Jump to content

Moto Zajednica

a3 ms 1989

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Tomos A3 MS 1989

Pozdrav svima imam A3 Tomos 1989god. e sad kupio sam karburator dellorto ne org 14 12, i sad kada ga upalim i dam gas pocne se gusiti, cistio sam mu i auspuh nije do toga paljenje je podeseno i baca plavu iskru, hoce uglavnom da pali sa cokom ovako slabo retko kad e sad moze li neko da mi kaze sta je u pitanju, posto pokusavam ali sve uzalud...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Pozdrav svima imam A3 Tomos 1989god. e sad kupio sam karburator dellorto ne org 14 12, i sad kada ga upalim i dam gas pocne se gusiti, cistio sam mu i auspuh nije do toga paljenje je podeseno i baca plavu iskru, hoce uglavnom da pali sa cokom ovako slabo retko kad e sad moze li neko da mi kaze sta je u pitanju, posto pokusavam ali sve uzalud...
 
Дизна је велика, 14 је за водне пумпе, за А3/5 је 12.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Tomos A3 MS 1989

dizna nema oznaku niti nista a i malo je stajao napolju bez karburatora, kazu mi kao da je usla prasinu u airboxu ili da skinem filter zraka, a i lulica karburatora kao da dodje manja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
dizna nema oznaku niti nista a i malo je stajao napolju bez karburatora, kazu mi kao da je usla prasinu u airboxu ili da skinem filter zraka, a i lulica karburatora kao da dodje manja...
лула? мислиш грло карбуратора....?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
лула? мислиш грло карбуратора....?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Грло карбуратора за Делорто је мало закривљено у пореџењу са грлом за Енкарвија.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Провери дали одоздо где се стеже на грло има пукнатину, то зна да прави проблеме, упали мотор без мрежастог филтра за ваздух и ако ради добро онда је дизна дефинитивно. На поклопцу изнад плочице за регулацију тураже где улази сајла треба да има дихтунг мали, ако га нема зајебава.......и то.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

.....иначе Пронто је у праву и гумица има овални улаз, и пластични аирбокс има овални излаз, и ручица за гас нема онај механизам за саух .......и сајла је друге дужине.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

и пошто си поменуо "лулу", упамти Делорто не трпи проширења, он је економичан, прецизан и поуздан али не воли фризирање.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
ma sada ni iskru nece da baca
 
Ако немаш основу у механици тешко да чеш да уштелујеш платину и предпаљењње

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Tomos A3 MS 1989

nemam u tome iskustvo ali znam da je prethodni vlasnik smirglao platine ili sta vec, pa do neko vreme je sve lepo radio dok ga nisam upalio i video da karburator preliva i onda sam ga skinuo i stavio u garazu bio je oktobar novembar ne znam tacno, i onda stavim nov karburator i upalim ga i on pocne da se gusi na gasu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Taj motor je prost, ali ima dosta stvari koje mogu da zezaju. Ako zaobidjeno karb i lulicu, dihtung bloka, cilindra i semerinzi su takodje moguc problem. 

Platine kupis nove, novu svecicu, kondenzator i kapicu ako je i ona losa, ustelujes zazor i pretpaljenje. Ako je motor stajao, ovo su sve delovi za zamenu iako rade dobro za sad. 

Tad si iskljucio jedan problem (ako su magnet i bibina OK). 

Karburator sa odgovarajucom diznom, lulica da bude isoravna, kao i zaptivac. Filter vazduha opran i izduvan da bude suv. 

E onda dalje... 

Ako se sve uradi kako treba, automatic sa dellorto pali na pola kurble sa saugom, posle par desetina sekundi zavrnes gas da skine saug, i vozis bez problema. Par godina uz dobro ulje za mesavinu ako je klipni sklop dobar (klio, cikindar, klipnjaca, radilica, lezajevi). 

E sad kad sve ovo procitas, shvatis da iako je prosto, treba jedno 15 stvari kako bi taj motoric radio savrseno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Taj motor je prost, ali ima dosta stvari koje mogu da zezaju. Ako zaobidjeno karb i lulicu, dihtung bloka, cilindra i semerinzi su takodje moguc problem. 
Platine kupis nove, novu svecicu, kondenzator i kapicu ako je i ona losa, ustelujes zazor i pretpaljenje. Ako je motor stajao, ovo su sve delovi za zamenu iako rade dobro za sad. 
Tad si iskljucio jedan problem (ako su magnet i bibina OK). 
Karburator sa odgovarajucom diznom, lulica da bude isoravna, kao i zaptivac. Filter vazduha opran i izduvan da bude suv. 
E onda dalje... 
Ako se sve uradi kako treba, automatic sa dellorto pali na pola kurble sa saugom, posle par desetina sekundi zavrnes gas da skine saug, i vozis bez problema. Par godina uz dobro ulje za mesavinu ako je klipni sklop dobar (klio, cikindar, klipnjaca, radilica, lezajevi). 
E sad kad sve ovo procitas, shvatis da iako je prosto, treba jedno 15 stvari kako bi taj motoric radio savrseno.
На Томосима и Пуховима су наши почетци у механици.....:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Tomos A3 MS 1989

Danas ga upalim radi sve al sa cokom radi malo mirnije ali kada ga pustim tj. cok na normalno bukvalno podivlja veliki ler gas, kada probam da vozim i dajem gas on se gusi samoo pravi vuuuuu. E sad vecina mi kazu da mi se airbox malo zaprljao ali mislim da nije do toga vec da mozda on ima malo vise vazduha a manje gorivo, jer da bi vozio normalno mora na coku da radi npr. 5min pravih sto je veoma cudno e onda vec krece da salta u 2 brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Danas ga upalim radi sve al sa cokom radi malo mirnije ali kada ga pustim tj. cok na normalno bukvalno podivlja veliki ler gas, kada probam da vozim i dajem gas on se gusi samoo pravi vuuuuu. E sad vecina mi kazu da mi se airbox malo zaprljao ali mislim da nije do toga vec da mozda on ima malo vise vazduha a manje gorivo, jer da bi vozio normalno mora na coku da radi npr. 5min pravih sto je veoma cudno e onda vec krece da salta u 2 brzinu.
Негде прима фалш ваздух, промени семеринге на радилици 17-35-5/7/8. Један је иза магнета и намотаја а за други мораш да скинеш блок са друге стране и да ошрафиш кош са ламелама(иза тог склопа). Провери грло карбуратора како леже на цилиндар, ако су крајеви закривљени на унутра изравни на стакло брусним папиром. И повешина где приања грло на цилиндру очисти да буде мазна и чиста. Са другог места не би требао да усисава фалш ваздух. Спој грла и карбуратора, у Делорту има пиксница од пластике провери дали је има и дали је исправна.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Tomos A3 MS 1989

Upalih motor pre neki dan, vozim stavim drugu svecicu, ima mnogo vise snage ali sporo menja u drugu i cim ubaci u 2 brzinu ugasi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja