Jump to content

Moto Zajednica

Gume i ulje Aprilia Pegaso Strada

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Macedonia, Kumanovo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso Strada '06

Pozdrav vreme je za novu sezonu, pa hteo bi da pitam jel neko ima iskustva sa Mitas ( Sava ) gume, trenutno imam michelin pilot road i hteo bi da smenim ovu sezonu. Uzeo sam danas ulje novo ( Agip Eni 10w50 ) ali kad sam dosao kuci primetio sam da je racing offroad ( ja ne vozim offoad jer je ipak moj motor "supermoto" ), nisam siguran dal da ga smenim ili da ga sipa, ima li neka razlika sto je za offroad?  Hvala unapred i pozdrav iz Makedonije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Imamo isti motor, moj je samo 2008 godiste.

 

1. Najbolji omjer ulozeno-dobijeno sto se tice guma na ovom motoru je Dunlop road smart 1. Znači ne trebas trositi pare na road smart 2 ili 3 vec je i 1 dovoljan. Samo da je made in france i svjez dot.

 

2. Ulje 10W50 ti neće biti baš dobro. Pošto vidim da si iz Makedonije, 15W50 ili čak 20W50 zbog vrućine.  A zbog toga što je monocilindraš i razbija snažno strukturu ulja obrati pažnju da ti bude polusintetika API  SG SJ SL SM brendova kao što su Motul 5100, Silkolene Comp, Repsol moto rider... trenutno u mome motoru je ovaj Silkolene 15W50.

 

3. Obrati pažnju (majstor) al mozda to već znaš da kod izmjene ulja dio tečnosti ide u ram itd

 

Pozdrav iz Mostara 

IMG_20170828_110001.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja