Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa Mitas Terraforce (54H i 65H TL) gumama ???

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Užice - Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V TRANSALP 99', BMW R1150GS 01'

Drugari da li neko ima iskustva sa Mitas Terraforce gumama modeli 54H TL i 65H TL i ako ih je koristio kakve su po mokrom ( kiši ) (drugar pita nije član foruma a i meni znače informacije)? Gume bi išle na Transalpa 600. Hvala u napred i pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Vozim Transalpa 650, koji sam uzeo sa Mitas MC30 Invader. Terraforce bi trebalo da je naslednik moje gume. S obzirom da sam uzeo motor sa tim gumama, ne mogu detaljno nista da ti kazem, osim da su "prihvatljive" u smisli gripa. Po vlaznom, s obzirom na cenu i brend, su me prijatno iznenadile, nisam ocekivao takvo ponasanje, mada nije to sad nista tipa wowww. Hoce malo da proklizaju po belim linijama, mada su mi gume stare. U nekoliko navrata, kod nekog peglanja krivina, desilo se da zadnja prokliza i da "pobegne" zadnji kraj motora. Sto se tice kocenja, prednja kod mene vrsi odlican posao, nikad nije proklizala, cak i kad sam je namerno gazio i isprobavao. Zadnja se desava da prokliza. I ako moje gume imaju jos mesa i nisu se skockale, ove sezone ih menjam i prelazim na Michelin Anakee 3, jer mi je zbog starosti zadnja dosta otvrdnula, tako da je sad kao plastika pozadi. E sad u odnosu na sve ovo Terraforce, bi trebalo po karakteristikama i ponasanju da bude samo bolja od ovih mojih. Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Užice - Beograd
  • Motocikl: Honda XL600V TRANSALP 99', BMW R1150GS 01'

Ok, hvala ti svakako na iscrpnom odgovoru. Javljamo šta smo uradili, a u međuvremenu čekamo ako još neko ima iskustva ili zna nekog ko ih je koristio. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd - Dusanovac
  • Motocikl: XTZ660, X-max 125 i Sprint (not)Exactly

Na Teneri 660 ih imam, i po meni su sasvim ok gume.

Drze fino po krivinama, cak i ako optimisticnije obaras (meni prvo pocne da pusta prednja guma, valjda zbog mekanog vesanja)

Po kisi su vrlo pristojne (dva skoro cela dana sam po mokrom vozio kad sam isao na neki skup, pa na gitarijadu)

Ok su i za neki laksi off dokle god su novije i imas dublje sare(sumica, makadam, zemljani putevi, lose su za blato i nikako pesak :))

Takodje ok su za ture (2000km , sa zenom, kofer+bisage+tank torba+sator i vrece preko svega toga) pritisak 2.2 na zadnju, i nije je pojelo previse)

Ja sam presao oko 10k , mozda mogu jos par hiljada, ali planiram malo vise off-a, pa cu preci na nesto drugo svejedno.

 

Dokazni materijal ↓ ;)

 

20171212_145338.jpg

20180125_155057.jpg

20180421_141755.jpg

20180421_155119.jpg

20180630_084304.jpg

20180909_125122.jpg

20180923_080051.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Zdravo svima,mozda jeste malo kasno ali nekom ce znaciti. I ja sam trazio dosta o Mitas Terra Force-u ali nisam mnogo misljenja nasao. Vozim Afriku rd 04. Kupio sam je sa Heidenau K60,dosuse vec su bile stare pa ne mogu da im sudim,nakon njih sam vozio Metzeler karoo 3 i drzale su ekstra i na kisi i suvom kao u sinama prvih 3000km nakon toga su bukvalno nestale.   To jednostavno nije guma za asfalt. I evo sad kupih Mitas TF. Moje misljenje je da je to jedna korektna guma,univerzalna,upravo za teze motore i za svakodnevnu voznju. Drzi mnogo bolje nego sto sam ocekivao. I naravno da svaka guma mora da ispuni neke norme kako bi se uopste prodala,tako i ova. Citao sam razne tekstove po forumima kako je to smece,kako kliza itd,ali meni do sad nije ni jednom isklizala.A i kao za svaku gumu potreban je period privikavanja,neka brze pada u krivini neka sporije,ova je bas nekako normalna sredina i ja bih je toplo preporucio.     

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Za sada sam napravio oko 2000 km sa Terraforce gumama i još nemam zamerki. Drže bolje nego što sam ja u stanju da iskoristim (na asfaltu), za ozbiljan off nisu ali će po suvom, laganim tempom proći kojekuda. Nijednom nisam ozbiljno kisnuo tako da za taj segment nemam iskustvo (ako šta znači sa E09+C17 sam solidno vozio po raznim kišama i nikada nikakav problem, a kramponi su...) Ako mi opet budu trebale putno orjentisane gume ne verujem da ću uzimati nešto drugo :)

 

E da, za ovo kilometara ja okom ne primetim da se nešto troše što znači da bi mogle solidno dugo potrajati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650
On 22.3.2019. at 23:39, Milan3250 je napisao:

Ok, hvala ti svakako na iscrpnom odgovoru. Javljamo šta smo uradili, a u međuvremenu čekamo ako još neko ima iskustva ili zna nekog ko ih je koristio. ;) 

Jeste li kupili ove gume, kakvi su utisci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Prethodnog vikenda sam konačno imao priliku da isprobam ove gume van asfalta. Iskreno nemam zamerki. Prošle svuda, popele se uz svako strmo brdo (svakako uz više proklizavanja zadnjeg točka) i nijednog trenutka nisam osećao da su one ograničavajući faktor a vozilo se solidnim tempom. Naravno ovo sve važi po suvom, tvrdom terenu.

 

Trenutno su na oko 3000km i ja još uvek ne primetim znakove trošenja.

 

X7tVa14.jpg

 

2MEOl4r.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Što se mene tiče za suv asfalt iskustva su u nekom od prethodnih postova, ukratko zadovoljan sam bez zamerki. Po mokrom nisam vozio tako da ne bih ni komentarisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Trenutno na TA 700 imam anakee 3, razmišljao sam o mitasu. Koji model mitasa bi išao za istu namenu kao anakee 3? Prednji točak 100/90/19, zadnji 130/80/17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Mitas Terra force R (u odgovarajućim dimenzijama).

Po specifikacijama (u poređenju sa Michelin anakee 3), potpuno su identične:

130/80-17      65H   TL   (indeks nosivosti 290  kg i indeks brzine 210 Km/h).

100/90-19      57H   TL   (indeks nosivosti 230  kg i indeks brzine 210 Km/h).

Tako piše "na papiru."

Radi se o radijalnom pneumatiku, koji pravi neke kompromise, kao "tvrđa" putna guma (asfalt 90% / 10% teren, za putne enduro motore).

Iskustveno:

Mitas gume na Cagivi Canyon 500 (u svakodnevnoj eksploataciji).

Drže isto (na početku vožnje i na kraju).
Brzo se zagrevaju, nizak nivo buke i solidno prijanjanje (prelazak preko mokrog lišća, sa osećajem sigurnosti).

Vožene u suvim i vlažnim uslovima (osim snega) i zadovoljan sam izborom.

Prvom prilikom ću ih isprobati i na snegu.

 

Preporuka pneumatika može da se svrsta u istu kategoriju, kao i tematika: "koje ulje sipate?"

Siguran sam da te, navedena guma, neće razočarati.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja