Jump to content

Moto Zajednica

Jadranska magistrala

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
Pre sat vremena, poka je napisao:

Zavratnicu nisam obiša. očigledno se mora! :)

napomenuo bih samo da je Jadranska magistrala i u Crnu Goru, a i u Sloveniju. jel?

od lokacija za koje valja skrenut, napomenuo bih Biokovo i Cetinu. u Crnu Goru, Lovćen, Stari Bar, i na samom njenom kraju Adu Bojanu. :)

 

Jadranska magistrala zaista ide sve do Ade Bojane. Ali... uz prelepu obalu Crne Gore vožnja  Jadrankom je sve drugo nego užitak. Asfalt pun rupa, kolone, policajci... Izuzetak je deo iznad uvale Jaz i naravno putevi koji vode u unutrašnjost (Budva - Cetinje...). ali to je več druga tema.

 

U Sloveniji Jadranke nema. Uz onaj kratki deo obale, sada je za saobračaj zatvorena cesta Koper - Izola, preostaje samo dionica Lucija - Sečovlje (manje od 10 km) i eto nas u Istri. E, od tamo da počinje...

 

O lokacijama čemo da pričamo, ima ih mnooogo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 22 minuta, Ausländer je napisao:

 1995-те кад већ питаш. Било нас баш доста. 

pretpostavljam da ste dobro jurili te godine prema CG.;) pa nije ni cudno da niste zagledavali asfalt.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Iskreno, smeta mi sve sto se ovde pise, nikad se nisam ukljucivao u razgovore ovog tipa na forumu.

 

Temu sam pratio iskljucivo iz onog razloga iz kojeg je Nemo otvorio.

 

Ne podrzavam govor mrznje, niti bilo kakve provokacije sa obe strane i do ovog tvog posta ste mi smetali podjednako. Ali ovog sto si napisao, treba da se sramis.

 

Takodje, ovo sto ti pise pored imena, definitivno ne treba tu da stoji. 

Sram te bilo.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Nego da se vratimo na temu, ideja mi je proci kroz RS do Dubrovnika (dan,dva) pa na Korculu (dva, tri dana) i posle toga ka Sloveniji uz neplanirana odredista na po dan dva, dok se ima para.

Tako da su svi predlozi sta treba videti i gde treba svratiti dobrodosli. Sta piti, sta jesti, gde navratiti, gde prespavati i sta ne treba propustiti? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ima toliko toga za viditi, nebi ti stalo u dva godišnja..
Bez zajebancije..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Oni imaju jadransku ,
Mi imamo dolinu jorgovana.
Evo ovde su troje iz hrvatske( osijek i đakovo) i jedan iz slovenije. Jeli smo ćevape u pazaru,spavali u vikendici na mokroj gori.
Ispratili ih do osečine.
Otišli ljudi prezadovoljni i bez ikakvih problema77f7740fff01a88e4babb36e3a9443a6.jpga8f6132df9f4be5c2521632cdfd685e7.jpgde5fa76a482e9bc691bb9d2b62b2be56.jpg

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

У првом мом посту у овој теми сам поставио једну лепу историјску фотографију где грађани Сплита  благословено са радошћу и поносом дочекују славну победничку Српску војску под командом краља Петра 1...и тако даље да не цитирам.Ту исту плочу су разбили синови тих истих људи који су у међувремену променили веру а неки и националност,а онда су им унуци и праунуци радили оно пре неки дан са оним ватерполистима...прескочићу СВЕ између јел није тема.Све је директно било везано са гостопримством Сплита и Јадранском магистралом.А када је била усташка упадица да "нису ни видели рупе док су бежали"или како већ,објавио сам слику транспарента са неког догађаја који са дозом хумора објашњава у приличној мери са пар речи доста тога о чему су томови књига написани па и све од Сплита 1918 и магистрале до данас.

Иначе рођен сам у Земуну а пореклом су ми сви из Ивањице,тако да мој нико није никад није бежао тако да се ту нисам нашао прозваним лично уопште.

И да,боксовао сам у Загребу и улаѕио у ринг уз Марш на Дрину,ал сам се и овде тукао са десет људи у Скадарлији зато што су хтели да малтретирају двоје Хрвата који су били наши гости два дана овде.Иначе био сам и у Пули пре пар година и тренирао са Мирком Филиповићем ЦРО ЦАП-ом и то је човек који је Хрват а не усташа и људина у сваком погледу.

Ал немој те приче Миле провучеш усташко просеравање па после усташе,четници партизани,има свуда будала сви смо исти,националисти и тако те приче.Нисмо исти јер неки имају историју у којој немају чега да се стиде и увек смо били на супротним странама па и данас.Има Јован Дучић једну лепу песму која баш све објашњава.А магистрала ко магистрала...Здраво био и да платиш пиво у Пули.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Prošle godine sam dobar deo "jadranke" obišao sa Nemom, koji je iz svog vlastitog iskustva tačno znao gde treba da se stane za fenomenalnu fotografiju a gde za kulinariku. Ubili smo se na spektakularnom pečenju u Dalmaciji, a naravno Nemo zna gde se staje i za morske dobrote.

 

Recimo da ovom prilikom napravim malo reklame i jednoj drumskoj kafanici "Baška bura" u Karlobagu. Ne zbog ćevapa, kojih nije 10! i to bar ja nikako ne opraštam, nego zbog bajkersko friendly nastrojenog gazde i osoblja. Motoristi smo tamo tretirani korektno sa added value pristupom i poslugom, a to cenim. @nemo, hoćeš da podeliš malo reklame i za ostala kulinarička izživljavanja? ;) 

 

Kao što sam malopre pokrenuo novu temu, sredinom maja udaram celu magistralu, pa skoro od početka do njenog kraja. Privilegij, svestan sam toga a i zahvalan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
On 4/4/2019 at 8:17 PM, Krmco said:

Oni imaju jadransku ,
Mi imamo dolinu jorgovana.
 

 

Al ga uporedi svaka ti cast :stabre:

  • Haha 4
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Šta ću kad nisam svetski putnik kao vas dvoje,


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Evo i ja da preporučim jedno mesto. Ko skrene sa puta i odluči da napravi krug po Pelješcu, iznad Orebića je konoba Panorama sa odličnim pogledom na Korčulu. Hrane se nešto ne sećam. Sećam se da se popilo dosta te večeri    :cirka2:

 

 

adIfDFUx_o.jpg

 


https://www.google.com/maps/place/Konoba+Panorama/@42.9787745,17.1414647,17.25z/data=!4m5!3m4!1s0x134a505176e2b30f:0x8909839845d0631d!8m2!3d42.9787867!4d17.1416176

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Krenuo sam pre nekoliko dana prema Murteru. Vremenska prognoza bila je loša, oblačno i kišovito. Pošto "se moralo" ići zbog obaveza, otišao sam autom iz Ljubljane i krenuo autoputem preko Zagreba i dalje preko Like do Murtera.

 

U povratku vreme se je malo popravilo pa sam odlućio ići Jadrankom.

 

Evo, pogled na Jadranku iz perspektive automobiliste.

 

Kao prvo, stao sam na lagani ručak u gostionicu Dinko u Starigradu. To je moja omiljena destinacija, nikada se nisam razočarao. Dobra ponuda i što je najbitnije, sve sveže. Tu po pravilu poručujem škampe na žaru, ali sam ovoj put uzeo frigane lignje. Mmmmm...

 

DwmL5G.jpg

 

Laganim tempom produžio sam prema severu. 

 

Stavljam nešto više fotografija da se može videti kontura ceste kao i kvalitet asfalta. Nema tragova zime, nema rizle, samo da se još malo ugreje i počet će da maksimalno lepi gume

 

TNR1Or.jpg

 

ZHCiXD.jpg

 

sluhrC.jpg

 

FJtxfE.jpg

 

IGzMkc.jpg

 

rKRHMS.jpg

 

UDQr8q.jpg

 

6CrmeT.jpg

 

yO8QjK.jpg

 

VyzFZZ.jpg

 

U naselju Križac nalazi se "naplatna točka"

 

Pmj6TU.jpg

 

Tu, sa desne strane u kučici na autobuskoj stanici po pravilu postavljena je radarska "sačekuša"

i5qian.jpg

 

Idemo dalje prelepim krivinama

 

208K5x.jpg

 

mjLX6j.jpg

 

got3CS.jpg

 

Promenio član nemo
  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Idem dalje prema severu.

 

2ysmQD.jpg

 

5x4iEt.jpg

 

FTGYkW.jpg

 

yZ6je9.jpg

 

EcYkF1.jpg

 

Na parkingu uz ovu krivinu pre tri godine sa četiri BG bajkera radili smo "foto shooting"

 

Zfhe0P.jpg

 

OUWWYx.jpg

 

Cu3LUj.jpg

 

UIkVXp.jpg

 

7GnKII.jpg

 

9BadBs.jpg

 

x16fZD.jpg

 

Bilo je zabavno... i brzo... Lokacija se nalazi nekoliko kilometara južno od Karlobaga: 

staticmap?center=44.4854164%2C15.1251942
WWW.GOOGLE.COM

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

 

Evo da nastavimo sa pogledom iz auta...

 

JvqoMW.jpg

 

SxDC5W.jpg

 

Karlobag

 

mVHPnz.jpg

 

cBrrd0.jpg

 

vuUqZH.jpg

 

Zgrada (desno) je policijska stanica. Ako su ispred parkirana tri njihova vozila to je (prilično pouzdan) znak da nema radarske kontrole. Ako su manje od tri ... oprez!

 

hnv6U4.jpg

 

CVxcV8.jpg

 

preko puta policijske stanice nalazi se kafić Baška bura. @Ćale je lepo napisao tretman bajkera tu. Do pre dve godine bila je tu prijatna terasa sa stolovima ispod suncobrana, odakle se pruža lepi pogled na Karlobag. Sada je terasa prazna zbog neke lokalne svađe. Ali Baška bura radi, doduše na manjem prostoru. Ja tamo volim popiti Velebitsko pivo, ledeno hladno u čaši iz zamrzivača.

 b9u8G0.jpg

 

Na kilometar severnije od Karlobaga nalazi se plaža u uvali.

 

07y3B2.jpg

 

3ihj2R.jpg

 

Q341XY.jpg

 

Ovo nije neki lokalni "Arc de triomphe", več je to zaštita za žičaru kojom se nekada spuštalo drvo iz velebitskih šuma ka obali i od tamo brodovima tovarilo dalje

 

6byAez.jpg

 

B2KOR3.jpg

 

Sa leve strane nalazi se uvala Žrnovica. Tu se nalaze podvodni izvori slatke vode iz Velebita

 

B2KOR3.jpg

 

Goli otok sakrivao se u sumaglici kao da hoće da njegova krvava prošlost ode u zaborav...

 

ZNKZlV.jpg

 

Prema Senju...

 

jay6TA.jpg

 

jV3XfN.jpg

 

Autokamp spreman čeka goste

 

zfEMey.jpg

 

l5RrIe.jpg

 

Tvrđava Nehaj iznad Senja

 

VPHm7q.jpg

 

 

1yo9Aj.jpg

 

CV1rBM.jpg

 

U1mIat.jpg

 

Malo severnije nalazi se Novi Vinodolski.

 

rsm2BY.jpg

 

Ja tu volim stati u Captains Club, leti je divota odmoriti u hladu bašte. Preko puta nalazi se benzinska stanica.

 

AF1QipM2oU34rWRVfR1UPYIZDM1gnfJFO0Wq41JZ
WWW.GOOGLE.COM

★★★★★ · Bar · 51250, Novi Vinodolski

 

Prema Rijeci, u daljini vidi se most Krčki most. Nekada se zvao Titov most...

 

MQx3Ih.jpg

 

Do sledečeg javljanja...

 

Promenio član nemo
  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

@nemo 

Jel ovaj pogled iz Baške bure pravi? ;)

I onih OSAM ćevapa. Gazda je rekao da je stvar u gramaži a ne u broju. Ajde kad bi to čuo od Slovenca, ali od zemljaka ... :grr:

 

Al da ne grešim dušu. Gazda je pravi. Čak me je počastio i još jednim pivom. Svaka čast za gest.

 

 

42DBE1C4-3621-408B-9A15-08AD354EE073.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Ja kad idem na skup u Puli idem,al preko Starigrada....,što bi rekli duže je ljepše,odlična cesta,još kad se utrefi da nema bure....,ajooooj,mojoj sreći kraja nema, nemam fotografije,nisam od onih koji slikaju,uglavnom vozim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: koprivnica
  • Motocikl: shiver 750
[mention=5459]nemo[/mention] 
Jel ovaj pogled iz Baške bure pravi?
I onih OSAM ćevapa. Gazda je rekao da je stvar u gramaži a ne u broju. Ajde kad bi to čuo od Slovenca, ali od zemljaka ... :grr:
 
Al da ne grešim dušu. Gazda je pravi. Čak me je počastio i još jednim pivom. Svaka čast za gest.
 
 
42DBE1C4-3621-408B-9A15-08AD354EE073.thumb.jpeg.0a4a557a8eb931530f1e1132dfe1b7f8.jpeg
cudno mi je da niko ne spominje Carlitos

iako sam rade u buri free keksici!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

cale kada vi krecete na fockavanje? ja i e-mayl bi zapicili sa vama do .....300,400 km pa nazad a mobli bi se na taj datum, dan naci u Rijeci na Vratima Jadrana ( benzinska Tifon ) popijemo po neko pivce i start. nadam se da necete juriti vas troje sa R-ovima a povrh toga mi stari i nemocni. šta kažeš? meni dobro dođe da skinem konzervans sa guma i one gumene iglice iza ruba guma ;) možda bi i stari i nemocni Nemo sa nama?

Promenio član mile fazer
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

:D 

Kad porastem biću Mile pa da i ja skidam ... iglice i ... konzervans ...

 

 

Šaljem vam detalje u poštanski ;) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
Pre 3 sati, X8 Vračar je napisao:

Di glidate pouzdanu prognozu za Hrvatsku ?

Nešto ne deluje da će biti previše toplo za praznike,

pa da ne odem predaleko...

Ja najviše verujem Norvežanima: Yr.no

prognoziraju dva dana unapred po satima (po pravilu ne greše) ili devet dana u intervalu od 6 sati. Prognoza se odnosi na temepraturu, padavine i vetar. Evo primer za Biograd na moru za devet dana:

 

10.png
WWW.YR.NO

11 April 2019 at 12:00-18:00: Heavy rain, Temperature 14, 5.3 mm, Gentle breeze, 4 m/s from south-southeast

 

za dva dana:

 

04.png
WWW.YR.NO

10 April 2019 at 19:00-20:00: Cloudy, Temperature 14, 0 mm, Light air, 1 m/s from east-southeast

 

Ako te pobliže interesuje vetar, razvoj vetra i jačina, otvori Windy:

 

socialshare3.jpg
WWW.WINDY.COM

Wind map and weather forecast

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja