Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor za pocetnika?

Recommended Posts

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

@Vargapi

Hornet 600 je odličan motor, kažem iz ličnog iskustva, ali mislim da si previsok za njega. Najbolje bi bilo da ga probaš ili bar sediš na njemu. Po meni je on za vozača do 180 cm visine. Da bi bilo komforno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sam se kao pocetnik odlucio za enduro jer ima  manji obrtni moment i gledao sam da bude sto jeftiniji, a opet da nije zesci krs, tako i ako se gdje prostrem da mi nije zao bar motora:) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
53 minutes ago, Due said:

@Vargapi

Hornet 600 je odličan motor, kažem iz ličnog iskustva, ali mislim da si previsok za njega. Najbolje bi bilo da ga probaš ili bar sediš na njemu. Po meni je on za vozača do 180 cm visine. Da bi bilo komforno.

Na njemu sam vozio obuku i polaganje. Nezgodan mi je bas :/

A ide extra!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
8 minutes ago, Savan said:

Kako hornet moze biti nezgodan?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Kad god sam vozio ruke tj šake su me razbile .. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd - Kaludjerica
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Možda bi trebao da razmisliš o Versys-u, ja sam se prijatno iznenadio. Povozan, lagan, lepo vuče na niskim obrtajima, solidno može čovek da se zabavi na njemu. A da, visina 190cm, 90kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
1 hour ago, alexa11bga said:

Možda bi trebao da razmisliš o Versys-u, ja sam se prijatno iznenadio. Povozan, lagan, lepo vuče na niskim obrtajima, solidno može čovek da se zabavi na njemu. A da, visina 190cm, 90kg.

Iskreno da ti kazem, deluje mi predobro! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 22 sati, Vargapi je napisao:

Upao mi je u oci i Suzuki GSR 600 .. E sad vidim da postoji model GSR600 i GSR600I .. U cemu je razlika ?  

Npr na ovom placu postoje 5 modela sa razlicitim cenama, sta mislite o oglasima? (plac je proveren, vise ljudi je kupovalo ovde motore)
 

 

 

GSR ti je mali motor. U poredjenju sa mojim z750s izgleda kao bmx prema Mauntbajku. Vozio sam drugarov GSR, a on mog Z-a. Misljenja su identicna. Dalje, GSR trazi obrtaje da bi vristao i "isao", a Z povlaci iz znatno nizih obrtaja i ide. Gsr fabricki ima nesto bolje ogibljenje i kocnice, i nervozniji je (nestabilniji) na otvorenom putu. Gsr je gradski i prigradski motor. Za tvoju visinu i masu, GSR je los izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
Pre 1 sat, Vargapi je napisao:

Kad god sam vozio ruke tj šake su me razbile .. 

Mislim da si na tim pocecima i casovima bio mnogo u grcu i da si prejako drzao volan. To je cest problem kod pocetnika. Volan se drzi samo toliko da mozes da ga usmeravas. Ako drzis prejako ,sve vibracije se preko ruku prenose na tebe i motor ti je mnogo neudobniji, a umaras se previse

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Mislim da si na tim pocecima i casovima bio mnogo u grcu i da si prejako drzao volan. To je cest problem kod pocetnika. Volan se drzi samo toliko da mozes da ga usmeravas. Ako drzis prejako ,sve vibracije se preko ruku prenose na tebe i motor ti je mnogo neudobniji, a umaras se previse

Delim misljenje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 8 sati, PaPaja je napisao:

Pa ovi svi imaju nagib i manji ili veci pritisak na rukama...

Pogledaj malo ovde http://cycle-ergo.com/

 

Za uspravan polozaj,  V-Strom npr.

Nagib i pritisak na rukama reseni:

IMG_2687 modified.jpg

IMG_2670 modified.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd - Kaludjerica
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

 

Pre 20 sati, Vargapi je napisao:

Iskreno da ti kazem, deluje mi predobro! 

Ako imaš priliku probaj ga. Ja sam prešao sa "mitskog" Transalpa na Versys. I ne kajem se. Štaviše razmišljam da kupim novog.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
On 3/27/2019 at 9:48 PM, SHOKLA said:

Nagib i pritisak na rukama reseni:

IMG_2687 modified.jpg

IMG_2670 modified.jpg

V-strom 650 mi je u top 3. 

Sta mislite o njemu? Iskustva? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 6 sati, Vargapi je napisao:

V-strom 650 mi je u top 3. 

Sta mislite o njemu? Iskustva? 

Sta da ti kazem, za moj stol voznje je previse "kravast". Ja volim da vozim motor, a ne da se vozim na motoru. Naravno, ima ljudi kojima bas takav temperament motora odgovara, i koji se kunu u Stroma, posebno u malog - 650.

Za udobnu voznju do nekih 120 km/h je sasvim dobar, uz nekoliko sitnijih dodataka, koji ce tu voznju uciniti jos udobnijom. Za bilo kakvo podizanje adrenalina je promasena prica.

Inace, Strom kao motocikl je bas dobro pogodjen paket u kompletu. Sigurna i proverena mehanika bez nekih uocenih nedostataka, dokazan u visegodisnjoj eksploataciji, veoma povoljno tekuce odrzavanje, niska potrosnja, prihvatljiva registracija, gabaritno i udobno prevozno sredstvo. Kome to treba, pun je pogodak. Niti je odlican za offroad, niti je super za lomljenje krivina, ali od svega odradjuje zadovoljavajuce. Kompromis. A, odavno je neko mudar rekao, kompromis je majka zajeba.

U klasi Stroma mozes pogledati i TransAlp 650/700. I on je raga koja se kupuje kada ne znas tacno na koju bi stranu.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS

Drugari opet ja.. Prodao sam svoj skuter i spremio novac za motor ali sam i dalje u dilemi.. Probao sam par motora i video da trenutno za prvi motor ne bi kupuvao "zujalicu" tipa hornet, z750, .. Ne odgovara mi naked motor koji je prejak, bez zastite od vetra, manja udobnost i slab polozaj za suvozaca... 

 

Trenutna dilema mi je :

kawasaki versys

honda nc 700x

suzuki v strom

i moguce fazer s2 (touring , znam da odskace od ostalih po snazi ali mi je prelep) 

 

Sve modele koji sam naveo dosta hvale na internetu i sve najbolje o njima pisu i bas zbog toga ne mogu da izaberem .. 

 

pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Od ovih navedenih....i ako razmišljaš o vožnji u dvoje...samo Strom. Pitom, a povlači super. Koči malo kao brod...ali se to da popraviti....a mesta za suvozača kao u fotelji.

S2 ćeš morati dobro da zatežeš da bi povukao dvoje...a o lepoti...khm, ona je u oku posmatrača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ako si napravio uzu listu motora i generalno svi su dobri- Ne moze laza ili mika da ti kazu sta ti da kupis... moras da kupis nesto od cega ce tebi da zastaje dah,svaki put kad ga vidis da ti klecnu kolena i da jedva cekas da zajases. Mora da postoji ta neka "strast".

 

Zamisli sad situaciju npr:

Treba da odlucis da li da budes sa stanijom,kijom kockar ili ninom senicar.

Na internetu svi kazu da su dobre i ti pitas nas koju da "zajases" :) moras sam da odlucis koja ti je srcu draza :takoje:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ma znam sta si ti hteo . Ja se malo salim,ali sam hteo da ti kazem da ne mogu drugi da ti kazu uzmi bas taj ako se tebi on manje svidja od nekog drugog. Posle ces uvek gledati onaj sto ti je bio privlacniji i misliti" ma trebao sam taj da uzmem".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Stvar je kako zapravo gledas na motor. Ako ces da se vezes za njega , da ga vozis sto godina ili da ga izgustiras dve tri godine i menjas.

Moj primer , trazio r6 , k4 ili nesto u tom fazonu i na kraju kupio thundercata. Zasto ? Zato sto je motor bio fabrika ! Uopste mi se nije svidjao s prednje strane.

Vozio 3 godine. Prodao za vise para nego sto sam ga platio jer je i dalje bio fabrika!

 

Kasnije , trazio k4,k5,k6 , r1 itd itd - uzeo cbr f4i , opet , zato sto je fabrika ( ovaj mi se i svidja sa svih strana default_0a-smiley.gif )

 

Uglavnom , poenta mog posta - nemoj od te suzene liste da izdvajas jedan i samo njega da trazis. Gledaj sve motore sa liste. Probaj. Uporedjuj. Nesto se ti se i samo kasti posle nekog vremena.

I racunaj i na finansijski momenat u celoj prici

 

default_0a-smiley.gif

 

 

www.medinobend.rs

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS

Drugari, samo da javim, kupio sam motor napokon... Posle 2 neuspesne kupovine isao sam i 3. put i pronasao motor koji mi odgovara... Kupio sam Honda NC750X 2014 godiste.. 

Evo nekih slika od motora

twitter-card-glyph_m1%402x.png
WWW.DROPBOX.COM

Shared with Dropbox

Hvala svima na pomoci

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

E pa svaka čast i zdravo da te služi!

Mislim da si napravio dobar izbor i da ćeš se toga setiti kad god budeš sipao gorivo na pumpi ;)

Koja je bila cena, ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja