Jump to content

Moto Zajednica

MZ etz 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: MZ 250

Pozdrav svim clanovima mz sveta,iz Obrenovca sam pa me interesuje najblize gde mogu otici u vezi delova za mz etz 250?

hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Bio je Jožef ili tako nekako na buvljaku Nbg. I majstor Dragan Teodosijević Tedi. Nemam broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Idi na "KupujemProdajem",Zoran iz Novog Sada ima sve moguce delove za MZ motocikle.On je i clan BJBikers zajednice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: MZ 250

Hvala ljudi Našao sam nekog mastifa na Kupindo pa se posle ispostavilo da je to Zoran sa kupujem prodajem, pokušavam da ga restauriram odnosno obnovim koliko mi finansijske mogućnosti to dozvoljavale. Nisam ni znao da ima toliko još uvek zaljubljenika u MZ dok se nisam registrovao na ovaj forum inače motor nije vožen otprilike jedno desetak godina bio je garažiran jedino što je na njega padala prašina. Žao mi je da ga prodam to mi je ljubav iz momačkih dana i dok sam bio mlađi.Sve sam ispeskirao sto se moglo ispekirati spremio nov akumulator,svecicu,ulje,nalepnice,sijalice,planiram i sediste da presvucem novo,filtere vazduha i goriva,rucice,sajle...i ostali sminkeraj,motor je pre parkiranja isao lepo od tad ga nisam ni palio nadam se da u tom dugom stajanju ne može da se napravi neki problem,problem sam pre parkiranja imao jedino sa proklizavanjem kurble,muka mi je jedino dal cu naci pravog majstora za elektriku i da mi vrati sve one kablove i sredi,obnovi sta treba novo jer me glava zaboli kad vidim onolike zice heheh,uzgred da li ima negde da se skine cela elektricna sema za MZ etz 250?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: MZ 250

Au bajko al je dobra i slikovita pa sa ovakvom semom bi i ja mogao da povezem instalaciju(razmisljam:rolleyes:) imas pivo(dvolitrajku)ako se negde sretnemo,hvala veliko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovo skineš na fleš, odeš u fotokopirnicu da ti odštampaju, al i da uvećaju, posle to uramiš i okačiš na zid garaže i uvek ti je tu kad zatreba. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: MZ 250

Dodjoh ja do prednjih vila/amortizera u mom pokusaju restauracije.Prilikom skidanja okretanja i uvrtanja(iscurilo malo) primetio sam da se u nima pored federa nalazi i neko ulje,da li neko zna kakvo tu ulje ide i koja kolicina posto hocu to da zamenim za novo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

To ulje za prednju viljušku se zove " Amortizol " i ima ga raznih gradacija od 5 do 20 w. U MZ ide obično oko 7 - 8 w, pa sad šta nađeš naj verovatnije ćeš naći 5 w ili 10 w . Domaći amortizol nisam video nikad, al sam kupovao uvozna ulja, ona se prodaju pod nazivom " Fork oil " .  U MZ se sipa u svaki štap po 230 mll tog ulja . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ja u više decenijskoj praksi koristim SAE 30 (šta god mislili) ,pokazalo mi je se kao najprihvatljivije za moj način vožnje. Ko ne veruje, neka proba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Motor počinje da ti dimi na auspuh više nego što je uobičajeno jer povlači ulje od menjača, a i povećava se nivo ulja u menjaču jer u njega dospeva benzin iz motora. Takođe, ako ispustiš ulje iz menjača, ono je jako retko i oseća se na benzin . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: MZ 250

Koliko sam znao,mogao i umeo ja sam uradio,mozda nije bas najbolje ali ja sam zadovoljan u odnosu kako je bilo,idemo dalje...:)

20190505_160733_rmedited.jpg

20190505_160630_rmedited.jpg

20190505_160900_rmedited.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Taj crveni čep što si stavio, ne znam dal je samo zbog farbanja tu ili će biti za stalno, samo ako bude za stalno - moraš napraviti neku rupu u njemu, jer je ima i onaj fabrički. To mu je odušak motora . 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja