Jump to content

Moto Zajednica

polaganje za A kategoriju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Zna se mesto. Ko je ko u kući, životu a i na motoru. Druga žena voza. Dogovor vožnju tera....

 

Vozi sama. To je sloboda. (Teret na motoru ovako)

Ali pažljivo i pod opremom....

 

Ne ko neki lokalni majmunčina u Vršcu na trkačkom u gradu bez kacige....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Daću sebi slobodu da preporučim budućim kolegama ALUno školu iz Novog Sada. Vrlo su profesionalni od upisa do kraja polaganja. Takva su bar moja iskustva od prošle godine. Vozio sam sa dva instruktora. Jedan je vrlo brzo napustio taj posao pa je preuzeo Goran. Po meni to je instruktor za primer. Iako nisam bio bez iskustva on je našao za shodno da obuku krene od samog početka kao da nikad nisam seo na dva točka. Početak i završetak časa je uvek bio na poligonu. Uvek je imao vremena da mi da odgovor na svako moje pitanje. Preneo mi je i mnogo stvari koje se tiču bezbedne vožnje tj bezbednog upravljanja motociklom. Goran je nedugo nakon mog polaganja otvorio svoju školu "Devil". I posle skoro godinu dana, pozdravi me kada se sretnemo na ulici ili putu. 

Nije reklama ali su ove dve škole stvarno za preporuku, po mom skromnom mišljenju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Da, i ja sam bila zadovoljna sa Alunno školom, meni je bio instruktor Vlada, imala sam i jedan čas sa Goranom. Sve pohvale za obojicu. 

Ja nikad pre nisam vozila motor pa su se uhvatili velikog posla, hvala im 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)
pre 6 minuta, saillor je napisao:

Daću sebi slobodu da preporučim budućim kolegama ALUno školu iz Novog Sada. Vrlo su profesionalni od upisa do kraja polaganja. Takva su bar moja iskustva od prošle godine. Vozio sam sa dva instruktora. Jedan je vrlo brzo napustio taj posao pa je preuzeo Goran. Po meni to je instruktor za primer. Iako nisam bio bez iskustva on je našao za shodno da obuku krene od samog početka kao da nikad nisam seo na dva točka. Početak i završetak časa je uvek bio na poligonu. Uvek je imao vremena da mi da odgovor na svako moje pitanje. Preneo mi je i mnogo stvari koje se tiču bezbedne vožnje tj bezbednog upravljanja motociklom. Goran je nedugo nakon mog polaganja otvorio svoju školu "Devil". I posle skoro godinu dana, pozdravi me kada se sretnemo na ulici ili putu. 

Nije reklama ali su ove dve škole stvarno za preporuku, po mom skromnom mišljenju.

Da nisam položio sad bih upisao časove u toj novoj školi...ne zbog imena nego karaktera.

 

Plus privremeno preselio u NS.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Ja ću danas popodne do uveče po srednjem Banatu.

Plan autoput do Beške pa u Banat.

Kovilj. Vilovo. Zr....

 

Pa kad muž ne vozi ti vozi. Pažljivo.

Već kad si dozvolila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Nema tu dozvolila ili ne. Ideja je bila da zajedno provodimo vreme i steknemo neka iskustva. Motor nas je izazvao da rešimo bar jedan dan nedeljno da pobegnemo od svih i svega. Ok je i da on vozi al isto tako je ok da ja mogu i sama ako se njemu ne ide. 

Vozali smo i mi po Banatu pre nekoliko vikenda

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Sebi dozvolila, da voziš. Mnoge ne žele ako već imaju vozača. A ti njega? Ili je duplo veći...

 

Joj jesen stigla i ovde na Severu. Provozah Srem za petak/subotu, volim po kiši(ci) voziti....9300km napravih za pola leta....

Dobra priprema za sledeću godinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Oh, mi nismo baš na  tolikoj kilometraži. 

Ne smeta mi da on vozi, al' mi prija da znam da ne zavisim od nečije volje. A, tu je i želja od mlađih dana da položim pa, eto, i tu želju sam sebi ispunila. Razmišljala sam o još jednom motoru pa da vozimo u paru, mnogo troškova pravimo onda a i ovako nam je lepo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Meni je interesantna situacija da godinama vozim motor, desetine hiljada pređenih kilometara i nikad me niko nije zaustavio da mi traži dozvolu na uvid, kao da sam nevidljiv saobraćajcima. Čak se dešavalo da sva vozila redom zaustavljaju a mene kad vide samo me iskuliraju. Inače kada sam automobilom zaustavljaju me stalno, bar jednom mesečno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
1 hour ago, Marek1987 said:

Koliko li košta sada polaganje za A ako se ima B kategorija? Izgleda sam zarazio ćaleta. :moto3:

Ako ima Am : 40.000 rsd

Ako ima B: 73.500 rsd

 

S obzirom da pitaš za ćaleta, on je sigurno uz B dobio i Am, dakle 40.000

- teoriju ne sluša

- teoriju polaže

- vozi 20 časova

- polaže vožnju

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
42 minutes ago, srbac said:

Da li se strana B sa AM kategorijjom može računati? Nemačka je u pitanju !

Može, ali samo ako predhodno zameniš nemačku za srpsku.

Ne možeš da pokažeš nemačku da bi dobio novu kategoriju i dozvolu u Srbiji.

 

Takođe je bitno gde imaš prijavu boravka. Ako si prijavljen u Nemačkoj a u Srbiji nisi, ne možeš da polažeš u Srbiji.

Ako u Nemačkoj nemaš boravak, i dozvola nemačka ti nije legalna (jer imaš desetinu dana da prijaviš promenu adrese policiji u bilo kojoj državi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja