Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć dečku iz Smedereva

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zdravo svima,

 

u januaru su mom kolegi sa posla u par dana preminula oba roditelja. Majka od srca a otac od alchajmera. Nažalost, do tada, nismo znali da nam kolega živi u nehumanim uslovima. Nije se nikada požalio, kasnio na posao, niti bilo šta. Čak šta više, odličan je radnik. Kada smo saznali gde i kako živi, skupili smo neki novac na nivou firme ali nažalost, situacija je toliko loša da je nedovoljno. Imali smo u planu da mu saniramo dom, ali to je toliko loše da je ploča popustila pa je iznutra podupreta. Da je pao veći sneg, verovatno bi pala. Vode i kanalizacije u kući nema, kupatila i kuhinje nema, struja samo što se ne zapali... Ne znam šta bih rekao, dok sam slikao toliko mi je bilo neprijatno i tužno. 

IMG_20190327_165041.thumb.jpg.b252a225ea6013f5efa1515f1510e204.jpgIMG_20190327_165053.thumb.jpg.367d117ec655413469b6626e23f03d69.jpgIMG_20190327_165118.thumb.jpg.ebf0320722543d2efd740f3f44d767da.jpgIMG_20190327_165135.thumb.jpg.dad9e82dc1c1765984351ab598876f6f.jpgIMG_20190327_165222.thumb.jpg.b0136ad4dd132ccb27cb20908ed19334.jpgIMG_20190327_165304.thumb.jpg.0fa897b062415286308c3506e5a0bc6c.jpgIMG_20190327_165335.thumb.jpg.a74376098f6754eca20e3c6b2f8bd475.jpgIMG_20190327_165425.thumb.jpg.51f53b15b465bb7c973da8ec9b34a151.jpgIMG_20190327_165501.thumb.jpg.7ff05a154daf375595e4bb1cd2448deb.jpg

 

Sa tim objektom, ne može se ništa osim da se sruši, pa je trenutna ideja da sakupimo neki novac za kontejner za stanovanje pa ćemo mu mi iz firme pomoći da se tu uvede voda, kanalazacija, struja i ono što je potrebno za život. Kuću od srca smo kontaktirali međutim, dobili smo odgovor da su već imali tri kuće u Smederevu pa teraju po drugim krajevima Srbije.

 

Ja ću u ponedeljak otvoriti račun za donacije ili saznati njegov lični račun pa vas molim uplatite koliko ko može. Imam i neku ideju da ga posetimo grupnom vožnjom i predamo skupljeni novac pa posle da se ode na neku klopu da se družimo i ispričamo ako postoji veća grupa voljnih.

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
2 hours ago, Alekre said:

Kuću od srca smo kontaktirali međutim, dobili smo odgovor da su već imali tri kuće u Smederevu pa teraju po drugim krajevima Srbije.

Ovih dana su u Sumadiji, selo Cumic.

 

Uh, ovaj tvoj kolega bas zivi u nehumanim uslovima, ja bih makar sredio onaj lom za pocetak, ako mogu da vam predlozim, okupi se kolektiv s posla, gazdi prodate pricu o tim bildingu, da casti neki rostilj i pivo, to vas ne kosta nista, samo rada i vremena, mozda kao neka mini-radna akcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Od kakvog je to znacaja? 

Rom ili Pakistanac,Norvezanin, pravi li razliku? 

Kada se nema, sve se skuplja i cuva. Sve ima neku vrednost, dinar, dinar. Kad je u budzetu samo par stotina, dinar je veliki, makar bio i u formi krpe.  

Bacanje je odlika imucnih. Siromasni skupljaju i cuvaju. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Romi, skupljaci sekundarnih sirovina jednostavno tako zive, i nije im potrebna pomoc. Ne bi tu pomoc iskoristili na nacin koji bi vi zeleli.Dobre namere su jedno, a realnost drugo.Ako zelim da pomognem,zelim da znam kome pomazem.Mi zadnji put pomogli Romsku porodicu,ja i zena se iskrivili noseci hranu,garderobu,oni sve izneli pa prodali...pa onda alkohol,cigare,gluposti.Da li na ovom forumu ne moze da se postavi normalno pitanje, a da neka zaludna dusa odmah ne komentarise,postavljajuci dodatna glupa pitanja i konstatacije?

Kolika je plata decku,a li je ozenjen,da l ima decu?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 373 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT
pre 41 minuta, sashac je napisao:

Da li na ovom forumu ne moze da se postavi normalno pitanje, a da neka zaludna dusa odmah ne komentarise,postavljajuci dodatna glupa pitanja i konstatacije?

Zna li neko koja je ovo stilska figura?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Alekre nije brzoplet i nepromisljen covek. 

Ukoliko je i ovde zatrazio pomoc za nekoga siguran sam u jedno. Taj je zasluzuje. 

Znao sam tacno na sta se tvoje pitanje odnosi i pre "objasnjenja",samo sam mislio da znas i postavljaca teme.

 

Zahvaljujem se i za etiketu zaludne duse. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
14 minutes ago, Slammer said:

Zna li neko koja je ovo stilska figura?

Epitet,rekao bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 373 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ma, nije epitet. Sashac je umetnik da od teme napravi ono sto bi najmanje trebala da bude. 
On verovatno pita za drugara, jer da stvarno zeli da pomogne, pre bi poslao privatnu poruku i pitao za detalje, a i pristup bi mu bio pazljiviji.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 6 sati, Slammer je napisao:

Zna li neko koja je ovo stilska figura?

 

Pre 6 sati, Slammer je napisao:

Zna li neko koja je ovo stilska figura?

Retoričko pitanje je posebna upotreba upitne rečenice bez namere da stvarno označi pitanje. Takva upitna rečenica je, zapravo, izjavna rečenica. Na retoričko pitanje se ne očekuje i ne traži odgovor. Kada se jedna misao kaže u obliku pitanja na koje se ne očekuje odgovor, pošto se njime u stvari ništa i ne pita, već se samo pojačava određena emocija, dobija se retoričko pitanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Prvo ovo nema formu akcije,ovo je Alekreova molba(koga znam), da se pomogne momku,i formira neki vid akcije.Iz iskustva u pomaganju,mogu reci dugogodisnjeg,ovakve su mi situacije poznate.Treba pristupiti obazrivo,nikako nasumicno,vec organizovano.Vi sto se kurcite,ne biste nikad ni pomogli,niti cete i ovde pomoci,tako da olabavite taj dusebriznicki pristup.Alekre,ovde taj kontejner,u prvom mahu izgleda kao najbolja opcija,eventualno dva da se spoje.Da li ima dozvola za struju i vodu,kanalizacija,na placu?Ne moze to nasumicno.Da li ste pokusali,da opstina pomogne?Koliki su troskovi svega toga,da imamo okvirnu cifru,koju treba da gadjamo?Ako decko zivi dodatno od sekundarnih sirovina,treba i to srediti.Nije poenta doci i pobacati sve stvari.Mada ovde treba i kamion,za odvoz,pa i to treba videti,i organizovati.Ako je nedelja u pitanju,za akciju,ja cu doci,samo pozovi.Ali ne zelim da dodjem sam,i da izginem.Trebaju mi ledja i za moj posao od kog zivim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Kolko vidim na drugoj slici - vodu ima ( šahta sa vodomerom ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Slažem se da treba da se pomogne, ovo je stvarno katastrofa od uslova, mozda me sada osudi ceo forum ali zar nije mogao kolega to malo da pospremi? Dvorište prljavo skroz, unutra da ne komentarisem... Shvatam da su uslovi loši ali bre bar to što imaš održavaj koliko toliko, ovde samo pacovi što se ne sakupe.. 

Ps:ako treba fizička pomoć, tu sam (mogu samo nedeljom) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 1 minut, Nele11 je napisao:

Slažem se da treba da se pomogne, ovo je stvarno katastrofa od uslova, mozda me sada osudi ceo forum ali zar nije mogao kolega to malo da pospremi? Dvorište prljavo skroz, unutra da ne komentarisem... Shvatam da su uslovi loši ali bre bar to što imaš održavaj koliko toliko, ovde samo pacovi što se ne sakupe 

Upravo iz vidjenog,dolaze moja pitanja.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jeste, ima loma. To ćemo nas nekoliko da potovarimo u traktorsku prikolicu i da bacimo. Ne skuplja sirovine, radi kod nas, puno radno vreme. Roditelji su mu bili veliki teret, otac je navlačio smeće jer se zbog alchajmera gubio. Sve je to ostavilo traga na njemu. Mi smo se zauzeli da ga poguramo da resetuje život, da oseti da ima rešenja i da bar malo oseti nekog progresa. Nije lenština, znam kako radi, izguraće posle sam. 

 

Priključke ima, struja, voda, kanalizacija. Ne duguje ništa.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

Jeste, ima loma. To ćemo nas nekoliko da potovarimo u traktorsku prikolicu i da bacimo. Ne skuplja sirovine, radi kod nas, puno radno vreme. Roditelji su mu bili veliki teret, otac je navlačio smeće jer se zbog alchajmera gubio. Sve je to ostavilo traga na njemu. Mi smo se zauzeli da ga poguramo da resetuje život, da oseti da ima rešenja i da bar malo oseti nekog progresa. Nije lenština, znam kako radi, izguraće posle sam. 

 

Priključke ima, struja, voda, kanalizacija. Ne duguje ništa.

Sta je bilo za te kontejnere?Kakav je plan pomoci?Ili gradnja neka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Po meni jedina efikasna pomoć tu je da on sa te gomile odvadi par ličnih stvari koje su upotrebljive a posle da dođje bager i sve poravnja kako bi se krenulo iz početka. Nov temelj, nov kucerak i to je to.

Imam osecaj da bi sve ostalo koštalo skoro isto a ništa se ne bi postiglo na duže staze.

Ako bude neki paypal i ja ću ucestvovati.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Mogu malo fizički da pomognem. Ne preterano jer mi fali jedan diskus, ali mogu biti brz za sitnije stvari do 10-ak kg. Vikendom. Finansijski ću takođe rado u okviru svojih mogućnosti.

@Alekre zovi kad se sklopi plan akcije.

 

Btw. @sashac postavio sasvim zrelo pitanje i od Alekrea dobio konkretan odgovor. Nema potrebe za filozofiranjem, tema treba da ostane u svojim okvirima.

 

Edit: A možda da sačekamo @Savan da dođe, poznat je da donosi gajbe piva sa sobom :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

E rado bi ja stvarno pomogao, nije meni ništa teško :) i gajbicu i nesto na raznju da se okrene.
Pazi, moze lepo druzenje da bude kad se skupi ekipa raspolozena i motivisana gore pomenutim. Valjalo bi samo da bude jedan pametan da ono sto se preko dana napravi da se preko noći ne sruši. :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja