Jump to content

Moto Zajednica

Jadranska magistrala

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 12 minuta, Markone88 je napisao:

Tako je. Imam pravo da pitam za savet, sa obzirom da prvi put idem na tu stranu. A kolega sa posla, koji zivi na Krk-u mi je rekao: "samo smestaj sa garazom da nadjes, da ne ostanes bez guma!"

 

Tako da je moje pitanje, iz moje tacke gledista, skroz opravdano

Druze sto se ti sad osecas "prozvanim" i sad se kao pravdas i objasnjavas. Tvoje pitanje je na mestu, na neki nacin, i nemoj da se nerviras zbog nekih glupih komentara. Zadnjih 6 godina provodim par dana odmora i nikad nisam imao neprojatnosti. Parkiram uredno na otvorenom. Bio i na Krku i nista. I svakom restoranu gde sam vecerao kad cuju naglasak ponude mi pice ili desert na racun kuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, mickeyZ said:

Druze sto se ti sad osecas "prozvanim" i sad se kao pravdas i objasnjavas. Tvoje pitanje je na mestu, na neki nacin, i nemoj da se nerviras zbog nekih glupih komentara. Zadnjih 6 godina provodim par dana odmora i nikad nisam imao neprojatnosti. Parkiram uredno na otvorenom. Bio i na Krku i nista. I svakom restoranu gde sam vecerao kad cuju naglasak ponude mi pice ili desert na racun kuce.

Hvala kolega za lep odgovor. Ja ne ocekujem problem, idem sa lepim ciljem, da se provozam, napravim par slika i par uspomena i to je to. Al evo, da nisam pitao, ne bih znao da treba da odem skroz do Senja. Naucio sam nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd

Opusteno bre, niko te i ne konstatuje. Lepo se ti provozaj a i provedi u svakom slucaju neces pogresiti. I ja cu u Julu dobaciti Makarsku, Peljesac .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Nitko tko se ponaša normalno nema problema nigdi, pa tako ni Srbin na putu kroz Hrvatsku.

 

Upravo tako druže ...

 

Džabe pojedinim uličnim trkačima, na 2,3 ili 4 točka, pričati šta je Jadranka kad oni nemaju herca da obrišu blato sa tablica i provozaju se njom. Za njih je vožnja izmedju dva semafora kraj sveta.

 

Čitam ovu temu pa mi nešto pade na um ... a ujedno bih i zamolio drugare iz Pule ako poznaju ovog kolegu da mu prenesu moje pozdrave.

 

Beše to 31. decembar 2017e. Rešio sam da 2018u dočekam na Jadranki ;) ...

 

Podne je već odavno prošlo i dok drugi spremaju rusku salatu za najludju noć ja na obali blejim u stikere.

Fotografija4086.jpg

...

Pogled sa terase je fenomenalan bez obzira na vreme koje se šareni.

Fotografija4089.jpg

...

Ambijent je čista 10ka i mora da se okine koja fotka za spomenar kako bi se znalo gde se kafenisalo.

Fotografija4090.jpgwhat did deathclaws mutated from

...

Za dobru fotku je potreban dobar kadar, prelazim magistralu i tražim što bolji uglić.

Inače, deonica je Opatija-Pula ....

Stiže kolega ...

Fotografija4092.jpg

...

Prilazim kolima u nameri da krenem dalje ali jbg, sličan se sličnom raduje. Svima nama kojima benzin struji venama manje je bitno ko ima kakve tablice. Moje su BG a njegove PU ali je to najmanje bitno u celoj priči.

Ja ljude delim samo na ljude i neljude.

Fotografija4093.jpg

...

Da skratim priču, družili smo se više od sat vremena. Stiglo je i piće a gostilo se na zidiću.

Hteo sam ja da platim ali sam bio odbijen uz njegov komentar da sam ja njegov gost jer sam u njegovoj kući/zemlji.

Fotografija4094.jpg

...

Jedna grupna u predahu izmedju razgovora.

Fotografija4097.jpgdiesel near me now

...

Slabo pamtim detalje jer mi to nije sfera interesovanja ali koliko se sećam ovo je neki poseban model tj sportska  jurilica prilagodjena uličnoj vožnji. Zlatni ram ... mislim da je celo motorče lakše nekih 20ak kg od standardne verzije. Ako sam nešto pogrešio mojne da mi zamerite, namera mi je da vam opišem motor.

Fotografija4096.jpg

...

Fotografija4101.jpg

...

Fotografija4098.jpg

...

Čitajući vaše putopise skapirao sam da je šara na zadnjoj gumi i mama i tata svakog putovanja.

Kako se ovo vozi na temperaturi oko o (nula) stepeni ja nemam pojma. Voleo bi da mi neko objasni jer me bio blam da njega pitam.

Fotografija4099.jpg

...

Dodje vreme za rastanak, valja negde baciti sidro za novaka. A podele su samo u ljudskim glavama.

Sva sreća da je nas normalnijih, sa obe strane, više.

Fotografija4103.jpg

...

KAVEZARI, kako to glupo zvuči.

 

Nego, kakav je utisak potrebno ostaviti pa da jedan četvorotočkaš dobije jedan pravi bajkerski pozdrav ...

Fotografija4104.jpg

...

I tako, svako na svoju stranu ali uspomene ostaju u srcu. Nije bitno ko je čiji, da li smo naši ili njihovi.

 

Drugari Puljani, a i ostali sa te strane sveta ... ako neko poznaje ovog kolegu neka mu prenese pozdrave od jednog BG crvenog kabria. Biću mu zahvalan ... a samo takvim gestovima možemo da pobedimo ovo ludilo koje je svuda oko nas.

 

HVALA :takoje:

 

I kad smo već kod Jadranke, ona mi najviše prija u ovom izdanju.

Fotografija0622.jpg

...

Ali pošto preferiramo sigurnu vožnju, onda bolje nešto ovako dok se uživa u zvucima visokih obrtaja.

Fotografija0637.jpg

...

Fotografija0639.jpg

...

Sličan se sličnom raduje ...

Rodjaci, batalite predrasude i skinite blato sa tablica. A onda samo gasss ... ali ne do kraja ...

Fotografija0640.jpgfind me the closest gas station to my location

...

Možda sam malo smorio ali jbg, takvi smo mi kavezari :moto1: ...

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 273 postova
  • Lokacija: Beograd

Svi nesto hvale krempite u tom vidikovcu, ja svratio u Aprilu, nisu mi nesto odavale utisak, do duse iz vitrine. Jebi ga, dal nisam sta propustio ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

markone88/

 

Kolega, bez brige. 

Pitanje ti je bilo sasvim na mestu. Tražio si odgovore od iskusnijih i starijih kolega. 

Dobio si i ovakve i onakve. 

Ja ću ti moj post od malopre samo dopuniti ličnim iskustvom. 

Kreni slobodno i odvozaj  Jadransku magistralu slobodno i što više je koristi u starom izvornom obliku bez novog puta, auto puta tamo gde ga ima. 

Obala je prelepa i ima šta da se vidi i uživa ako nećeš samo da protrčiš.

U zavisnosti od raspoloživog vremena i pravca ako ideš od juga ka severu možeš obići i slapove Krke kod Šibenika i onda preko Zadra i Starigrada na Tribanj putem ka Karlobagu i Senju. 

Put za uživanje.

 

I ne obaziri se na ovde pojedine provokatore što gutaju slova pri pisanju i što im je pisana reč brža od misli i mozga. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11
Pre 8 sati, Alekre je napisao:

Pa i da bude nešto, uvek možeš da skočiš u more!

I da vičeš: "ja sam crnogorac" :lol3:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
20 minutes ago, Lunja said:

markone88/

 

Kolega, bez brige. 

Pitanje ti je bilo sasvim na mestu. Tražio si odgovore od iskusnijih i starijih kolega. 

Dobio si i ovakve i onakve. 

Ja ću ti moj post od malopre samo dopuniti ličnim iskustvom. 

Kreni slobodno i odvozaj  Jadransku magistralu slobodno i što više je koristi u starom izvornom obliku bez novog puta, auto puta tamo gde ga ima. 

Obala je prelepa i ima šta da se vidi i uživa ako nećeš samo da protrčiš.

U zavisnosti od raspoloživog vremena i pravca ako ideš od juga ka severu možeš obići i slapove Krke kod Šibenika i onda preko Zadra i Starigrada na Tribanj putem ka Karlobagu i Senju. 

Put za uživanje.

 

I ne obaziri se na ovde pojedine provokatore što gutaju slova pri pisanju i što im je pisana reč brža od misli i mozga. 

 

Hvala kolega. Razmoticemo na sledecoj kafi koje od ovih destinacija da uklkucimo. Idemo da se provozamo natenane, da stanemo gde god ima sta da se vidi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Markone88 - Vratio se prekjuce iz HR, krenuo iz Sukosana na jedrenje Jadranom, obisao, Rab, Pag, Mali Losinj, Goli otok, jos neka mesta.. Na kraju, zadnji dan organizujem kolege da idemo u obilazak Zadra, niko, ja gledam i ne verujem, nekako krenu 2 koleginice i kolega samnom,  a ostali ostaju na brodu uz komentare kako cu zateci auto razrokan na parkingu, da cu tablice naci u kontejneru.

Da li se bilo sta od toga desilo, naravno da nije. Sta se desilo? Desilo se to da sam pitao za savet za parking, da me covek koji radi najljubaznije uputio u sve, do kad se placa, koliko sta, javni parking u pitanju. Desilo se i to da se eto na nase caskanje na ekavici, niko nije obazirao,  da smo dobili po kuglu sladoledo gratis, verovatno zato sto smo omrazeni Srbi. Desilo se cak i to da na svako pitanje, gde je ovo ili ono, dobijes odgovor iz kog ne mozes da naslutis netrpeljivost.

E da, desio se i jedan problem, zaboravio sam da veceram, jer je Zadar stvarno lep grad i hteo sam da obidjem sto vise za tih 2-3 sata, pa sam morao u Mek, e tamo sam cekao 25min na 2 sendvica, po meni to je najgora stvar koja mi se desila u HR, a idem svake godine u Zagreb par puta na obuke, ako to mozes da prezivis,vredi "rizikovati" i posetiti zaista prelepu Hrvatsku.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
1 hour ago, Markone88 said:

Evo, na ovakav tip problema mislim. Ja pitam za savete i predloge, covek kaze da treba da se uvede opcija kreten.

 

Mada, od tebe se to i ocekuje...Screenshot_20190605_215620.thumb.jpg.5432b2e2a2bfe3120b5c896e29897bf0.jpg

 

Mile nije reagovao na tvoj post nego  na post drugog clana koji je u medjuvremenu obrisan, posto ga sada ne vidim a citao sam ga danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
13 hours ago, Markone88 said:

Pozdrav kolege

 

Pre svega, @nemo hvala na otvaranju ove teme!

 

Plan je sledeci, 29og juna ujutru pocinje voznja, nas trojica.

 

BG > Herceg novi (nocenje) > Split (nocenje) > BG

 

Razmatramo da dodamo jos da od splita odemo do Zadra, pa sam hteo da vidim jel ima neko savet vezano za taj deo Hrvatske, ne zelim da idem tamo ako cu imati probleme :)

 

i da, ako neko zeli da se prikljuci, pisite u PP

 

Zadnjih 4-5 godina vozim jadransku dva puta godisnje, maj i septembar. Jun ti nije bas za taj put ali cepaj ako nemas drugog izbora. Pokusajte bar da izbegnete vikend. Ako nastvaljate od Splita vozite magistralom do Sibenika a onda se izvucite na autoput do skretanja za Starigrad. Put Sibenik-Zadar nije toliko zanimljiv ni kad je bez guzve tako da vam je moj savet da ga zaobidjete. Zabava pocinje na putu Starigrad-Karlobag-Senj, deonica za uzivanje.

Sretan put vam zelim.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, Mikulanac said:

 

Zadnjih 4-5 godina vozim jadransku dva puta godisnje, maj i septembar. Jun ti nije bas za taj put ali cepaj ako nemas drugog izbora. Pokusajte bar da izbegnete vikend. Ako nastvaljate od Splita vozite magistralom do Sibenika a onda se izvucite na autoput do skretanja za Starigrad. Put Sibenik-Zadar nije toliko zanimljiv ni kad je bez guzve tako da vam je moj savet da ga zaobidjete. Zabava pocinje na putu Starigrad-Karlobag-Senj, deonica za uzivanje.

Sretan put vam zelim.

Hvala kolega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Ovo sto je Mikulanac napisao, slazem se za voznju tim dionicama na tim rutama. 6. mjesec jos ne bi trebao biti tako zakrcen, a moj savjet bi bio da dionicu od Zadra do Karlobaga pazis na one u retrovizoru kao i one ispred sebe, jer ima dosta trkaca. I u Senju u centru stati na kavu. 

 

A za krempite, bolje su nego u Samoboru, gdje su meni i lipotici bile kao pur pjena. Dakle, Plominka krempite 4+. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

ne bi loše bilo izbrisat, po ko zna koji put, sve ove komentare i postove koji nemaju veze o vožnji Jadrankom. :)

makar je tako na moj televizor! :)

nemam naravno ništa protiv da se na te neke teme piše u posebnoj temi. ovako nekako zatrpavamo ovu temu onim što joj ne pripada čini mi se, nipočemu! :)

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
Pre 8 sati, poka je napisao:

ne bi loše bilo izbrisat, po ko zna koji put, sve ove komentare i postove koji nemaju veze o vožnji Jadrankom. :)

makar je tako na moj televizor! :)

nemam naravno ništa protiv da se na te neke teme piše u posebnoj temi. ovako nekako zatrpavamo ovu temu onim što joj ne pripada čini mi se, nipočemu! :)

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
On 5.6.2019. at 10:32, Markone88 je napisao:

Pozdrav kolege

 

Pre svega, @nemo hvala na otvaranju ove teme!

 

Plan je sledeci, 29og juna ujutru pocinje voznja, nas trojica.

 

BG > Herceg novi (nocenje) > Split (nocenje) > BG

 

Razmatramo da dodamo jos da od splita odemo do Zadra, pa sam hteo da vidim jel ima neko savet vezano za taj deo Hrvatske, ne zelim da idem tamo ako cu imati probleme :)

 

i da, ako neko zeli da se prikljuci, pisite u PP

@Markone88, moj savet:

 

granica MNE-CRO pa dalje prema severu. Deonicu Omiš -Split treba ići autoputem. Također Šibenik - Maslenica. Ako si krenuo da voziš Jadranku, produži Starigrad - Karlobag - Senj, taj deo je najlepši. Ako planiraš posetiti Zadar, obavezno pogledaj morske orgulje (pisao sam več ): 

CROATIA.HR

Moderna ikona grada postale su Morske orgulje, jedinstveno arhitektonsko čudo izgrađeno nedavno u podmorskom dijelu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, nemo said:

@Markone88, moj savet:

 

granica MNE-CRO pa dalje prema severu. Deonicu Omiš -Split treba ići autoputem. Također Šibenik - Maslenica. Ako si krenuo da voziš Jadranku, produži Starigrad - Karlobag - Senj, taj deo je najlepši. Ako planiraš posetiti Zadar, obavezno pogledaj morske orgulje (pisao sam več ): 

CROATIA.HR

Moderna ikona grada postale su Morske orgulje, jedinstveno arhitektonsko čudo izgrađeno nedavno u podmorskom dijelu...

 

 

Hvala

 

Za sada je plan da idemo autoputem od BG do Senja, pa tu da prespavamo. I onda sutra Senj - Herceg Novi, i tu prespavamo. Pa nazad iz Herceg Novog ka BG, preko Bosne.

 

Ako uspemo da uzmemo vise dana odmora, onda cemo malo rasiriti putanju

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Senj-Herceg Novi u jednom danu magistralom.......
Nije neizvodivo.
Samo to je čisti stres...


Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 minutes ago, el classico said:

Senj-Herceg Novi u jednom danu magistralom.......
Nije neizvodivo.
Samo to je čisti stres...


Vozim motor, nisam bajker.

Razmatramo spavanje i u Kastelu, blizu Splita. Drug ima rodbinu tamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

E toje već druga priča.
Taj scenario priporučujem.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: MURSKA SOBOTA --- SLOVENIJA
  • Motocikl: YAMAHA FJR 1300A
On ‎5‎.‎6‎.‎2019‎. at 14:33, Alekre je napisao:

Pa i da bude nešto, uvek možeš da skočiš u more!

Pa mozda ces i morati , sada je more toplo i Jadran je prva liga ….

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja