Jump to content

Moto Zajednica

Jadranska magistrala

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Otvaram ovu temu zbog toga što ...

 

Jadranska magistrala jedna je od najlepših moto tura na svetskom nivou.

Vodi od Rijeke do Cavtata, teško je reći, koji deo je najlepši.

 

Po meni, najlepše deonice su Karlobag - Starigrad, Šibenik - Trogir, Makarska  - Ploče.

 

Severni deo (Novi Vinodolski - Starigrad)  ispostavljen je buri pa je često zatvoren za motocikle

 

OeCZvj.jpg

 

C7uWuJ.jpg

 

Magla iznad površine mora zove se fumarea. 

 

4OZUJA.jpg

 

Ko se u ovome "nađe" u moru, nema mu spasa. Sa svakim uzdahom puni pljuča morem...

 

Hwn65y.jpg

 

 VaZaXW.jpg

 

BWXNm6.jpg

 

dNmknw.jpg

 

Ediicr.jpg

 

o1X3uB.jpg

 

Jedna od mnogih zanimljivosti na ruti Jadranska magistrala morske su orgulje u Zadru. Talasi mora pokreču orgulje koje sa mističnim zvukom, uz neponovljiv zalazak sunca, pokreču maštu i leče dušu...

 

SGJEtj.jpg

 

Imao sam priliku da pratim pozdrav suncu

 

L5vOro.jpg

 

l5YpzE.jpg

 

7HhQf7.jpg

 

hcDllc.jpg

 

HyxlqA.jpg

 

Podelite vaše mišljenje...

 

Imam milion divnih fotografija sa ove fenomenalne rute. Podeliću ih neki drugi put.

Danas pokrećem temu sa žalosnom pričom o podmetnutom požaru u okolinu Vodica...

 

D6IPhT.jpg

 

qlL9CP.jpg

 

bgkTgS.jpg

 

qaOKry.jpg

 

NB6hJ9.jpg

 

Promenio član nemo
  • Sviđa mi se 23
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
8 hours ago, nemo said:

Otvaram ovu temu zbog toga što ...

 

Jadranska magistrala jedna je od najlepših moto tura na svetskom nivou.

Vodi od Rijeke do Cavtata, teško je reći, koji deo je najlepši.

 

Po meni, najlepše deonice su Karlobag - Starigrad, Šibenik - Trogir, Makarska  - Ploče.

 

Severni deo (Novi Vinodolski - Starigrad)  ispostavljen je buri pa je često zatvoren za motocikle

 

OeCZvj.jpg

 

C7uWuJ.jpg

 

Magla iznad površine mora zove se fumarea. 

 

4OZUJA.jpg

 

Ko se u ovome "nađe" u moru, nema mu spasa. Sa svakim uzdahom puni pljuča morem...

 

Hwn65y.jpg

 

 VaZaXW.jpg

 

BWXNm6.jpg

 

dNmknw.jpg

 

Ediicr.jpg

 

o1X3uB.jpg

 

Jedna od mnogih zanimljivosti na ruti Jadranska magistrala morske su orgulje u Zadru. Talasi mora pokreču orgulje koje sa mističnim zvukom, uz neponovljiv zalazak sunca, pokreču maštu i leče dušu...

 

SGJEtj.jpg

 

Imao sam priliku da pratim pozdrav suncu

 

L5vOro.jpg

 

l5YpzE.jpg

 

7HhQf7.jpg

 

hcDllc.jpg

 

HyxlqA.jpg

 

Podelite vaše mišljenje...

 

Imam milion divnih fotografija sa ove fenomenalne rute. Podeliću ih neki drugi put.

Danas pokrećem temu sa žalosnom pričom o podmetnutom požaru u okolinu Vodica...

 

D6IPhT.jpg

 

qlL9CP.jpg

 

bgkTgS.jpg

 

qaOKry.jpg

 

NB6hJ9.jpg

 

Wau, kakav zalazak sunca.

Iz momenta pokreće maštu i želju da se provozam Jadranskom magistralom celom dužinom.

Odavno to planiram ali nikako da realizujem :).

E sad si me slikama i rečima podsetio da to uradim prvom prilikom.

Sjajne fotke !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Tema kao poručena. :)

 

Uskoro mi žena i ja planiramo da nam bračno putovanje bude bas Jadranskom magistralom, tako da temu pratim i prihvatam sve predloge/savete iskusnijih.

 

Odmor sam dobio u julu, nadam se da tada bura ne duva, odnosno da ćemo lepo proputovati tim delom :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Bravo Pavle! Slike su ti fenomenalne. Svake godine vozim Jadransku magistralu. Prelepi putevi i predeli. Ja se obicno spustim od Mostara do Capljine, pa tu udjem u Metkovic i onda idem polako gore prema Splitu. i Zadru. Odvozao sam skoro celu Jadransku obalu od Metkovica do Rijeke. Kada je letnja sezona, taj put je malo vise opterecen vozilima, kamperima pa treba biti veoma oprezan. Jedino oko Zadra i Senja  uvek duva malo jaci vetar, pa nekad bude otezana voznja. Asfalt je jakooo dobar, prelepe krivine, a priroda i pogledi na te pejzaze su bajkoviti. To se ne propusta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3958 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nema se tu šta puno nadodat, jedna od najlipši cesta općenito.

Liti ju triba izbjegavati zbog navale turista, najbolje je proliće ili jesen.

Svakako ubaciti Pelješac i Korčulu. Vrijedi truda.




Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5484 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ko provoza jadransku u maju ili septembru, biva nagradjen prelepom voznjom, postedjenom prevelike guzve. Greh je propustiti takvo iskustvo. 

Vozio sam je nekoliko puta, od cega samo jednom sa nocenjem...svih ostalih puta iz komada, pa uprkos zadovoljstvu, ipak je 600-tinjak km magistrale dosta...tako da preporucujem nocenje na pola puta.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Браво Павле, неке од  нас си подсетио, неке подстакао, а неке расплакао.

Како год било мислим да нема равнодушног:jee1:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

I ja se nadam proci magistralu ove godine ako se kockice sloze. Samo Split zaobici, a za ostala mjesta nisam cuo da je bilo nekakvih problema.

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

Nemo majstore! :) 

svake godine, ili skoro svake godine jedan dio Svete Jadranske magistrale se vozi. :) 

neko pomenu. slobodno uključite Pelješac, na njemu Ston! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Ja bi isto preporucio peti ili deveti mjesec, jer em je pre vruce, em je pre velika guzva. Covjek se malo zanese a na magistrali se sekunda neopreza placa zivotom, pogotovo kad je guzva. Mnogi su lokalni "piloti" zivotom platili neoprez tamo. Samo polako i sa uzivancijom i bez nervoze. Problem je samo sto cesta malo vuce da se popegla.Pazite se jer su nabavili i montiraju hrpu kamera. Polako kroz naseljena mjesta pogotovo na ulazima i izlazima.  Sto se tive dogadjaja u Splitu, ja samo mogu reci da budala ima svugdi. Prosao sam i ja Srbiju puno puta i sve super i onda jednom iz cista mira naletis na budalu. Svejedno me to nije obeshrabrilo da dodjem opet. Ako treba kakav savjet ili budete u prolazu, slobodno se javite da popijemo jednu leden. Pozz.

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Mislim da bi trebalo da izbegavamo politiku i politiziranja. Da ne kvarimo ovu lepu temu. Ja na primer ne volim CG i izbegavam je u sirokom luku vec 10 godina isto zbog gluposti, koje su se meni desile, ali te stvari ne pominjem i dozvoljavam da svako ide gde mu se svidja. U HR sam bar svakih dva meseca, a na HR moru sam dva puta u sezoni. Jednom Dalmacija, jednom Istra. Samo mogu reci PRELEPO! U Splitu sam kao kod mene u Novom Sadu. Prelep grad sa divnim ljudima. Bar oni ljudi koje sam ja upoznao. A, budala ima svugde, pa i kod mene u Novom Sadu. Ko trazi problem, dobije ga i u svojoj ulici.  Lepa rec i kulturno ponasanje otvaraju sva vrata :) Motor uvek parkiram u centru Splita na rivi, kad sam na plazi doteram ga bukvano do obale i nikada nikakav problem. Morate znati da na ovom forumu nisu samo clanovi iz SRB i onda imajte postovanje prema ostalima. Nek admini malo kontrolisu temu, pa nek se i brisu postovi. Moze slobodno i ovaj moj post. Dajte da uzivamo u lepim stvarima, jer sezona je pocela :) 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Više puta moj motor na rivi u Splitu sa BG tablama je stajao, više puta u Splitu na drugim lokacijama, i uvek sam sam bio docekan fenomenalno. Budala i bagre ima svuda. Najvise u Srbiji i Hrvatskoj. Problem koji se desio je problem navijackog tipa. Isto bi se moglo desiti partizanovcu na nezgodnom mestu u Beogradu, kao i purgeru u Splitu. Nemojmo od ovoga praviti veću budalaštinu nego što ona jeste. Jadransku vozio više puta, u februaru Jadranskom do Italije, i bilo je fenomenalno kao i uvek- Samo prepouruka za ovo putovanje i nista drugo :-)

Prstaci u Neumu, pivac ispod peke u Črljeniku, a jaga ? Eeee to na Braču ili na Pagu ! :jee:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

@K_A_W_A, odličan sažetak. Potpisujem!

 

Pošto je BJB bajkerski forum, nečemo o politici, iako se ponekada desi neki neprijatan slučaj. Ja sam to doživeo sa prijateljima iz Beograda u restoranu blizu Šibenika. Pijano lovačko društvo je, videvši BG tablice, počelo sa "Za dom...". Mi smo se pokupili i to je to.

 

Kao što je više forumaša napisalo, budala ima svugde. 

 

Nego, da se vratimo Jadranki:

 

Napisao sam, koje relacije su meni najlepše.

Često izbegnem relaciju Zadar - Šibenik. Cesta je lepa, ali vodi kroz naselja uz restriktivna ograničenja.

Slična je relacija Split - Makarska. Pogotovo leti ta je relacija zatrpana neprekidnom kolonom i treba je izbegavati i voziti autoputem.

Također je severni deo Jadranke (Senj - Karlobag) u julu i avgustu zatrpan turistima, koji letuju u podnožju Velebita ili na Rabu i Pagu. Ja sam tamo više puta doživeo, da turisti koji se dive prekrasnom krajoliku, zaborave, da su učesnici saobračaja i ponašaju se kao da su sami. Nije retko, da iznenada u krivini skreču na neki parking uz obalu i ugrožavaju motocikliste koji, da budemo iskreni, svi redom voze (daleko) iznad ograničenja.

 

Evo još nekoliko fotografija od pre nekoliko godina, relacija Senj - Starigrad, tiser za one koji kolebaju...

 

img7580ze.jpg

 

img7566cr.jpg

 

img7560ra.jpg

 

https://imagizer.imageshack.com/img153/6140/img7549b.jpg

 

img7434u.jpg

 

img7383l.jpg

 

frtg.jpg

 

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Krajem maja planirana jadranska do Medulina na skup V stromova,
Mislim da bi u ovoj temi bile važnije informacije na šta paziti,šta videti,gde jesti,..

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Rijeka Hrvatska
  • Motocikl: Gold Wing 1800

@ Nemo : odlične fotografije.

 

Eto, ja odvozio cijelu jadransku magistralu od slovenskog primorja preko Pule pa sve do Crne gore.

Cesta je to koja pruža jako puno vozačkog užitka, prekrasnih panoramskih točaka i neponovljivih dionica gdje na mjestima doslovno možeš iz motora pljuckati u more. Nažalost, ista ta cesta ima i svoju mračnu stranu sa dosta crnih točaka a i nesreće nisu baš rijetke. Zato, tko god se uputi tom cestom poželjno je (i topla preporuka) da isključi adrenalinsku, a uključi onu turističku stranu vožnje i uživanciju u touring vožnji. Isto tako, česte su policijske kontrole sa radarima, uglavnom na potezima gdje su ograničenja 50-60 km/h pri naseljenim mjestima pa treba biti oprezan. Postavljeno je i dosta fixnih kamera dužom cijele magistrale, sive su boje i nisu baš jako uočljive (u privitku). Kao što je rečeno, najbolje vrijeme za vožnju je od 01.05 - 15.06. Iza 15.06 turistička gužva dosta kvari ugođaj u vožnji. Kad ste već na Jadranskoj magistrali šteta je ne odvojiti malo vremena i posjetiti koji od otoka (preporuka Krk, Rab, Murter, Dugi otok, Pag gdje su kraće i jeftinije trajektne relacije ili su pak povezani mostom). 

sit.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

kanaderi, gledao sam ih u sibeniku kao klinac '85-86. kako skupljaju vodu, kakav mi je to bio dozivljaj, nisam znao ni da postoje pre toga :) 
gledao sam ih na plazi jednog od hotela u kompleksu solaris, stariji iz ekipe (roditelji) su svakog jutra podmicivali osobu u kucici na ulazu u solaris palacinkama sa orasima i secerom da nas pusti na plazu :D 
bio sam tog leta i u vodicama,  inace pozar se tad spustao sa brda ka sibeniku, gorelo je valjda neko gusto rastinje, mislim da nije suma, gledao sam i pozar..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Karlobag-Maslinica bih mogao svaki dan da vozim. Po meni jedan od najlepših moto puteva u Evropi. Što se tiče straha, ja nikada nisam imao nikakav problem u Hrvatskoj, do duše vozim motor sa stranim tablicama ali uveče svako može da čuje po naglasku odakle dolazim i nikada ni jedan jedini incident niti mrki pogled. Naprotiv sretao sam prijateljski raspoložene i ljubazne ljude. Jednom sam sreo  bajkersko-trkacku družinu u kafiću bas oko Splita, prokomentarisao sam njihove oguljene gume do ivice, nisu bas bili raspoloženi za razgovor ali ništa više od toga, na takve sam mogao naleteti bilo gde...U svakom slučaju razumem i one koji imaju strah a i one koji nemaju.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

Prosle god smo vozili skoro celu Jadransku magistralu od Dubrovnika pa do Trsta, nocili u Biogradu i Puli, hvala Bogu bez i jednog incidenta, toliko nam se svidelo da cemo i ove god ponovo. Poz!

IMG_20180617_143952.jpg

IMG_20180617_205451.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3
pre 39 minuta, Zog je napisao:

U Splitu živi veliki broj Srba a pogotovo Hrvata pravoslavne vjere i niko ih ne dira.
U sezoni u Splitu bude bezbroj auta srpskih registracija(motora manje) i niko ih ne dira.
Kao šta je već rečeno, svugdi se može dogodit neki incident ali ne treba generalizirati.
Split je pitom grad, nažalost doselilo se svačega(pretpostavljam da je tako i kod vas) pa se događaju neke neugodnosti koje su ipak rijetke.
Triba doživit osobno iskustvo pa donosit zaključke a manje padati pod utjecaj političara i ostalih huškača.
U sličnim govnima smo i mi i vi.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

ne bih se slozio s tobom, javno se znaju cinjenice sta se dogodilo vaterpolistima u splitu, pa onda neko rece na temi da su mu skidali tablice, pa onda razbijanje pumpe od strane navijaca u Srbiji i ima jos mnogo mnogo slucaja, ja se ne secam ni jednog slucaja u kome je neko iz Hrvatske imao problem u zadnjih 20 godina..........

ja imam rodjake u Puli, koji, kad ih pitam da li bi mogao da dodjem kod njih na odmor i necu li imati probleme, kazu ma bice sve ok, ali parkiraces auto u garazi da ne vide ljudi tablice.......oni su kod mene mnogo puta bili i nikad ni jedan problem nisu imali......prvi put su dolazili negde 1997-1998 godine, posle svih desavanja.....

glavna caka je u tome sto ljudi u Srbiji nikog ne mrze, posle svih desavanja ovde zive i Hrvati i Albanci sa Kosova i nemaju probleme.....(mislis da se desilo nesto onima u Pancevu kad su izbacili slike sa oruzjem), ljudi malo komentarisali i toliko

dok sa druge strane Hrvati bas ne vole Srbe i to je cinjenica, a ustase tek......

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Volim jadransku magistralu i rado joj se vraćam. Jednom ili dva puta godišnje. Prođem je celu ili zakačim bar deo :)

 

bJ1QNQb1_o.jpg

 

Prošle godine sam rešio da ne žurim i da uživam. 3 dana sam se vozio od Istre do Boke.

 

F5ftn5zD_o.jpg

 

Kome se ne žuri neka se popne na Biokovo iznad Makarske. Po vedrom danu, pogled je fenomenalan. Bila neka izmaglica kad sam ja bio.

 

dzAOcHp9_o.jpg

 

I nekako mi sve bude žao, ako se već tu nađem, ako ne i Korčulu onda bar Pelješac da ne obiđem.

 

QkpqSqsa_o.jpg

 

BG tablice. Obično idem u Junu ili Septembru. Nikad problem nisam imao :jee:

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016
Pre 20 sati, garfield1974 je napisao:

Ja bi isto preporucio peti ili deveti mjesec, jer em je pre vruce, em je pre velika guzva. Covjek se malo zanese a na magistrali se sekunda neopreza placa zivotom, pogotovo kad je guzva. Mnogi su lokalni "piloti" zivotom platili neoprez tamo. Samo polako i sa uzivancijom i bez nervoze. Problem je samo sto cesta malo vuce da se popegla.Pazite se jer su nabavili i montiraju hrpu kamera. Polako kroz naseljena mjesta pogotovo na ulazima i izlazima.  Sto se tive dogadjaja u Splitu, ja samo mogu reci da budala ima svugdi. Prosao sam i ja Srbiju puno puta i sve super i onda jednom iz cista mira naletis na budalu. Svejedno me to nije obeshrabrilo da dodjem opet. Ako treba kakav savjet ili budete u prolazu, slobodno se javite da popijemo jednu leden. Pozz.

Alo prika, di si ti sa dalekih mora :-) S ovim se poptuno slazem. Ali necu davit, jer ce me Mile poklopit :-) Ako ste na Korculi, a ja u HR, javite se. Pavle, svaka cast za temu, da mogu, svaki dan bi prasia po magistrali. Vidi lipote:

 

IMG_1766.jpg

 

IMG_1787.jpg

 

FB-IMG-1488307210397.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Temu "Jadranska magistrala" pokrenuo sam u želji, da o toj prelepoj ruti razmenimo utiske, fotografije, preporuke... dakle sve što se tiče vožnje i lepota JADRANSKE MAGISTRALE. 

 

Voleo bi, da se tema razvija u tom pravcu i da ostane čista.

 

Ko voli političko prepucavanje, neka otvori adekvatnu temu i tamo mudruje. 

Molim administratora da obriše ili premesti sve postove tog tipa. 

 

Da se vratimo na "Jadranku"...

 

Danas sam se vraćao kući i (baš zbog ove teme) napravio nekoliko fotografija između Karlobaga i Senja. Vreme se polako kvarilo, duvao je lagani jugo, vazduh je bio nasičen vlagom pa je horizont bio maltene spojen sa nebom. Dalje prema Rijeci, oblaci su prekrili sunce i palo je nekoliko kapi kiše.

 

G5dC8E.jpg

 

fTpPfP.jpg

 

Iznad Velebita spremala se kiša

 

erY0EF.jpg

 

MWk5Ju.jpg

 

U blizini trajektne luke Jablanac skrenuo sam sa Jadranke da slikam lepu uvalu Zavratnica. 

 

qQtq37.jpg 

SaUaK0.jpg

 

zavratnica1_50f5c8ecaa58a.png
PINIA.HR

Zavratnica je sigurno jedna od najljepših uvala hrvatske obale. Izgledom podsjeća na minijaturu norveških fjordova...

 

Malo severnije od Senja, nalazi se uvala Žrnovica. Na ulazu u uvalu postoje podvodni izvori slatke vode sa Velebita. 

 

krVE63.jpg

 

fgAW8U.jpg

 

rncPAo.jpg

 

 

Promenio član nemo
  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1
  • Zbunjen 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

Zavratnicu nisam obiša. očigledno se mora! :)

napomenuo bih samo da je Jadranska magistrala i u Crnu Goru, a i u Sloveniju. jel?

od lokacija za koje valja skrenut, napomenuo bih Biokovo i Cetinu. u Crnu Goru, Lovćen, Stari Bar, i na samom njenom kraju Adu Bojanu. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja