Jump to content

Moto Zajednica

polaganje za A kategoriju

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Samo objašnjavam situaciju zbog koje u većini škola ne vozite ili retko vozite.

Kod nas u školi, ja radim samo "A" kategoriju i uopšte ne radim "B". Čisto da im lupam kontru :) .

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Jasminko, na kom motoru se vrši obuka za A kategoriju, drugar moj hoće da polaže, ima čovek 25 godina .

Poseduje nemačku B kategoriju i ima dvojno državljanstvo, živi i prijavljen je u BGu. Koja bi bila cena za A. Može odgovor i na PP. Hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ne zezam, pitao sam nešto !!! Ne piše baš sve na sajtu !!! Kandidat ima nemačku B kategoriju... da li se to priznaje ili ne itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Jutros na RTS jutarnji program predstavnik MUP izjavio da se frka sa dozvolama nesto prolongira zbog ekonomske politike. Previse troskova za ministarstvo na primer.

Da li ce to smanjiti opterecenost auto skola i dati sansu onima koji zele da dobiju dozvolu za dvotockas.

Mladost ide zajedno sa buntovnoscu pa me nece cuditi da zbog ovakve politike imamo na putevima veliki broj vozaca bez dozvole

"Sta, da nece da me streljas na licu mesta ako nemam dozvolu?"

Ni saobracajnu ni vozacku.

Vladanje situacijim prilicno sebicno i halapljivo a cini mi se i tupavo, da ne kazem glupavo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Kod nas se za punu "A" kategoriju polaže na Hornetu 600.

Inače, ukoliko nema našu vozačku dozvolu procedura je kao da je nema uopšte.

Dakle, ide ovim redom,  40 časova teorije, polaganje testa, lekarsko uverenje, 40 časova vožnje, polaganje pružanja prve pomoći u slučaju nezgode, i na kraju polaganje vožnje, pa podizanje dozvole.

 

A može i da prevede tu nemačku dozvolu u našu, pa bi postupak bio kraći i jeftiniji, ali ja lično to ne bih radio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f
15 hours ago, jasminko VIR said:

Samo objašnjavam situaciju zbog koje u većini škola ne vozite ili retko vozite.

Kod nas u školi, ja radim samo "A" kategoriju i uopšte ne radim "B". Čisto da im lupam kontru :) .

gde si bio kad kad sam upisivo ovaj lik me otprati do lira i kaze u 18-45 se vidimo ovde to je moja obuka. Kad sam KRETO PRVI CAS BAS PRVI CAS obuka je bila: ja idem po dokumente prsluk ti je u kolima ja idem kolima ti ides za mnom motorom (kawasaki ER6N)nisam ni probo kako kvacilo vata, OD ZELEZNICKE KROZ PARTIZANSKU DO SANGAJA. Brate kroz najvecu guzvju KAD SMO STIGLI TAMO KAZE JA ODO TI SE VOZAJ NEMOJ ICI GDE JE MILICIJA, :staa2: a na proslom casu mi kaze jesi naucio nesto ne mogu ta ja jciti uci se sam VAVU MATORIIII. AL SAM NALETEO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
13 hours ago, srbac said:

Ne zezam, pitao sam nešto !!! Ne piše baš sve na sajtu !!! Kandidat ima nemačku B kategoriju... da li se to priznaje ili ne itd...

Moja greška, nisam ubacio smajli, trebalo je da zvuči vickasto uz pružanje linka ka informacijama (bar delu njih). Ne zameri :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450

Jasminko,kolika je prolaznost odprilike u procentima za polaganje testova i voznje kod tebe u skoli?

Da li se bubaju komplet pitanja kao sto su na onlajn testovima ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Retko se desi da neko ne položi. Ajde neka bude da je 90 % ali mislim da je više. Polaganje testova ne zavise od auto škole ali su kandidati za A većinom ozbiljniji i savesniji pa se potrude malo više. Prijavljuju ispit tek onda kada su sigurni da će položiti.

Obuka na motoru je da kažemo pola do instruktora a pola do kandidata. Ako bilo koj strana zataji rezultat je negativan. Sva sreća stariji sam od svih kandidata koji dolaze pa me moji đaci baš slušaju. Valjda poštuju moje godine, bar neka prednost od činjenice da si mator. :)

Od pitanja rade se sva ona predviđena za polaganje A kategorije a jedina oblast koju ne treba spremiti je"posledice nepoštovanja propisa".

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki gsx 600 f
9 hours ago, jasminko VIR said:

jedina oblast koju ne treba spremiti je"posledice nepoštovanja propisa".

ju cito sam ta pitanja cisto da vidim kakva su koje je to ispiranje mozga cenovnik mupa.  ja sam polozio bez ni jednog netacnog a voznju trema me drma  kad sam sa njim a kad sam sam onda skroz ooook a tremu cu savladati ima vremena do polaganja 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS
pre 45 minuta, suncicaoblacic je napisao:

Jasminko, kako u BG-u obučavate polaznike za A bez ikakvog prethodnog iskustva u saobraćaju?

Ja ću izgleda odustati od svega...

 

Isto kao i u Novom Sadu, sa suzama u očima i molitvom u srcu da vas bog sačuva :) .

Šalim se, ali zaista je to veliki problem.

Učiti se ponašanju u saobraćaju totalno "na izvolite" otkriveni i ranjivi za sve ostale učesnike stvarno nije lako.

Iskreno, više sam za to da prve korake u saobraćaju pravite zaštićeni u limenim kolima sa 8 airbagova, pa kad steknete neko iskustvo pređete na nešto malo izazovnije.

Ali sve se može...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja ću izgleda odustati od svega...


Nemoj da se zezas. Taman posla!

Vidi koliko god mozes da izvuces saveta od instruktora kako bi položila. Posle toga na kurs bezbedne voZnje. Ako će ti dati na samouverenju, mozes ići i dvaputa.

A učestvovanje u saobraćaju je stvar poznavanja teorija kao baza a posle praktični deo je samo stvar prakse. Ima po NS dosta članova i siguran sam da i organizuju neke vožnjice pa zajedno, kud svi turci tu i mali Mujo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki en500

Učila bih ja koliko god treba, nego sad se komplikuje. Pola instruktora je iznenadjeno što sam odmah na A i misle da mi to nije pametno (valjda zvuči suicidno), a druga polovina to olako shvata u smislu: "ma, da, rešićemo" pa me strah da i oni ne odustanu ko ovaj prvi što navodno ima mnogo posla. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

@suncicaoblacic nema sta da se iznenadjujes na takve komentare. Kod nas je po defaultu da je osnovno B da polozis, pa posle sta hoces.

Kao i ono da moras da se ozenis ili udas odmah posle skole i tako te fore. Balkan je to...

 

Kad su mene pitali zasto prvo ne polazem B, ja im rekao "Kad vidim kakvi idioti i nesposobnjakovici dobijaju dozvole, nesto mi se ne ulazi u tu kategoriju". :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
9 hours ago, jasminko VIR said:

 

Učiti se ponašanju u saobraćaju totalno "na izvolite" otkriveni i ranjivi za sve ostale učesnike stvarno nije lako.

Iskreno, više sam za to da prve korake u saobraćaju pravite zaštićeni u limenim kolima sa 8 airbagova, pa kad steknete neko iskustvo pređete na nešto malo izazovnije.

 

Moram malo da dodam koju, slazem se da smo otkriveni i ranjivi, ali pogledajmo realno, pocetnik u autu je takodje ranjiv i najbitnije od svega koliko se zaista cesto desi nesto tokom obuke? Naravno, neko ko ne zna da vozi on je rizicnija grupa ali tu su instruktori koji ce taj rizik minimalizovati. Pretpostavljam da ce pre ucestvovanja u saobracaju da sledi obuka na poligonu koja ce da obuci kandidate upravljanju vozila a kandidate na motoru ce se bitnost toga dati na znanje i malo se vise potruditi oko njih, bar za taj deo koliko je rizicnije.

 

Na kraju krajeva, kandidat koji polozi vozacki ce morati da krene samostalno da vozi a i tad ce biti izlozen i ranjiv i sve isto kao i u toku obuke. Tu se nista ne menja. I jos mozda najbitniji deo, kandidat koji polozi vozacki nije skinut sa liste odgovornosti instruktora vec ce biti njegovo ogledalo tokom celog svog zivota. Kao sto se pominje 'ko je tebe ucio matematiku' i slicno tako je i sa kandidatima za voznju.

 

Samo napred i koliko cujem radite odlicno posao.

 

7 hours ago, suncicaoblacic said:

Učila bih ja koliko god treba, nego sad se komplikuje. Pola instruktora je iznenadjeno što sam odmah na A i misle da mi to nije pametno (valjda zvuči suicidno), a druga polovina to olako shvata u smislu: "ma, da, rešićemo" pa me strah da i oni ne odustanu ko ovaj prvi što navodno ima mnogo posla. 

Nemoj da se obeshrabljujes. Veliki deo 'normalnih' ce se uvek cuditi sta to nekome fali pa sedne na tog djavola sa svega 2 tocka. Ako bi se time vodila nikad ne bi ni dosla na ideju da pridjes motoru.

 

Ako je dotle doslo da u NS nema instruktora...ja bi nazvao Jasminka i dogovorio se sa njim za nekoliko dvocasa, ako moze vikendom, petak - subota, subota-nedelja.. Ne znam jel sme u drugom gradu da se vozi obuka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Ja sam polagao za A kategoriju 17 god posle položene B. Preporucujem Alunno auto školu. Vozio sam sa 2 instruktora časove, 1 motor i 2 skutera, na kraju polagao sa motorom. Mogao sam i naskuteru od 650cc.

Iako sam imao B kategoriju osećaj je bio kao da prvi put sve polažem. Poligon za motor od nule, po gradu vozio sa slusalicama dok mi instruktor pričao sta rasim pogrešno itd.

Na polaganju iz druge autoskole došao lik, gazio motor kao lud, vidi se da nikad nije bio na poligonu. Položio I on i ja. To je bilo pre 3 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

@suncicaoblacic Ja ti samo autoskolu Floyd mogu preporuciti, tamo sam ja polagao, instruktor (Emil) fantasticno radi posao. Sad jedino ne znam dal su u guzvi ali je vredno provere. A za ove sto zavlace, ja bi im jahao po telefonima i zivcima dok im ne dojadim pa ili vrate pare ili dovrse obuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS

U NS je malo zeznuta situacija sto se tice polaganja. Navodno Novi Sad ima samo 6 inspektora za polaganje od cega su dvojica na bolovanju. Ostali inspektori nisu koristili godisnji od prosle godine, a morace po zakonu do kraja juna... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

I mene su zezali, zima, nemamo vozilo/instruktora  ali u decembru 2019 obavih obuku a u maju nakon Kine i položih za A... koliko do sada? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja