Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Cena su krajnje bezobrazne. Ja gledam da kupim sv650 jer mi je to jako interesantan naked. Cene su mu u rasponu od 2800-3500 evra su mi neprihvatljive za motore stare 15 godina. Na kraju cu izgleda morati da kupim novi jer jedino to ima smisla. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750S

Slazem se, mada treba biti stripljiv i sa kesom u dzepu i brzo reagovati kad se pojavi motor koji zelis sa normalnom cenom jer to ode za dan-dva.

Isto tako nemoj da gledas samo jedan model motora nego prosiri pretragu na vise modela iste klase motora.

Jbg moras da pravis kompromise jer je ovde trziste dosta skuceno i ponuda je..ma vidis i sam :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750S

Isto sam gledao SV da uzmem, ovaj noviji od 2016 naked.

Bio i u Eurosumaru pocetkom aprila i tamo je nov 6700 eur. Imaju dobru ponudu za kredite preko Intese.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Pa razmatram I mt07, ali tek se taj motor ne isplati polovan zbog bezobraznih cena, primer za taj motor sam već dao. Ne znam ko ce normalan da da 5500 evra za pet godina star mt07, kad je nov 6900 evra. Versys i vstrom sam isto razmatrao do pre neki dan, tek su ti polovnjaci mačke u džaku sa ko zna koliko km na satu i bez servisne istorije, a cene za deset godina star motor 4000 evra. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

I ja sam razmišljao o novom sv-u, da dam ovo što imam u kešu za učešće a da ostatak isplaćujem na rate i to bih verovatno i uradio da imam garažu ali ovako mi je malo bez veze da uzmem nov motor na kredit pa da držim ispred zgrade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Moj 650 je bio 2010. God, noviji model, sa ABS-om, sa 3 kofera i još brdom opreme, otišao za 3900. Mislim da je dobra cena i za kupca i za mene, doduše godinu dana ranije sam ga platio 4600. Mislim da nisam puno izgubio koliko sam ga vozio, a sa druge strane i kupac je dobio održavan motor sa dobrom opremom.

 

Opet ću da zvaćem, ali moram, kupujte novo, ali izbegnite eurosummar, vidim da je kolega kupio Vstrom kod Atile koga svi hvale. Ovo sa kreditnim uslovima kod Eurosummar u BG je navlakuša, prodaju nov motor sa 30 000 km garancije (inače je 15, ali je ovo po akciji). Nešto su debelo smrdi.

CFMoto ima garanciju 5 god bez limita kilometraže. A Vstrom je takav motor da možeš 10god dati garanciju bez limita km na njega, neće biti većih kvarova.

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750S

Sv 650 kod Atile 6750 eur a u Eurosumaru 6700.

Za stroma sam cuo da je povoljniji Atila ali me nije zanimao taj model.

To je bilo pocetkom aprila..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750S

A slazem se za Eurosumar da mi nije ostavio dobar utisak, barem onaj lik sto prodaje.

To je bilo vreme sajma automobila koji nije odrzan i normalno da sam ga pitao da li ima neki popust shodno tome, na sta je on krenuo da prica price kako je cena od 6700 "sajamski popust" iako mu je to ful cena tokom cele godine.

Plus to sto si naveo za garanciju...

Znam konkretno za Hondu u Delti da oni svojevoljno skrate fabricki interval malog servisa sa 12000 km na 6000 i ucene te ako hoces vazecu garanciju.

Drugi uslovi garancije su im kao sto fabrika kaze..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Koji diler je najbolji za kawasaki kod nas? Razmišljam da odem da pogledam novi z650, deluje mi trenutno kao najbolja kupovina ako gledamo mt07 i sv650 kao rivale. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Koji diler je najbolji za kawasaki kod nas? Razmišljam da odem da pogledam novi z650, deluje mi trenutno kao najbolja kupovina ako gledamo mt07 i sv650 kao rivale. 
Koliko sam čuo Cule.. Ali koga god da sam zvao za neki deo, svi dileri su u fazonu da čekaju da se nakupe porudžbine pa onda.. To je trulo.. Yamaha,Honda i Ducati, koliko sam ispratio imaju ozbiljne dilere, ostalo je sve......

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400
A slazem se za Eurosumar da mi nije ostavio dobar utisak, barem onaj lik sto prodaje.
To je bilo vreme sajma automobila koji nije odrzan i normalno da sam ga pitao da li ima neki popust shodno tome, na sta je on krenuo da prica price kako je cena od 6700 "sajamski popust" iako mu je to ful cena tokom cele godine.
Plus to sto si naveo za garanciju...
Znam konkretno za Hondu u Delti da oni svojevoljno skrate fabricki interval malog servisa sa 12000 km na 6000 i ucene te ako hoces vazecu garanciju.
Drugi uslovi garancije su im kao sto fabrika kaze..
 
Ne znam gde si cuo ovo za servis u delti za Hondu, ali nije tačno, regularno servisi na 12k nikakvo uslovljavanje, to nije ni moguće, u uputstvo piše 12k i to je to.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750S
1 hour ago, milosn said:

Ne znam gde si cuo ovo za servis u delti za Hondu, ali nije tačno, regularno servisi na 12k nikakvo uslovljavanje, to nije ni moguće, u uputstvo piše 12k i to je to.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

Onda imam pogresnu informaciju od coveka od koga sam kupio motor a koji ga je kupio u Delti novog.

Mozda je on tako razumeo, ili ja njega pogresno. U servisnoj vidim da su radjeni mali na po 6000 k , osim prvog servisa koji je radjen na 1000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Kad se već pominju nerealne cijene i meni se desila slična situacija.

Naime 2017. na jesen (kraj avgusta - septembar) odlučim da kupim sebi treću generaciju Versysa. Mjerkao sam ga odavno ali nije bilo finansijskih uslova za novog kad je izašao 2015-e, pa sam čekao da polovnjaci izađu na tržište. Prvo pogledam kod nas i naravno ne nađem ništa. Onda probam na njemačkom sajtu mobile(de). Nađem nekoliko Versysa treće generacije i cijene su bile preko 6000 evra. Kad dodaš na to carinu, porez i prevoz, izađe možda 500 evra jeftinije nego da uzmem nov (to sam tek kasnije shvatio kad sam pogledao cjenovnik). Plus sva zajebancija oko uvoza i batalim ja to.

 

Pošto sam već duži niz godina nakon prodaje skutera vozio bicikl, kad ne nađoh ništa polovno a pristojno rekoh sebi ko ga jebe, dovoljno dugo sam čekao - uzeću nov na kredit iz banke pa kud puklo. Godine idu a ja se ne podmlađujem :popovanje:. A znao sam šta hoću i drugi motor nije bio opcija. Kontaktiram Kawinog dilera u Brčkom, pošalje mi čovjek cjenovnik. Cijena za osnovnu verziju (bez ičega): 15171 KM. Opet bolje nego da uvozim polovno, ne isplati se nikako. Pitam ovamo još za nešto opreme: 12V utičnicu i relej, Kappa korpa od 46L, Kappa cerada i kaciga, kaže čovjek daće mi nekih 30% popusta na sve to. I tako naravno, pročitam ja to, sve fino saberem i onda se par dana razmišljam da li da uzmem odmah ili da sačekam do januara ili februara 2018 ako možda naleti neki polovan kod nas.

 

I onda sasvim slučajno naletim na jednog, i to baš u Banja Luci! Da ne povjeruješ. Versys 2016. god. touring verzija, sa 5k na satu. Ima kofere, ima maglenke i štitnike za ruke, onaj smiješni indikator brzina (fabrički se počeo ugrađivati tek od 2017-e) - sve ono što meni baš i ne treba ali dobro, ja se već obradovao. A cijena? 15200 KM! :lud:

Hah! E pa majstore, taj film nećeš gledati. Nisam uopšte htio da zovem i cjenjkam se, odmah sam ga ignorisao. Nek ima touring paket, nek ima i pozlaćene šarafe - to si sebi kupio i moraš prihvatiti realnost da ćeš na tome pasti kad budeš prodavao. Ili skini pa zadrži za sebe, tvoja stvar. Ali da za godinu dana star motor sa 5k na satu i bez fabričkog indikatora brzina tražiš VIŠE nego što košta nov i moderniji sa 2 god. garancije pa makar bila i basic verzija? E to iz principa ne prihvatam. Da je stavio 14500, uzeo bih bez razmišljanja. Ovako ne hvala. Pa kad si nerealan nek ti stoji u oglasima, boli me dupe.

 

Neko će sad da kaže "Al' si ti neka stipsa, pa touring paket ti je još 1000 evra tako da si toliko na dobitku". Možda, ali koliko sam evra na gubitku što imam pola garancije (a možda i manje), što imam polovne gume, što nema fabrički indikator brzina, što me ne interesuju koferi, maglenke i štitnici za ruke? Meni je trebala samo korpa, koju sam na kraju zajedno sa nosačem platio oko 140 evra.

I tako uzmem ja sebi nov novcijat Versys na kredit pa lagano. I evo treća godina sad će za koji mjesec, ja prezadovoljan. Jedini problem koji sam imao na njemu bio je sa semeringom na prednjem lančaniku nakon zamjene lanca i lančanika. Malo je vlažilo ulje, ništa strašno ali pošto je bilo ostalo još mjesec dana garancije tražio sam da se zamijeni i poslije toga nije više bilo nikakvih problema. Puna kapa. :oda2:

 

Eto pa izvucite iz toga svoje zaključke. Zaključak koji se meni nameće je da kad nema dovoljno onih koji kupuju nove motore, neće biti ni za one koji traže polovne. Čitao sam dosta diskusija na temu novo vs polovno i da li se isplati kupovati nove motore, ali činjenica je ova: kad je polovnjaka malo njihova cijena će biti nerealna pa je bolje uzeti novo nego da te na kraju izađe skuplja pita od tepsije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Takav ili vrlo slican sam i ja nabavio, ali ga nisam jos uvek namestio. Ocekujem da mi vizuelno popuni rupu oko zadnjeg tocka, ali ne ocekujem mnogo od njega po pitanju cistoce zadnjeg dela i amortizera. Takve sam i komentare nalazio na netu bez obzira radilo se o Giviju, Puigu ili o delu sa Aliexpressa.

 

Nabavio sam i stitnike ruku, mali uredjaj za pracenje pritiska u gumama, uticnicu za 12V i da l' merenje napona ili usb, maglenke za kres bar, male, jake diode u nekom mini kucistu da se ugrade kao pozicija napred. Treba mi jaca sirena, treba mi kres bar, cekam drugi vizir da mi stigne, razmisljam o centralnom stenderu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
On 5/29/2020 at 2:39 PM, Sveti Atila said:

Da li je neko na svog Versysa ugradio ovaj mali blatobran za zadnji točak? Da li radi posao?
 

€ 32,77  20% Off | Motorcycle Rear Hugger Mudguard for KAWASAKI VERSYS 650 KLE650 2008-2017 KLE 650
https://a.aliexpress.com/_Bf6mnFuT

Jesam ja i s obzirom kakvo je stanje bilo prije nego što sam ga ugradio, moram reći da odlično obavlja posao.

E sad, moraš biti svjestan da to nije magični štapić i da neće zaustaviti svo prskanje vode i blata pozadi kad voziš po jačem nevremenu. Kad sam išao na posao po velikom pljusku i vraćao se potopljenim cestama bilo je dosta prljavštine pozadi.

 

Ali ono što je meni bilo bitno je to da prljavština više nije dosezala do agregata sa zadnje strane. Samo je plastika bila isprljana a to se lako da oprati. A kad ideš po nekoj laganoj kiši ili po mokrom putu, onda će zaštita biti utoliko efektivnija. U takvim slučajevima ja i ne perem zadnji kraj jer je zaprljanje minimalno.

 

Za novac koji sam dao, nisam se pokajao nimalo. Usto nekako i kozmetički upotpunjuje zadnji kraj, bez njega je bilo golo i prazno a sad je puno ljepše. Preporučujem da postavite ako niste, za tu cijenu stvarno vrijedi svakog evra. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 1981 Honda CB750f; 2008 Kawasaki Versys 650 ABS
On 25.5.2020. at 14:15, pilip88 je napisao:

Drugari je l može mišljenje o Versys-u iz oglasa. Možda je neko imao prilike da ga provoza ili vidi uživo?

https://www.polovniautomobili.com/motori/15945537/kawasaki-versys-650-abs

Video uživo, provozao i na kraju kupio :)

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
12 hours ago, Aircanada said:

Video uživo, provozao i na kraju kupio :)

Srećno kolega! U zdravlju i veselju vozio! :cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650
Pre 22 sati, Aircanada je napisao:

Video uživo, provozao i na kraju kupio :)

Nek je sa srećom, ja sam u međuvremenu promenio planove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 1981 Honda CB750f; 2008 Kawasaki Versys 650 ABS
Upravo sada, pilip88 je napisao:

Nek je sa srećom, ja sam u međuvremenu promenio planove.

Hvala puno! Ne odustaj od Versys, to bi ti bio moj komentar za planove (ako je ostvarivo, naravno)

:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Jel moze neko ko vozi 1000-ku da mi potvrdi da li prilikom motornog kocenja ima utisak da cuje neki zvuk, koji zvuci poput loseg lezaja (ujanje).. ?

Nije strasno i nije uvek, ali pokusavam da shvatim sta je u pitanju..

Lanac je nov i lepo podesen, gume nove, prilikom motontaze guma, nije primeceno ni da su lezajevi losi.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja