Jump to content

Moto Zajednica

prodaja motocikla

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

kolege, drugari...

molim vas za pomoć. Naime prodajem svoj motocikl zbog nemogućnosti da ga imam onako kako sam želeo. Neću više imati garažu i da bih taj luksuz imao potrebno mi je mnogo novca koji više nemam. Rupi se sve izvesnije ne nazire kraj.

No da prestanem sa jadikovkama... treba mi informacija okonekakvog poreza iliti da li je sve što treba kupoprodajni ugovor, notar i kupac.

Pošto sam već ovde da vam ponudim a kako je to i običaj da bude povoljnije za kolege sa sajta, motocikl je Kawasaki ER5 twister 1998 godište. cenim ga 1.500,00 €. bio je kod mene dve godine. Ovo bi nam bilo treće leto. Možete pogledati oglas na kupujem prodajem ili link

75192753_5c93b404ee4285-58208530IMG_2019
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Motocikl garažiran. Kupljen za sebe, no u nemogućnosti da ...

Molim vas za pomoć. Dakle: kupac, ja, kupoprodajni ugovor i notar?!

Posle overe kod notara, skidam tablice, vraćam ih kod agencije gde sam ga i registrovao prvi put a kupac ga registruje na svoje ime prilikom sledeće registracije. Jel to sve ?!:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

U oglasu ti je suvišno””bolji sic “ i te gluposti.”

Time upravo vredjas i ljude kojima se obraćaš za savet jer su mnogi napravili te i još veće gluposti  :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

kolko se ja razumem.vlasnik treba da odjavi tablice i saobracajnu u sup-u.zatim overavas kupoprodajni kod notara.porez placa kupac nakon potpisivanja kupoprodajnog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Porez placas Ti u svojoj opstini jer je na tebi motor, a red je da ti kupac taj novac vrati, bar tako je kod nas u Srbiji adet. Ne moras odjavljivati table ako je kupac iz tvog mjesta jer ces mu praviti dodatni trosak. Tako su rekli meni u agenciji kada sam kupovao motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Takodje, ako sacinite ugovor o poklonu on placa porez u svojoj opstini... Znaci, sacinite ugovor, overite kod notara i on (kupac) kod sebe placa porez... Za tu kawu je verujem oko 1000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5
pre 3 minuta, Bigor je napisao:

Porez placas Ti u svojoj opstini jer je na tebi motor, a red je da ti kupac taj novac vrati, bar tako je kod nas u Srbiji adet. Ne moras odjavljivati table ako je kupac iz tvog mjesta jer ces mu praviti dodatni trosak. Tako su rekli meni u agenciji kada sam kupovao motor

...od cene koja je navedena u kupoprodajnom ugovoru onih 2,5%?!

Još ću da se raspitam kod agencije za registraciju. Verovatno imaju informaciju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
10 minutes ago, Duckey Kawasaki said:

...od cene koja je navedena u kupoprodajnom ugovoru onih 2,5%?!

Još ću da se raspitam kod agencije za registraciju. Verovatno imaju informaciju.

 

Imaju oni svoj katalog na osnovu kog odredjuju vrednost motora. Ti u poreskom moras da podneses zahtev a porez se placa po dogovoru,odnosno,kako navedete u kupoprodajnom ugovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Agencija u kupoprodajnom ugovoru treba da navede najmanju dozvoljenu cijenu jer ovi iz poreske procijenjuju po nekim svojim tablicama, pa ako agencija navede vecu cijenu od njihove procijenjene oni ce naravno oporezovati po vecoj, sto ti nije u interesu. Najpametnije naidjes u agenciju i raspitaj se, jer ja pisem onako kako sam shvatio kad su mi objasnjavali

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Nema nikakve veze koju cenu stavis, obicno se stavlja 10 000RSD, ali oni rade po svom katalogu i na to 2.5%. To su meni rekli u agenciji. Normalno ako stavis vecu od njihove iz kataloga, klepice vecu cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Zasto biste placali agenciji da vam odradi to, kad mozete sami, potpuno lagano... :P:takoje::jee1:

Izbegnite i glupa ovlascenja i ostale gluposti. Odmah na kupcevo ime i izbegavaju se dodatni troskovi.

  • Skini sa neta blanko ugovor o poklonu motornog vozila. Ugovor o poklonu, zato sto u tom slucaju kupac placa porez na prenos vlasnistva u svojoj opstini, ne mora da se mlati po Novom Sadu.
  • Ocitaj svoju saobracajnu i popunite ugovor. Trebaju ti 3 primerka. Jedan ostaje kod notara, 2 idu kupcu. Jedan mu treba u Poreskoj, drugi mu treba u svojoj PU da bi dobio saobracajnu na svoje ime i eventualno nove tablice ukoliko nije iz Novog Sada. Nemojte da ste ludi i da kupac plati overu 5 ugovora jer je apsolutno nepotrebno. Cena toga je 350 po potpisu, dakle 1400 za oba ugovora, jer se za ovaj ugovor sto ostaje kod notara ne placa overa.
  • Kupac odlazi kuci, srecan i nadam se zadovoljan. Stigao je kuci, i ukoliko nije iz Novog Sada, skida tablice, pa ti ih salje zajedno sa saobracajnom. Kao preporuceno pismo, npr...
  • Ti uzimas te tablice i saobracajnu, kupis odjavni list u najblizoj agenciji pored PU i odlazis pravo u svoju PU. Popunis odjavni list, odjavis motocikl, oni ti probuse saobracajnu, to ulazi u sistem. Saljes saobracajnu kupcu nazad. Kao preporuceno pismo npr.
  • Kupac uzima saobracajnu, platio je porez, ostao mu je jedan overen ugovor i odlazi na tehnicki, oni imaju svoju agenciju, daju mu popunjene uplatnice, placa ih i sav radostan odlazi u svoju PU i zvanicno postaje vlasnik registrovane kave er 5.

PS

Ukoliko je kupac iz Novog Sada, tablice ostaju, kupac placa samo novu saobracajnu.

PPS

Ukoliko je registracija vazeca i dalje, kupac nije iz Novog Sada, registracija mu ostaje, kupac placa samo novu saobracajnu i tablice u svojoj opstini, tehnicki radi tek po isteku registracije.

PPPS

Ukoliko je registracija vazeca, kupac iz Novog Sada, placa samo saobracajnu, tehnicki radi tek po isteku registracije.

PPPPS

Koliko god da navedete vrednost vozila, Poreskoj je to nebitno. Oni koriste svoj katalog, postoji vrednost od-do za svako vozilo. Ide 2.5% na vrednost koju oni odrede.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

A jel legalno da se motor plaća u evrima na ruke?

Dal još nekog da povedeš sa sobom?

Elektro šoker i biber sprej su sada legalni.

Dal proveriti evriće u menjačnici prvo?

Uf, milion nedoumica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 12 sati, Meteorolog je napisao:

 

  • Kupac uzima saobracajnu, platio je porez, ostao mu je jedan overen ugovor i odlazi na tehnicki, oni imaju svoju agenciju, daju mu popunjene uplatnice, placa ih i sav radostan odlazi u svoju PU i zvanicno postaje vlasnik registrovane kave er 5. 

 

 

Od kuće do tehničkog pregleda, moliš boga da ne naiđeš na policiju ili se desi neko sranje, jer voziš bez tablice?!:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS
pre 28 minuta, djolji je napisao:

Od kuće do tehničkog pregleda, moliš boga da ne naiđeš na policiju ili se desi neko sranje, jer voziš bez tablice?!:jee:

Do tehničkog pregleda motor može da stigne i šlep službom, ja sam svojevremeno platio kaznu, imao sam nesreću da me zaustavi policajac na motoru i da mi objasni kako nikako nisam smeo da se uključim u saobraćaj. Kazna je bila od prilike u visini registracije.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
pre 1 minut, Niske je napisao:

Do tehničkog pregleda motor može da stigne i šlep službom, ja sam svojevremeno platio kaznu, imao sam nesreću da me zaustavi policajac na motoru i da mi objasni kako nikako nisam smeo da se uključim u saobraćaj. Kazna je bila od prilike u visini registracije.  

To i kažem, pa zato i nisam siguran u varijantu sa poklonom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Morini X-Cape 650
16 hours ago, Meteorolog said:

PPPPS

Koliko god da navedete vrednost vozila, Poreskoj je to nebitno. Oni koriste svoj katalog, postoji vrednost od-do za svako vozilo. Ide 2.5% na vrednost koju oni odrede.

 

Mislim da Poreska 2.5% primenjuje na veću od dve vrednosti - kataloške vrednosti i cene u ugovoru. Prema tome, kao što je neko već rekao, cenu u ugovoru navedite 10k RSD. Ostalo što je Meteorolog napisao je apsolutno tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

I meni su rekli da iz tog razloga stavljaju minimalnu cijenu u ugovor. Kao bilo je slucajeva gdje je kupac insistirao da se upise placena svota za kupovinu, pa onda zakomplikuju. Mada ugovor je ugovor, pa da je i za dinar prodat motor, potvrdjuje vlasnistvo kupca

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Tdm 900
On 21.3.2019. at 18:57, N.F.S. je napisao:

Takodje, ako sacinite ugovor o poklonu on placa porez u svojoj opstini... Znaci, sacinite ugovor, overite kod notara i on (kupac) kod sebe placa porez... Za tu kawu je verujem oko 1000din.

Ja sam pravio ovaj ugovor o poklonu da bih mogao u svom gradu da platim porez i sasvim nenadano sam prosao besplatno na osnovu nekog zakona o poklonu i nasledstvu. 

Ako nekoga zanima mogu da slikam onaj pecat sto su udarili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja