Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Evo teme nisam je nasao pa mi neko rekao ja bio otvorio novu temu za 650. 

Sta sam ono hteo,ah da, novi versys 650 2021 kilometara 000000.

Zbog posla kojim se bavim probao svasta od bt do harley i skoro odustao od kupovine novog motora. Vozim KLE 500 zadnjih 6 godina o njemu necu komentarisati nigde me nije ostavio ali sad ide na prodaju.

Dodje čovek u nedelju, da mu prepravim nešto ide na put za Crnu goru otvaram kapiju lik moje konstitucije 2 m i 130 kg, ulazi sa crno zelenim versusom 650 2017. 

Sedi kafa priče o motorima kupovini kaze idi sedi probaj,ma jok vec odustajem probao svasta. Idi bre. Onako bezvoljno sednem na motor i tajac. Gleda u mene i baca ključeve. Idi probaj. Ja onako u papučama samo da izadjem na ulicu da podignem noge na fuzastere. Oduševljenje. Evo ga. Nakon tri godine trazenja tog jebenog polozaja za sedenje jer mi svi motori izgledaju kao da sam oteo nekom detetu iz osnovne skole.

 

20210907_131358-01.jpeg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Nakon pregledanih svih mogucih yt videa o dotičnom pala odluka. Kupujem, ali nov.

Ponedeljak. Zovem Bgd nema bice u oktobru novembru 1-2  i to je to. 

Zovem Novi Sad ima al beli u osnovnoj varijanti. Necu. Ocu kawu zelenu. Ima u Kopru dolazi za 7-10 dana ali u grand tourer verziji. Zovem te za pola sata da razmislim. Razlika u 2000 eura.

Hmmm, puno al ko ga jebe jednom se zivi ocu i ja jednom da imam nesto novo.

Zovem, kazem dogovoreno, dogovorimo detalje. 

Zove u petak dodji spremio sam ti papire za reg. Uzeo reg uzeo tablice i u utorak preuzimanje.

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Utorak. Uz prijatan razgovor sa Culetom, papiri, uplata,kljuc, gas.

Posto nikada nisam kupovao nista novo zaprepastio sam se kad sam cuo da prva reg bez teh druga samo produzenje treca redovno tenicki registracija itd. 

Kaze čovek posto je novo nemoj preko 6k obrtaja u njemu je retko ulje i dodji na servis  na 1000 km. 

6000 obrtaja je 130 km/h. Super. Idem za vikend kod kuma u Banjaluku da ubijemo 1000 km probamo masinu, gume, krivine, vetar, pa na servis.

Screenshot_20210909-090608_Video Player.jpg

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Petak nocna ujutru u 07.00 pravac Banjaluka. Utisci. Jutro sveže, dve limunade i dve bonžite za usput kad stanem da tankujem. Pala je odluka da idem autoputem preko HR jer je kum nestrpljiv jer sam obecao da kad kupim nov motor dolazim kod njega da se počastimo. Obecanje ispunjavam nakon 3 godine razlog poznat trazim to sto trazim.

Kaze imas novi autoput otvoren od Doboja do Banjaluke a do doboja kaze imas puno kamera. Hahhaha,  kapiram, stizem do 10 h. Kafa u 10.20 kod kuma i rezime. Motor vozim svaki dan od početka do kraja sezone u auto samo kad moram. Dakle kondicija na nivou. Zasto ovo pisem. Za divno čudo jedno stajanje kod naplatne rampe u Sidu da pojedem one dve bonzite i popijem limunadu i tankovanje u HR a guzica nije utrnula. 350 km. Opa idemo. Ramena ne bole, prsti i dlanovi  kao i kad sam seo. Vizir podignut na max i genocid na usputne preletače na viziru kacige dva udarca u nekog tvrdokrilca i nista. Imam osecaj da me kad je vizir na max vetar udara u ramena ali ne i u kacigu tako da cu najverovatnije staviti drugi vizir. Ogibljenje podignuto na 3/4 imam dosta kila i mozda ce u nekom momentu da se menja ali za sad ne bi ja tu nista dirao obzirom da prilikom prelaska preko rupa lepo to odradi i ja zadovoljan. Mozda to neki drugi moror odradjuje bolje ali jako puno faktora utiče na to. I ni na jednom nije isto(kg, stav, rupa, pun mesec).

 

Screenshot_20210913-171119_Instagram-01.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Krivine rečeno mi je da fabrički dunlop ne drzi dobro i da se ne k...m sa obaranjem, ali oke udrim do 2/3 onoga sto smem i drzi dobro e put bio ugrejan i gume, neznam za hladno kišu šljunak itd. 

Menjač, kad sam krenuo iz NS kuci nakon preuzimanja šaltanje kao da nikad nisam seo na motor. Bam, bam, bam, zakucavanje u svakoj brzini aj digni obrtaje jok isto. Malo falilo da reklamiram. 

Vikend protekao super lepo druzenje sa kumom i njegovim prijateljima i samo da napomenem da je u Banjaluci 1 na 8 pa moze nekom da koristi a nemoze da skodi. A devojke samo da spomenem kafic od 200 ljudi u basti samo za 5 stolova su sedeli po jedan ili dva muskarca  sve ostalo su devojke. 

20210907_122320.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650
pre 10 minuta, JunioR. je napisao:

Mnogo lep motor, najzanimljiviji u toj klasi. 

 

Kakvi su mu farovi, nisu valjda halogene ostavili i dalje?

Nisam zagledao mislim da su led jer je sve led na njemu cak i migavci. Topovi su isto led ali kad upališ duga i topove dan ispred a to je ono sto se trazi, malo smeta i bune se vozači kad im dolazim u susret ali skraticu ih malo i to je to.

Screenshot_20210909-090307_Viber.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Povratak isto vreme 3h 20 min za 350 km. Interesantno kod Spačve u jednom momentu magla 2 km ne vidi se nista ali topovi odradili svoje vide se bele linije smanjim brzinu i sve oke. Zadnjica izdržala i povratak a fabričko sediste. Videcemo zimus da ugradimo kras barove obavezno i vizir malo veci mozda i sedište. Ali o tome cu kasnije da razmišljam. 

Nakon povratka nakrckao 1000 km pravac NS odradjen servis. Kad sam video ulje kad se nisam prevrnuo. Ulje retko ko benzin. Kaze Cule to se sipa do 1000 km da ako je ostalo nesto od opiljaka da sve izbaci. Sipano novo ulje neko eko motul zeleno sipa se u nove motore tek se pojavilo ako sam dobro razumeo.  Prvi servis 11000 dinara. Krenuo nazad veci obrtaji na promeni brzine menjač ko u sir uhhh olaksanje.

20210919_174856.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Mnogo lep motor, najzanimljiviji u toj klasi. 
 
Kakvi su mu farovi, nisu valjda halogene ostavili i dalje?
Halogene, H7 :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Jedino sto primetih sto mi se ne svidja kad se prazni rezervoar do kraja situacija sledeca. Dve crte 147 km kaze mogu da predjem voznja konstantna i odjednom na 65 km i ode jedna crta i počinje da trepce. Šta bi sa onim od 147 do 65. Sa kočenjem sam zadovoljan dva diska napred abs jedan nazad sve super za sad. Intetesantno imao sam voznju sa suprugom i koferima sa stvarima nisu bili puni ne oseca nju na motoru u voznji. Oseti prilikom kretanja u prvoj a sve ostalo top. Čak i u krivini sa fabričkim dunlop gumama i sa njom na motoru se ponasa kao da sam sam.Utisak za sve sto napisah 10/10 sem ovog malog detalja sa potrosnjom i naglo padanje nivoa.

Instalirao sam nosač za gopro na vizir interesantno je. Ima mesta gde se na snimku oseti vibracija i podrhtavanje vide ali nije konstantno. Videcemo kad se malo rastrese od voznje da li ce biti vibracije za sad sam zadovoljan kupovinom voznjom potrosnjom itd..

Screenshot_20210909-090605_Video Player.jpg

Screenshot_20210909-090555_Video Player.jpg

Screenshot_20210909-090534_Video Player.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
On 19.9.2021. at 17:34, twintower je napisao:

Da li se isto desava na vasim motorima.

za versysa je to normalno da se napuni skroz prozorče a za neke druge motore nije..

 

što se tiče razrade motora neću da hejtujem nov motor ali upravo obrnuto od urađenog.Kraće relacije sa što više cikusa grejanje hlađenje.Menjanje brzina u menjaču  u svim režimima brzine vožnje a najpre sa malo oštrijim ali ipak ne previše  otpuštanjem gasa i dodavanjem gasa posle toga-kao udahni izdahni radi što boljeg nameštanja karika.Znači vožnja bez kočnice po zavojitim putevima nego se  koči  otpuštanjem gasa.

Nemora samo ovako ali što god je više moguće.I naravno poštovati maximalni broj obrtaja u razradi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre sat vremena, Giga Kle je napisao:

Dve crte 147 km kaze mogu da predjem voznja konstantna i odjednom na 65 km i ode jedna crta i počinje da trepce. Šta bi sa onim od 147 do 65.

to će da radi tako jedno vreme pa može  i da se promeni.A kad budeš otvarao rezervoar i čačkao  plovak i pumpu onda će skroz drugačije da radi.Kad budeš opet to radio onda će da radi na treći način.Što se tiče pražnjenja rezervoara bilo bi dobro da se ne tera do apsolutnog minimuma goriva jer može da se desi da se ugasi prilikom nekog jako naglog kočenja.Recimo kreneš u zaobilaženje ,uđeš u kontra traku i vidiš da baš nije dobro da tolko ulećeš u makazice a ideš već recimo 100km.Jako naglo zakočiš i tebi se ugasi motor a ti u kontra traci. :neznam:Imaš ugašen motor u procesu vraćanja u svoju traku a okružen automobilima.Takođe već na oko dve trećine praznog rezervoara ako hoćeš da ga voziš sportskije oće da se ugasi ako si nagnut u krivini a jako kočiš.Nemože da se upali dok ne staneš okreneš ključ i bar 2-3 puta zaverglaš jer je pumpa povkla vazduh.To je zato što je rezervoar konstruisan za turing a ne kao sportak ali treba paziti kod preticanja i jačeg kočenja sa skoro praznim rezervoarom.Meni se to dešavalo jako retko  jer sam pazio na količino goriva i eventualno ako sam terao krugove po mišeluku ali su to u neku ruku kontrolisani uslovi jer .U tzv normalnom saobraćaju van grada je to skoro nemoguće-ako voziš normalno.

Promenio član sasa ns 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Moram da napomenem  da ne peglam krivineza rgonski receno motor mi isključivi sluzi kao prevozno sredstvo, i uzeo sam njega radi putovanja a ne za trke. Hteo sam da probam sve rezime voznje da bih upoznao motor sta moze i koliko moze. Kod KLE nema indikator goriva pa sam isao na pumpu kad predje u rezervu a ovde cim sidje na jednu crtu. Ćeraćemo se još.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Au... Ne mogu da verujem, za ovo u vezi gašenja... Neverovatno, to je za opoziv momentalni!?!Eno,čitah juče za GS-a 1200 2015-o, pozivaju vlasnike u vezi pumpe nešto, ne ulazih u detalje... 

To nije bezazleno, šta ćeš kad si u nekoj nedodjiji, da voziš samo "pravo"... ili da nosiš kante?!? 

Inače motor je "pravi"... :takoje:

Sa srećom se vozao! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Meni se to nikad nije desilo, a prilično sam često ostajao na "isparenjima"..

Mislim da je to samo kada se pogodi trenutak, da gorivo ode sa pumpe, prilikom ubrzanja, uz povećanu potrošnju, javi se malo vazduha u sistemu, ali opet kažem, meni se nije desilo nikad...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

To se i meni desava,kad je gorivo u debeloj rezervi a motor nagnut u levo,jer je pumpa i plovak na desnoj polutki rezervara.

Nista novo i cudno.

Samo treba sipati gorivo kad udje u rezervu i to je to :)

 

O Caponordu pricam,da ne bude zabune.

Promenio član Surla85

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Dobro, na minimumu minimuma je očekivano... Kapiram pri malko većoj količini, možda sam pruveličao... Ali mi se nikad to nije dešavalo... Pominje se naglo kočenje, tu i veća količina "zalepi" na prednji deo rezervoara... Verovatno ja na samu pomisao gašenja u preticanju dobijem stres:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

Kolko znam nije do pumpe nego do konstrukcije rezervoara jer kod sportskih motora ima neki deo oko pumpe u kom ostaje deo goriva tojest mnogo teže izlazi iz njega. Mislim da mi se kod ubrzanja to desilo skoro nikad ali na kočenju jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Svaka čast @Giga Kle na kupovini i da se sretno navozaš, da te dobro služi motorče.

Sad kad si spomenuo pokazivač nivoa goriva podsjeti me da i na mom motoru čudno radi. Natankam u čep i pokazuje Full na displeju, ne pređem 15km a on spusti za jednu crtu i tako već dva tri puta.

Dešava li se ovo kod tebe, ajd ako upratiš koliko otprilike pređeš sa tom naj gornjom crtom pa javni.

Promenio član twintower

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Potrosnja je uvek ista. Oko 380 do 400 km sa rezervoarom s tim da na prvo blinkanje zadnje crte idem na pumpu, kolika je rezerva neznam, ali racunam da je barem 3-4-5 litara.  Motor je putnicki ne divljam, zavrtanje samo u obilazenju i preticanju tako sam i KLEa vozio prethodnih 6 godina i dalje radi kao i kad sam ga kupio. 

Versys prelepo ulazi u krivine, čak i sa suvozačem i punim koferima, odusevljen sto u voznji ne oseti suvozača, videcemo kako ce savladjivati uspone vec koliko sutra, idem na kraci put sa suprugom begamo u prirodu, najavili lep dan, greota ne iskoristiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650
On 23.9.2021. at 16:05, twintower je napisao:

Svaka čast @Giga Kle na kupovini i da se sretno navozaš, da te dobro služi motorče.

Sad kad si spomenuo pokazivač nivoa goriva podsjeti me da i na mom motoru čudno radi. Natankam u čep i pokazuje Full na displeju, ne pređem 15km a on spusti za jednu crtu i tako već dva tri puta.

Dešava li se ovo kod tebe, ajd ako upratiš koliko otprilike pređeš sa tom naj gornjom crtom pa javni.

Hvala druze, tankovanje do čepa pa voznja. Svako spustanje motora na ćopavu, kad dikili kontakti uvek fali jedna crta. Kad upalim motor sednem na njega i uspravim motor +1 crta. Predpostavljam da je do plovka koji je osetljiv, i reaguje na svaku promenu nagiba motora. Zato necu testirati vise potrosnju zadovoljan sam potrosnjom tako da necu da vozim na rezervu. Gledacu da motor uvek u sebi ima bar pola rezervoara. Desavalo mi se sa prethodnim motorom da kilometrima nemogu da naidjem na pumpu pa krece preznojavanje jer sam vec duboko u rezevi nisam morao nikad da palim pri ali to preznojavanje je nesto najgore sto postoji bar za mene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Sto se tiče tankovanja do čepa kontam da ne treba cediti pištolj da bude do čepa primetio sam da kad ostavim motor na suncu(nemoze uvek da bude u hladovini), čije se šuštanje kod čepa od isparenja koje se stvara od temperature. Kontam da to sto ti se desi da predjes sa prvom crtom samo 15 km da je to zato sto nisi tankovao do čepa. Položaj motora na ćopavoj je takav da ti se čini da si nasuo do čepa a kad uspravis motor moze da stane još. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

"Problem" sa suvozacem ćeš osetiti jedino ako su ti putne brzine na magistrali ili na auto putu veće od 140kmh.

Takođe i neka brza preticanja znaju da ukažu na to da imaš još tereta na motoru.

Što se tiče turisticke vožnje, kakvu vidim da praktikujes, nećeš videti neku razliku. Ono što ti savetujem da uradiš je da pre puta, kada i supruga sedne na motor, probaš da dotegnes malo zadnji amortizer. Ne znam da li tvoj motor ima amortizer koji se steluje tockicem ili je onaj vrljavi koji vrtiš ključem, ali malkice ga dotegnes i trebalo bi da sve bude odlično.

Imao sam problem da sam ja kao početnik i mladi majmun, popustio amortizer da mi bude udoban, ne na najmekše, ali tu negde, kada sam krenuo da vozim devojku, svaka krivina je bila jedna horor prica, nakon što sam ga dotegao, drugi motor.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja