Jump to content

Moto Zajednica

nemo

Jadranska magistrala

Recommended Posts

• Drug član, 1505 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion, FZ6 S, Honda CBF 1000.
pre 2 minuta, Vroc-Kapo je napisao:

Black Betty je iz Pule, a odakle je bajker, valjda odakle i tablica :-) 

Da zakomplikujem jednačinu :lol:

Odakle ti je žena, odatle si i ti. :jee:

Dakle? :nanana:

Svaka čast na pomoći kolegi, Black Betty, bez obzira odakle je kolega.

A obzirom odakle je, respekt je još veći.:care:

To je način da se suzbije primitivizam i pokažu prave vrednosti.

Siguran sam da nas je više normalnih.

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 424 postova
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Betty znam vec 10 godina, mali rastom ali ogroman srcem, i uvijek spreman pomoci. A zena mi jos nije rekla odakle je :-) Ajmo nazad na magistralu

• Haha 1

• Drug član, 1982 postova
  • Motocikl: Yamaha fz 1 fazer.

ima nešto bure na snimku a i blizu je magistrale tako da ....

Bajkeri blokirali Krčki most

https://www.youtube.com/results?search_query=Bajkeri+blokirali+Krčki+most

PXL_290619_25199467dsasdads.jpg?fb_wtrmr
WWW.INDEX.HR

PREMA moru se stvaraju kolone, a bajkeri su prosvjedom blokirali Krčki most.

Promenio član mile fazer

• Teoreticar, 317 postova
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Ako se poklope kockice trebalo bi da idem u It za vikend.

Interesuje me da li je velika guzva sad od Dubrovnika (Neuma da ne prelazim granicu vise puta posto idem iz Bg) do Splita?

Da li je potrebno kupiti kartu za trajekt unapred?

• Svrati ponekad, 184 postova
  • Motocikl: BMW K1100RS

Vidis termine trajekta na https://www.jadrolinija.hr/docs/default-source/lokalne-linije-2019/633-ploče---trpanj-2019.pdf

I onda na HAK-ovim video kamerama iz trajektnih pristanista ima li guzve (kamera iz Trpnja doduse od prekjuce ne radi, valjda ce je popraviti, ali obje iz ploca rade) https://www.hak.hr/info/kamere/#trajektna-pristanista

• Samo nek je neki cirkus, 687 postova
  • Motocikl: Ducati SuperSport S @ducatislovenia (Twitter)
On 1.5.2019. at 20:14, Ćale je napisao:

Vidim da ću morati i ja :D

Momci, dajte koordinate ;) 

Evo, odradio.

E3066194-9C31-4653-A8E6-D4F7296B6373.jpeg

• Sviđa mi se 2

• Teoreticar, 317 postova
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Hvala na informacijama!

Ovaj put je propala kombinacija da se uklope i moranje i zadovoljstvo!

Jadranska ce biti zadovoljstvo prvom prilikom!

• munZe konZa, 425 postova
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Prosle godine sam proveo dva sata u koloni ulaska u Split. 7km je bila kolona,to smo prosli za sat vremena. Od ulaska u grad,do trajekta,jos sat vremena,na 35 stepeni u kompletnoj opremi. Sem preko trotoara,nije se moglo provuci nigde. U luci nas je radnik uputio na celo kolone trajekta za Brac. Kartu smo kupili na licu mesta,cekanje 6 minuta

• Hronični Motociklopata, 4206 postova
  • Motocikl: YZF 600R Thunderpussy

Ja sam bio u slicnoj situaciji na jadranskoj magistrali, ne secam se koji grad je bio u pitanju, mislim da je bio Omis, bio neki karneval ili nesto tako, guzva kilometrima na ulazu i izlazu grada,  ali imao sam srece, naisao neki lokalac na Beverly skuteru i dao mu ga po gasu izmedju kolona, a ja za njim i prosli celu onu guzvetinu :D

• Svrati ponekad, 409 postova
  • Motocikl: hornet 600

Ova tema zaslužuje jednu noćnu a moćnu priču, na koju me je podsetio moj brat a i nasmejao do suza.

Jedino nismo mogli da utvrdimo da li je bila '79. ili '80. godina.

"Krenuli smo iz Zemuna u povećoj grupi motora, uglavnom MZ-a, Tomosa i Jawi, ali je zvezda putovanja bio potpuno novi Triumph koji se kvario u proseku na svakih 45 kilometara", počinje priču.

"Na svu sreću njegov vlasnik je bio i veoma vešt mehaničar koji je to rešavao taman dok bi mi popušili po cigaru i malo odmorili. Na jednom stajanju za popravku naš drug i komšija je rešio da se opruži na ogromnoj livadi pored puta i legao je pravo u govno. Ljudsko. Ej, od onolike livade on legne pravo u govno"...

"Posle silnih popravki Triuph-a i popušenog boksa cigara stignemo u Dubrovnik, gde je bio cilj za karavan, a ja i Branka (tada devojka, sada bivša žena) ćemo ostati par dana sa njima i onda nastavljamo na Mali Lošinj.

Već sutra ja odlučim da ne časim časa i u pet popodne odlučim da krenemo".

"Sve mi se namestilo. Pošto je bilo vrelo popodne ja krećem u tankoj jakni, a moja kaciga nije imala vizir, pa menjam sa drugom za njegovu koja je bila dva broja manja i imala tamni vizir što sam što sam primetio kad je pala noć.

Kaciga me je toliko stezala da sam imao utisak da mi krivi zube u vilici. Vizir držim odškrinut tek toliko da vidim gde vozim, dok vozim... Iskusno sam krenuo na MZ 250, bez ključa za svećice, a i bez svećice". 

"Kako je pala noć počeo je da duva ledeni vetar sa mora, toliko hladan da sam morao da stajem i da ležim na asfaltu koji je bio vruć, a preko mene duva hladan vetar. Tako, ležim na drumu i pušim."

"Onda su krenuli neki krupni tvrdokrilci da dobuju po kacigi i po meni u tankoj jakni, kao da me neko usput gađa kamenicama. Hladnoća je sve nepodnošljivija i stajemo pred svaku kafanu pored magistrale da popijemo nešto toplo. 

Neverovatno... Gde god smo ušli bio je ili fajront ili tuča. Ili oboje. Nas niko nije dirao i svuda smo dobili bar kafu".

"Kaciga je postala nepodnošljiva, ozbiljno sam se kajao što nisam stavio neke naočare makar i sa dioptrijom, samo da sam zadržao svoju kacigu pa i da sam oćoravio do Lošinja bilo bi mi lakše".

"Jednom mora i da svane. Stignemo na trajekt i ukrcamo se, a ja ne mogu da pričam. Samo krčim, ko da nisam izvukao antenu. Pravo sa trajekta kod doktora, on kaže injekcije"...

"Odemo do smeštaja odnesemo stvari, i vidim da je zadnja guma ispustila skroz. Smučilo mi se sve. Dođe Dragan (naš na žalost pokojni drug) koji se zatekao u Puli, uzme motor, samo naduva gumu i vrati se u Zemun bez ikakvih problema. I ta guma više nije ispustila"...

Epilog.

"Dve nedelje kasnije, ja sa stvarima u rukama se po vrelom danu ukrcavam u voz i gledam ljude kako se u kolonama voze na motorima. 

Bilo mi je žao što sam poslao moj kući, ali nisam bio siguran da li ću uopšte preživeti"?

I onda izvadi prastaru auto kartu SFRJ sa daljinarom koji pokaže da je ta noć trajala uključujući trajekt 794 km.

Desi se to čoveku kad su mu mahnitost i nepromišljenost karakterne osobine... Ni danas nije bolji. 

Specijalno posvećeno @Vroc-Kapo, gospodaru magistrale.

• Sviđa mi se 10