Jump to content

Moto Zajednica

novi sad -sremski karlovci

Recommended Posts

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Prolazim tuda stalno, ako se nisam prevario tu je ukljucenje sa naselja Puckaros i autobuske stanice za oba smera. Pravac je i neki jedva docekaju da tu daju gas, a nije uocljivo da mozda neko prelazi na autobusku stanicu. Ovo sa rezervom, mogu pogledati tek sutra. Od kada je rekonstruisan Banstol dolazi mnogo motociklista, verovatno zato sto je novi zdrav drum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Danas sam isao za NS starim putem, vozio u granicama dozvoljenog, 4 puta mi je oduzeta prednost od strane vozaca automobila.

3 puta su me sekli ukljucenjem iz sporedne ulice, 1 obilazenje kombija direkt meni u susret te me je naterao da vozim samom desnom ivicom.

 

Cetiri sranja a da nisam ni stigao gde sam naumio i ono sta sam mogao da primetim je da su sve bile starije osobe za volanom, po slobodnoj proceni niko ispod 65 leta...... ma da te ubije ko zeca.

 

 

 

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 5 minuta, Satelis je napisao:

Danas sam isao za NS starim putem, vozio u granicama dozvoljenog, 4 puta mi je oduzeta prednost od strane vozaca automobila.

3 puta su me sekli ukljucenjem iz sporedne ulice, 1 obilazenje kombija direkt meni u susret te me je naterao da vozim samom desnom ivicom.

 

Cetiri sranja a da nisam ni stigao gde sam naumio i ono sta sam mogao da primetim je da su sve bile starije osobe za volanom, po slobodnoj proceni niko ispod 65 leta...... ma da te ubije ko zeca.

 

Ovo je svakodnevno dešava i sasvim normalno je da se tako nešto očekuje na putu (bar kod nas). Vozio si dovoljno oprezno da si uspeo da sve ovo izbegneš i da sada o tome ovde pišeš, a da si malo više odvalio po gasu sada bi o tome šta ti se desilo verovatno pisao neko drugi. Izgleda kao mala razlika, ali je vrlo bitna (naročito za tebe).

A kolega koji je danas naleteo na pešaka nije imao takvu sreću (kao ni stradali pešak), a možda je samo malo strpljenja i pažnje falilo da obojica stignu svojim kućama živi i zdravi. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

danas sam bio sa klincima u kolima, isli na igraliste bas u pezos, 3x su motorasi zavrtali gas oko mene...ok, razumem ja potrebu, dosao petak, popodne, sunce, zavrsili ljudi posao, daj malo....ali brate mili...pa ne moz" tako...djavo ne spava...ladan put a usijane glave i eto belaja u najavi...

odmah da se ogradim, ne mora biti da je to u ovom slucaju bilo...samo konstatujem da je danas bilo neko "prolecno" ludilo na dva tocka...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

    Tacno, nazalost. Svaki dan imam neko izbegavanje, da napomenem auto i ostala vozila vise uopste ne koristim. Samo motocikle i to 10-tak godina. Imam 60 god. a motocikle vozim oko 40 ili vise, da nisam stalno pazio na druge verovatno nebih ovo pisao. A desi mi se...

    Nije jos pouzdano poznato sta se ovde desilo, samo da je jedan zivot izgubljen a jedan tesko ispovredjivan. Na toj deonici bude izginjavanje i autom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
1 hour ago, Satelis said:

4 puta mi je oduzeta prednost od strane vozaca automobila.

 

1 hour ago, Satelis said:

sve bile starije osobe za volanom, po slobodnoj proceni niko ispod 65

U ovom slučaju motorciklista oduzeo život starijoj osobi. Sve kontra...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Krivo mi je kao da je moj otac stradao.

Zato i postoje ogranicenja brzine, jer su nam (od 1 do 101) svest o ucescu u saobracaju iskrivljeni.

Naravno da nema pesackog u blizini i da pesak moze a mora da pazi kada prelazi. Pa skuplji je vestacki kuk od fara i krila zajedno.

Ali pesaci se ne paze a mi im pomazemo. Moram da mu stanem! Jel?

A u ovom svetu oko nas ne zive samo 23 godisnjaci vec i oni sa vise od 65.

A ja cu brzo (za 13 g da budem 65 sto zelim i svim 23 godisnjacima)  i smatracu da sam dovoljno sposoban da predjem ulicu na mestu gde je ogranicenje na primer 80 km/h. jer prosto ne postoji zabrana. Nema zida. Ko mi brani?

Zdrava svest i pamet?

Nisam siguran da cu moci da reagujem brzo ako neko uradi nesto na neodgovoran nacin. Bilo ko.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nepoznajem taj deo puta ali izgleda malo van naselja,mozda je pesak izleteo, nije gledao. mi vozaci motocikla smo najugrozenija kategorija u saobracaju. Samo dva tocka i manja stabilnost, manja silueta koja se vidi, i kao takvi smo ranjivi. A ostali kao da nas nema, pazim zaoboje dame neki ne pokupi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja se izvinjavam sebi i drugima.Ako je kriv onaj što je poginuo treba ovako govoriti-POGINUO PRILIKOM IZAZIVANJA NESREĆE SA SMRTNIM ISHODOM.

Može i ,,poginuo pri pokušaju ubistva drugog učesnika u saobraćaju,, a ne ubio ga onaj koji je ostao živ.

Taj ako je sticajem okolnosti ostao živ nemože nikako biti odgovoran što je onaj drugi mrtav.U zakonu je to nekako drugačije formulisano jer se sudi onom koji nije kriv ali je slučajno preživeo što mi nikako neide u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Znam samo da su me na putu ugrožavali i automobili i motori. Dobar prijatelj ozbiljno povređen na motoru od strane druga dva bajkera (oduzimanje prednosti), po sistemu nisu ga videli.

Znam i da češće ginu mlađi jer su stariji iskustveno skloniji defanzivnoj vožnji. I tu dolazimo do prilagođene brzine uslovima puta. Anticipirati opasnost je majka u saobraćaju, a prelaženje puta od strane matorca sa svojih 70-80 leta se svakako lakše predvidi od istrčavanja deteta za loptom. Nije mogao starac Fočo baš da istrči na put...

A i ne znamo kao koliko nas bajkera točkari gde tome mesto nije ili zavrće gas preko 100 po naseljenom mestu, testira "home made" Akrapa...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Taj pravac deluje da je dobar ali je put valovit. Na sred pravca sa leve strane je stajaliste za bus, sa desne ga nema ali bus tu staje.
Desno je put za Puckaros i nigde na tom putu nema pesacki ni staza za pesake. Jos kad se sa puta za Puckaros ukljucuje na glavni put ne vidi se lepo smer od Karlovaca zbog rastinja pored puta.
Starijih osoba na tom delu ima bas dosta. Svakodnevno sam na Puckarosu i mogu da tvrdim da bar pola tih starijih osoba ne bi smelo da izadje iz dvorista. Naidjes kolima na njih, nece da se sklone sa puta, a da ne pricam o babama koje voze kola... (putevi po Puckarosu su sirine jednog auta)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Juče, Smederevo - Beograd - Smederevo. Nekoliko situacija, svesnih oduzimanja prvenstva prolaza. Kratko svetlo i uključene maglenke i to one bez usmerenog snopa. Imam dva para. U poslednje vreme baš slabo vozim vozim po gradu, u Beograd idem samo kad moram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Na toj deonici mozes samo da sretnes pijane zemljoradnike, nenormalne vozace iz pekare AS i tvojih 5min, drogirane klince, bahate dilere i zelenase i isfrustirane matorce sa Kosova!

I sve do jednog zabole sto im ti nailazis u susret!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Meni danas na izlasku iz Velike Plane, lik (50-60god) mrtav ladan izlete na ulicu, a pešački mu na 10 metara. Nije ni pogledao na moju stranu. Sreća pa sam išao 40. Ja ga psujem a on blene kao tele...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

За мојих 4 год на скутеру и мотору данас од Смедерева до Београда поготово други део пута најгора и најружнија деоница по свему...убедљиво. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije loše do Leštana mada opet, rizičan je taj put dosta zbog prilaza sporednih a ima mnogo traktora. 

 

Jednom sam zeznuo pa sam krenuo Beograd kroz Kralja Aleksandra, to je gužva katastrofa. Više nikada tu neću da ide, autoput, autokomanda pa odatle gde god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Hajde sada malo o realnosti u saobraćaju

I meni je, kao i ostalim kolegama, izletelo par vozila iz sporednih ulica, ali bato, ograničenje kroz naseljeno mesto 50 km/h, a ja vozim 40 :) , imam vremena i prostora da odreagujem, nešto dalje kamion izlazi u rikverc na glavni put, navodi ga drugi lik, opet ništa, prilagođena brzina. 

I tako guram ja svojih 40+ godina na dva točka, bez problema, sa užitkom koji mi pruža moj motor

Nadam se da ste shvatili poentu rečenog. Da izginemo možemo za tren oka

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Imao situaciju na Ibarskoj blizu skretanja za Lajkovac, lepa krivina na desno, ja negde oko 90-95kmh, i u krivini radnik u fluo odelu pretrčava gledajući desno, a ja mu nailazim sa leve strane.

On je sigurno pogledao i levo i video da nema vozila koja nailaze pa je krenuo, ali nije računao na motor koji se kreće skoro duplo brže od ograničenja.

Srećom, potrčao je brže i izbegao sam ga za delić sekunde, a ja nisam uspeo skoro uopšte da odreagujem.

Situaciju imam na snimku, i pogledam je povremeno da se podsetim kako nepredvidivo može biti, kako je brzina kretanja presudna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: honda nc 750x

Veceras se vracam sa venca lik radi polukruzno malo ispod racvanja puta u Paragovu.Sreca niko nije naleteo...

Послато са SM-A750FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja