Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Versys 650/1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 44 minuta, Nole Bg je napisao:

Za tri sezone 95000 emoji848.png jes ti jos nesto radio osim vozio motor. U svakom slucaju alal ti vera.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Pa ja sam za 9 meseci presao 36000km ..  :)
@gago12
I od mene preporuka za motor, kao sto rekoh za oko 9 meseci voznje, napravljeno skoro 36000km.
Kvar samo jedan, pukla mi sajla kvacila ispred zgrade na svu srecu.
Pre njega probao sam Vstrom 650 ABS 2010. 

Prednosti Vstroma su zastita od vetra i udobnost je bolja za 2 putnika, jer je motor duzi.

Sve ostalo je na strani Versys-a: Zabavniji, zivahniji, MNOOOGO dobro koci (tu poredjenje sa Stromom koji vazi za kilav motor na kocenju i nema smisla), ima taj neki svoj WOW efekat, moj je bio zuti i 2010.  Takodje i dostupnost rezervnih delova je dobra, kako polovnih, tako i novih.


Potrosnja se krece od 4-5 prosek. Mada na autoputu uz jaku voznju i u dvoje sa 3 kofera, zna da ode i na 10l/100km, ali to pricamo o voznji od 170kmh+, do nekih 130-140kmh je na oko 5-5.5 l/100km.


Od mana kao sto rekoh, kratak je za dvoje kada se poredi sa Stromom, ali smo devojka i ja super putovali gde god smo zamislili, plastike prave bzBzbZb zvukove na odredjenom broju obrtaja i to ne moze da se resi (ili ja nisam umeo), zapravo su to sve mane, ne znam sta bi jos mogla da bude mana, zaista.. 

Po meni, vrlo pouzdan motor, nista specijalno bolji ili losiji od Stroma, ali da ponovo biram, opet bi izabrao Versys.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
34 minutes ago, gago12 said:

Daleko od toga da ste smorili, naprotiv, hvala vam sto ste podelili svoje utiske sa nama, znacice, narocito nama koji imamo versys kao opciju za kupovinu.
Da li mozete da napisete mane i prednosti u odnosu versys- v strom 650? Hvala.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 

 

Strom ti je druze kompletniji motor, da ne ulazim sad u sve detalje, imao sam 30k ispod dupeta sa Versysom. Prednost versysu bih dao ako hoces malo vise sportski da vozis, tipa druga/treca u 8-9k obrtaja. I naravno izgled, lep je, bar ova nova generacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
Pre 2 sati, Nole Bg je napisao:

Za tri sezone 95000 emoji848.png jes ti jos nesto radio osim vozio motor. U svakom slucaju alal ti vera.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока
 

Posao bio takav da radim 10-tak dana non stop, a onda slobodan 15-20 dana ;) Zapravo za te tri sezone je bilo preko 100.000km, jer sam Versysa kupio negde krajem aprila/početkom maja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
Pre 2 sati, gago12 je napisao:

Daleko od toga da ste smorili, naprotiv, hvala vam sto ste podelili svoje utiske sa nama, znacice, narocito nama koji imamo versys kao opciju za kupovinu.
Da li mozete da napisete mane i prednosti u odnosu versys- v strom 650? Hvala.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 

Da ne dužim, mnogi su već pisali. Za vožnju u dvoje prednost Strom 650. Takođe, meni je bila na Stromu bolja zaštita od vetra, tako da generalno Strom jeste komforniji motor.

 

Predost Versysa je što je (po mom skromnom) mišljenju značajno upravljiviji (ili kako neko ovde reče, veseliji) motor. Kako je gore neko napisao, više je "sportski" ali da s erazumemo, nema tu mnogo sporta :)

 

Ako vas je dvoje na motoru; Strom

Ako je ideja više zabave, malo oštrije vožnje, više mogućnosti podešavanja vešanja: Versys.

 

Ako ima nekoh posebnih pitanja tu sam. Ovako ne znam šta bih još napisao.

 

BTW, pre 20 dana sam prodao Stroma 650 ABS 2007 u vrhunskom stanju.... sad mi žao :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
On 4/5/2020 at 5:52 PM, zdjelarm said:

Ja sam imao versysa tri godine iz 2013 i meni nista nije zvucalo, smetalo.

Meni je samo bio knap ali to je do mojih gabarita.

Sjajan motor


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Brate kolki li si kad ti versys bio na knap??

:)

 

Salim se, ovisi o kg i meni je nekad bio onako malo skucen..:)

 

A sad malo o versysu.. Kupio sam bio 2011g polovnog (07g) koji je bio stvarno super ocuvan..

Motor nadjen na blef slucajno, nisam ni zano da postoji tajj model , vidjen nikad..

Kada sam ga kupio jos nisam ni imo polozeno i upravo sam prelazioo sa 50cc skutera..

Prvu godinu sam ga mrzio i smatro velikom greskom al eto to je ta krivulja ucenja valjda 50cc vs 650cc, kad mi je sljedece godine napokon sama tehnika voznje sjela, motor se pokazao kao pravi bonbon i pun pogodak za mene..

Meni se na motoru sve svijda, polozaj sjedenja, visina sjedala,odziv na gas , upravljivost, dobar je ta grad, i za kakav omanji put

(bar za mene, vise sam tip za auto/ako se putuje duze)

  te ono sto je meni najvaznije , Versys mi uvjek izvadi osmjeh na lice..

Al uvjek..

I to je prava prednost tog motora..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Odlican motor i za grad i za dnevne ture.Jedino sto mi nedostaje u odnosu na stroma je malo silazenja sa asfalta,ali za to nije ni namenjen.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
On 3.3.2020. at 22:32, gago12 je napisao:

Pozdrav svim kolegama, kupio bih versys 650, 2008-2010god, ako bi se neko odrekao svog ljubimca,ili poznaje nekog ko prodaje, nek posalje ponudu ovde ili na PP. Hvala vam najlepse.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 

Ima drugar iz Despotovca,prodaje njegov, ima i fine opreme na njemu.Motor je stvarno za svaku pohvalu,cist primer ako nekom znaci,bilo je u planu da ove godine idemo za Afriku,motor je sipaj i vozi.Jedini razlog prodaje,hoce da kupi nov iz salona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
On 4/22/2020 at 8:48 PM, ProMaster said:

Od mana kao sto rekoh, kratak je za dvoje kada se poredi sa Stromom, ali smo devojka i ja super putovali gde god smo zamislili, plastike prave bzBzbZb zvukove na odredjenom broju obrtaja i to ne moze da se resi (ili ja nisam umeo), zapravo su to sve mane, ne znam sta bi jos mogla da bude mana, zaista..

Nisi umeo (ili nisi imao volje i živaca :D), a pročitaćeš ispod i zašto. ;)

 

Evo napokon da i ja podnesem obećani izvještaj nakon dužeg vremena što ljenčarenja što kilavog rada, ali šta je tu je - sad pišem. :ups:

Dakle, primarni cilj mi je bio da u potpunosti otklonim sve moguće "bzbzbz" zvukove na mom Versysu (kako ih kolega ProMaster opisa) a usput odradim i nekoliko drugih zadataka za koje ranije nisam imao volje ali kad skidam sve onda je puno lakše usput sve uraditi, pa ajd i to. Iz tog razloga ovo kašnjenje, nadam se da nećete zamjeriti.

 

Prvo, skinuo sam kompletnu oplatu sa motora pa stranice rasklopio na sastavne dijelove (svaka stranica po 3 sastavna dijela) da vidite kako ta gomila plastika izgleda. Naknadno sam skinuo i te dugačke uske plastike sa obe strane sjedišta (vide se na prvoj fotografiji) da popravim njihove gumene dihtunge na donjim ivicama rezervoara:

 

qXdTLK8.jpg

 

7lJBEFb.jpg

 

Zašto su stranice napravili u 3 dijela ne znam, da li zbog lakšeg manipulisanja u magacinima ili zbog manje štete ako bi se jedan dio polomio pa da može samo taj dio da se zamijeni - to samo Japanci znaju. Prije će biti ovo prvo, a drugo samo dodatni plus. Znam samo da i tu postoji mogućnost zujanja pa sam zadihtovao i to.

 

Za dihtovanje plastîkà oplate sam koristio neutralni silikon (nije bilo crnog pa sam uzeo providni ali to nije bitno jer se ne vidi ako se nanese na odgovarajuća mjesta i u skromnoj količini). Nisam fotografisao sva mjesta na svim plastikama na koja sam nanio silikon, ali lako je zaključiti gdje i kako kad se stranice rastave pa nisam smatrao potrebnim praviti 10 fotki. Evo samo nekoliko da se vidi kako to izgleda:

 

ZupKoqI.jpg   PCJmR4i.jpg

 

un4Nrvp.jpg

 

Usput ako uporedite prvu i posljednju fotografiju do sada, primjetićete da sam dopunio antifriz koji je već bio na golom minimumu jer je majstor pri zamjeni imao dovoljno tek za mali prst iznad minimuma. To je do sada već isparilo i trebalo je dopuniti da ne bi bilo sranja. Antifriz po mom izboru - Motul MOTOCOOL Organic+ Factory Line (cijena 10€ litar). Zamjena je inače urađena u oktobru 2018, tako da ima još godinu i po dana do naredne zamjene (3 godine ili 36000km).

 

Drugo, pošto i instrument tabla proizvodi zujanje to je bilo sljedeće na spisku zadataka. Tu je problem što instrument tabla u velikom dijelu ide "plastika na plastiku" ali opet ima onaj famozni plastični "P" što ulazi u gumenu "V" (znate već šta :P) koji, umjesto da vibracije otkloni, ih zapravo dovodi do izražaja. Da je tu postavljen šaraf i matica sa unutrašnje strane, sve bi bilo u redu kad se fino zategne. Ovako još malo zamajavanja.

Rješenje: 4 gumene podloške (od gume za dihtunge debljine ~1.5mm) zalijepljene super lijepkom na plastiku sa unutrašnje strane.

 

rpTPGc8.jpg   GAZS3eU.jpg

 

 

Konačan rezultat - apsolutna tišina! Testirao sam motor 15 minuta pri raznim obrtajima i nisam više čuo ništa. Ja napokon miran i zujanja više nema. A vala sam se i namučio sa silikonom - te peri svaku plastiku, te čisti/odmašćuj, pa crtu silikona pod špagu, pa stavi da se suše 24 sata pa opet sastavljaj. Ali bilo je vrijedno truda. :aha: :BJB-Kawasaki:

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre sat vremena, popovich je napisao:

A vala sam se i namučio sa silikonom - te peri svaku plastiku, te čisti/odmašćuj, pa crtu silikona pod špagu, pa stavi da se suše 24 sata pa opet sastavljaj. Ali bilo je vrijedno truda. :aha: 

na versysu 2007 se javlja zujenje iznad istrument table na spoju 2 plastike gde ulazi jedna u drugu.Meni je na negde 40000 km zujanje prestalo  I NIKAD SE VIŠE NIJE JAVILO.Jednostavno prestalo.To zujanje se ustolom čulo samo na oko 3000 obrtaja.Nijedna druga plastika se ne čuje na motoru.

Univerzalni savet .Ovo sa silikonom mi meni bila poslednja opcija ili ni ne bi bila ni u kojoj varijanti.Prva opcija je ta od koje se ide je naneti nešto najtanje.Najtanj e je izolir traka ,najbolje u boji kojoj treba i to neka kvalitetna koja dobro lepi.Druga opcija krpena izolirka.Treća opcija jako tanka ditung pena-ne guma jer je tvrda, ima da se kupi na metar a može i da se podšiša ona za prozore.Četvrta opcija samolepljivi sundjer za prozore stanjen kolko je pottrebno ,recimo na 4 mm jer se posle i sabije sam od sebe.

Poenta je da je sve ovo moguće promenuti ili nadodati jedno na drugo ako treba.Silikon kao i standardna guma su po meni bespotrebno čvršći nego što treba i teško mogu da amortizuju zvuk neko samo napnu dve plastike pa one više ne skaču jedna po ddrugoj.Takodje ako dolje do nekog problema da se mora skinuti onda je silikon najgora varijanta.

Znači prvi treba krenuti od što tanjeg.Ja sam na skuteru imao takvo zujanje da je bilo nepodnošljivo i pre 4 godine rešio izolir trakom i evo sad vidim da je malo popustilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@popovich - Tvoj model je poslednji, tako da on već od starta ima mnogo manje zujanje, moj model je bio onaj srednji 10-14. Tu zujanje ne dolazi samo od plastika, već i iz same table..



Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
43 minutes ago, sasa ns 1 said:

na versysu 2007 se javlja zujenje iznad istrument table na spoju 2 plastike gde ulazi jedna u drugu.Meni je na negde 40000 km zujanje prestalo  I NIKAD SE VIŠE NIJE JAVILO.Jednostavno prestalo.To zujanje se ustolom čulo samo na oko 3000 obrtaja.Nijedna druga plastika se ne čuje na motoru.

Univerzalni savet .Ovo sa silikonom mi meni bila poslednja opcija ili ni ne bi bila ni u kojoj varijanti.Prva opcija je ta od koje se ide je naneti nešto najtanje.Najtanj e je izolir traka ,najbolje u boji kojoj treba i to neka kvalitetna koja dobro lepi.Druga opcija krpena izolirka.Treća opcija jako tanka ditung pena-ne guma jer je tvrda, ima da se kupi na metar a može i da se podšiša ona za prozore.Četvrta opcija samolepljivi sundjer za prozore stanjen kolko je pottrebno ,recimo na 4 mm jer se posle i sabije sam od sebe.

Poenta je da je sve ovo moguće promenuti ili nadodati jedno na drugo ako treba.Silikon kao i standardna guma su po meni bespotrebno čvršći nego što treba i teško mogu da amortizuju zvuk neko samo napnu dve plastike pa one više ne skaču jedna po ddrugoj.Takodje ako dolje do nekog problema da se mora skinuti onda je silikon najgora varijanta.

Znači prvi treba krenuti od što tanjeg.Ja sam na skuteru imao takvo zujanje da je bilo nepodnošljivo i pre 4 godine rešio izolir trakom i evo sad vidim da je malo popustilo.

Ja izbjegavam sva "gotova rješenja" jer po pravilu ljepilo koje dolazi na njima nikad nije dovoljno jako da istrpi sva pomjeranja i skidanja plastika do kojih neminovno dolazi tokom godina (što servis, što ostale stvari do kojih moraš doći a nalaze se ispod svih tih plastika). Mjesta na kojima plastika naliježe jedna na drugu je jednostavno previše i preuska su, i nisam htio da razmišljam hoće li neka trakica da popusti (a bi sigurno, i to vrlo brzo). Neću ovo da radim svakih 6 mjeseci, pa zato biram nešto što maksimalno efikasno može da odradi posao a to je neutralni silikon.

 

Kad su u pitanju raznorazne pjene i spužve, potpuno nepraktično. Jer ne samo da moraš da izrežeš u debljini i širini od 2mm (zbog čega potpuno gube efekat takve materije koje zavise od debljine) nego još moraš i super lijepak da koristiš da bi to fiksirao. A super lijepak rijetko koristim osim kad baš moram jer ga je nemoguće naknadno odstraniti. Jer toliko su uska mjesta na kojima plastika naliježe da može samo da stane 2mm široka crta silikona. A silikon na čistu površinu odlično prianja i nema potrebe za lijepkovima (i lakše se skida, usput budi rečeno). Ljepljive trake isto tako - previše tanke i previše labilne da bi mogle na tako uskom prostoru da imaju potrebnu debljinu i stabilnost.

 

Mislim da bespotrebno zazireš od silikona, nanesen tako tanko i precizno odlično apsorbuje vibracije, uopšte nije tvrd toliko koliko ti predstavljaš da jeste a pritom i popunjava prostor između plastika koje bi se inače i dalje pomjerale da je između njih neka traka debljine 0.3mm. U tome i jeste poenta - spriječiti ih da se slobodno pomjeraju jer tako ne samo da ne proizvode zujanje nego je i rizik od pucanja rigidnih nosača usljed zamora materijala manji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
9 minutes ago, ProMaster said:

@popovich - Tvoj model je poslednji, tako da on već od starta ima mnogo manje zujanje, moj model je bio onaj srednji 10-14. Tu zujanje ne dolazi samo od plastika, već i iz same table..

 

Pa evo, dozvoli da citiram samog sebe iz ove teme:

  

On 3/9/2020 at 11:39 AM, popovich said:

I još jedna stvar za zujanje: u instrument tabli postoje 2 dugmića (po jedan sa svake strane displeja) na štampanoj ploči u unutrašnjosti, koji se pritišću putem gumenih dugmića koje vidimo spolja a pritisak se prenosi preko kratkih, tankih plastičnih polugica u kućištu. Problem je što te male polugice koje prenose pritisak s vana prema unutra, kad se dugmići ne pritišću, vibriraju unutra i udaraju od zidove tog plastičnog kućišta u kom se nalaze. To zujanje je jako "sitno" pa možda nekom i ne bi smetalo. Skinuo sam prednju oplatu, izvadio instrument tablu, otvorio kućište instrument table i stavio 2 komadića spužve između polugica i gumenih dugmića. Nije bilo toliko strašno a ni u cijelom rasponu obrtaja ali ja volim da je sve tiho. Problem riješen. :jee1:

Dakle i to se može lako riješiti, ako je čovjek spreman da potroši malo "masti iz lakta". ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Moguće , za 650 10MY nisam uspeo nigde da nadjem da je neko potpuno rešio to.. Sve u svemu, na kraju sam rešio zujanje tako što sam kupio Versys 1000.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
6 minutes ago, ProMaster said:

Moguće , za 650 10MY nisam uspeo nigde da nadjem da je neko potpuno rešio to.. Sve u svemu, na kraju sam rešio zujanje tako što sam kupio Versys 1000. emoji3.png

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

Pa evo ja sam potpuno riješio to kao i mnogi na američkom Versys forumu (instrument table su iste za sve generacije, osim ekrana na kom se nalazi indikator brzina kod Gen 3). Nije trebalo da odustaješ. :D

A kupovina hiljadarke je svakako dobar potez, šta god da je razlog. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Pa moj prelaz sa 650 na 1000 je bio samo zbog česte vožnje u dvoje, inače 650 je tamanica, menjao bih ga samo za noviji.
To je motor za sve, ali samo za voznju u dvoje nije..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
Just now, ProMaster said:

Pa moj prelaz sa 650 na 1000 je bio samo zbog česte vožnje u dvoje, inače 650 je tamanica, menjao bih ga samo za noviji.
To je motor za sve, ali samo za voznju u dvoje nije..

Da, nažalost 69 konja je malkice nedovoljno za putovanja u dvoje, pogotovo sa prtljagom.

Hvala bogu zato ima i Versys 1000. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki

Da pitam jel ima neka dobra dusa da mi pozajmi zadnje stop svetlo na sat-dva za registraciju model 2009-2013, moje puklo u uglu pa ne daju da prodje?

 

zadnje_stop_motor.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Nije isto za Versys nijednog godišta kao za tvoj motor.. Tebi baš treba sa ER6..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 620 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Obzirom da me sa mojih 174cm vetar samara samo tako resio sam da promenim vizir.

 

Cene zamenskih vizira su prilicno visoke, a i dizajn im je diskutabilan. Jutros sam naleteo na sajt Ermax-a i nasao vizir koji mi je prihvatljiv sa izgledom, njihov "Sport" model za Versysa. Na brzinu sam pogledao misljenja o njemu na netu i resio da mu dam priliku. Cena mu krece od 90 eur (zavisno od boje), ima popust 10%, ali kada se logujete izadje obavestenje da je trenutna akcija 25% na sve proizvode.

 

Na kraju, iznos je bio 64 eur, toliko je i skinuto sa kartice. Nigde se ne spominje postarina sto me je iznenadilo i ako sam uredno popunio sve podatke o zemlji slanja i adresi. Ostaje da cekam jer ne bi bilo prvi put da sve prodje sa karticom, ali da posle nekoliko dana stigne obavestenje da ne mogu da posalju i da ce vratiti novac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja