Jump to content

Moto Zajednica

Bluetooth slusalice i mikrofon

Recommended Posts

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Jos krajem prošle godine sam instalirao ove slušalice i mikrofon u kacigu, pa da podelim sa vama iskustva

 

 

Za ovaj novac, koliko sam platio, pokazale su se kao odlične. Zvučnici su malo deblji, pa sam morao da malo ukopam kacigu unutra da bih ugradio a da mi ne smetaju, predpostavljam da im je tu baterija, pa su zato malo gabaritniji. Do sad sam samo jednom punio, a često ih palim da slusam muziku dok vozim, tako da za sad baterija drži odlično. I razgovor telefonom je super, sve se lepo čuje, a čak me i sagovornik bez problema čuje u toku vožnje, iako nosim JET kacigu. Javljanje i volume je na tasterima na mikrofonu, mikrofon je savitljiv tako da se lako namesti ili skloni u stranu.

Tako da, od mene topla preporuka... :takoje:

  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Yanco,

Nisam razumeo nacin javljanja na poziv. Ako sam dobro razumeo mikrofon viri (pogotovo u slucaju jet kacige) a na njemu je dugme? S obzirom na rukavice zanima me koliko je lako pritisnuti to dugme.

Poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum

Imam iste takve, isto sam prezadovoljan. Javljanje na poziv je moguće pritiskom na dugme ili automatski, imaju prekidač na sebi gde se to uključuje. Kod mene je uključeno automatski, ali ih koristim sa Ipod-om za muziku, a tek ako duže vozim, ili baš očekujem poziv, ih uparim sa telefonom.

Video sam da je izašao novi model, debljina slušalice je smanjena sa 15 na 10mm i cena im je oko 17$, a ove su oko 12$.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 6 minuta, UrosCuoreSportivo je napisao:

Yanco,

Nisam razumeo nacin javljanja na poziv. Ako sam dobro razumeo mikrofon viri (pogotovo u slucaju jet kacige) a na njemu je dugme? S obzirom na rukavice zanima me koliko je lako pritisnuti to dugme.

Poz!

Da, mikrofon viri, i na njemu su tri tastera: pojacavanje, smanjivanje i slusalica za javljanje. I moze se pritisnuti dugme i sa rukavicama veoma lako. Na slici mozes videti kako izgleda mikrofon. A na kacigi izgleda kao na donjoj slici (slike su sa neta), tako da ga mozes saviti u stranu da ti ne smeta kad ne razgovaras

 

Capture.JPG.8726a512f87fad6d3594b199d66cfa7d.JPG

 

Rezultat slika za MH03 headphones installation

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Hvala na odgovorima! Jos jedno pitanje:

Sta drzi same zvucnike na unutrasnjem zidu kacige? Da nema mozda neka samolepljiva 3M traka ili neki drugi sistem, ispod postave se stavi nekako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Upravo sada, UrosCuoreSportivo je napisao:

Hvala na odgovorima! Jos jedno pitanje:

Sta drzi same zvucnike na unutrasnjem zidu kacige? Da nema mozda neka samolepljiva 3M traka ili neki drugi sistem, ispod postave se stavi nekako?

Na polednjini zvucnika je zalepljen cicak, a drugi deo cicka ima na sebi 3M traku i lepi se na kacigu, tako da mozes da ih skines kad zelis

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Moja kaciga HJC IS-17 nema udubljen prostor za zvucnik nego samo neka mekana pregrada. Iscupao samo neke zvucnike od par slushalica i postavio na to mesto u toj pregradi, ali nista ne cujem, a i zvucnici mi dodju malo nazad, iza ushiju. Mozda su zvucnici od slushalica tihi i predvidjeni da rade u toj akustici od slushalica, jer kad treba nekog da cujemo mi samo malo pomerimo slushalice i zvuk je znatno slabiji. Dali su ovi bluetooth zvucnici dovoljno glasni da se cuju i situaciji kad mi uvo stane izmegju kaisha i mesta za zvucnik?
image.thumb.png.25aa9abd3a5049881da45d080b2cac41.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

@godovic

 

Постоје слушалице (и микрофон, у пакету) које се стављају у кациге, доста су тање од ових обичних бубица, ако си то ломио, па стављао?

 

Тај сунђер који помераш смета и нама да на слици видимо шта си конкретно урадио.

 

А ако нема посебног места за слушалице у самој кациги, како онда слушке належу иза увета?

 

То значи да си сам одредио позицију, да си промашио место?

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ja nisam imao mesto za slušalice, pa sam morao da režem penu/stiropor, šta god da je onaj materijal u kacigi. Morao sam da napravim udubljenja za slušalice, jer je u protivnom bilo veoma bolno nositi kacigu, a uši pritiskaju slušalice. Sad je extra komfor, a i lepo se čuje. Definitivno mora pozicija zvučnika da bude naspram uveta da bi se lepo čulo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja