Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yahama XMax 250R

Pozdrav svima,nov sam na sajtu i zamolio bih Vas za pomoc . Vozim  Yamaha XMax 250 YP 2010god . Prosle godine sam imao udes i razlupao motor,sve plastike sam sredio (zavario,ofarbao itd) jedino sto nisam mogao jeste "matt" plastika,odnosno plastika koja se ne farba. Plastika je naravno crne boje kao i na svakom motoru,pa me zanima da li neko ima iskustva sa reparacijom te plastike,da li postoji neki nacin da se to ismirgla,ofarba iako nije predvidjana za farbanje?

Hvala u napred! 

7eea8b20-a78e-4b9c-a6c1-6073f221b6f6.jpg

19347f6e-c68d-4eb7-a636-6abf79156abb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yahama XMax 250R

Hhaha,teraaam ja i sad,ali mi je mnogo zao da to prelepim folijom .. Kad naprskam silikonski sprej,operem i upicanim motor onda je prelep .. ali kad se zagleda,vide se ostecenja :D .. Svakako hvala na ideji :D  @Shoobee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

postoji bamper sprej, za reparaciju auto branika koji su od iste takve plastike. ošmirglaš i prefarbaš bamperom, postoje crni i sivi, grubi i fini, pa odaberi prema tvojoj plastici

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Samo mala dopuna na Gastrov post posto imam dosta iskustva sa bamperom. I ako uradis pripremu kako treba, odmastis i sve, bamper ce ti se na nekim mestima ljustiti posle nekog vremena. Lek je da posle pripreme plastike, a pre nanosenja bampera ipak ides jedan "magla" tanak sloj prajmera za plastiku. Posle toga bamper i to je to, nista se ne ljusti dugo vremena i prilicno je postojano. Bamper sprej ima u sebi procenat plastik prajmera i nanosenje na plastiku mu jeste namena, ali problem sa ovom plastikom je sto je, aj da se tako izrazim "masna" pa se bamper sam po sebi teze vezuje za nju. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yahama XMax 250R

Hvala obojici na informacijama,zaisa ste mi pomogli. E sad samo jedno pitanje,gde mogu naci taj bamper sprej i tu podlogu i ako mozete da mi napisete tacno ime ili mi date link po vasoj preporuci. Iz Beograda sam,pa ako mozda znate neku prodavnicu ovde @Gastrorider @francuz69 ..
Hvala jos jednom! :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yahama XMax 250R

.. u medjuvremenu dok cekam odgovor,nasao sam na netu bumper sprej i prajmer! :D .. sad samo kad budete mogli,napisite mi mozda neki "provereni" sprej,odnosno marku koja je po Vasem misljenju i iskustvu najbolja! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Samo bih dodao da su rezultati farbanja plastike mnogo bolji ako se ista zagreje fenom.

Polazilo mi je za rukom da ofarbam prednji branik auta bez prajmera (bez ljuskanja kasnije) ali treba imati osecaja koliko je zagrejati, naravno preporuka za rad sa prajmerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yahama XMax 250R

Verovatno cu se odluciti na metodu farbanja sa prajmerom jer nemam iskustva toliko u tome,pa bih isao na "sigurniju" varijantu. Ali dobro je znati jos jedno iskustvo. E sad,ono sto razmisljam jeste,koja je realna verovatnoca da se ne vidi razlika posle farbanja? .. Tacnije,koja je verovatnoca da izaberem "katalosku" boju spreja (bampera) . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ja sve kupujem u auto farbari Igor Automotive na Dusanovcu. Mozes da kupis DupliColor i odradice posao Ok ali ako ti nije zao kinte, daj malo vise za Nemacki ColorMatic i nema greske. Inace, nema kod bampera kataloske boje. Imas crno, tamno sivo (antracit) i retko se nalazi svetlo siva. Sve boje su mat finish

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yahama XMax 250R

E pa hvala na preporuci,s' obzirom da imas dosta iskustva sa time,tamo cu uzeti ono sto mi predlazes. Sta mislis,tvoje neko misljenje,ako si pogledao gore slike ostecenog motora,da li ce moci to da prekrije bamper a da ne bude razlike u plastici? .. ili bih morao onda sve mat delove da predjem na motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Bice to ok samo budi uredan i temeljan, ne brzaj. Moraces da poskidas plastike da ne bi nesto umusavio.

Potom ogrebotine blago osmirglaj da se ti delovi ujednace sa ostatkom povrsine.

Posle toga celo lice plastike predji nekom finom smirglom ili jos bolje schotch brite-om (plasticna vuna kao gruba strana kuhinjskog sundjera) da celo lice bude blago matirano.

Zatim odmasti plastike, u nedostatku odgovarajuceg sredstva (antisil) mozes i dobro da operes kuhinjskim Fairy-em. Dobro ih osusi.

I onda ides ono gore sto smo ti rekli: tanak prelaz (bukvalno jako tanak) plastik prajmera. Ne preteruj jer se lako sliva. Sacekaj 15-20 min da se prosusi.

Na kraju jedan tanak prelaz bamper sprejem pa 15-20 minuta kasnije jos jedan prelaz malo deblji nego prvi i to je to.

Ako sve ispostujes kako sam ti napisao iznenadices se razultatom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yahama XMax 250R

Vazi,ispostovacu kompletan proces i bicu temeljan i spor .. Hvala ti jos jednom na savetu @francuz69 .. Da,ima silikonskog spreja za sminku,ali cu dobro oprati plastiku i uraditi detaljnu pripremu kao sto mi je francuz rekao . Cim budem uradio to,kad se prolepsa vreme,saljem slike sa rezultatom! :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Da ne otvaram novu temu  sta koristite efikasno kao kozmetiku,  ciscenje od prasine I stajanja dasboard na skuteru kufera ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yahama XMax 250R

Zapravo,jako dugo nisam radio na tom problemu.. A kasnije kad sam uradio,nije bas da je ispalo sjajno .. 
Svakako,prihvatam kritiku,ne mogu da se vadim heheh ..trebao sam da okacim pre i posle.
Cim mi se vrati motor sa servisa,i grane sunce,okacicu slike delova koje sam uradio (ali nisam sve uspeo da sredim). Pa ako bude potrebe,rado cu pomoci oko mog procesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja