Jump to content

Moto Zajednica

Reparacija kacige

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Pozdrav svima, interesuje me da li neko zna, gde i ko moze da odradi reparaciju unutrasnjosti kacige, posto su se sundjeri raspali unutra. Kaciga je Caberg v2r. Hvala unapred na pomoci .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja sam to uradio sam jednom u životu i nije mi baš najbolje uspelo.  Rasturim kacigu, povadim onaj raspali tapecirung, stiropore i sve iznutra i odnesem prijateljici koja je šila venčanice. Problem je bio što se nigde nije mogao nabaviti taj sunđerast materijal koji ide u kacigu. Rešenje smo našli u nekom plišu koji je ova lepo iskrojila i sašila, ali to ipak nije bilo " TO " .  Falilo je uvek tih nekoliko milimetara koje je popunjavao onaj sunđerast materijal . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ako se radi o kacigi kod koje se inače može vaditi unutrašnjost radi pranja, potraži radije na eBay zamjensku. Ja sam je naručio za Nolan N 102 iz Italije i sad je kaciga kao nova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
4 hours ago, FFBikerSar said:

Ako se radi o kacigi kod koje se inače može vaditi unutrašnjost radi pranja, potraži radije na eBay zamjensku. Ja sam je naručio za Nolan N 102 iz Italije i sad je kaciga kao nova

Sa kog site-a si narucivao? Meni bi trebala postava za N90.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Ja evo sad upravo gledam, ali mrka kapa sto se tice ovog mog modela CABERG V2R Dipy Helmet


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

https://www.ebay.com/str/amr1984

 

Ukucaj u "Search this store": clima comfort nolan n90

 

Meni je isporucen na adresu poznanika u Hrvatskoj.

 

Caberg V2R Dipy isto ima oblogu koja se odstranjuje, trebalo bi da i za njega ima negdje

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Da skida se i kod nje obloga. Probacu da nadjem ako ima mora se pojaviti negde, ako ne moracu bar negde neke sundjere da nadjem pa da odnesem kod nekog da mi usije druge, i da probam da namestim sam u kucnoj radinosti. Kupio sam je na vasaru za 1000 din, tako da i ako ne uspem poklonicu nekom


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Ja NIKAD ne trazim samo preko ebay.com, jer to daje rezultate orjentisane najvise na Ameriku, i sto se lokacije tice.

 

Odem na ebay.co.uk, odaberem u meniju slijeva Item location: Worldwide (ebay.com uopste nema tu opciju), www.ebay.de - Artikelstandort: Weltweit.

 

Cesto pogledam na Google Translate i kako se nesto kaze na talijanskom, francuskom, spanskom, pa odem na www.ebay.it, www.ebay.fr i www.ebay.es

 

Tako sam i nasao one obloge - search na ebay.com i ebay.co.uk mi ih uopste nije davao. A tako sam znao nalaziti i puno jeftinije dijelove - npr viljuske za BMW K 100 iz Francuske za trecinu cijene nego bi kostale na njemackom ebay

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Hvala na savetima, probacu i tako da nadjem, mada ako su cene kao upola nove kacige ne isplati se zbog 1000 dinara. Bolje otici i uzeti novu u svakom slucaju onda


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozdrav ! Imam problem sa kacigom Givi HPS X01 , raspala se unutrasnjost. Dobio sam je pre 3-4 godine polovnu. Do sada sam je dva puta rasturao "u sraf" radi pranja, nosio obrazine kod obucara na lepljenje, medjutim, raspalo se sve... ima li neko da radi remont kacige, da bude kao nova (unutra) , ili da kupujem drugu... spolja cu je lako ofarbati, to nije problem.

Napominjem da NE znam da trazim i narucujem od preko unutrasnjost kacige, i nemam nikog da mi to posalje.

Unapred hvala na odgovorima.

IMG_20200809_185933.jpg

IMG_20200809_185944.jpg

IMG_20200809_185959.jpg

IMG_20200809_190105.jpg

IMG_20200809_190113.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Kaciga se stavlja na glavu i kaciga cuva glavu.  Kaciga se raspala,kupi novu za mirniji san.  Nema reparacije glave pu pu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Vidi, ne ljutim se, i to mi znaci, ako se ne isplati sredjivanje, trazim drugu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

logo.png
WWW.ACCESSORIMOTOSTORE.COM

Accessori Moto, Interno cod.Z1794B__R - Interno

@Blaza

Evo unutrasnjeg dela 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
WWW.CABERG.IT

In questa pagina trovi l'elenco di tutti i distributori Caberg nel Mondo. Scopri di più...

A evo i zastupnika u Srbiji

Ima i za HR,A,D,.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
CM_5417-161-149-1-e1518883496373.jpg
WWW.GARAGE.RS

Garage moto shop je prodavnica moto opreme sa više od 30 različitih brendova i proizvođača. Bilo da tražite zaštitnu opremu: kacige, jakne, pantalone, rukavice ili delove za...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@balkanlover70 hvala ti za ovu informaciju, ja se ne bih snasao. Znam za ovu radnju kod nas, bio sam tamo prosle god, kolega kupovao nesto od opreme. Probacu u par dana da odem (ili nazovem) da vidim da li imaju postavu, ili se narucuje, i da vidim cifru.

Drugar sa posla mi nudi njegovu novu HJC full face, stoji mu, kupio je kad je polagao za motor i od tada mu stoji u kutiji( jos nije spremio kesh za motor). Ne znam oznaku, znam da nema suncane naocare jer on nosi cvike pa bi mu smetale suncane...a to me malo odbija. Uglavnom, videcu tek prekosutra.

Jos jednom hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

@Blaza,druze,da ne dodje do zabune - za tvoju sam nasao u Italiji i mislim da kosta 29.40 plus isporuka sto znaci da ispod 40E sigurno nece biti u BG-u

Takva nova kosta oko 120-130 evra

 

Ona prodavnica u BG je zastupnik za Caberg-a :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Iskustva od srede, u vezi HJC kacige :

mera moje glave je 56 cm, kaciga hjc cs-15, vel M (57-58) meni mala, steze me sa svih strana. Dosao kuci sa posla, nekih 14-15 km, hocu da se onesvestim koliko me steze, a dva broja veca. Inace, laksa od moje, i tisa.

Juce probao Kappa L full face (ne znam model) u Motoland-u, dobra, samo na dva mesta me steze, iznad cela. Dalje nisam probao, stigla im roba pa je bila guzva za istovar...

Jednostavno, ne znam da ocenim koja mi treba. A znam da hocu full face ili flip up, obavezno dodatni suncani vizir (na spustanje). Da li je model za 2008. ili 2018. god, nema veze, svejedno mi je, i ne puno para...do mozda 150 evra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Sutra popodne bi trebalo ici za Sarajevo na nekoliko dana, pa ako tamo nadjem neku radnju, pogledacu. Ili u povratku u Bijeljinu, videcemo..

Pozz ekipi ko cita i izvinite ako sam "udavio" ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

A sto ne pogledas neku polovnu? Za te pare moze da se nadje dobra polovna kaciga. Na pocetku, dok je nova, svaka kaciga, cak i idealne dimenzije steze dok ne otpusti. Kad sam uzela prvu novu kacigu, silne sam psovke ocutala jer sam mislila da mi je mala...e posle nekoliko hiljada km je sve leglo na svoje i da sam uzela vecu, oko glave bi mi se vrtela.

Ako ces ipak novu, u Bijeljini imas Yamahinu (Ugljo) prodavnicu, imaju stvarno odlican izbor i devojke koje tamo rade su stvarno usluzne i izbor kaciga je skroz ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja