Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Немања

 

Jel ti sad jasno zašto je potrebno "podmazati" situaciju.. ? 

 

Ništa od ovoga ne bi bilo, da su se pojeli neki kolači...

 

Ne radim nista ja zbog sebe... 😂

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Kako je ovo krenulo mislim da ne bi pomoglo ni da sam ti kupio poslasticarnicu.

 

Nije ovo cela prica, ispricacu je jednom kad budemo sedeli zajedno.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 657 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

@ProMaster види, човека потерала нека лоша срећа. Ево ја на сву ову муку који има желим да помогнем како знам и једино умем, а то је да колега буде као Славко Штимац, да меси до миле воље, зарад среће, здравља и напретка…не ја то због њега, већ због малера…Малер отишао на брод а госпођа је као кућа, ако не улазиш у њу, пропада…🤣 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere
On 3/28/2024 at 4:19 PM, dl minak said:

I ja se zagrejao za Versys 1000, ali kada sam na sajmu seo na njega ja nisam mogao sa oba stopala da stojim vec na prste iako je tek malo vislji od mog stroma 650. Verovatno jer je sediste bas siroko.Bas me istripovalo da ne mogu sigurno da kontrolisem u mestu tako tezak motor.Ne znam kako je bilo na predhodnoj generaciji.Ako probam neki stariji i on bude isto verovatno odustajem od zamene motora.

Lako je naći rešenje za par cm....inače višlji je i od Super Tenere za koju sam mislio da je navišlji motor.Ja sam 180 i na vrhovima prstiju sam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Tablica namestena, nalepnica u novcaniku dok joj se ne nadje neko fino mesto za zalepiti. I napokon ga provozao vise od 100m.  🫠

Screenshot_20240418_194811_Photos.jpg

  • Sviđa mi se 26

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god




 

15 hours ago, grafigo said:
nalepnica u novcaniku dok joj se ne nadje neko fino mesto za zalepiti.

Mozda ovako...


7f6dd6171f92897da93cfb1bc2340680.jpg

 

PS - motor ti je preLJep , zaboravih da kazem najbitniju stvar !!

 


www.medinobend.rs




 

 

 

 

 

Promenio član Darko Mihajlovic
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

U prvoj vožnjici i odmah na radnom zadatku. Otišli da premerimo jedan objekat za brending i prešli 70-ak km.

 

Valjevo - Slatina - Pambukovica pa tu produzimo pravo da opet izadjemo na put Valjevo - Šabac i vratimo se nazad. Malo magistrale i malo seoskih, uzanih, krpljenih puteva.

 

Nabacio sam mu sva 3 kofera, doduse prazna, da vidim kakav je osecaj sa njima. U kratkom provlacenju kroz grad, da bih izasao na put, me opet iznenadio time da se lakse vozi nego V650. Tacno su me one vibracije 2 cilindra sitno pomerale levo/desno i remetile ravnotezu. Ovde je sve mirno, izbalansirano, bukvalno se vozi 5 km/h sa nogama na fuzasterima. Ima veliku masu i samo mi to (zbog mojih 174cm) uliva nepoverenje da cu u trenutku kada budem stao na neki pesak/klizavo izgubiti podlogu i ispustiti ga. Nisam punom nogom na podlozi vec vrhovima prstiju i jbg.

 

Na otvorenom putu je uzivanje. Vizir je sirok i radi svoj posao prilicno dobro, dok sam na V650 imao turbulencije na kacigi koje su me strasno zamarale i pravile buku. Ovde sam isao bez cepova za usi u voznju i nista, nikakva smetnja. A otisao sam i bez rukavica pa su radili i grejaci. Ok, rade i guma kao da se topi jer mi se dlanovi lepe za rucke. Jedno dugme na levoj rucici je predvidjeno za ukljucivanje grejaca i radi tako sto se posle klika (koji se slabo oseca) upali zuta dioda. Onda moras da gledas u nju da bi izbrojao koliko puta je zasijala jer to pokazuje jacinu. Jedan, dva ili tri puta, a nakon toga sija zeleno. Glupo resenje koje odvraca paznju nepotrebno.

 

Masina lepo radi i ima onaj karakteristicni zvuk usisa kod Kawinog cetvorocilindrasa. Narocito je to izrazeno posle 5-5,5k obrtaja kada se ubrzava. Bas, bas mi se svidja. A motor jednostavno vuce. Nema ispaljivanja, nema naglih prirasta snage, samo je ima. Nema je previse, mislim da je ovih 120ks skroz dovoljno za brzu voznju, ali ne i za neko blesavo jurcanje. Igrao sam se malo i sa modovima i razlika se bas oseca. Rain je definitivno sporiji, prvenstveno na odzivu gasa, a onda i kasnije pri ubrzavanju. Road je po meni prava mera, dok je Sport agresivniji i reaguje odmah na odvrtanje gasa. Rekao bih da je snaga u prvom modu manja, u ova druga 2 moda ista, ali da Road trunku sporije prihvata komande i da ih mirnije sprovodi u delo. Taj delic sekundi nije kasnjenje na komandu vec samo nekako mekse prihvatanje gasa i mislim da samo doprinosi komforu u voznji. Ima i Rider mod gde mislim da moze bas sve da se podesava. Snaga, TC, vesanje napred/nazad povrat i sabijanje, za vozaca, vozaca + prtljag, vozac + suvozac + prtljag...

 

Ono gde ima kasnjenja je menjanje brzina sa kviksifterom, koji radi u oba smera. Svidja mi se sto se ne buni ni pri menjanju na u vise brzine vec pri 3-3,5k obrtaja, dok se pri brzoj voznji i menjanju na visim obrtajima oseca prekid snage i kako motor blago "klone" napred pa nazad dok dobije ponovo pogon. Pri saltanju na nize dodaje sitan medjugas i prija mu da se koci dok se to radi. Ako se usporava kocenjem motorom i salta na nize, nije tako fin osecaj. Sam osecaj na papucici menjaca je cudan, gumen nekako, jer nemam tacan osecaj da sam pritisnuo do kraja na gore ili na dole. Menjac radi lepo, blago se cuje pri saltanju 1-2-3 (na kviksifter), ali nakon toga nema nikakvih zvukova. U odnosu na V650 je 2 klase iznad.

 

Plocice su mi zavrsile karijeru, napred imaju samo 1-1.5mm mesa, ali mi se osecaj kocenja prednjom svidja. Ne trazi veliku silu, nije preterano jak, nije naglo pobadanje nosa, ali kocenja definitivno ima dovoljno. Zadnja, sa druge strane, sluzi samo da aktivira stop svetlo pozadi. To moram resavati, jer se u voznji prilicno oslanjam na zadnju kocnicu.

 

Ogibljenje i upijanje rupa mi na ovako kratkoj voznji i losim seoskim putevima izgleda top. Napred se i oseti poneki udarac, ali pozadi to stize da ispegla. Primeti se i ono sa reklame za SE, da motor pokusava da sto vise ostane ravan dok vesanje ispod njega radi svoj posao. Definitivno mi se svidja kako pegla lose deonice puta. Na otvorenom putu sam se vise koncentrisao na ove modove i razvoj snage nego da pratim sta radi vesanje, ali ocigledno da nije bilo nicega sto bi mi privuklo paznju u negativnom smislu.

 

Trenutno su na njemu obe gume Conti Trailattack 3 iz 2021. godine i negde su na pola zivota. U prvih 15-ak km voznje mi se nisu svidele, posle su mi bile ok, ali nista vau. Mozda i zato sto je napolju 10-ak stepeni celzijusa. Sa druge strane je Kawa na tabli ispisala levo 35 stepeni nagiba, a desno 34. Iskreno, vise nego sto sam ja osetio u voznji da sam obarao.

 

@wragg Na momente sam vozio motor visim brzinama. Dok je bilo podeseno ogibljenje samo na vozaca osetio sam blago uzduzno lelujanje preko 160. Zatim sam prebacio na "vozac i prtljag" i tada je na 160 bio ok, dok se lelujanje osetilo preko 180. Ali, sve je ovo bilo u fazi ubrzavanja, a ne konstantne voznje tim brzinama pa verovatno i to ima uticaja. Ne zaboravi i prazne kofere na njemu.

 

To su neki inicijalni utisci koje je na mene ostavio Hulk. Ako sam sta preskocio, pitajte sta vas zanima.

 

P.s.

Tablica je prekrivena da me @DraganNS ne bi mogao pronaci.  :P

 

 

20240419_125302.jpg

Promenio član grafigo
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Dovoljno, prekrio sam grb da zametnem svoj trag. Sad dok on provali da l je Valjevo, Varazdin, Valandovo, Vakuf...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Danas montirao i spotere i "maglenke". Samo fizicki, elektriku jos nisam. 

 

Planiram da manje, donje, rade kao blinkeri, a gornje kao dodatna svetla. Svidja mi se sto obe imaju po 3 moda.

Vece mogu biti kao dnevna (sa pola snage), maglenke (ful snaga) i strobovi.

Manje mogu biti, strobovi, bele i zute.

 

Za gornje, imam instalaciju, a za manje nemam. Da li je potrebno ici preko rele-a i ako ce raditi kao blinkeri, ili ne?

 

Znam da kawasaki ima problem sa namotajima, pa me to brine...

 

 

20240419_143810.thumb.jpg.d53ffbbe65dc7f8d0a802b2a5c9d3bdc.jpg20240419_153427.thumb.jpg.3adb2ca8ec7e728f67efebd9abf3b6b5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Prva generacija ima taj problem sa namotajima, al' ako su LED maglenke ne verujem da ce one vuci toliko struje da prave problem.

 

A za izduvne grane... ne znam sta da kazem. Kako? Cime?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Jel grane ne smeju takve biti??? Sad i mene brinete...

 

Edit: cistio sam ih sonom kiselinom i polirao...

 

Koliko smem da stegnem nosace na vile? Jesu li vile dovoljno cvrste da mogu jako da stegnem nosace?

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Sijaju se grane kao da ih po ceo dan samo poliras, a da si ga upalio samo jednom i to na tehnickom pregledu.

 

A za nosace ne bi bilo lose ako bi poturio ispod parcence tanke gume, da spreci eventualno klizanje/rotiranje, a i da ne osteti tu poliranu "cizmu" od vesanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 7 sati, grafigo je napisao:

U prvoj vožnjici i odmah na radnom zadatku. Otišli da premerimo jedan objekat za brending i prešli 70-ak km.

 

Valjevo - Slatina - Pambukovica pa tu produzimo pravo da opet izadjemo na put Valjevo - Šabac i vratimo se nazad. Malo magistrale i malo seoskih, uzanih, krpljenih puteva.

 

Nabacio sam mu sva 3 kofera, doduse prazna, da vidim kakav je osecaj sa njima. U kratkom provlacenju kroz grad, da bih izasao na put, me opet iznenadio time da se lakse vozi nego V650. Tacno su me one vibracije 2 cilindra sitno pomerale levo/desno i remetile ravnotezu. Ovde je sve mirno, izbalansirano, bukvalno se vozi 5 km/h sa nogama na fuzasterima. Ima veliku masu i samo mi to (zbog mojih 174cm) uliva nepoverenje da cu u trenutku kada budem stao na neki pesak/klizavo izgubiti podlogu i ispustiti ga. Nisam punom nogom na podlozi vec vrhovima prstiju i jbg.

 

Na otvorenom putu je uzivanje. Vizir je sirok i radi svoj posao prilicno dobro, dok sam na V650 imao turbulencije na kacigi koje su me strasno zamarale i pravile buku. Ovde sam isao bez cepova za usi u voznju i nista, nikakva smetnja. A otisao sam i bez rukavica pa su radili i grejaci. Ok, rade i guma kao da se topi jer mi se dlanovi lepe za rucke. Jedno dugme na levoj rucici je predvidjeno za ukljucivanje grejaca i radi tako sto se posle klika (koji se slabo oseca) upali zuta dioda. Onda moras da gledas u nju da bi izbrojao koliko puta je zasijala jer to pokazuje jacinu. Jedan, dva ili tri puta, a nakon toga sija zeleno. Glupo resenje koje odvraca paznju nepotrebno.

 

Masina lepo radi i ima onaj karakteristicni zvuk usisa kod Kawinog cetvorocilindrasa. Narocito je to izrazeno posle 5-5,5k obrtaja kada se ubrzava. Bas, bas mi se svidja. A motor jednostavno vuce. Nema ispaljivanja, nema naglih prirasta snage, samo je ima. Nema je previse, mislim da je ovih 120ks skroz dovoljno za brzu voznju, ali ne i za neko blesavo jurcanje. Igrao sam se malo i sa modovima i razlika se bas oseca. Rain je definitivno sporiji, prvenstveno na odzivu gasa, a onda i kasnije pri ubrzavanju. Road je po meni prava mera, dok je Sport agresivniji i reaguje odmah na odvrtanje gasa. Rekao bih da je snaga u prvom modu manja, u ova druga 2 moda ista, ali da Road trunku sporije prihvata komande i da ih mirnije sprovodi u delo. Taj delic sekundi nije kasnjenje na komandu vec samo nekako mekse prihvatanje gasa i mislim da samo doprinosi komforu u voznji. Ima i Rider mod gde mislim da moze bas sve da se podesava. Snaga, TC, vesanje napred/nazad povrat i sabijanje, za vozaca, vozaca + prtljag, vozac + suvozac + prtljag...

 

Ono gde ima kasnjenja je menjanje brzina sa kviksifterom, koji radi u oba smera. Svidja mi se sto se ne buni ni pri menjanju na u vise brzine vec pri 3-3,5k obrtaja, dok se pri brzoj voznji i menjanju na visim obrtajima oseca prekid snage i kako motor blago "klone" napred pa nazad dok dobije ponovo pogon. Pri saltanju na nize dodaje sitan medjugas i prija mu da se koci dok se to radi. Ako se usporava kocenjem motorom i salta na nize, nije tako fin osecaj. Sam osecaj na papucici menjaca je cudan, gumen nekako, jer nemam tacan osecaj da sam pritisnuo do kraja na gore ili na dole. Menjac radi lepo, blago se cuje pri saltanju 1-2-3 (na kviksifter), ali nakon toga nema nikakvih zvukova. U odnosu na V650 je 2 klase iznad.

 

Plocice su mi zavrsile karijeru, napred imaju samo 1-1.5mm mesa, ali mi se osecaj kocenja prednjom svidja. Ne trazi veliku silu, nije preterano jak, nije naglo pobadanje nosa, ali kocenja definitivno ima dovoljno. Zadnja, sa druge strane, sluzi samo da aktivira stop svetlo pozadi. To moram resavati, jer se u voznji prilicno oslanjam na zadnju kocnicu.

 

Ogibljenje i upijanje rupa mi na ovako kratkoj voznji i losim seoskim putevima izgleda top. Napred se i oseti poneki udarac, ali pozadi to stize da ispegla. Primeti se i ono sa reklame za SE, da motor pokusava da sto vise ostane ravan dok vesanje ispod njega radi svoj posao. Definitivno mi se svidja kako pegla lose deonice puta. Na otvorenom putu sam se vise koncentrisao na ove modove i razvoj snage nego da pratim sta radi vesanje, ali ocigledno da nije bilo nicega sto bi mi privuklo paznju u negativnom smislu.

 

Trenutno su na njemu obe gume Conti Trailattack 3 iz 2021. godine i negde su na pola zivota. U prvih 15-ak km voznje mi se nisu svidele, posle su mi bile ok, ali nista vau. Mozda i zato sto je napolju 10-ak stepeni celzijusa. Sa druge strane je Kawa na tabli ispisala levo 35 stepeni nagiba, a desno 34. Iskreno, vise nego sto sam ja osetio u voznji da sam obarao.

 

@wragg Na momente sam vozio motor visim brzinama. Dok je bilo podeseno ogibljenje samo na vozaca osetio sam blago uzduzno lelujanje preko 160. Zatim sam prebacio na "vozac i prtljag" i tada je na 160 bio ok, dok se lelujanje osetilo preko 180. Ali, sve je ovo bilo u fazi ubrzavanja, a ne konstantne voznje tim brzinama pa verovatno i to ima uticaja. Ne zaboravi i prazne kofere na njemu.

 

To su neki inicijalni utisci koje je na mene ostavio Hulk. Ako sam sta preskocio, pitajte sta vas zanima.

 

P.s.

Tablica je prekrivena da me @DraganNS ne bi mogao pronaci.  :P

 

 

20240419_125302.jpg

Odlično si odradio profiling V-1, iako si ga tek počeo voziti... Složio bih se oko utisaka u vezi sa stabilnošću na većim brzinama: vozio sam sa koferima do 160 km/h, miran k'o jagnje. Isti utisak delim app mase i njene izbalansiranosti. Jeste težak, međutim, čim se pomeri sa mesta toliko se lako vozi da se često zezam, dok prilazim semaforu, pokušavajući da ne spustim stopala na asfalt iako se jedva krećem, kao na bajsu. Snage ima, kao što kažeš, više nego dovoljno da ako treba muški povuče, pogotovo kada pređe 5000 rpm, iako ne kida k'o R motori. Ja ne volim mnogo da radim menjačem tako da se vrlo često vozim na 2-3 hiljade obrtaja, i mašina vuče odlučno i bez zadrške, snage uvek ima u rezervi ako zatreba. 

Što se vešanja tiče, iako volim malo sportskiji trim imam utisak da je napred malo tvrđi nego što bih želeo, malo previše direktno prenosi informacije o putu, a preopterećenje i povrat su podešeni blizu fabričke preporuke (ja imam 85 kilograma). Pozadi je OK, ne pliva niti sedište šuta u guzicu, podešen skoro po fabričkoj preporuci. Moguće je da je prethodni vlasnik stavio tvrđe opruge u vile, ko zna... A možda je i do gustine ulja.

Elektronska pomagala na mk1, kao što znaš, svedena su na izbor između Low i Full power moda i 3 nivoa kontrole proklizavanja, ja vozim na Full + srednji nivo proklizavanja. Savremenu elektroniku na novom Versisu ne mogu da komentarišem jer nisam nikada vozio takav motor, mada me živo kopka kako radi aktivno vešanje na motorima koji ga poseduju.

Prednja kočnica je OK, što kažeš ne ukopava, ali za moj način vožnje više nego dovoljna, dok bi zadnja mogla malo bolje da koči. Sedište je jedno od najvećih koje sam video, kada su u pitanju veliki, touring motori, mesta za suvozača više nego dovoljno. 

Da zaključim, ovaj motor je jedna uspešna, zaokružena celina koja veoma mnogo pruža za razumnu količinu novca, tako da mislim da si napravio odličan izbor. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
18 hours ago, MaxiS said:

 

Znam da kawasaki ima problem sa namotajima, pa me to brine...

 

 

 

Zamolio bih te da budes precizan ...

Nema kawasaki problem sa namotajima , nego versys :)

Promenio član Darko Mihajlovic
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
13 hours ago, Darko Mihajlovic said:

Zamolio bih te da budes precizan ...

Nema kawasaki problem sa namotajima , nego versys :)

... Vozači honde gledaju, ne veruju...

 

PS.

Jel će i moje grane da se spasu? Sumnjam... 

IMG_20240420_131653.thumb.jpg.2a6ad709318e6a7aaf9c910c4a94f229.jpg

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!
14 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Jel će i moje grane da se spasu? Sumnjam... 

 

Shoyka i NFS gledaju i ne veruju...  😂

  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 682 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Poslednje pripreme pred put. Nosac navigacije konacno montiran. Pogled iz kokpita odlican, ne smeta za voznju. Pregledno sve.

20240423_095942.jpg

20240423_103606.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja