Jump to content

Moto Zajednica

Vespa ili neki drugi predlog

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Cao drustvo,

 

Nadam se da mozete da mi pomognete sa savetima posto u mojoj okolini niko ne vozi motore. Dosao sam na ideju da uzmem skuter cisto za potrebe od kuce do posla i zavrsavanja nekih stvari po gradu gde voznja kolima predstavlja pravo smaranje. Pre par godina sam u Italiji video Vespu i odmah sam je zgotivio. Zivim u Beogradu, starom delu i resio sam da uzmem nesto.

 

Koliko sam uspeo da se informisem online, ljudi mi obicno ne preporucuju 50 kubika iz razloga sto je to previse slabo za potrebe grada kao sto je Beograd. Druga stavka je sto mi svi pricaju o malom tocku i koliko je stabilnije voziti motor sa vecim tockom sto je meni i logicno, ali mi se cini da za moje potrebe i mali tocak moze da zavrsi posao. 

 

Evo par nekih stvari sto me zanimaju:

1. Interesuju me iskustva ljudi sa Vespama po Beogradu

2. Da li je dovoljno 50 kubika ili da gledam nesto jace tipa 125 ili 250?

3. Mnogo mi se svidja Vespa retro dizajn, a osim njih isto to sam jedino video kod indijskih motora LML. Znate li nesto o njima, kakav je kvalitet, da li je neko vozio i ima li da se kupe ovde?

4. Od jacih ljudi preporucuju Beverly koji je mozda malo retro, ali ne u tolikoj meri kao Vespa. Sta mislite o tome?

 

Hvala. Nadam se da cete me usmeriti u pravom smeru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ne postoji ništa lepše od Vespe i njene priče i istorije. Potraži malo po forumu, naići ćeš na izuzetne tekstove. Postoje i Vespa klubovi koji okupljaju pasionirane ljubitelje i organizuju super zanimljive ture. 

Razmišljaj samo o 125 - 300 ccm, 50 je ipak "ćerki za 16. rođendan" :P

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Ahahahah.. Hvala Woody. Iskreno gledam i ja u tom pravcu. Mozes li da mi das neki savet sta bi trebalo da gledam kod kupovine nekog polovnog modela? Jer novi modeli su bas bas skupi :)
Imas li mozda da preporucis i nekog majstora koji bi mogao da pogleda motor? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, jnovkovic je napisao:

Dosao sam na ideju da uzmem skuter cisto za potrebe od kuce do posla i zavrsavanja nekih stvari po gradu gde voznja kolima predstavlja pravo smaranje.

Xaxaxaxa kao da citam sebe pre skoro 10 godina i eto ti najveceg zajeba medj svim zajebima u zivotu.

Ako si zagrizo da tako kazemo, nikakav skuter a ponajmanje Vespa od 50ccm nece zadovoljiti bajkersko dupe.

 

Koji god skut uzeo, gledaj da bude od min. 250ccm sa ubrizgavanjem u sto boljem mogucem stanju pa polako, ostalo ce ti se sve samo kasti ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Nebih mnogo pametovao.......ja nisam neko ko je merodavan da uticem na tvoju odluku. Vozim iskljucivo Vespe od 1957 pa  do novih modela vespi(bez duse). Iskreno uzivam u voznji starih vespi sa manuelnim menjacem dok nove modele sam koristio iskljucivo za brzo stizanje od tacke A do tacke B.

Meni je zadovoljsvo voziti saltati uz brdo ,niz brdo itd.....na novim modelima ne uzivam ,vozio 20 ili 120 ona isto radi(kao fen za kosu) zato i kazem da je bez duse.

manualci od 150-200 cm zadovoljavaju potrebe voznje po bilo kom gradu pa i dalje destinacije......

Novi modeli 200-250-300 su sa novom tehnologijom u nekim prednostima bolje koce,vece su,stabilnije na vecim brzinama ali i mnogo skuplje za odrzavanje da ne pricam samo o elektronici koja nije slaba strana ali kad crkne boli dosta,.....

Manualci su kao kod kola golf 2.....ide klacka ali stize uvek

 

Po svom stilu voznje ,budzetu,planiranim voznjama odluci sta sebi zelis da priustis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Oslo
  • Motocikl: Vespa

Pozdrav, 

Potreban mi je savet, kupujem moped ,odlučih se za Vespu međutim ima ih milion modela, da li neko može da mi kaže koja je dobra tacnije da se ne kvari  često i da laka za održavanje?

Ranije sam vozio malu Hondu Zommer, 4 godine me služila bez problema i ne znam šta mi bi da je prodam,strasno zahvalan moped koji ti zavrsi sve po gradu.

Pozdrav iz Osla 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

@Đola,

Mislim da ces vise problema imati da nadjes na osnovu ponude u oglasima.

"Modernijih" automatik modela imas bas dosta u ponudi od 50-300ccm.

Ali neki medju nama ce ih nazvati dosadnim :D

Ja od 2014. godine vozim LML 150 Star Delux 2008 godiste i nabavio sam ga za prilicno skromne novce (850eura sa 16000km na satu otprilike).

Pre neki dan sam stigao do 31000 i vozio sam od Beograda do Banja Luke, Zlatibora, Sokobanje i slicne duze i krace ture. Vozim je svakodnevno i presrecan sam. Posle prve sezone sam je ofarbao i nasminkao, presvukao sediste..Odrzavanje nije skupo i prakticno je neunistiva. Originalna 'talijanka kao sto je PX150 i PX200 se kratko zadrzavaju na oglasima i cena im je u porstu.

Iskusniji ovde ce ti sigurno dati vise saveta.

IMG_20180206_093904_392.jpg

IMG-3896ba0faca467d8a3039980db94b226-V.jpg

IMG_20180610_150815.jpg

IMG-4e761c7e8e1c4a1103f2946ce25db219-V.jpg

IMG_20181117_101529.thumb.jpg.a0b47b993b8368c3a714339586c85b86.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja pre 19...

Nego T5 je sa četvrtastim farom..NV je bila sa okruglim.

Ovaj novi LML se zove valjda Star...pa ima DeLuxe....a ima i 4T. Video sam fotke, ali nikada uživo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Za Vespu konkretno ne mogu nista da ti kazem ali za 50 cc za grad mogu, gazi te ko kako stigne, 125 je po meni dovoljna mera, ima taman da potegne na semaforu a sa druge strane mnogo je laksi za manevrisanje (trotoari, ivicnjaci itd) od 250 ke. Ili se lepo odselis u najblize selo pa uzmes 400 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150

zdravo svima . 50cc ja mala kubikaza ogranicen si brzinom 50-60kmh, bolje kupiti nesto od 150cc-200cc jace je i brze.mozes da kupis vespu manual menjac PX,lml t5,NV, to su dobre i sigurne masine.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ja sam se odlucio da moj prvi skuter bude Vespa Sprint 50cc ... pa nek ide zivot :)

Niti planiram niti imam hrabrosti da je vozim bilo gde osim grada...a realno ni zena mi nece dati...tek skoro prestala da gundja sto uopste kupujem skuter :)  Generalno, nisam zahtevan korisnik...vozio sam ranije auto od 1900cc i 140ks sada vozim noviji auto od 1.200 kubika i zadovoljniji sam...svakako se oseti razlika ali ne smeta mi.

 

Elem, s obzirom da ce mi, kao sto sam rekao, ovo biti prvi skuter, ima mnogo stvari na koje treba misliti pre kupovine a jedna od stvari je i gde ga drzati? Garazu imam ali nije dovoljno velika tj kada auto ‚‚‚gurnem do zida‚‚ izmedju kola i vrata garaze ostaje 70cm. U tehnickoj specifikaciji sam video da je sirina Sprinta 73cm pa me zanima na koju dimenziju se misli (1,2 ili 3 sa slike u nastavku)?

 

akodje, ako moye neki predlog u smislu zastite (lanac, disk lock i sl).

 

Hvala vam na odgovorima :)

2020-vespa-sprint_50-42-2_1600x0w.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 852 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Misli se na 2...... to je fiksni najsiri deo vespe 

U svakim slucaju....ili ispred kola ili iza parkiraj popreko....naravno ako ima mesta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd

Moram da se nadovezem na temu, moj savet i glas ide za jace od 50 kubika svakako. 
vozio sam apriliu sr50r isto sam govorio ne treba nista jace za grad pa joj skinuo

blokadu, posle jos gomilu stvari kako bi dobio na ubrzanju na kraju nista nisam uradio :tras2: sto momci kazu gledaj makar 125 kubika za grad sve preko toga je odlicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Jbg ljudi, covek ocigledno kuburi sa kategorijom.

Stoji sve sto pricate, but yebga.

Ja od samog starta nisam hteo da se kockam po Bgu sa 50 kuba, jer imam preko 100 kila, pa sam se pomirio sa sudbinom, presekao i polozio za A.

Sto je najveca fora, probao sam svasta da vozim ali nemam potrebu da kupujem veliki motor. Trenutno mi ovaj GT sa svojih 200cc itekako zavrsava posao.

Medjutim veliki broj ljudi ima problem da presece to polaganje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja