Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 125 LCD odometar

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero 125

Pozdrav svima na forumu! Od skora sam vlasnik Honde Varadero XL125, 2004. godište, a odmah imam naizgled mali, a u stvari ozbiljan problem koji za sada ne mogu da rešim pa da zamolim za pomoć... Na motoru je sve ispravno i fabricki, ali LCD displej odometra ne radi tj vide se neke crtice i nesto sto lici na predjenu kilometražu, ali ista može samo da se pogađa, a to mu sada dodje kao veliki problem na tehničkom pregledu jer kažu da sve to moraju da slikaju. Pretragom po netu (kasno) sam uvideo da je to veoma čest problem na tom modelu. Bilo kakva pomoć dobrodošla, neki specijalizovani servis, polovan deo za prodaju, kontakt, savet... unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero 125

Ima li neko sa istim motorom da je imao i rešio taj problem? Możda neko da proda ispravan brzinomer sa odometrom ili da zna gde bi eventualno moglo da se nabavi ili popravi? Da zna da paše od nekog drugog motora? Pomooooć, molim vas! Ili da je blizu ns i da je spreman da pomogne, provoza se jedan dan, a usput bude i lepo počašćen za pomoć? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pre kupovine, vredelo bi da kompletnu tablu pregleda električar...ili elektroničar. Ako ne postoji fizičko oštećenje samog displeja može biti da do njega ne dolaze jasni signali...npr. zbog lošeg kontakta na štampanoj ploči, nekom džeku...pinu i sl.

Displej je samo izvršni organ.

Ima slučajeva gde je i nešto više, kao recimo na skuteru Piaggio X9...pa se reši.

Kažeš da je problem poznat i raširen, biće onda da se zna i za rešenje, ili za predlog istog (a da nije kupovina drugog sata...koji će opet crći) . Internet je u tom smislu zlatan alat...neki ino Honda forum...ili baš Varadero forum. Šaraj malo.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero 125

Kao prvo, hvala na odgovoru! Moguće da si potpuno u pravu, na više mesta sam nailazio i da ljudi napišu da su stavili drugi polovni, a da je situacija opet ista... sve je to ok, al stvarno ne znam kod koga da odem da to pogleda, otisao u Stojanov NS (honda servis) gde kazu da rade samo 2010 godiste pa naviše, užas, išao kod ovih što rade elektroniku za automobile pa kažu ne rade motore, očajan sam.stvarno, slao mejl španskoj fabrici što je pravila taj brzinomer za hondu, kažu nemaju ništa na zalihama ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero 125

1500, i odmah prodajem ako ne resim problem za 15-ak dana pa ako si zainteresovan ;):) Inace, motor je super, i ocuvan, i dovoljno veliki (najveci) za 125-icu, udoban, lepo ide i malo trosi (koliko je presao ne znam :D:D ), ali je ovakav problem po meni velika sramota i za Hondu i za tu fabriku sto pravi brzinomere za njih, nemam ja zivaca za to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja