Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Drug član, 620 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Obirom da kazes da je to lagana voznja i da u ravnomernom odnosu trosis gumu mozes skoro bilo koju da uzmes.

 

Mitas Touring Force se cesto pominje u tom smislu, kao guma koja se ravnomerno ponasa, a ne kosta mnogo. Mislim da se set krece oko 20k dinara.

 

Ja sam se odlucio za nov model Continentala za ovu godinu, ContiRoad, koja je pozicionirana izmedju ContiRoadAttack 2 i ContiRoadAttack 3. Set me je kostao 27k. Presao sam oko 2,5k km i od toga je pola bio autoput (normalna brzina u voznji), pola otvoren put, a u gradu se ne vozim. 90% puta sam bio sam i sa malo stvari koje stane u gornji kofer. 10% sam presao sa suvozacem. Guma je tek pocela da pokazuje habanje gazece povrsine, jos uvek se lepo vide natpisi na gumi. U voznji nisam osetio nikakve probleme. Protekli vikend sam ujutru otisao do Bg pri temperaturi oko 10C, imao dosta naglih ubrzavanja i kocenja. U povratku sam se vratio autoputem Obrenovac - Lajkovac, po kisi, brzinom vecom od ogranicenja. Ni u jednom trenutku nisam osetio bilo kakvu nelagodnost koja bi mi pokazala da guma nije u stanju da drzi podlogu.

 

https://www.contimotousablog.com/wp-content/uploads/2019/11/Continental-ContiRoad-786x900.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Je l ima neko preporuku za gume za versys 650? Vozim u jednakom odnosu grad, autoput i otvoren put. Uglavnom je to lagana vožnja, ne jurcam. Čekaću proleće za kupovinu ali gledam malo unapred šta bih mogao da uzmem.
Ja imam bridgestone bt 23, i bas sam zadovoljan. preporuka

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

@DraganNS dobrodošao u sekciju :)

Prelep motor, nek je sa srećom, želim ti puno bezbednih kilometara i da te sa osmehom svaki put vrati kući.

Tema je malo uspavana ali valjda će se probuditi kada počne sezona. Ja ovih dana teram mašinu na servis pa ću okačiti i ja neku sliku, stiže nam lepo vreme :jee1:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hvala, hvala, bolje vas našao! Nema mnogo tekstova o velikom versysu ali to što ima ključno je pomoglo da prelomim u dilemi Tracer vs Versys. Nijanse su bile u pitanju ali evo me ovde, sasvim, namerno. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bravo Dragance, cestitam lep izbor, puno sigurnih i lepih km ti zelim. Sad ce@ProMaster suzu pustiti. Daj nekih malo detalja, gde, sta, kako, koliko?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Evo, baš pišem... Na motoru je stiglo dosta opreme: Hepko Beker set kofera sa nosačima, SWMotech ( krešbar, štitnici ručki, spojler, nosač gadžeta, centralni štender, 12v utičnica), grejači ručica i oriđiđi Akrap. Godište 1012., prešao 50-tak hiljada, uvoz iz CH. Motor je dobrog opšteg stanja, ne vidim neko skoro ulaganje tako da sam zadovoljan kupovinom - 6100 e plus par hiljada din za novi akumulator. 

Promenio član DraganNS
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Nadam se da ću naredne nedelje završiti registraciju, potom servis i da se polako krene u "uvozavanje". Moram da priznam da sam se, uživo, iznenadio veličinom motora. Jel imate neku preporuku za ulje? Na GSX650F sam se držao Motula 5100 (mada ga ne smatram najboljim izborom za njega) pa me zanima da li Versys "voli" neko ulje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Bravo Dragance, cestitam lep izbor, puno sigurnih i lepih km ti zelim. Sad ce@ProMaster suzu pustiti. Daj nekih malo detalja, gde, sta, kako, koliko?

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka


Ti bolje proveri sve srafove na motoru, znaju limari da zaborave da stegnu. I vidi svećice, kad je pukao klip, slomljena je bila jedna, pa je stavljena od Zastave 128 deluxe..

Dragance, puno lepih i bezbednih kilometara, uzeo si odličan motor.

Savet:
Zameni odmah ulje u kočnicama i to po sistemu da zameniš jednom, pa malo vozis motor sa čestim aktiviranjima ABS-a, pa opet zameniš, videćeš da će izlaziti prljavo ulje. Sumnjam da je to napravilo problem na pumpi za ABS koji sam imao.

Savet 2:
Nemoj kaciti raznorazne potrošače na njega, ima poprilično slabe namotaje.

Na mom motoru su bili povezani navigacija i grejači ručica, OEM izvedba. Ja sam dodao i punjač za telefon, i imao slučaj da su mi izgoreli namotaji. Uvek ulje na max, servis na 6000km. Jednostavno motor generiše nekih 300W ( što je malo za motor te namene), da ti uporedim sa GS-om koji generiše negde 750W ili Tiger 1200 920W ili Crosstourer ~ 500W....

Već na sledećem modelu, ako se ne varam, su podigli na 400.

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk


  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

@ProMaster  @Nole Bg Haha, vas dvojica ste looodi! :D

Primljeno k' znanju ovo što si napisao. Nego, koje ulje u mašinu: neki kvalitetan polusint ili sintetiku? Šta ste isprobali vi sa velikim Versys-om?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 6 minuta, DraganNS je napisao:

@ProMaster  @Nole Bg Haha, vas dvojica ste looodi! :D

Primljeno k' znanju ovo što si napisao. Nego, koje ulje u mašinu: neki kvalitetan polusint ili sintetiku? Šta ste isprobali vi sa velikim Versys-om?

Po navici sa starog sam nastavio da sipam Eneos 10w40, polusint, medjutim ne bih ti savetovao. Mislim da ga lako razbije, sacekaj da vidis sta ce ti drugi reci. Recimo CBF1000 mi je trosio taj Eneos, posle 4000km, a Katanu sint ne trosi uopste..

Promenio član ProMaster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000
Pre sat vremena, DraganNS je napisao:

Evo, baš pišem... Na motoru je stiglo dosta opreme: Hepko Beker set kofera sa nosačima, SWMotech ( krešbar, štitnici ručki, spojler, nosač gadžeta, centralni štender, 12v utičnica) i oriđiđi Akrap. Godište 1012., prešao 50-tak hiljada, uvoz iz CH. Motor je dobrog opšteg stanja, ne vidim neko skoro ulaganje tako da sam zadovoljan kupovinom - 6100 e plus par hiljada din za novi akumulator. 

Srećno i da se dugo vozaš sa njim. Šta bih dao za taj centralni stender. Da si malo bliže pa da ga prekopiram, ne daje mi se 200 i kusur evra kad mogu da ga napravim.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Prodavac mi je savetovao Katanu... @JevtaNS jel misliš da rasteretim namotaje? Ne znam, jel jači snop? Msm da su pozadi već LE diode... 

@Dex71 hvala druže, možda mogu da se nađu mere negde na Netu, ili na Versys 1000 forumu? 

@ProMaster nisam mislio da ga nešto preopteretim... Imam grejače ručica i telefon kao navigaciju, možda dodam one LED maglenke na kreš. Te grejače ne moram ni da uključujem, nisam nešto zimogrožljiv a oni sigurno vuku struje za sve ostale gadžete :stabre:

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Moto guzzi V 35; Kawasaki zr 7; Yamaha FZS 1000 fazer; Kawasaki versys 1000

Što se ulja tiče, ja sam u mom nalio motul 7100, jeste malo skuplje, ali proveren kvalitet. I gledaj da ugradiš rešetku hladnjaka. Ja sam se sa mojim malo igrao i onako iz prve, šta ću kako ću nije loše ispalo. Evo slike.

IMG_20210221_123110.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Da li bi značilo zameniti sijalice led varijantama? 
Probao sam sa više led sijalica, jednostavno snop svetala je jako los, nije vredno toga..
Možda varijanta led svetla na crash baru za dan, a prekidač za oboreno po mraku.

Trebalo bi i tu videti računicu..

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Koliko iznosi tehnički, registracija, nove tablice i saobraćajna za ovih1043 ccm? 

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2809 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ne znam kakve su sijalice u faru ali nazad, žmigavci i tabla bi skinuli sigurno 20-30w još ako se napred stavi 35w umesto 55 ili 100 eto prostora za igračke. 

 

Ako sam dobro proverio na NETu. napred 2x55w i koliko sam video preporuka je da se stavi led 

 

Ja ne vozim versys ali imam pik pa pratim 

Promenio član JevtaNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

moram malo da navlačim vodu na svoju vodenicu 

ide top speed  kaže motorexov katalog za tvoj motor,a može i power sint koji ide prva ugradnja  u ktm 1290 adventure i menja se na 16000 km.Taj top sped se deklariše da je ulje za jake motocikle za koje nije ISKLJUČIVO  proisana ful sintetika  a poseduje kvalitete ful sintetke.Čito sam tehnički list i ulje je za klasu bolje od 5100 a recimo kao 7100

 

TOPSPEED_4T_10W40_4L-wpCx.png

POWERSYNT_4T_10W50_JASOMA2_4L.png

Promenio član sasa ns 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja