Jump to content

Moto Zajednica

prodaja motocikla

Recommended Posts

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, WoodyRider je napisao:

Pri tom, ugovor o poklonu je bio sranje, jer kupac nema nikakva zakonska prava nakon primanja poklona

Ugovor o poklonu se radio samo zbog jedne stvari. A to je da bi kupac mogao da plati porez u svojoj opstini, a ne da se cima jos dva puta i ide u opstinu prodavca.

Sad posto je porez moguce platiti online radice svi kupoprodajne

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016
4 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Evo ja prodao motore.

Hoćete da kažete sa sad sve rešavamo u agenciji?

 

 

Ugovor, poklon ili prodaja na tebi je, notar da se to overi.
Posle toga :

PLATI.EUPRAVA.GOV.RS

 
Kupac popuni, plati i gotovo.

Promenio član ProkaRoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, WoodyRider je napisao:

Pa iz mog iskustva ne, čekalo se isto. A sad se ne čeka uopšte. 

 

Pri tom, ugovor o poklonu je bio sranje, jer kupac nema nikakva zakonska prava nakon primanja poklona. Ukoliko se ispostavi da je vozilo kradeno, prekucavano, neispravno.... Ne možeš tužiti poklonodavca i potraživati svoj novac nazad, jer si ga dobio "za džabe" i poklonu se u zube ne gleda. Eto, zato mi sve to sa "poklonima" smeta. 

U KP ugovor si stavljao cenu koju si platio? Msm da bi mogao traziti pare nazad, u slucaju da nisi kako mislis vratiti?

Darovni ugovor se radio zbog pojednostavljenja procedure, nista drugo, sto je bilo skroz OK.

Sada je "prosto" ali duplo skuplje ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
Ja imam od pre 3-4 meseca napavljen ugovor o poklonu i placen porez. Mogu li sa njim da zavrsim prenos na sebe i registrujem ili ne?
Naravno da možeš. Zašto ne bi mogao? Ja sam motor kupio (dobio na poklon) u oktobru. Tada sam platio porez i papire stavio u fioku. Krajem marta sam uradio tehnički pregled i regiatrovao motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Par pitanja, da li osiguranje gleda u slucaju nezgode na koliko novca je motor upisan u ugovoru o poklonu/kupoprodajnom ? 

Imao sam situaciju da sam slupao motor jedan pre 3god pa su mi znatno smanijili ponudu jer je upisan u ugovoru na 3.000e i ako je kostao 7.000e.

Prosle god sam kupio drugi motor, cena je bila 12.000 a u ugovoru je upisano 850.000rsd pa me zanima ako ne daj Boze opet bilo doslo do nesrece, da li ce opet osiguranje da procenjuje vozilo po ceni iz ugovora kupoprodajnog/poklona ?

 

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Par pitanja, da li osiguranje gleda u slucaju nezgode na koliko novca je motor upisan u ugovoru o poklonu/kupoprodajnom ? 
Imao sam situaciju da sam slupao motor jedan pre 3god pa su mi znatno smanijili ponudu jer je upisan u ugovoru na 3.000e i ako je kostao 7.000e.
Prosle god sam kupio drugi motor, cena je bila 12.000 a u ugovoru je upisano 850.000rsd pa me zanima ako ne daj Boze opet bilo doslo do nesrece, da li ce opet osiguranje da procenjuje vozilo po ceni iz ugovora kupoprodajnog/poklona ?
 
Hvala
To veze sa vezom nema, po novom u ugovor možeš da staviš vrednost i 4 miliona evra, prenos plaćaš isto kao da si stavio cenu od 4e, ali ti osiguranje neće isplatiti iznos od 4000000e ukoliko dođe do totalne štete.
Gleda se kataloška vrednost vozila prilikom obračuna a ne ugovor o kupoprodaji, tako je bilo oduvek.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
Pre 17 sati, vidakn je napisao:

To veze sa vezom nema, po novom u ugovor možeš da staviš vrednost i 4 miliona evra, prenos plaćaš isto kao da si stavio cenu od 4e, ali ti osiguranje neće isplatiti iznos od 4000000e ukoliko dođe do totalne štete.
Gleda se kataloška vrednost vozila prilikom obračuna a ne ugovor o kupoprodaji, tako je bilo oduvek.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Postovanje @vidakn, motor je kupljen 2021, znaci ako slucajno dodje do nezgode, procena ce biti na kataloskoj vrednosti ?

 

Uz duzno postovanje,hvala jos jednom.

 

MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Postovanje @vidakn, motor je kupljen 2021, znaci ako slucajno dodje do nezgode, procena ce biti na kataloskoj vrednosti ?
 
Uz duzno postovanje,hvala jos jednom.
 
MP
Da baš tako

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 41 minuta, AlligatorVS je napisao:

Postovanje @vidakn, motor je kupljen 2021, znaci ako slucajno dodje do nezgode, procena ce biti na kataloskoj vrednosti ?

 

Uz duzno postovanje,hvala jos jednom.

 

MP

 

pre 12 minuta, Skyrunner je napisao:

Ne samo po kataloškoj vrednosti, ali je to najbitnije.

Ako nije totalna šteta, onda se gleda po vrednosti delova

Motor star 10 meseci,ostecen u udesu,odmah mi u osiguranju rekli da vrednost delova umanjuju za 15%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Osnova je kataloška vrednost, prema njoj se obračunava tzv. "Totalna šteta" odnosno da li je finansijski opravdano popravljati to vozilo.

Dalje u kalkulaciju ulazi i stanje vozila pre udesa (može da popravi nekoliko procenata) i stanje na tržištu (isto nekoliko procenata)

Na kraju se izračuna vrednost spasenih delova i oduzme od procenjene vrednosti.

Sve u svemu osiguranje će gledati da te zakine na svakoj stavci

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
Pre 12 sati, Skyrunner je napisao:

Osnova je kataloška vrednost, prema njoj se obračunava tzv. "Totalna šteta" odnosno da li je finansijski opravdano popravljati to vozilo.

Dalje u kalkulaciju ulazi i stanje vozila pre udesa (može da popravi nekoliko procenata) i stanje na tržištu (isto nekoliko procenata)

Na kraju se izračuna vrednost spasenih delova i oduzme od procenjene vrednosti.

Sve u svemu osiguranje će gledati da te zakine na svakoj stavci

A ako se uzme dobar advokat onda ima spasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
A ako se uzme dobar advokat onda ima spasa?
Upravo to, ako ne angažuješ stručno lice da te zastupa (advokat ili agencija za naplatu štete) prevešće te žednog preko vode.
Imam pozitivno iskustvo sa agencijom Autobiro iz Bgd-a dugo rade i pouzdani su.
Ima naravno još puno takvih agencija i advokata koji se bave naplatom šteta i zastupanjem prema osiguravajućim kućama. Ima ih i ovde članova foruma koji to rade pa neka se jave.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, AlligatorVS said:

A ako se uzme dobar advokat onda ima spasa?

Pa naravno da bi izvukao više nego sam da ideš.

Naravno, ima i situacija kad se ne može uraditi mnogo, ali to nekad i bude očigledno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja