Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko montiranja kamere na bradu kacige

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Poštovane kolege, molio bih za savet oko instalacije gopro kamere na bradu kacige.

 

Naravno da onaj zakrivljeni držač ne paše kao saliven na kacigu. Pogotovo što ja insistiram da je namestim na bradu.

 

Gledao sam neke tutorijale gde se upotrebom neke smese kao što je "Sugru" taj držač utisne na bilo kakav reljef.

 

0.jpg
WWW.MCRIDER.COM

In this video I show you how to make a motorcycle helmet mount for your GoPro camera. The mount is made with a moldable rubber / glue called Sugru. You can purchase Sugru...

 

 

Koju metodu ste vi koristili? 

 

By the way, zna li neko gde u Bg ima da se kupi ovaj Sugru? Ili ima li neka alternativa tome?

 

Ne bih vas bez potrebe deranžirao ali stvarno nisam izguglao mnogo informacija o svemu ovome.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
26 minutes ago, Momentum said:

Ja sam to resio ovako, poucen resenjem kolege @Svaler-a. Radi savrseno

38777988_10216444117119167_3272092208500572160_n.jpg

Zanimljivo.. Ovde si dokupio dva ova dodatna nosača/zglobova?

 

Mada, sve se nešto bojim da čak ni tako sa strane onaj gopro prilepak neće leći baš celom površinom na provršinu kacige..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

ja koristio Sugru kupovao sa njihovog sajta nema da mrdne:care: ovde nisam uspeo da nadjem,cak je bila na fcb neka njihova stranica i naravno nisu imali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Bolje da te brine kako ces odlepiti nosac, ako nekada resis da to uradis :jee:Drzi ludacki, pokusao sam da odlepim jedan sa ravne ploce i polomio nosac, a traka i dalje stoji... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
3 minutes ago, lakistrike95 said:

Bolje da te brine kako ces odlepiti nosac, ako nekada resis da to uradis :jee:Drzi ludacki, pokusao sam da odlepim jedan sa ravne ploce i polomio nosac, a traka i dalje stoji... :D

 

Upravo to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Доста ме критиковало за невиђено ружан носач, али ипак је најлакше и најједноставније решење иако мало ружи кацигу..

А за одлепљивање, користите фен. Свакако за не лепљење плочице не би требао бити разлог "шта ако једном одлучим да скинем"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Bolje da te brine kako ces odlepiti nosac, ako nekada resis da to uradis :jee:Drzi ludacki, pokusao sam da odlepim jedan sa ravne ploce i polomio nosac, a traka i dalje stoji...
 
To kad jednom stavis nema skidanja, ako uhvati kako treba cao zdravo, to je to. Ja isto sad cekam neki deo od onog lika iz Pazove, sto radi delove za kameru. Nemogu da stavim na vrh kacige, jer zapinje za nosac, nemoze da se otvori flip ap. Pa moram sa strane ili napred imam zalepljene nosace, ali mi treba taj neki deo koji sam narucio, neki zglob verovatno koji se rotira. Videcemo sta ce stici dali smo se razumeli .

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ovako to izgleda kod mene.961166cad2cfc51fdf81cf7d12721ffe.jpg&key=5dc2d7a7e1815fe013c545bb483e5e497384ad990e630f757a7e22464250c330c6d863c800d5acec16c59cec18347fe4.jpg&key=3be067bd0f2fdf876bd377bfd784e39aeca0fc18400d5da443deef68f1547afc0b8a4e6d88f42a3de8f555aa1a25571b.jpg&key=38e812c560b3d9e3069a4fe9058b4f5a9fa3e4d4ecf2409ef2ce590220da39d0

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока


Od Vipera sam kupio kacigu, to je taj deo verovatno sto mi treba za kameru

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Niš
  • Motocikl: Yamaha Fazer 800

Kod nas ima da se kupi BISON EPOXY REPAIR AQUA koji je vodootporan i drzi od -30 do +120 stepeni. Ja sam njega kupio i napravio na bradi kalup za gopro plocicu i ne trebaju mi nikakvi dodaci, montiram gopro direktno na plocicu i idealno stoji jer je kamera sroz uz kacigu. To mi je bilo jedino resenje jer moja kaciga ima dosta uglova u predelu brade i vilice tako da nikako nisam mogao da zalepim plocicu u tom delu. Ova glina nakon sto se stvrdne moze da se obradjuje kako zelis, smirgla se, sece, busi, farba itd. Ja sam trenutno u procesu izrade tako da mi je ostalo da obradim smesu ovih dana i da nadjem 3M VHB traku kojom cu da zalepim kalup za kacigu.

 

Sto se tice skidanja gopro plocice to se izuzetno lako radi pomocu jaceg fena, dobro se zagreje i skida se bez problema.

 

 

epoxy.JPG

epoxy 2.JPG

epoxy 3.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
14 minutes ago, Zenit said:

Kod nas ima da se kupi BISON EPOXY REPAIR AQUA koji je vodootporan i drzi od -30 do +120 stepeni. Ja sam njega kupio i napravio na bradi kalup za gopro plocicu i ne trebaju mi nikakvi dodaci, montiram gopro direktno na plocicu i idealno stoji jer je kamera sroz uz kacigu. To mi je bilo jedino resenje jer moja kaciga ima dosta uglova u predelu brade i vilice tako da nikako nisam mogao da zalepim plocicu u tom delu. Ova glina nakon sto se stvrdne moze da se obradjuje kako zelis, smirgla se, sece, busi, farba itd. Ja sam trenutno u procesu izrade tako da mi je ostalo da obradim smesu ovih dana i da nadjem 3M VHB traku kojom cu da zalepim kalup za kacigu.

 

Sto se tice skidanja gopro plocice to se izuzetno lako radi pomocu jaceg fena, dobro se zagreje i skida se bez problema.

 

 

epoxy.JPG

epoxy 2.JPG

epoxy 3.JPG

Ma to brate, i meni bi najviše tako nešto odgovaralo. Ali zar ne može da se ta glina oblikuje još pre nego što se osuši i da ona bude lepak, odnosno jedini posrednik između površine kacige i gopro držača?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Niš
  • Motocikl: Yamaha Fazer 800
53 minutes ago, Marek1987 said:

Ma to brate, i meni bi najviše tako nešto odgovaralo. Ali zar ne može da se ta glina oblikuje još pre nego što se osuši i da ona bude lepak, odnosno jedini posrednik između površine kacige i gopro držača?

Moze i tako, jer ova smesa je ujedno i lepak, samo sto imas 5 min da sve odlikuje i namestis sto je vrlo malo vremena. Ja sam zalepio krep traku prvo na kacigu da bi posle mogao da odvojim kalup, a ti ako hoces direktno mozes da probas samo iskreno mislim da neces imati vremena da oblikujes lepo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Niš
  • Motocikl: Yamaha Fazer 800
14 minutes ago, Motorcyclist said:

Kontao sam taj bison uzeti za popravku ABS  plastike na motoru ali ne znam koliko drzi. Za sada onaj pasco fix mi deluje kao najbolji ali 20e je 3 bocice od 20gr.

Ovo je dosta tvrdo, dodje kao neka keramika kad se osusi. Prijanja na sve podloge samo ne znam kako reaguje na savijanje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Al si ovo dobro uradio, svaka cast. Ja sam taman mislio da se ne zajebavam i uzmem ovako nesto, sto je sigurno sigurno je:



Al sad si me opet pokolebao. Gde si nasao onu lepljivu traku, kako li se vec zove.. kojom si pricvrstio kalup za kacigu?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Imas uvek i ove dve varijante. Nova, koju sam uzeo da imam, ali jos nisam snimao nista.

 

 

i stara varijanta koju sam i ja licno koristio na kacigi (samo sto ti ostane malo otvoren vizir). Meni licno nije smetalo jer sam ionako snimao uglavnom leti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

 

Da, to sam isto primetio i ja na Aliexpress ali onda od tih traka kanda vizir ne može baš do kraja da se zatvori, odnosno da ulegne 100% do kraja. Jer te trake prolaze ispod vizira.

 

Ja kupih istu onu Bison smesu kao kolega @Zenit, e jedino onu 3M VHB traku nisam našao, obiđoh 5 boje i lakovi ovde po vidikovcu, nema.

 

Ako neko zna gde ima, neka javi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Nakon sto sam osmirglao visak i ofarbao ispalo je ovako.
 
 
2097532759_epoxy4.thumb.JPG.589197475f246f6b07cce0963f053fb1.JPG
1477160218_epoxy5.thumb.JPG.59016c88d90f39c2873a9845757218df.JPG
Свака част за идеју и реализацију, испало је више него одлично!
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja