Jump to content

Moto Zajednica

Virago '92 535, osam godina u garaži

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F800GS
1 hour ago, floyd said:

Komšija, i ja sam iz tog kraja (ul.Mlade Bosne) a i Mrle gostuje u kraju skoro svakodnevno. Gde si ti, možda se i znamo iz viđenja? Javi da vidimo makinu i da pomognemo šta treba oko prvog paljenja.  

Pa mi smo na "pljuvomet" :)  Ja sam u Rade Končara. Hajde baci mi kontakt na poruke pa da se čujemo možda za vikend da svratite :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Yamaha_Virago_XV535M&MC_Owners_Manual

 

Yamaha_Virago_XV535-1100_1981-1994_Service_Manual

 

Скини ово што пре јер ће линкови бити обрисани и не знам колико ће бити доступни. Све што ти треба наћи ћеш ту у та два ПДФ-а.

Колега @Astral Ти је угл. све рекао...

Ја би урадио овако:

Прво: 

Уверио би се да се мотор нормално окреће, тј. да није зарибао. Скини десну деклу и кључем окрени радилицу један круг али немој силити. Све потребне податке ћеш наћи у документу који сам ти проследио. Ако осетиш (пре)велики отпор одвиј свећице и у сваки цилиндар сипај по 2цл (мала чашица за ракију) моторног уља и остави преко ноћи. То би могао и као прво да урадиш неће ништа шкодити. 

Друго:

Скинуо би резервоар и добро га прегледао. Постоји могућност да је зарђао (поготову ако није био пун до чепа). Ако се прегледом (ендоскопом најбоље ако можеш) утврди да нема рђе онда је у реду. Ако има рђе онда би обложио резервоар изнутра неком заштитом (има тема на Форуму).

Треће:

Обавезно скини и у ситна цревца растури карбураторе. Најбоље да то ради неко ко има искуства. Постоји нешто што Немци се зову "штета од стајања" и то ти требаш одклонити на свом мотору. Синхронизација је наравно обавезна.

Четврто:

Замена уља и филтера. Веома је пожељно скинути картер јер је сада уље вероватно сталожено и има залепљеног трека на декли. На мом мотору било око 5мм. Џаба мењаш уље ако то остане и помеша се са новим. Џаба си кречио. То прво уље би ја заменио свеса филтером после 500км, злу не требало. Тако сам радио на мојим моторима.

Пето:

Провери пре паљења каблове ижице колико је могуће. Види да нема огољених жица јер ипак је он стајао у гаражи...

Шесто:

Ако је све ово напред речено сада би заверглао без свећица да избацим оно уље из цилиндара. Пре тога обавезно ставити крпе да уље не упрља машину.

Седмо:

Ако је све горе наведено урађено како треба мотор би требао да проради.

 

И ето среће...

 

Обавезно ти је расклапање и сервис кочница (замена гумица и свих истрошених делова по потреби) Замена плочица ради твоје сигурности. Пожељно је да замениш и кочиона црева и ставиш тефлонска.

Остаје ти и сервис штапова предње виљушке али би ја то препустио стручњаку ако не знаш шта радиш.

 

Е сад, најважнија ствар:

 

Ако не разликујеш виласти од окастог кључа батали све ово и плати неком.

Јер, ако нешто зајебеш поправка ће те коштати више него што би те мајстор коштао да га одмах за тај посао платиш!!!

 

 

Promenio član Sr3ck0
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F800GS

Hvala puno na vremenu za ovako detaljan savet.

 

Dokumenta sam skinuo odmah!

 

Ključeve razlikujem, ali bi sve što je bitnije prirode (kočnice itd) ostavio nekome daleko iskusnijem od mene. Dok bih ja uzeo da odradim ove osnovne stvari uz pomoć par dobrih ljudi i komšije koji mi se javio, čisto da krenem da "budžim" iskustvo.

 

Hvala puno na dokumentima!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
On 1.4.2019. at 18:05, Sevast je napisao:

Javi mi se kad položiš, ortak i ja (obojca vozimo Vragove) tražimo nekoga da se voza sa nama naokolo, banda vragova, ako si raspoložen.
 

:stabre2: :P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F800GS

Prvi čas vožnje prošao, osećam se dosta komforno :)

 

Valjda neće da se odugovlači ostalih devet :jee1:

 

Elem, hteo bih da pozovem sve forumaše dobre volje u subotu prepodne da svrate kod mene da mi pomognu da odradim pregled i trijažu Viraga.

 

Da ne bih baš ostavljao tačnu adresu na otvorenom pišite mi na poruke pa ću vam dati tačno lokaciju. (blizu Južnog bulevara sam)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ima okupljnje bajkera ispred skupštine u 11h, pa ako ne zaglavim, dolazim. Pusti adresu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- JBG ,  sad video temu.  

 Virago 535 ima donji rezervoar u ramu ispod sedišta. Na njemu je pumpa , ventil i rezerva + sito.  

Posle 8 godina , ako nije bilo goriva ( i u donjem i u gornjem rezervoaru ) ili ako je isparilo , stvorila se rđa koja se taloži na dno i dodatno pospešuje koroziju , crkavanje pumpe , zapušavanje ...    

Gornji  rezervoar se relativno lako skine ( ispod njega je kućište filtera - lako dostupan , zgodan za menjanje) .  Ključ -10 za sedište , 13- šraf rezervoara do sedišta , 8 -za dva šrafa  rezervoara napred , poskidaš creva .   Ispod sedišta je akumolator , tu je i  filter benzina.  

Za skidanje donjeg , najlakše je raskačiti amortizere , podići motor za nosače sedišta i pustiti zadnje vešanje da se obesi.   Sdidaš levu plastiku , sa strane kardana ,  skidaš onu preku polugu  i  polako dolaziš i do donjeg rezervoara. 

Kada ga skineš , ispereš , pogledaj i one cevčice za rezervu. Bitno je da su obe tu.  Gornja je za normalno skranje , ispod nje je rezerva , ispod rezerve je taloženje.  

 

Motorno ulje ,  kočnice , kardan - kao i kod ostalih, imaš uputstvo pa polako .   :)   

Ja ga ne bi palio dok to ne sredim. Lepo je potegnuti iz prve i pohvaliti se da kreše ko mina i posle nekog perioda mirovanja al kada se ona fina rđa zavuče u karburator , crkne pumpa,  procuri donji rezervoar... bude trća. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd07a

Dokle ste stigli jel ste uspeli da ozivite motor? Imam isti... ocekujem da ces imati probleme sa pumpom, on inace ima dva rezervoara... karburatore skidas obavezno. Membrane hoce da im istrule...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Posle 8 godina stajanja, gume su sigurno lose, i svaki gumeni deo je los, karburatori su sigurno navatali one lepljive smese kad je gorivo isparilo. Imam i ja viraga 535, kojeg sam uzeo u losijem stanju. Ako vec budes skidao te dekle moj ti je savet ispoliraj ih odma (imas slike pre i posle). Boljka viraga su frajlauf i regler.Takodje oce da se desi da ti ne svetli lampica za rezervu. Problem se resava jeftino.  Ali osim tih boljki motor je jako lep za voznju, dobro dizajniran,pre svega lep

i uzivaces u njemu i dok ga vozis i dok ga sredjujes. Ako budes imao nekih pitanja slobodno pitaj. Zelim ti puno srece i uzivanja, pamet u glavu i da budes bezbedan

IMG_20180510_145842.jpg

IMG_20180510_213446_144.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja