imao gde da skrene levo, da li to znači da je zbog toga preticanje bilo zabranjeno? Puna linija, znak, nešto? Možda su te zato proglasili krivim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 5 sati, jboban je napisao:

Tehničko pitanje: ako je traktor tu imao gde da skrene levo, da li to znači da je zbog toga preticanje bilo zabranjeno?

Jes kad bi putari tu malo zadrzali valjak, kod nas svako malo ima iskljucenje u leniju i nigde nema pune linije na tim mestima, ako uopste bude i isprekidane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 20 sati, mrle je napisao:

ja sam kolegi koga ne poznajem dao na pp koliko mogu da mu pomognem, uputio sam ga na pravu adresu, kod mog školskog druga, inače bajkera.

 

a napisao sam post jer svi mi smo takvi,  i ja takođe. Ne poznajem reiki, ali i tu sigurno ide na duhovnost, nije materijalno najbitnije, bitan je unutrašnji mir... zar ne?

Samo se svi mi nešto kasno setimo toga, svakodnevnica je juri, grabi, zaradi, kupuj... a bitni momenti nama, našim bližnjim, pa i onima koji nam nisu bližnji prolaze neprimetno i nepovratno.

Ma pusti Reiki,pusti Boga,svako ima svoj put,i nacin.Lepo ako si se ponudio,a posto sam te upoznao znam da to radis iskreno,jer si dobrica.Ali dzabe ja i ti,nece se motor popraviti od toga.Opet,i to je dobro,eto ima nas barem dvojica.Znaci ima nade za ovaj svet.:cirka1:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Koliko se ja sjecam pravila o saobracaju (jbg, davno sam polagao testove...), traktor i frezu uvijek smijes obilaziti, bez obzira da li je isprekidana ili puna.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
6 minutes ago, blackbeast said:

Koliko se ja sjecam pravila o saobracaju (jbg, davno sam polagao testove...), traktor i frezu uvijek smijes obilaziti, bez obzira da li je isprekidana ili puna.

Biće da je bilo baš davno. :) Puna linija je puna linija. Ne sme se obilaziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Jeste tako bilo, a sad nije. Delimično je tačno. Frezu, ako uopšte ide putem i moto-kultivator smeš, ali traktor više ne smeš. Definisano je da ne smeš nijedno vozilo koje može da razvije brzinu od 40 km/h, bez obzira kojom brzinom se trenutno kreće.
Međutim, u raskrsnici ili na mestima gde se vrši skretanje, sigurno ne sme biti preticanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Hvala drugari, hvala na podrsci, hvala na iskustvima. 

Svaka rec je dobrodosla, svaki savet para vredi. Opet, svaka situacija je specificna.

Ja znam da sam patetican vise nego sto treba ali jednostavno takav sam, vezujem se za stvari a znam da ne bi trebalo. Takav sam sa motorom, sa autom, sa satom na ruci... 

Obavestavacu vas redovno o razvoju dogadjaja i kako ce ova prica da se zavrsi (ili nastavi ;) )

Zivi bili! :) 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Član 55 stav 7 ZOBS-a: Izuzetno, preticanje odnosno obilaženje iz stava 3. tač. 14) (na mestu gde je to zabranjeno saobraćajnom signalizacijom) i 15) (na način da prelazi vozilom preko neisprekidane uzdužne linije pri čemu koristi saobraćajnu traku namenjenu za kretanje vozila iz suprotnog smera) ovog člana dozvoljeno je radi preticanja, odnosno obilaženja bicikla, radne mašine, traktora, motokultivatora, odnosno zaprežnog vozila, pod uslovima iz stava 1. ovog člana (samo ako time ne ometa normalno kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smera kada na putu ima dovoljno prostora za bezbedno izvođenje tih radnji).

 

Drži se Vlajko, bitno da je glava na ramenima.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Smije od prosle godine u Srbiji ali to nije bitno jer kolega rece da je bila isprekidana traka ako se dobro sjecam

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А колико се сећам се тестова, не смеш започети било коју радњу, ако је возило иза тебе започело претицање.

Смеш само да смањиш брзину којим се крећеш, ако је потребно, да му олакшаш повратак у траку.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ali ako je traktor dao signal za menjanje pravca kretanja?

Samo treba dokazati da nije dao ili da je neispravan.

Ih da si imao kameru kao onaj na obilaznici od Pupinovog mosta prema Borci sve bi se videlo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Рече колега да трактор уопште нема мигавце, а да није ни дао знак руком, што је немогуће доказати, али ваљда је довољно што је технички неисправан...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Lako ces ti to da preokrenes na sudu, cim vestak izadje na teren. 

Ako on kaze da je pogledao iza sebe pre nego sto je krenuo da se iskljucuje, morao bi da te vidi, jer ti nisi naisao sa 470 na sat, vec sa 80-90-100. I krenuo si u preticanje bar 30m od njega.

Sve ce to vestak da proracuna i izracuna.

Taj sto je pisao zapisnik, je verovatno napisao da si udario u vozilo koje je vec uveliko vrsilo skretanje, posto je udarac bio u zadnji tocak....

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Sve je kako ste rekli u par postova iznad. Ne, nije imao migavce, ne nije imao retrovizor, nema stop svetla, nema nista. Ruku nije podigao, glavu nije okrenuo. Mozda se okrenuo XX sekundi pre toga, mozda je i pogledao ali ja to nisam video. Da je samo mrdnuo glavu primetio bi to. Vozim i traktor od kad znam za sebe i znam da mora covek da se zarotira ceo u sedistu da bi pogledao lepo unazad...da se izvije...cak i da skine ruku sa volana kako bi se okrenuo i pogledao lepo. Ako je samo pogledao preko ramena, onda mi je jasno zasto me nije ni video...

 

Ja znam koliko sam vozio, znam da nije bilo preko 80 nikako, samo manje. Znam da je tu i dozvoljeno bas toliko. Znam da sam uredno pogledao retrovizor, dao zmigavac (za to cak imam i svedoka u autu koji je bio iza mene i koji je odmah rekao da je vozio iza mene, sve video i da nismo isli brzo - i to za divno cudo rece da je on neki advokat :)) tako da je i on ostavio podatke policiji jer ih je on i pozvao i njih i hitnu. Takodje mi je rekao i da sam napravio dvostruki salto sa svojih 140kg sa sve opremom...to mora da je bio prizor...

 

Znaci "najnormalnije" preticanje, kao i svaki put do tada. Samo kazem vam, u trenutku kad je on naglo skrenuo ulevo i preprecio mi put, pojavio se onaj momenat kad nemas vremena da reagujes, nema vremena da se vratim desno, nema vremena da odem levo samo sam stisnuo kocnice iz sve snage, motor se nagao napred, zadnji tocak proklizao, vidim da nemam gde, instinktivno pustam ruke i stavljam ih na grudi i u trenutku udaram u njega paralelno... Udaramo desnom stranom i odbijamo se i motor i ja na levu i dalje preko puta u jarak... Zato motor i jeste toliko ostecen jer je pretrpeo udarac sa desne pa otisao na levu pa se okretao do jarka...

 

Pricam danas sa drugom i zajedno donosimo zakljucak da su moje povrede plod na prvom mesto onog sto od gore vidi sve, zatim abnormalno neverovatne srece i cinjenice da nije bio frontalan udar. Verovatno je ova moja masa pomogla u svemu tome ali isto tako motor je podneo navecu zdrtvu...

 

Sve u svemu, advokat isto kaze, prvo prekrsajni postupak, vestak i sve sto ide pa cemo da vidimo za dalje... ;) 

 

p.s. oprema je odradila posao za sve pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Da li ce novi zakon o tehnickom i registraciji radnih masina kao traktor da donese promene?

Neverujem i dalje ce da se krecu putevima. Jer kako do njive da dodje?

E jesmo zemlja na brdovitom Balkanu

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Pratim ovu temu od starta i ne znam šta da napišem.

Znam koja je muka bila skupiti kintu za Jadranku i kojom radošću je dočekana. Baš bedak...

 

S druge strane što kažu kolege da si ti svojima najmilijima živ i zdrav, pa polako. Jeste da se prva uvek pamti, ali posle bude znatno boljih seksanja :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Pricao nesto sa drugarom oko ovog slucaja, i on je dao naizgled jedan glup tj povrsan, al ujedno realan I jednostavan predlog,koji otprilike glasi ovako:

 

"Nema odustajanja, nek proda u takvom stanju il u delove Yamahu FJR, doda par stotina evra I kupi neki jeftiniji enduro ili touring." 

 

Kad malo pomislim nije to ni lose. Kao prvo, ako padnes neces ga vise toliko zaliti (ne daj Boze) kao Jadranku, kao drugo I sto je najbitnije - ponovo ce biti na drumu. 

 

Bitno je da se kotrlja nesto na kraju krajeva, za pocetak... Odmah se pozitivnije razmislja. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Vazno je da si ti ziv i zdrav, a za gvozdjuriju ce da se zaradi ponovo, u ostalom verovatno ce i osiguranje da pokrije stetu. Ako ce da te utesi, ja sam imao 2 pada sa motora, prvi put motor totalka, ja ostao trajni invalid sa 18% invaliditetom, drugi put pao sa novog motora, 1000km na satu, sjebao ga lepo a meni hvala bogu nista, taj drugi put sam se samo nasmejao i rekao hvala ti boze sto sam citav. Glavu gore i uzivaj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja